Tetovaný

• slovenský

Tetovaný

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 87 min

Herecký komediální koncert dvou velkých francouzských hvězd. Jean GABIN se projevil, že má i komediální talent o čemž jsem do té doby neměla ani tušení. Budete se výtečně bavit !(18.7.2008)

Tetovaný není špatný film... jen postrádá takovou lehkost jako jiné filmy od LDF. Pro Gabena byl Louis tajtrlík... nehledě na to že Louis pracoval jinak. Točil až na 15...25 záběr... kdežto Gabin na první... uf uf(15.10.2007)

"Víte že ho objevil na bleším trhu, tam totiž začínal, tlačil tam káru!"(19.5.2011)

Dobrý rozjezd, ale svižné tempo se postupně vytrácí. Téma tetování je zpracované i ve filmu Muž, který stoupl v ceně sice v pomalejším tempu, ale excelentní scénář.(23.5.2014)

Neviem, či to bolo práve Gabinom, ktorý spoluprácou s Funèsom filmu tak pomohol a prispel, ale s istotou musím povedať, že som sa náramne bavil. Nápadmi sa to len tak hemží, takže určite aj scenárista s citom pre pointu tu mal svoju veľkú zásluhu. Scény s hladomorňou predčili jej možnosti a hlášky ako: -Pane, jaký sport pěstujete? -Válku, před léty. -No vidíte, nastal mír a sportovec stloustnul!, a ďalšie sa musia nechať! Škoda, že títo páni sa už spolu v nijakom kúsku neobjavili. 85%.(4.12.2007)

• - Rivalita a nepříliš dobré pracovní vztahy mezi Jeanem Gabinem a Louisem de Funèsem byly obecně známým faktem. K jejich dokreslení nejlépe poslouží záznam z tiskové konference, která proběhla právě v průběhu natáčení Tetovaného a kterou dodnes připomínají životopisci obou slavných herců. Na otázku ohledně nejoblíbenějších filmů toho druhého odpověděl de Funès s nadšením: "Mám rád všechny Gabinovy filmy", zatímco Jean Gabin reagoval s nepřítomným pohledem: "Neviděl jsem žádný film pana de Funèse." (argenson)

• - Za kulisu Legrainova polorozpadlého zámku posloužil hrad Château de Paluel v jižní Francii, který byl v roce 1944 vypálen ustupujícími Němci. Právě neutěšený stav posloužil později filmařům pro natáčení, i 40 let po uvedení filmu je zchátralý hrad vyhledávaným turistickým cílem. Natáčelo se také v nedaleké vesnici Domme a na zámku Salignac ve Francii. (argenson)

• - Jean Gabin a Louis de Funes spolu během natáčení nepromluvili mimo kamery jediné slovo. (fandalehy)