Tetovaný

• slovenský

Tetovaný

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 87 min

Komedie o vlídném přátelství, které se zdá býti dokonalé. Jenže ouvej. Funes zde předvedl svůj klasický výkon. Škoda, že se nepředvedli více i ti ostatní.(10.1.2012)

Jeden z nejlepších filmů které mistr Louis de Funès kdy natočil.(8.7.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,600,000║ Určite s tých slabších komédii s Funesom, zopár dobrých frkov ale ináč strašná vata. /40%/(31.3.2010)

Jen podprůměrný scénář má komedie Tetovaný o nezkrotné touze obchodníka odkoupit tetování na zádech urozeného legionáře. Na tři *** ji vyzvedává jen herecké umění Jeana Gabina a překvapivě snad i ještě více Louise de Funèse. Skluzavka do hladomorny byla ovšem taky výtečná... Mimochodem - údajný autor tetování Amedeo Modigliani byl osobitý "prokletý" italský malíř, který se zaměřoval především na portréty. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=XSkbAzxGpZk(22.5.2010)

Tento film patří k tomu lepšímu, co považujeme za komedie s Louis de Funesem, i když nedosahuje takových kvalit jako např. Četník ze St. Tropez nebo Smolař. Zde role svérázného šlechtice navíc perfektně sedne Jeanu Gabinovi. Scénář se mi sice zdá trochu slabší, ten konec mi připadal nějak nedotažený, ale celkově lze hodnotit film dobře. Velmi kvalitní dabing (F. Filipovský). Zvláště "úchvatné" jsou salvy smíchu "Funesovy" manželky, to je opravdu síla...(27.2.2008)