Tetovaný

• slovenský

Tetovaný

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 87 min

Gábin s Funésem se moc nemuseli. Oba byli jiní. Gábin se vždy držel scénáře kdežto Funés najednou natáčení přerušil s tím, že má lepší nápad. Funés byl šašek, Gábin se musel do komiky nutit. A když vidím Gábina v tomhle filmu šaškovat, nepřipadá mi to přirozené. Ale i tak je tohle strašně příjemná komedie z těch zlatých francouzských šedesátek a dá se u ní velmi dobře pobavit. A Funes se zde slušně vyřádil.(16.5.2016)

Zpátky, gorilo! Nevím proč, ale když si chci pustit nějaký film s Funésem, padne má volba dost často právě na Tetovaného. Vím, že zde není tolik humoru jako v jiných komediích francouzského mistra, ale ten film má v sobě jakési kouzlo, kterému nikdy neodolám. Proto pět hvězd - Funés a Gabin v mistrovské formě.(8.2.2015)

Mézray prodá všechno... jednoho dne i Modiglianiho, co mu nepatří. A co víc? Je vytetovaný na zádech „živého“ Legraina, který se tak ještě postará o pěkná překvapení a zábavu! Louis de Funes tu je po boku Jeana Gabina hned ve dvou pyžamových modelech. ...A pak se na scéně objeví nádherný Platón, který v noci bývá nervózní :) A závěr? Je v tom žena! - Ne! - A kdo tedy? - Je v tom muž! (a sluha: Oh ?!?) :-)) PS - asi na těch vztazích a výkonech něco bude - maximálně za čtyři...(15.10.2003)

"Víte že ho objevil na bleším trhu, tam totiž začínal, tlačil tam káru!"(19.5.2011)

Dva velikáni franc.herectví minulých let, snad a žel bohužel už spolu nikdy více.!! :-((1.8.2007)

• - Za kulisu Legrainova polorozpadlého zámku posloužil hrad Château de Paluel v jižní Francii, který byl v roce 1944 vypálen ustupujícími Němci. Právě neutěšený stav posloužil později filmařům pro natáčení, i 40 let po uvedení filmu je zchátralý hrad vyhledávaným turistickým cílem. Natáčelo se také v nedaleké vesnici Domme a na zámku Salignac ve Francii. (argenson)

• - Rivalita a nepříliš dobré pracovní vztahy mezi Jeanem Gabinem a Louisem de Funèsem byly obecně známým faktem. K jejich dokreslení nejlépe poslouží záznam z tiskové konference, která proběhla právě v průběhu natáčení Tetovaného a kterou dodnes připomínají životopisci obou slavných herců. Na otázku ohledně nejoblíbenějších filmů toho druhého odpověděl de Funès s nadšením: "Mám rád všechny Gabinovy filmy", zatímco Jean Gabin reagoval s nepřítomným pohledem: "Neviděl jsem žádný film pana de Funèse." (argenson)

• - Jean Gabin a Louis de Funes spolu během natáčení nepromluvili mimo kamery jediné slovo. (fandalehy)