Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

netahlo

Po shlednuti prvniho dilu (konecne jsem se k tomu dokopal) davam "pracovni" 4 hvezdy. Hodne dobre, uvidim jak se to vyvine. EDIT: Po prvni serii prihazuji na plny pocet. Zejmena za paradni vypravu, uzasnou prirodu a skvelou a krasnou Katheryn Winnick, ktera valcuje toho australskyho troubu v roli Ragnara. EDIT: Za nesnesitelnou 4. serii hvezda dolu ()

Dinosaurier

Další podmanivý seriál z pera Michaela Hirsta, kterému historicky není co vytknout a nestaví na erotických scénách, aby se zalíbil (no vy víte, co myslím). Stejně jako si mě získali jeho Tudorovci, tak na jeden nádech musím prostě vidět celé Vikings. Jenom mi trochu vysychá v krku a zatíná se mi ruka v pěst, jaký je to krásný ráj pro misogyny po všech stránkách. Křivdu za Lagerthu nikomu neodpustím a už vůbec ne výměnou za rozmazlenou a otravnou Aslaug s blbým jménem. Seriously Ragnar? Muži fakt přemýšlí jen ptákem? Překvapila mě však proměna postav. Na začátku Ragnarovi fandíte a od druhé série ho už prostě nenávidíte, Rollo zase naopak. A Bjorn je prostě muž s opravdovým charakterem! ()

Misericordia

Obľubujem filmy zasadené do obdobia a prostredia, ktoré označujú historici ako stredovek. Veľmi ma potešilo, že sa tvorcovia pustili do spracovania fenoménu z dejín raného stredoveku. Napriek viacerým, už spomenutým, historickým prešľapom a fikciám, výprava a atmosféra bola vydarená a prvá séria ma skutočne chytila. Uvedomujem, si, že nejde a nemá ísť o historickú rekonštrukciu života Vikingov, ale "moderná mentalita" vložená do ich replík práve naburáva pôvodnosť ich mýtov. Druhá séria, napriek zaujímavým momentom, sa fakt podobala na telenovelu (zrada, pomsta, nevera, sex, stále dookola). Vadila mi tá posadnutosť súložením, ktoré bolo klišovito pchané do každého dielu a špinilo moju predstavivosť... Prekvapilo ma netradičné zobrazenie kresťanstva na postave pochybujúceho Athelstana. No predsa mi prišlo zvláštne, že väčšina z Vikingov boli presvedčení a verní vyznávači svojich severských bohov, zatiaľ čo na druhej strane, okrem jedného umučeného biskupa a jedného naivného misionára v trojke, som si vo filme nevšimol žiadne misionárske nadšenie, tak príznačné pre britských a írskych mníchov vtedajšieho obdobia, ktorí evanjelizovali Európu... Celkovo seriál a so zaujímavými momentmi, no aj s prehnane častými dejovými zvratmi a na silu pchanými prekvapujúcimi udalosťami, na ktoré by človeku nestačilo 10 životov. Ďalšie série si už nepozriem. ()

Kaceris

Keď by som si mal vybrať medzi GoT a Vikings, určite by som si vybral Vikings. A prečo? Tak zo začiatku mi fakt že by History Channel dokázal spraviť dobrý seriál prišiel absurdný, ale práve preto že to je "History" Channel tak má tento seriál autenticitu. Vikings si ma nezískal prvým dielom, ale až druhým keď sa hneď rozbehol v pnej paráde. Ragnar Lothbrok ktorý chce objaviť nové neznáme krajiny na to nedostane priestor lebo mu nikto neverí že existujú. Tak na scenu prichádza Floki ktorý mu postaví lode a seriálová plavba sa môže začať. Najlepšie postavy sú pre mňa Ragnar, Floki, od tretej série aj Ragnarov syn Bjorn a niekedy aj Rollo. Škoda že štvrtá séria stratila tempo, ale aj tak. All hail King Ragnar. ()

Sdoom

Po zhlédnutí první série Vikingů nemám úplně chuť hned se pustit do další. Není to špatně natočené, ale je to takový slabý odvar Game of Thrones. Největší překážkou je asi na můj vkus příliš marné a afektované herectví Travise Fimmela, kterému prostě nejde fandit. To už je sympatičtější Rollo, který ovšem taky kdovíjak nevyniká. Ženské postavy jsou asi nejzajímavější. Taky mi dost vadila jazyková nesmyslnost po připlutí do Anglie. To si měli tvůrci ujasnit trochu dřív. No, lepší 3 hvězdičky a časem někdy snad 2.série. (HD, orig.) ()

srbak

Kým sa samotný Vikingovia rozbehnú, musíte si prejsť cez pár poriadne nepresvedčivých epizód - a potom, keď už k tomu konečne dôjde vyvrcholenie trvá 20 minút. Veľmi som si želal, aby sa konečne začali veci hýbať trochu hutnejším a ráznejším tempom, avšak po druhej sérii to balím, a možno sa k tomu ešte niekedy vrátim. Nie je to vôbec zlé, ale o severskej "katovačke" mám zrejme trochu iné predstavy. ()

Dromed

Vizuálně super, skvělé obsazení, na seriál velká výprava. Jen scénář má své slabiny. Některé scény nedávají smysl a jsou tam jen aby šokovaly, což je trochu zbytečně. ()

DavidS.

Syté a temné barvy fjordů společně s vínovou plachtou drakkaru mají svůj půvab stejně jako vousáči nebo zloduch Byrne, ale jinak je náš viking Viky až příliš velký myslitel/vizionář/revolucionář/táta roku a o emancipovaných ženách nemluvě...Příjemně zpracované reálie i mytologické prvky...Samozřejmě se dočkáme nějaké té unrated muchlovačky i drobné šavlovačky :)....Hvězdu navíc za spád...P.S. Je hezké, jak se všichni vyhnuli hodnocení poté, co byli Verbalem pokárání :) ()

korndaddy

Pokud je hlavním poselstvím seriálu nám vzkázat, že vikingové nebyli zrovna nejchytřejší a jejich hygienické návyky nebyli zrovna nejlepší, tak se to podařilo. Pěkně zachycení života vikingů, pěkné obsazení a hlavní hrdina opravdu charismatický. Příjemná serialová změna. ()

Mistickzz

1.Séria: 84% Vizuálne perfektné dielo, ktoré ma krásou prírody, žien a musím uznať aj bojov úplne pohltilo. Škoda len, že posledné dve časti boli, nato že sa jedná o záver série, asi najslabšie a len nás navnadili na druhú sériu, takže preto len 4, možno po druhej zvýšim. ()

jirijost

Perfektní seriál o zajímavé době který mě moc překvapil. Bitvy sleduji jedním dechem ty jsou opravdu výborně provedené. Nejlepší díly jsou určitě ty kdy se plaví na západ, hlavně v první sérii setkání s překvapenými Angličany to bylo skvělé. Je jenom velká škoda že se musí na novou sérii čekat tak dlouho. Začal jsem koukat před 14-ti dny a dnes už mám dokoukáno. 1. série - 90% 2. série - 90% ()

Nassau

Who needs a reason for betrayal? One must always think the worst Ragnar, even of your own kin. That way, you avoid too much disappointment in life. 1. série 70% ()

KoRner

Najlepší historický seriál od Ríma. Skvelo vybraní herci, zaujímavý dej, ktorý ani jedinú časť nenudí. Žiadna vata, len priame súboje v drsnom prostredí. Fimmel je viking ako vyšitý, ten jeho nepredvídateľný psycho výraz budí rešpekt. Jedine môže vadiť, že sú to v podstate iba drancovači a teda žiadne kladné postavy nečakajte. 1. SÉRIA - 85%; 2. SÉRIA - 90% Kráľ Ecbert je naozaj dôstojný protivník a šokovala ma scéna s krvavým orlom; 3.SÉRIA - 80% - Viac postáv, zamotanejší príbeh, do toho klasické Hirstove intrigy... Veľa zbytočných scén a očividne neporadenie si s niektorými postavami, ktoré behajú v kruhu. Avšak bitka o Paríž pekná. ()

Sajuska1991

Neuvěřitelně chytlavé .... a vůbec prostě všechni tam....a ta hudba<3 a Ragnar,žejo ... a Floki....:-D Nemužu se dočkat 5.serie :-))) ()

iXtr3m3

Skvelý seriál. Taký reálnejší (nemyslím dodržiavanie histórie, to je tiež od veci) brat Game of Thrones. Je to drsné, je to krvavé, je heroické. Jednoducho fajn. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku