Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Loki_Six

"The sons of Ragnar Lothbrok will be spoken of as long as men have tongues to speak. One of them will marry the daughter of a king. Another will discover and sail around the sea that has no tides. All this, and more, have I foreseen." ()

Jane18CZ

Jsem u konce 3 série (začátek 9 dílu) a je to prostě nuda. Od té doby co umřela nejzajímavější postava seriálu se nedokážu přinutit koukat dál. The Last Kingdom se mi líbí mnohem víc. Tady je strašně málo zajímavých postav a nezvládají udržovat tempo. Není to špatný seriál, ale 87% bych mu nedala. Uvidíme, zda se dokopu dívat dál. ()

bruceman7

První tři řady skvělé, další už o stupeň níže - na můj vkus příliš násilně vkládané "nadpřirozeno", snad i zbytečné dějové linie (Rus). A zanedbání jiných (Frankové). Poslední díly závěrečné série jsou naopak zase top. Velice sympatičtí herci. 8/10 ()

RichardLev

Po první sérii jsem poměrně spokojený. Vikingové jsou špinaví, drsní, chlastají, šukají, zabíjejí, plundrují...tak to má být. Chvílemi to sice skřípě a přijde mi, že to mohlo být napsané o něco lépe. Představitelé hlavní postav jsou smypaťáci, zvláště Travis Fimmel v hlavní roli. Jen mě mrzí trošku méně akční konec - přesněji řečeno poslední dvě epizody. Těším se, co přinese další řada. ()

Corpsegrinder

Hodnotim po prvním dílu a jsem si 100% jistej že další ani dávat nemusim protože chyby se samozřejmě budou nést dál. Špatně je hromada věcí od velice odpudivého prostředí po naprosto zprasenej vzhled "vikingů" který si člověk představí jako vousatý a vlasatý korby co to rasí jak svině, místo toho dostane Rodinný pouta ze Skandinávie v hlavní roli s modrookou buznou. ()

Hanys_

History se vytáhlo. Tahle první devíti-dílná série celkem zdařile držela krok s průběžně vysílanou třetí sérii GoT (dával jsem si je často v dvojbloku). s1 5/5_Druhá série je taky pěkný nářez. Rozjezd možná trošku vlažnější, ale s přibývajícími díly a mrtvými těly atmosféra krásně houstne. S2 4/5_Třetí sérii jsem dal po skoro tříleté pauze, chvilku mi taky trvalo než jsem se zorientoval. Jinak zase hodně dobrý. Válečné scény těžká frajeřina, nějaké to pletichaření taky proběhne. Rozhodně už nemám pocit, že tohle je jen takový chudší příbuzný GoT. Začíná to být stejná váhová kategorie. s3 5/5_Ve 4. sérii se porce dílů zdvojnásobila a je to znát. Chvilkama trošku roztáhlé, prim začínají hrát Ragnarovi synové a celkově ta stará garda pomalu vyklízí pole. Nevím jestli mi to úplně bude vyhovovat, navíc některé "odchody" imho nejsou zrovna povedené, ale i přes těch dost negativ jsem byl vlastně pořád dost spokojený. s4 3/5_V páté sérii jsou Ragnar boys konečně využití tak, jak jsem chtěl, s nečekanými úmrtími si to v nejmenším nezadá s GoT a válečné scény patří pořád k tomu nejlepšímu, co se dá nejen v tv momentálně vidět. Chvilkama sice zase haprujou dialogy, ale to mi až tak radost nezkalí. 4/5 ()

Merkin

Musím přiznat, že jiná představa Travise Fimmela než jako Ragnara Lothbroka mně přijde neuvěřitelná, vůbec mně nedochází fakt, že jde o herce a nikoliv o skutečnou/fiktivní postavu. Dalším výrazným kladem série jsou výtečné detaily týkající se božstev a střetávání odlišných kultur. Že se v podobném krváku scénáristé pustí i do tak schizofrenní postavy jakou se postupem času stává Athelstan mě příjemně překvapilo. S přihlédnutím ke druhé sérii (psím očím Jarla Borga a make-upu Flokiho se nedá odolat) zvyšuji počet hvězd o jednu, tedy na Thorovské čtyři :) ()

HArna

Nekompromisní seriál, dost surový a syrový. Vlastně celou dobu fandíte jednoznačným záporákům. Vikingům, kteří vraždí nevinné lidi a stejně jim mám potřebu fandit. Až na Gabriela Byrna jsou to všechno pro mě naprosto neznámé tváře a ten realismus je tímto faktem ještě o chlup větší a surovější. Jinak druhá řada je ještě o krapet lepší než ta úvodní, uvidíme co nás potká v té následující.100% ()

kukuuuc10

Rozkoukal jsem asi tři seriály naráz, ale u tohoto jsem zůstal až do shlédnutí druhé řady, na kterou přijde ještě řeč. Vikings spojuji s počítačovou hrou Civilizace, ve kterém je toto období dopodrobna znázorněno! Je v něm špetka Hry o trůny, ale ne zas tolik strhující. Bylo to tady už párkrát zmíněno, ale v první řadě na mě toho náboženství a těch keců kolem toho, bylo možná víc, než by bylo zdrávo. Nicméně 2.řada to zachraňuje, zejména pak poslední scéna, posledního dílu...z té šlo mrazení v zádech. 1.řada - 80% , 2.řada - 95%. ()

eagle-eye

Z moderních seriálů u mě tento jasně vede a to i před GoT... Vystačí si bez fantasy motivů, šokujících scén a takový Ragnar strčí Sněha s přehledem do své australské klokaní kapsy... ()

Milan25

Viděl jsem dvě série, ale bohužel mě to nebaví tak moc, abych pokračoval dál. Popravdě mi shlédnutí těch 19ti dílů trvalo asi 2 roky. Natočené i zahrané je to skvěle, ale chybí tomu nějaký šmrnc, nebo něco navíc, aby mě to udrželo. ()

Petr.Kocfeld

Tento seriál je herecký skvost a slovo Viking pochází ze slova Vik,což je seversky "Zátoka"či "Místo,kde se obchoduje".Vikingové byli drsní seveřani a podle jedné z hypotéz válčily u vikingů i ženy.Líbí se mi děj tohoto seriálu,kostýmy,hudba a tak dále.Dále pak jsou zde moc pěkné lokace.Moc pěkná je zde také vikingská princezna a vikingští bojovníci jsou drsní a hrůzostrašní...Seriál Vikingové je docela autentický.Dávám mu 5 hvězd.Je to málokterý seriál,kterému jsem dal tak vysoké hodnocení...Udělal na mě velký dojem.Avšak viděl jsem jen pár epizod. ()

ondrula

Po hodně dlouhý době jsem zase viděl pilot k seriálu, který je dechberoucí a hlavně historicky natolik věrný, že je skutečně radost se na něj dívat. ()

jasiska

Po pilote zatiaľ v seriáli vidím parádny potenciál - aj v obsadení, aj v príbehu, aj v celkovom spracovaní. Som zvedavá, ako sa ot vyvinie. ()

Drirr

Po čtvrtém dílu dávám pět hvězd. Má to stoupající tendenci a postupně se to dostává pod kůži. Čtvrtý díl byl naprosto skvělý. Edit po první sérii: Výsledné hodnocení mezi čtyřmi a pěti především díky skvělým hercům, krásné výpravě, originálním pojetí, syrové atmosféře a několika opravdu kulervoucím scénám. A taky díky Uppsale. ()

wayd

Po pomalejším rozjezdu zatím v půlce seriálu 4 hvězdy hezký. Irsko/kanadský historický seriály, kromě docela tragickýho Kamelotu docela fungují a překvapivě nejsou ani přehnaně kritický k Angličanům. Gabriel Byrne je naprosto skvělá záporná postava ()

Mleako

Na Vikinzích je hodně vidět, že nemají tak bohatý rozpočet jako třeba Hra o trůny, ale je mu to úplně jedno. Vikingové si jedou svoji komornější, přímější a přesto napínavou linku. Je to správně drsné a dospělé (a tím nemyslím, že jsou tam každou chvíli vidět odhalená ňadra), plné zakrvácených plnovousů... Místy to akorát trochu působí, že veškerý rozpočet se utopil ve výpravě a na pořádný scénář už nezbyly peníze, protože některé dějové zvraty občas působí dost zvláštně, ale celkový dojem mi to nijak výrazně nezkazilo, takže zůstávám po dvou sériích u původního hodnocení. ()

Prochy38

Těžko hledám první slova. Skončila první série a já byl opravdu nadšen. Parádní zasazení do historické doby, ať je více či méně přesné. Postavy moc dobře udělané. Volba herců z méně známých řad byla supr volba. T. Fimmel se jako hlavní hrdina chytl parádně a seriál jasně táhne. G. Byrne, jako jediný z těch známých, hrál moc dobrou roli. K. Winnick je nádherná kočka a doufám, že se na ni budu moci koukat, spolu s dalšími postavami, v dalších a dalších pokračování. Po Spartakovi další moc dobře udělaný historický seriál. Tak jen tak dál, takových není nikdy dost. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku