Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Magika82

Kdo porovnává tento seriál, nad kterým visí Damoklův meč v podobě držení se historických skutečností a událostí, včetně osob, se seriálem ryze fantasy Hra o Trůny, který má na rozdíl od Vikingů naprosto otevřenou hrací plochu bez omezení, toho lze pojmenovat ptákem Dodo, čili Blbounem Nejapným. Neb nerozumí tomuto diametrálnímu rozdílu! Ač jsou oba seriály klenoty prvních dvou dekád nového tisíciletí, nelze je poměřovat! Neboť náročnost omezení rozmachu scénáře historickými fakty, je neporovnatelná s tvorbou seriálu z oblasti fantasy... A tak se stalo, že Vikingové jsou Modrým Měsícem (nejdražší démant), a Hra o Trůny je Cejlonským Fénixem (Nejdražší rubín barvy Holubí krve).... Každý z nich patří mezi nejvzácnější a nejdražší. Ale každý z nich, je pánem svého druhu drahokamů... Proto zde, s čistým svědomím, mohu udělit vzácných 100%, a tím plných 5 hvězd... Tak jako u hodnocení seriálu Hra o Trůny :o) ()

bobstock

Velmi slušnej učební materiál pro příznivce severských run. Po dokončení třetí sezóny musím zvýšit hodnocení, protože takovej díl jako je S03E08 je v historickejch seriálech unikát. 90% ()

Matixed

Jakožto milovníka fantasy mne Vikingové nikdy nebrali, kvůli své absenci kouzel, nadpřirozených bytostí atd.. Jakmile jsem ale shlédl první dva díly, seriál mě chytl a nepustil. Sám jsem se divil, jak mě může tak moc bavit seriál s historickým základem. Každý díl je nabitý akcí a končí smyslupným cliffhangerem. Vždy je na co se těšit dopředu a rozpočet je zde použit na velké bitvy a vizualizaci místo CGI draků. Přímý konkurent Game of Thrones. Edit: Komentář byl psán před finálem Vikingů i GoT. Přímými konkurenty byly seriály znovu, ale v opačném slova smyslu. Byl jsem zklamán, ale myslím si, že prvních 5 sérií se povedlo a finále Vikingů je nekazí. ()

Milky.

Po první sérii hodnotím seriál s lehkým zklamáním oproti očekávání. Příroda z mého pohledu nádherná (ikdyž chápu, že někomu tyhle vlhké severské reálie nemusí sedět), Vikingské zvyky pěkně zpracované (nemůžu hodnotit jak reálně) a všechno to má tak nějak styl, Ragnar má takové jakési homo-charisma, ale fungující a dívá se na to celé pěkně. Naturálně zpracované, ikdyž ne moc časté, bitvy tomu dodávají trochu šťávy. Ale jaksi tomu chybí...nevím...ještě víc šťávy nebo co. Prostě na ty dlouhé díly se tam toho zas tak moc neděje. Říkal jsem si, že s kamarádkou chřipkou si sjedu celou první sérii jedním tahem a prd, po dvou dílech jsem se do třetího vždy musel nutit. Čtvrtý jsem si nechal až zase na další den a mezitím koukal na něco jiného nebo četl. Prostě to jaksi nudí a chybí tomu nějaký napínač, který by mě nutil koukat dál a dál, jako to mají některé ostatní seriály. Škoda, takhle nejspíš celý seriál nedokoukám. Možná to trochu kazí i ta únavně táhnoucí se zápletka s Ragnarovým bratrem, který je tam snad vyloženě proto, aby se mu nedalo věřit a diváka sral tím, že člověk nikdy neví, čím chce někoho podrazit. Možná je to jen problém první série, kdoví. Třeba se to dozvím...třeba se na to vykašlu. ()

Yardie

Lepších 80%. Detailnější hodnocení je napsáno u jednotlivých sérií. Začalo to zajímavě, ale byl na tom vidět nedostatek peněz a bylo to takové televizní. Postupem času se přisypaly nějaké ty groše a projevilo se to na lepší výpravě. Také se děly nové a nové věci, postavy se profilovaly, přibývaly nové, člověk si k nim našel vztah. Postupem času a odchodem asi nejcharismatičtější postavy to ztratilo trošku šťávu, začalo přešlapovat na místě a točit se dokola, bylo to zbytečně natahované. Ale pořád to byla zajímavá podívaná. Ale ztratilo to své kouzlo z prvních sérií, ten drive, nápady. Každopádně se podařilo do cíle dojít se ctí a určitě stojí za vidění. Howgh! ()

Illy

Vypálím plnej počet těsně před koncem první serie. Nejedná se o nějakej scénaristickej miracle, nebo vizuální orgie. Pro mě ale maximálně atraktivní období (už od mala jsem žral náboženství, legendy a knihy o vikingzích (kurva, jak se to píše správně?)), k tomu s tím ironickým úsměškem dokonalej Fimmel (kdybych byl kuřbuřt, jedu do Austrálie) a já chci další sérii!!!! ()

Pidzak

Velkolepost sama o sebe, serial graduje kazdym dielom! Dobre zavolenie theme songu. Skvele zabery doplnene vybornou norskou dark ambient hudbou od Wardruny. Myslim, ze zaujme kazdeho, kto co i len trosku zabrdol do severskej mytologie. ()

PAVEK

Domnívám se, že toto naprosto neospravedlnitelné a neodůvodněné extrémně vysoké průměrné hodnocení je zřejmě dáno tím, že seriál hodnotila spousta mladých lidí, kteří si dnes tak rádi hrají na všechny ty drsné vikingy, kelty a všemožné další pohany. Je to přece tak hardcore! Vikingové! Jo! Hned tam tomu napalte minimálně čtyři hvězdičky. Je úplně jedno, že scénář a výprava sou někde tak na úrovni bulharsko/makedonské koprodukce, hlavní je, že se tam chodí ve vikingských oděvech, mají vikingský účesy, sou tam sekery.... jo a taky lodě... vikingský lodě! To je skoro na hvězdu navíc, ty lodě. Musím říct, že osobně jsem byl doopravdy konsternován tou obrovskou nekvalitou, kterou jsem u Vikings nečekal. Z devíti dílů jsem se bavil asi u tří dílů, jeden byl jakž-takž obstojný a u čtyřech dalších jsem měl vyloženě co dělat, abych u toho nudou neusnul. Tak otřesný příběh a vůbec celý "způsob" jeho vyprávění, to už jsem vážně dlouho neviděl. Finálový díl pak řadím do samostatné WTF kategorie. Cliff-hangery na konci mě doopravdy šokovaly. Určitě to nikdo nečekal už po prvním dílu.... Vikings jsou nekvalitním produktem, přičemž jejich vysoké hodnocení je zapříčiněno nárůstem různých neo-pagan fegetů v dnešní době, pro které je tohle prostě strašně cool. Cervenak, který tomuto kurióznímu dílku napařil plný počet, zřejmě před sledováním jednotlivých dílů intelektuálně posiloval lysohlávky. Možná bych to taky mohl zkusit, docela si dokážu představit, že některé díly Vikings mohou být po jejich požití docela vtipné. ()

Yokolobuna

Postavy nesympatické, místy nudné, chabé provedení :(. Viděl jsem celou sérii, ale občas jsem nevěděl, proč na to vlastně koukám. ()

jajsemja

Toto na seriálech nemám rád. To čekání než vyjde další řada. Většinou se raději dívám na něco co už je natočeno celé. Tady o tom jsem však slyšel tolik skvělého, že jsem nemohl odolat. A vůbec jsem nebyl zklamaný. ()

sedlo03

Překvapení roku/sezóny. Díl od dílu lepší, atmosféra a výprava jsou nepřekonatelné a herecké výkony taky velmi slušné. // pravděpodobně nejlepší nízkorozpočtovej seriál co jsem kdy viděl. ()

Flopik

Celkom zvláštne, ako tu väčšina píše že začiatok bol slabší mne to tak neprišlo.Práve naopak.Začiatok to bol skvelý , prostredné diely boli parádne vážne ma to chytilo no potom mi to celé skazili posledné 2 diely.To mi tam fakt nepasovalo.Keby v poslednom nebolo celkom dobré navnadenie na ďalšiu sériu tak by som bol sklamaný.Posledný diel bol viac menej nudný ako aj predposledný.Ragnar je neskutočne dobre zahraná postava. U mňa za 5* skvelá prvá séria.Druhá séria sa mi zdala lepšia, celkovo má príbeh viacej bavil ale opäť nezvládnuté finále ktoré bolo v podstate 38 min len o kecaní som zvedavý na tretiu sérku.Tretia séria mi prišla asi najlepšia.Riadne akčná krvavá Ragnar má charizmu ktorá stačí na pokrytie celého seriálu.Ale opäť nezvládnutý posledný diel, ktorý má byť najlepší a viem povedať min 4 diely ktoré boli lepšie.Prvá polka 4 zatiaľ najslabšia.Okrem skvelých soundtrackov je to celkom nuda.Ktoré ako tak zachránil 10 diel ktorý ale vôbec nebol dotiahnutý, dúfam v zlepšenie.Pri 15 som diely som plakal ako malý chlapec, pre mňa jeden z najemotívnejších zážitkov pri seriály.Nieje to zlé stále ma to baví ale bez Ragnara to proste nieje ono.Finále slabé.5 séria za nami, a je troška poznať že tvorcom dochádzajú nápady, Vikingovia však stále nadmieru bavia.Posledná čast mohla byť kludne konečna keby bola lepšie dotiahnutá. Som zvedavý na samotnú poslednú sériu. ()

jajush

Seriál, kde od prvního okamžiku nesnáším hlavní postavu, jsem dlouho neviděla. Naprosto nenávidím rádoby úsměv Ragnara za každé situace, přijde mi jako by herec neuměl ani hrát. Jeho digitální oči svítící ve tmě jsem taky nepobrala. Na seriál v případě největší nudy ještě dál kouknu, teď ale další pohled na Svítiočko nesnesu. ()

Blue.Shark

Vcelku velmi dobrý seriál, který ale místy trpí hluchými místy. To však nezabrání tomu, aby byl seriál tvrdě návykový. Zpočátku je také docela těžké oblíbit si vůbec nějaké postavy. To se ale s dalšími epizodami spraví a z Vikingů je krvavý historický seriál se snad nejlépe ztvárněnými středověkými souboji na poli seriálové tvorby. Rovněž je třeba poznamenat, že krajiny, ať už byly digitálně upravované či ne, jsou naprosto úchvatné. Vikingové určitě stojí za zhlédnutí. ()

Martinius

po druhej serii zvysujem na 4*. spociatku to vyzeralo na komorny nizkorozpoctovy serial, ktory v podaktorych castiach prvej serie unuval roztahanostou nepodstatnych scen. v dvojke nasli tvorcovia recept na skvelu zmes pribehu i akcie a dej sa krasne rozbehol na plne obratky. som velmi zvedavy, do akej miery udrzia tempo v dalsich seriach a ci vikingovia ustrnu v sarvatkach na britskych ostrovoch, alebo sa rozmachnu do naznacovanej generacnej epickosti svojich vyprav do velkej casti sveta. s nadsenim by som uvital druhu moznost. ---- ku koncu 4. serie: dal by som tomu aj 5 hviezdiciek, nebyt hristovho desne pomyleneho prekrutenia dejin. jeho vikingovia prudko ulietaju do akehosi sveta alternativnej historie, kde sa veci odohravaju uplne inak, ako sa udiali v skutocnosti. je to celkom neospravedlnitelne a dost skoda, pretoze realne udalosti boli rovnako dramaticke a zaujimave ako hristove fiktivne, ak nie o dost zaujimavejsie. ()

winetach

Seriál má v porovnaní s GOT sympatickejšie postavy ale zase na druhej strane občas nedotiahnutý dej, čo z neho robí porovnateľného, ale nie podobného súpera. Dúfam, že budú pri tvorbe ďalších sérií bohovia vorcom naklonení, lebo sa t pomaly žačalo kaziť ku koncu 3. série.. no uvidíme, pokiaľ tam bude Ragnar, Lagertha a Flokki, tak bude sa stále na čo tešiť. 1. séria 95%| 2. séria 96% | 3. séria 90%. ()

Pawlisman

Viděl jsem pouze první sérii, nevím, zda pujdu do další. První dva díly super. Strhující, jen několik postav a vše se vyíjí přímo a svěže. To se ale brzo okouká a tempo jakoby se navíc výrazně zvolnilo. Na stejných 5 postav se například v jednom celém díle uděje pouze pohřeb atp. Málo zamotané, trošku ploché a hlavně bohužel stále více a více pochybuji o historických skutečnostech a přijde mi, že jsou jen navíc přimalovávány hlouposti. Ale jinak realativně pěkné, chybí tam prostě TO něco navíc, co tě nutí koukat díl za dílem..7/10 ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku