Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

paradoxman

Kdo má rád divokou přírodu, ženy jež jsou ženami a muže jenž jsou muži, to vše ve světě, který je absolutně fér, musí jít na absolutní hodnocení. Člověk si při sledování říká: "Nechtěl bych být v tomhle světě kydač hnoje," ale naštěstí nám Ragnarův příběh ukazuje, že všichni mají stejné problémy a mohou mít stejnou porci štěstí. 4. série - polovina za mnou a opět jsem spokojen. Ragnarův návrat do jeho "království" mi vyrazil dech. Travis Fimmel at his best. Who wants to be king?!! ()

sydney

Nemůžu si pomoct, na mě je to moc drsné. Navíc se nemohu ztotožnit s žádnou postavou v tomto seriálu. Uvidím, co přinese 2. série. Tak druhá série se mi líbila víc. ()

tatka

Chvalabohu sú aspoň zasrastení a špinaví chlapi, a ženy nevyzerajú ako modelky Viktorky Sekrétovej. Všeobecne nemám rada nablýskané kvázihistorické seriály, no tak tento nebol aspoň nablýskaný. V kvante pseudohistorických sračiek sa ale nad priemer aj tak nedostal, ak teda, tak len tou temnotou a špinavosťou. Najtragickejšie je však to, že ľudia takýmto zhovadilostiam veria a považujú ich za historicky presné. ()

brasek

Sklamanie... kedže ospevovaný seriál veľmi rýchlo padol do podpriemeru, stratil na výprave a dejovo sa nikdy poriadne nerozbehol. Ospevovať kostýmy, atmosféru doby... je podľa mňa mierne úchylné, pretože toto je fakt nemastný seriál, ktorý nemá na viac a z toho pohľadu je kvalitatívne na úrovni tv produkcie. ()

Merenre

V prvních dílech je rozjezd docela pomalý a chce to přetrpět, ale pak už je to skvělá šou, dočkáme se vikingských výprav, bojů, intrik, pohanských párty uprostřed lesů. Fimmel je navíc celkem sympatak a roličku si střihl i Kulich, aby si připoměl stará dobrá léta po boku banderase. Doufám, že se někdy dočkám další série, protože ta první si našlápla věru skvěle...P.S. tak druhá serie ještě předčila očekávání, škoda, že to nevypadá, že by se schylovalo k další. ()

HanSS

Famózní výlet za kámošema ze severu. Pro fandy severské mytologie a všech drsoňu naprostá nutnost a pro všechny ostatní totéž. Všechny aspekty tohoto ,,veledíla" jsou vyšperkovány k úplné dokonalosti. Jasně nějaký hnidopich co bude tvrdit že ,,to je špatně a tam se moc kecá a že je to morbidní" se vždycky najde. Nenechte si však tímhe krhánímn kdejakého individua zajít chuť na tento serialovy klenot který se dle mého skromného názoru může rovnat i ztakovým serialovým velikánem jako je Hra o trůny a ještě se škrábat jednou rukou na řiti. 95%. Těch 5% ubírám za to, že to má jen devět epizod. ()

Stuck

Ač jsou to barbaři a vrahové bezbranných mnichů, přesto jim člověk ve skrytu duše fandí a omlouvá tu neurvalost jejich nevědomostí a zaostalostí. 1. série *****, 2. série stoupáme *****, 3. série prozatím též ***** ()

Oxik49

Výtečný seriál. Pohltil mě natolik, že jsem celou první sérii zhlédl v průběhu cca 2 nebo 3 dnů. Žádné přehnané scény. Skvělý příběh - bitvy, intriky, náboženství, zvraty, láska (dámy, zpozorněte!), bitvy (aha, to už jsem říkal)... Neokoukané tváře (to už tu někdo říkal), výtečná atmosféra (taky již zmiňováno) a osobně mám pro Vikingy obrovskou slabost... Takže prostě 5* :) ()

p.a.douch

Každým dílem lepší. Postavy vcelku historické, jen je tam pletou jednu přes druhou, pár desítek let sem a tam. Ale po dlouhé době mě chytil seriál. Musí se mu dát šance, nevtáhnul mě hned od začátku. Casting super. ()

othoson

Po první sérii jsem hodnotil čtyřmi hvězdami, protože jsem si nebyl jistý, zda seriál zaslouží 5... Po druhé sérii už si jistý jsem... A třetí série mne v 5* utvrdila... ()

Tinuviel

Tento seriál ma úplne nadchol a je mi totálne jedno, či udalosti historicky sedia, alebo nie. Prvá séria bola necelistvá, no čakala som na ďalší vývoj postáv. Spočiatku som sledovala seriál len kvôli Ragnarovým modrým očiam. Zvrat udalostí, postavy a prostredie ma pritiahli k obrazovke znova a neoľutovala som, druhá séria bola perfektná! Nevedela som, či hlavnú postavu nenávidieť, či zbožňovať. No po vzhliadnutí poslednej časti mi neostáva iné ako: "Sem s 3. sériou a rýchlo!" ()

Ruadek

Po dokoukání druhé série musím uznat, že seriál své kvality má a že filmaři se zlepšují. Horší až mnohdy zoufalé je to se scénářem, který zoufale nikam nic neposouvá. Ano, Ragnar bude králem ale zda se něco podstatně změní, to si nejsem jist. Mnoho postav je tu nových, několik hlav padlo - kdyby se to ale nestalo, nic by to s dějem neudělalo. Je bohužel pravdou, že seriál se snaží působit surově a krvavě a přitom nemá koule na to, zbavit se byť jediné z důležitých / hlavních postav. Uvidíme, co tvůrci chystají dál ale ani výpady do Anglie vlastně naprosto nic nezměnily, jakékoli budoucí směřování celého seriálu je zcela neznámé, vývoj postav a děje téměř nulový. A to je na jinak silně nadprůměrný seriál dost škoda. ()

mucho3

výborně obsazený seriál s drsnými pohanskými vikingy v krásné panenské přírodě, po dvou sériích spokojenost a velké očekávání od nových dílů. ()

Prokii

Originalita sama o sobě - seriál o historické postavě Ragnara Lothbroka, "jeho akcích, překvapivých rozhodnutí" - a proč by ne . Skvělý příběh, akce, herci. Po první sérii jsem se velmi těšil na sérii druhou. Ze začátku mi přišlo, že zůstala za očekáváním. Ale kdepak. Má ještě větší grády než série předešlá (hlavně ten konec stojí za to). A jak jsem předpovídal, i další série stála za to. Zhlédnul jsem to na jeden zátah, a to o něčem vypovídá. Nevýhodou však je, že zase musím netrpělivě čekat na další sérii. Už aby tu byla! ()

unclejack

Spočiatku som čakal seriál v štýle Hry o tróny - hromada násilia, nahoty a intríg. Potom som si však prečítal materiál k seriálu v programe a moje očakávania razom nabrali reálnejšie kontúry. Ani to ma však nemohlo pripraviť na pocity pri ich sledovaní - historická presnosť sa tu totiž snúbi s istou zvrátenou poetikou a pletichárenie v Kattegatte sa deje s rovnakou samozrejmosťou ako bežný život Ragnarovej rodiny. Už samotný život Vikingov je vykreslený pôsobivo a pútavo, divák nesleduje len historické reálie, ale život v pravom slova zmysle - tu by som vyzdvihol zaujímavú dobovú výpravu, mysliacu aj na detaily. Réžia je obstojná, scenár trošku slabší - to však môže byť aj vinou slovenského dabingu - ale hlavne bitevné scény sú úchvatne autentické - dosť surové na to, aby divák nezaspal nudou ale nie zasa až tak, aby po obrazovke lietali ruky, nohy či hlavy. Timing jediného dielu prefičí ako voda - a to tam Jojka ešte dáva reklamy - aj vdaka hereckým výkonom - Gustaf Skarsgard je famózny, Travis Fimmel podobne. Z dvojice Ragnarových manželiek držím skôr princeznej Aslaug - Alyssa Sutherland - ktorej postava sľubuje ešte hromadu problémov. V konečnom dôsledku opäť raz jasám nad tým, aké skvelé seriály sa dajú vyrobiť - kanadsko-írska koprodukcia? To fakt? - a Vikingovia týmto oficiálne vyzývajú House of Cards o post môjho najobľúbenejšieho seriálu. Každopádne ak si seriál udrží pôsobivú formu až do konca, plný počet bodov ho neminie. ()

Fuksinka

Historickou přesností se odmítám zabývat, někde se dočtete, že jsou Vikingové mimo, někde zase pravý opak. Já jsem naprosto nadšená. Nadšená z castingu. Neokoukané tváře, které velice slušně hrají. Ze sladkého modela udělali drsňáka, ze kterého testosteron přímo kape. To chce odvahu, která se stoprocentně vyplatila. Mezi postavami je parádní chemie. Kostýmy jsou báječné, ujíždím na účesech. Bitvy jsou napínavé a uvěřitelné, stříkající krev dost úměrná jatkám. Žádné romantické stylizace o hodných hlavních postavách. Vraždy, mučení, intriky a touha po moci a slávě. Spousta magických scén. Svatyně, mučení jarla, bouře, krkavci... Výborná hudba. Děj má hlavu a patu, překvapivé zvraty. Závěr druhé řady byl absolutně perfektní. Šup sem s další. GOT? Jděte k šípku, ta je svou přeintrikovaností už tak nudná, že jsem zahodila knihy a na seriál se vykašlala taky. ()

cobislav

Neuvěřitelně zajímavé prostředí, zajímavé nové tváře. Perspektiva jednoho z nejlepších seriálů příštích let. 1. série skvělá 83% , 2. série vynikající 90%. Neuvěřitelně se těším na pokračování. Po dokoukání celého seriálu můžu říct, že pokud by seriál skončil smrtí Ragnara, vůbec nic by se nestalo. ()

Hladho

Perfektně zpracovaný historický seriál. Ze začátku mě moc nebavil (konkrétně první díl), ale postupně to začalo dostávat šťávu! Úžasní herci, perfektní kompars, kostýmy a historická výprava -> to je pro mne "Nebe a dudy" Poprvé vidím, že režisér poslouchá názory historických poradců a celé prostředí dostává jiný nádech. Trochu mi nesedí otázka náboženství, ale to je snad jediná vada na kráse. Herecké výkony jsou dle mého skvělé, hlavně výkon Gustafa Skarsgårda v roli Flokiho. Těším se na další sérii, za mně - 90% ()

Dajtin

Takže mám za sebou 4 epizódy tretej sérii a ďalej asi nebudem pozerať. Nemôžem si pomôcť, ale podľa mňa tam strašné chýba poriadne zobrazenie násilia a sexu, všetko sa rieši strihmi a nejasnými zábermi. Po dlhšom sledovaní mi miestami začali vadiť všetky tie zrady a aférky s hocikým. Raghat je docela zaujímavá postava a nie je nejaký problém mu fandiť. Príbeh ušiel až na pár nelogickosti a nevysvetlených situácii. Soundtrack tomu dodával správny šmrnc a našiel som si i par obľúbených skladieb. Fakt škoda prostredie i námetu je vďačný a zaujímavý ale chcelo by to popracovať na scenári a nebáť sa prekročiť hranice tínedžerských seriálov. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku