Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

stroke

Po třech dílech nemohu říct, že to nemá potenciál ale zatím se Vikingové rozjíždí ( tedy doufám). Nejvíc mě zklamaly souboje, nemají šťávu. ()

pepca72

Hodnotím po 3. dílech. Dávám 5*. Proč? Téma Vikingů je dosud neotřepané, severští bohové rovněž. Zpacování, výprava, pozvolnější tempo vše jde v ruku v ruce. Prostředí je dobově špinavé, a akce přiměřeně krvavá. To přiměřeně tomuto snímku neškodí, ba naopak. Myslím si, že jde o seriozní seriál, který doufám nespadne do nějakého klišoidního konce. Hlavní hrdina je dost charismatický, aby seriál utáhl. Postavy herců v rolích ostatních seveřanů, rovněž dobře zvoleni. Se zájmem budu sledovat nadále. ()

Lasa

Historie Vikingů mě baví a zajímá.Nejdříve jsem se toho seriálu bál ale nakonec ho můžu přiřadit k mým oblíbeným.Opravdu povedené. ()

aciss odpad!

Vyhipovanej seriál plný klišé bez špetky inovativnosti. Přehrávající herci, slabý scénář, muzika nanic ... normálně bych dal **, ale za tak zabitý téma, který by se určitě dalo udělat mnohem lépe, nemůžu jinak. Fuj, fuj fuj a naučte se konečně točit filmy i pro průměrně inteligentního diváka. ()

Antonymi

Obsazení je příjemné (potěšil zejména Gabriel Byrne a na Travise Fimmela se prostě dobře kouká), exteriéry berou dech, všechno je to správně ušmudlané a nevyzpytatelné, scénář udrží pozornost i bez samoúčelného sexu a hektolitrů krve. Poslední dva díly jsou sice trošku slabší, ale pořád je to cool nadprůměr. ()

Primus tesla

Rozjezd byl vážně dost pomalý. Kolem návratu z prvního nájezdu jsem si říkal že to začíná nabírat grády, ale že je to na můj vkus příliš přímočaré a předvídatelné. Takže před osmou epizodou jsem chtěl napálit 4 za skvělý casting, dobrý příběh a fajn atmosféru. Ovšem osmá epizoda mě natolik rozsekala, že musím dát 5. (Duchovní poselství osmé epizody mě osobně zasáhlo víc než slavný atlas Mraků). PS: Vůbec nechápu jak někdo může hodnotit setiál po první epizodě. ()

Poga

Prvý diel je zahrievacie kolo, potom to už ide ako po masle... Kvalitný seriál, dobré obsadenie (zvlášť G.Byrne), pekná kamera aj výprava. Rozhodne sa pri ňom človek nenudí a pekne vtiahne atmosférou do deja. Odporúčam. Poctivé 4* UPDATE: Po dopozeraní druhej série zvyšujem hodnotenie na 5* !!! ()

SobikGSXR

Klobouk dolu, asi jsem nečekal, že něco dokáže překonat v mých oblíbených seriálech Spartaka, ale nebojím se tuto novinku přirovnat kvalitou i ke hře o trůny. Na rozdíl od ní se dá soustředit na pár postav a ve své podstatě považuji Vikings za mnohem snáze stravitelné. U pátého dílu již byla schválena druhá série, což je obrovské plus a nemuselo se nic zbytečně uspěchat. Pravdou je, že armády Anglie čítající desítky mužů mi přijdou trochu zvláštní, ale pohled kamery na jednotlivé souboje to plně nahrazuje. ()

bergeron

Vikings = seriál v ktorom vás najprv dostanú akcenty, nepozerať v inom než origináli = postavy, skvelý výber severanov, a Gabriel Byrne nesklamal = dejová línia plná prekvapení, a hlavne neskutočnej originality = sila jednotlivca Ragnara dodáva chladný vánok k pozeraniu a s úžasnou hudbou Vás dostane = po 1 sérii sa nedá nič iné povedať ako real deal ... History channel uviedol seriál ktorý aj napriek málo častiam dokázal prinútiť divákov o sympatie, a nastavil latku tak vysoko, že to čakanie na ďaľšie časti bude neskutočná príprava na ďaľšie, krutejšie, lepšie, a severskejšie dobrodružstvá, aké boli. Jednoznačne Ragnar a jeho akcent, pomalé až rýchle vyjadrovanie, dôvtip, a šikovnosť Vás nenechajú to vypnúť...Ba, priam po tom budete bažiť. ()

macoslavek

no teda! travis se svým pološíleným úsměvem mě dostal do kolen :) ..neskutečně příjemné překvapení, klasicky plné násilí, ale tentokrát krásně bez skrupulí.. vikingové byli pohanští barbaři a přesně tak je seriál popisuje.. me likey! ()

Zizou_

Výborný G. Byrne. Trošku pomalejší první 3 epizody, potom už skvělé historické drama. Vynikající osmý díl o přiblížení vikingské kultury. Perfektní zakončení série. První série - velmi slušné 4 hvězdičky. 80 %. Doufám, že druhá řada bude ještě o malinko lepší a já budu moct udělit plný počet. -- Tak druhá řada o moc lepší nebyla. Opět platí, že první půlka je taková pomalejší a nudnější a ve druhé se to rozjede. Pokud by si to tu kvalitu udrželo po celou sérii, bylo by to na vyšší hodnocení. Druhá série: 80 %. ()

numan

Ehm ehm... Byl jsem nalákán na zaručeně pravé prehistorické smrduté Vikingy, ultrarealistický hraný dokument, ve kterém se téměř nemluví a který je drsně věrohodný. Muhehe... :o) Dostal jsem další americký pseudohistorický seroš se spoustou vyvoněných a esteticky zohavených samců ve stylu Spartaka. Jako dobrý, no... Jen mám obavy, že takhle si za chvíli bude česká většina myslet o kněžně Libuši, že používala tampóny, měla prsní implantáty a poslouchala Justýna Bobra. Trapné je, že takovou guilty pleasure vysílá relativně respektovaný History Channel. Přitom je to spíš matroš na SyFy. :oD ()

Whovian

Stvořeno pro ty, kdo ocení spoustu narážek na příběhy z Eddy, hordy severských bohů, kýble krve a křesťanská jatka.V prvních pár minutách objeví Ódin, jeho Hugin, Munin i Gungnir, pak je to čím dál lepší a v posledních epizodách dostanete Uppsalu a celý nordický pantheon. Všem hercům tu vikingské chování prostě věříte, jste za ně šťastní, když umírají se slovem Valhalla na rtech a na konci série se vám všichni tak zhnusí, že kdyby tu nebyl naprosto geniální pošuk Floki, tak vám jako sympaťák přijde už jenom Seer. ()

Alekks80

Výborně obsazený seriál, se kterým si tvůrci i přes nižší rozpočet poradili velmi dobře. Příběh je relativně jednoduchý a přehledný, což ovšem vůbec nepovažuju za vadu. Nějak si prostě nedokážu představit vikingy, jak rafinovaně manipulují v politice, jak to můžeme vidět třeba ve Hře o trůny. Tihle týpci jdou na všechno přímo a bez skrupulí. Atmosféra je parádní, původnímu příběhu se to celkem blíží a hlavním postavám budete držet palce i když jsou to přímo ukázkoví hrdlořezové. Dávám čtyři a půl hvězdy. S rezervou, poněvadž čekám, že druhá série bude ještě lepší. ()

NiennaTasart

Skvělý historický seriál! Za prvé se tímto způsobem může široká společnost velmi dobře a dopodrobna seznámit s historií a kulturou v raném středověku. Za druhé: velice se mi líbí ona myšlenka s křesťanským knězem ve vikingské společnosti a onen střet kultur. Za další: výprava, kostýmy hudba-není co vytknout. Jen občas trochu nesouhlasím s dějem, ale toť pouze můj subjektivní názor. ()

Shireen

Tenhle seriál se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Možná to bude především mou slabostí pro sever a krásnou přírodu. Avšak větší částí je skvělý výběr herců, vynikající hudba a hlavně poutavý děj. Úplně mě to vtáhlo a nemůžu se dočkat druhé série! Jediné, z čeho jsem byla poněkud nesvá je byla neustálá změna barvy očí hlavního hrdiny...jednou zelené, podruhé tmavě modré, pak málem fialové....ale to už je vážně jen detail :) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku