Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

punco

Absolútne fantastický historický seriál plný krásnych drsných exteriérov, akurátnou dávkou mystičnosti, neokukaných sympatických hercov, potešujúcou dávkou brutality a skvelým chytľavým dejom. Od série k sérii stúpa kvalita hore, čo je obrovské plus v tejto seriálovej dobe. Výborný náhľad do severskej kultúry a na ich ťaženie a myslenie. Samostatná kategória je samotný soundtrack ku každému dielu ktorý podľa mňa na seriálovom poli nemá konkurenciu!!! Kto ešte neskúsil okamžite zmeniť ! ()

kramatos

Krásná ukázka vikingů - špinavá antiulturní zákeřná lůza, nyní zloději dětí. Tahle banda ušmudlaných Ragnarů má opravdu neskutečně stupidně vysoké hodnocení. EDIT: Samozřejmě beru to jako fantasy, protože jinak to ani brát nejde. Vikingové v reálu byla daleko větší verbež, něco jako husiti u nás, jak tady píše kolega komediant Vicar, prostě špíny. ()

Emperor1

Seriál pojednávající o střetu "barbarské" civilizace s křesťanskou - na první pohled odlišné, přitom v podstatě stejné ... Zdařilé zpracování historického tématu, sympatičtí herci a jejich uvěřitelné výkony, atraktivní syrové scény - to vše tvoří celkem návykovou záležitost, která je hodna shlédnutí. ()

hufnagel

Rozbiehalo sa to pomalšie,ale 4 posledné diely 3.série to bola jednoducho pastva pre oči a o finále ani nehovorím.A čerešnička na torte,geniálne šialený Floki.Brutálne,živočíšne,magické.Celkovo nadpriemerný seriál.1.séria 80%.2.séria 80%.3.séria 100%.4 séria 80%.5.séria 70%. ()

Saxos

Po ukončené již třetí sérii zůstávám na plných pěti hvězdách a nezbývá nic jiného, než čekat na rok 2016 a těšit se na čtvrtého Ragnara Lothbroka. Série 04 : 4/20? - v poslední sérii nám narostla politika i mystery; pár nových postav; souboj mladého následovníka s najatým zabijákem; Rollo na france dvoře; uvidíme jak dokončí a naplní ságu o Ragnarovi; zatím pořád ok. 7/20? - tak z Ragnara nám udělali fetku, z Rolla zrádce, do domoviny vikingů se vrátil guru Jára a zbytek žen obšťastňuje, nějak se nám to motá. 19/20 - blíží se nám jasný závěr celé prodloužené série a je zřejmé, že následující řada bude asi hlavně o Ivarovi Bezkostým. Up: S06E01-10, pořád na 5 hvězdách a zase čekání na pokračování 6. série. ()

michaldvorakoo

Od prvního dílu jsem se nemohl ubránit pocitu, který mne hnal pouštět dál a dál. Navzdory tomu, že obsahuje menší historické chyby jsou Vikings jedním z nejlepších počinů, které jsem v daném žánru, i obecně, viděl. Strhující tempo, vynikající hudba a divoká krajina. Postavy (zejména Floki, Rollo nebo Athelstan) sekundují hlavní postavě Ragnara Lothbroka více než obstojně. Samotný Ragnar (Travis Fimmel) se na můj vkus někdy až moc věnuje neverbální komunikaci, ale výkon celého hereckého týmu je výborný. V seriálu v podstatě nefiguruje žádné velké jméno. Snad jen kromě nepříliš významné postavy Gabriela Byrnea. Nejde opomenout ani skvělý výkon Katherin Winnick (Lagertha). Za mě 5 hvězdiček, protože jsem u třetí série a nemůžu přestat. ()

Nerdvana

Vikingská kultura je mi bližší než rádoby exotická (v dnešní době spíš mnohdy úchylná) Asie nebo vyšperkovaná veledebilní Amerika. Některé výjevy jsou tu přímo geniální (valkýry odnášející mrtvé) a jakožto hnidopich na kostýmy musím uznat, že se tu občas objevují věci, které jsou víceméně dobové a na "vikingský" film natáčený v dnešní době celkem pokrokové. Nicméně zatím jsem seriál uložila k ledu pro jeho dějovou rozvláčnělost. ()

Hanz_knife

Tak nevím. Asi jsem jeblej. Nebo za to je kámoš Parkinson či Alzheimer? Prostě "komornější" první sérii naprosto zbožňuji, druhá se mi taky líbí i když už s výhradami, ale u třetí už musím prostě zvedat pomyslný prst. Ne, takhle ne! Ty ty ty! Ještě jednu sérku plnou náboženských žvástů a kydů o tom schizofrením mnichoj a seberu rovnou dvě hvězdy naráz. Ha! ()

Patho13

“I always believed that death is a fate far better than life, for you will be reunited with lost loved ones.” - Ragnar Lothbrok ()

zvolsi

Je to dost nevyrovnané a místy u toho vyloženě teču :) ale jako celek je to fajn, každá řada měla něco do sebe a tak se i do čtvrté řady pouštím celkem s chutí. ()

gpx

Postmoderní unisex paskvil. Ta snaha přepisovat v zájmu ideologie historická fakta je trestuhodná. Samozřejmě se nejedná o historický seriál. S realitou to má pramálo společného. ()

jjjerry

Prvně jsem viděl Last Kingdom a poté až Vikingy. (možná už jsem osobně neobjektivní, dle postav=). Pár prvních dílů mně přišla velká nuda. Samozřejmě hodnotit autentičnost je obtížné. Já si takhle seveřany nepředstavoval, intriky, diskuze. To byly přece hlavně válečníci. Od 7.dílu to přestane být nuda, ale přesto to kvalit Last Kingdom nedosahuje. Hlavní herec má stále stejný výraz, a přimhouřené modré oko to bohužel nezachrání. ()

joxerveliky

Na vikingy jsem se opravdu těšil, ale byl jsem velmi zklamán a naprosto nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení. Přijde mi to, jakoby se točilo bez scénáře, chybí koncept, provázanost, je zde spousta zbytečných scén, které nemají návaznost na děj a zároveň nikam nesměrují. Vikingům chybí propracovaný a silný příběh s tahem k cíli. I takový Spartakus má výrazně lepší a provázanější příběh a přitom zrovna tam by až tak potřeba nebyl. Chybí mi opravdové napětí, jakékoliv pokusy o zvraty jsou silně předvídatelné. Také rozvoj charakterů jednotlivých postav a vzájemné dialogy jsou jak z céčkového fantasy filmu (přitom potenciál tu je obrovský). Souboje žalostné, zkratkovité a hlavně naprosto nereálné (směji se u nich, jak při sledování Asylum filmů), chybí jim strategie, detailnost, věrnost. Přitom i s omezeným rozpočtem se dají souboje natočit velmi uspokojivě. Hlavní hrdina má jisté charisma, ale zřejmě je neustále nadrogován, jinak si nedovedu vysvětlit přiblblý úsměv za každé situace i počasí. Asi jsem již příliš zmlsán GoTem :( Dva body dávám za nádhernou severskou krajinu a vynikající výpravu. ()

kokofek

Každá série mě baví víc.Od začátku totiž sledujeme postavy,které jsou nám více nebo méně sympatické a vyvíjejí se.Nejsou to často veskrz kladní hrdinové z dnešního pohledu,ale ve své době a prostředí žijí své životy plné lásky,nenávisti,pomsty či hrdinství.Jsou jen více otevření a své touhy neskrývají.Už teď je mi po nich smutno. ()

DmKK

Super historické , velkolepé akční drama. Podobnost s GoT nejde zapřít. Ale v mnoha směrech Vikingové GoT výrazně předhánějí. NEUVĚŘITELNÝ A ŠÍLENÝ Travis Fimmel 5 hvězd podtrhuje. ()

Repulsion

Trošku jsem z toho rozpačitý. Příběh jako takový celkem OK, výprava také. Akorát je takové ambivalentní, když se to snaží udělat z chladnokrevných hrdlořezů v podstatě sympaťáky. Pak to, na druhou stranu, musí vypadat tak, že ti, co jsou vražděni, jsou vlastně nesympatičtí. Ovšem úplně ze všeho nejvíc se mi líbilo, jak do toho v posledním díle první série zapracovali pohádku O chytré horákyni (i když norská sága je původní. Spíš opisovala Němcová :) ) Nejlepší je imho první série – Ragnarova cesta k moci. Druhá má také světlé momenty. Následně to začíná být poněkud jednotvárné - jeden masakr za druhým. Tvůrci se sice snaží udržovat napětí mezi postavami, ale na mě osobně to moc nefunguje. Je to prostě takové furt stejné. Také se začínají objevovat nelogičnosti v ději. A nelíbí se mi úvodní znělka :) Musel jsem to uprostřed čtvrté série změnit na jednu hvězdičku, protože z toho udělali místo jakžtakž historické ságy fantasy soap operu. Škoda. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku