Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Ace.A.T.L.

Historickej seriál, kterej konečně změní tu nekonečnou škálu moderní války, je surovej, neotřelej, přímej, realistickej, podle skutečnosti(ve většině) a ukazuje život vikingů, konečně z širšího pohledu, než jen bitvy, rohy na helmách a divochy. Zajímavý, lákavý a silně koukatelný. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Hlavonozec

První sérií to mělo skončit, ta byla vážně skvělá. Bohužel, ten seriál se s dalšími sériemi snažil dorovnat hru o trůny, že se poslal do prdele. ()

Vajnlich

Po dlouhé době opravdu neskutečný seriál, vše vypadá naprosto reálně a ten příběh je kulervoucí. Nutno vidět! A proč jen čtyři hvězdy? Jednoduché, opravdu mě moc a moc sralo, že všichni "vikingové" mluví anglicky. Nechápu proč. Skandinávský jazyk by tomu dal ještě větší koule. A hlavně pokud vikingové mluvící anglicky, přijedou do anglie a anglický farář překládá z angličtiny do angličtiny. To je opravdu úsměvné. Škoda. ()

Sharlis

Prvé 3-4 diely sú výborné, na 5*. Boje a severská tématika, krásne zábery. Ale potom sa to hodne zmení. Zmiznú boje a je tam 100% kecania a intríg, nudných postáv, ktoré sa postupne objavujú a vytvárajú nové dejové línie atd. atd. atd. skrátka sa to zmení na klasickú intrigánsku komerciu, kde postavy nekonečne kecajú v kostýmoch v drevených miestnostiach pri ohni a trtkajú navzájom. A to ma to už prestalo úplne baviť. Koniec prvej série je nekonečná vata a naťahovanie, druhú už ani nezačínam. Keď vidím, že sa už pripravuje aj piata, tak sa to už asi moc nezmení, máme ďalší nekonečný seriál :) ()

ariari

absolútne dokonalé v mnohých ohľadoch,...syrové nesyrové, taký bol stav ľudí na planéte :-) a tak osobito sa vynímali tí výnimoční. Podarilo sa natočiť monument, ktorý nielen bavil. ()

RKBoy

v súčasnosti to najlepšie čo možete na poli seriálov v rámci historie nájst. Dokonale zobrazený a drsný svet Vikingov kde sa s vami nič nemazlí a nič vám nie je dané len tak. Prvá séria mierne rozhádzaná ale stále velmi dobrá ,takže sa nou netreba nechat odradit ak sa vám zdá príliš pomalá a bez akcie. Záver tretej série v Paríži je zatial vrchol seriálu a patrí medzi to najlepšie čo možete v TV výrobe vobec nájst. Travis Fimmel ako Ragnar radost pre oči ,podobne tak Gustaf Skarsgård ako Floki. ()

Saroman

Zezačátku mě to vůbec nechytlo, váhal jsem jestli vůbec načnu druhou sérii. No a nakonec jsem toho nelitoval. Další seriál, který zařadím do své sbírky - Někdy shlídnout znovu. I přes ten kostrbatý začátek a občasné nepochopitelné scény. V každým případě podívaná je to skvělá, ***** ()

Atchyroz

Who wants to be king?! Vikings se pro mne v době, kdy jsme je začal sledovat, stali dokonalou náhradou za Hru o trůny a svou tématikou historického seriálu je přesně typ, jaký miluju. Ragnar Lothbrok, kterého si naprosto fenomenálně střihnul velký sympaťák Travis Fimmel, je jednou z nejlepších postav jaké jsem minimálně v seriálech viděl a pro mě je v tomto odvětví ta úplně nejoblíbenější. Moc daleko za ním nejsou ani další postavy jako Lagertha, jeho bratr Rollo nebo jeho přítel Floki a Athelstan. Všechny role si herci dávali s grácií a je úžasný zážitek je sledovat v prostředí vikingů a jejich mytologii tak, jak to předvedl tento seroš. Všechny bitvy, výpravy, konflikty apod. jsou naprosto dechberoucí, realistické a strhující. Show vlastní naprosto bezvadné intro a pozadu nejsou ani dialogy mezi postavami, které vás baví, i když se třeba neřeší nic důležitého. Do Vikingů jsem se naprosto ponořil hned od prvních dílů první sezóny a dál šli kvalitou i dějem hrozně nahoru a já si to hrozně užíval. Později jsem se hrozně moc obával úpadku /SPOILER/ absencí hlavní postavy (smrt Ragnara mě tehdy dost zasáhla) a svěření děje do rukou jeho synů /SPOILER/. Nicméně s touto změnou se tvůrci vyrovnali velmi dobře a do konce čtvrté řady to šlapalo ve stejných kvalitách. A možná to už tehdy mohlo být i ukončeno, jelikož naopak pátá série šla dost dolů už jen svým dějem nebo scénářem a na rozdíl od například Hry o trůny se zdálo, že i rozpočet samotné produkce se snižoval a pravděpodobně i kvůli klesající sledovanosti. Nicméně poslední šestá série to zase trochu zvedla, ale kvalit prvních čtyř řad už seriál nedosáhnul. Zároveň musím říct, že jsem hrozně moc rád, že se seriálu povedlo skončit důstojně. Poslední tři epizody ukázaly jen to nejlepší a krásně uzavřely dějové linky hlavních postav. ()

Fender

Jsem si vědom historických nereálností obsažených v tomto seriálu, avšak toto není dokument a nesnaží se historii do puntíku předkládat divákovi, takže toto není nějakou zásadní vadou, je to spíše zcela irelevantní. Seriál se hlavně zaměřuje na severskou mytologii a co představovala pro tehdejší severské obyvatelstvo, což je vyobrazeno velmi realisticky a dle mého i s citem. Boje jsou mnohdy velmi dechberoucí a máte kolikrát chuť se také účastnit bitvy a vstoupit do Valhally, jako pravý hrdina. ()

Z0ltar

za první dvě řady bych dal víc hvězd, ale ke konci už tam bylo moc nezajímavých postav, moc vaty a celkově to bylo moc natahované. po technické stránce si seriál udržel kvalitu po celou dobu, nešetřilo se, ale i ta atmosféra prvních dvou řad se začala pomalu vytrácet. ()

lubostar

Prve 4 serie boli vyborne. Bola tam jasna koncepcia kde serial sledoval zivot vikingskej legendy Ragnara Lothbroka a jeho premeny. V prvej serii sledujeme jeho zmenu z farmara na jarla, v druhej serii z jarla na krala vikingov a v tretej z krala na nesmrtelnu legendu. Vo stvrtej serii potom sledujeme Ragnarov upadok a jeho premenu na mrtvolu. Posledne dve serie su uz tak trochu utrhnute z retaze a samotna siesta seria narobila viac skody ako uzitku. Skoda, ak by serial zomrel spolu s Ragnarom, tak mohol byt rovnako legendarny. ()

pold

Mno. Po ještě snesitelné první sérii, přes níže uvedené, přišla slabší druhá a pak se to zvrtlo ve slaboduchou telenovelu, kterou to dost bylo od začátku. Kulhající scénář, otřesný casting (hlavního hrdinu hraje pitvořící se kašpar a zbytek banda vyholených nebo copatých metrosexuálů), půl děje jsou vztahové blekot ve stylu beverly hills, a třetinu zabírají nadpozemsky plitké rádoby teologicko filosofické plky, většinou s oslizlým mnicho-"vikingem" , který zamořuje celý již tak zmučený děj jak sarin. Jestli to někdo dal do 4té série, gratuluji k vyvinutému masochismu. ()

Igy007

Hodnotím po shlédnutí první série ... nejspíš je to super seriál a já nejsem na zdejší poměry (na rozdíl od mnoha jiných) na dostatečně vysoké odborné úrovni :-))) ... ale nemůžu za to, že se u toho prostě nudím. Uvidíme, co další řada ... UPDATE : tak už mě to asi začíná chytat - z jedné měním na 3 :-)  ... update 2: to je divný, pátá řada se mi líbí mnohem víc než všechny předchozí. Možná se ten příběh až po letech začal vyvrbovat a získal na zajímavosti. Teď mě třeba hodně zajímá, co bude v šestce; ačkoliv jsem seriál několikrát plánovala přestat sledovat :-))) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku