Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

flanker.27 odpad!

Tak potenciálně zajímavý námět (pověst o Gévaudanské bestii znám), evidentně dostatečný rozpočet, pěkné lokace - a přesto taková ptákovina. To chce mimořádný talent. Kung-fu indián, spiknutí, chaos, plno hloupých keců, naprosto žádná atmosféra a napětí, doslova dementní postavy a akce, nulová logika. Hovadnost. ()

gudaulin

Bratrstvo vlků je druh francouzského velkofilmu, který se snaží barvitostí děje, exteriéry a akčními prvky přiblížit zámořským blockbusterům a celkem slušně se mu to daří. Je nutné vyzdvihnout výbornou kameru, dynamickou akci, romantické exteriéry a slušné triky. Co pokulhává, je scénář, který se zjevně příliš nezabývá logikou děje na plátně a celou řadou podstatných detailů. Indián se svým evropským přítelem používají východoasijské bojové umění a obluda na plátně je spíš průnikem z jiného žánru. Nicméně se na to celé kouká slušně a divák se ani na chvíli nenudí. Celkový dojem: 50 %. ()

choze

Bizarně moderně vystajlovaná francouzská historie, kde nechybí bojová umění (prezentovaná Dacascosem, s nímž Gans předtím natočil FREEMANA) a bestie děsící hlavně svou počítačovostí. Mít to o hodinu míň, mohlo to být za dvě. ()

sniper18

Je to celkom dobrý historicko dobrodružný film z francúzskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v prostredí Francúzska osemnásteho storočia, kedy je celá oblasť v strachu kvôli útokom neznámej šelmy, ktorú nikto nevie chytiť a tak je povolaný známy dobrodruh so svojim indiánskym priateľom, aby so šelmou skoncoval. Ale obaja postupne prichádzajú na to, že nie je všetko tak ako vyzerá a šelma nie je ani zďaleka ich jediný nepriateľ. Spracovanie síce nie je úplne ideálne, ale aj takto som celkom spokojný. Po pôsobivom úvode, ktorý príjemne navnadí sa dej prenesie na kráľovský dvor, pribudne množstvo postáv, ktoré ale nie sú moc zaujímavé a celkovo to nie je ani zďaleka tak dobre podané, ako to pôvodne vyzeralo, ale po hodine filmu sa to slušne rozbehne, film sa začne konečne výrazne venovať tomu hlavnému, pribudne viacero zaujímavých prvkov, ktoré príbeh výrazne obohatia a už sa je na čo pozerať. Celkovo tu platí, že čím sa dej práve venuje menšiemu počtu dôležitých postáv a odohráva sa na opustenejších miestach, tak tým je lepší, rôzne scény so šľachtou a podobne ma moc nezaujali, ale v prírode sa je vždy na čo pozerať. A zároveň celá táto na prvý pohľad jednoduchá tématika má v sebe veľmi veľa rozmanitých prvkov, z ktorých plno sa mi páči dosť, ale rovnako mnoho zase moc nie. Akcie tu je pomerne dosť a páči sa mi. Samotné scény so šelmou ma až tak moc nebavili, polovicu filmu ju aj tak nie je vidno a v druhej zase je, ale nemá moc čím zaujať. Ale lepšie sú už na tom rôzne súboje, ktoré nemajú až tak moc prepracovanú choreografiu a nie sú ani úplne ideálne natočené, prečom ma mrzí hlavne to, že aj napriek drsnému obsahu toho moc nie je vodno, často sa používajú rôzne nože a sekery, ale vidieť krv je takmer nemožné, no napriek tomu sú veľmi dobre pozerateľné. Najviac sa mi páči výborné nekompromisné vyčistenie celej poľovníckej chaty, ale všetky akcie ľudí proti ľuďom sa mi páčia. Herecké obsadenie je pomerne rozporuplné, som veľmi spokojný s hlavnou dvojicou, či už Mark Dacascos, ktorý viac vyniká v prvej polovici alebo Samuel Le Bihan, ktorý zase v druhej a okrem nich sa tu ešte nájde pár celkom slušných vedľajších postáv, ale zároveň mnoho ma vôbec nebavilo, napríklad Vincent Cassel alebo Monica Bellucci. Réžia a technická stránka sú výborné, film má skvelý vizuál, výbornú kameru a všetko, čo k tomu patrí. Jedine šelma nevyzerá až tak dobre, ale keďže tu aj tak nie je až tak moc dôležitá, tak to ani neprekáža. Bratstvo vlkov je veľmi zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 72%. ()

mysicka

142 zbytečných a marných minut.. svého času si vážim víc.. a ani ten proklatě pěknej indián to v mých očích nezachránil.. ()

Hakha

Nepovedený film, kde každý pátý záběr je zpomalováný, jež jednou vypadá dobře a po druhé vyzní dost zbytečně. Akční scény jsou průměrné, většinou dost zmateně a nepřehledně natočené, ale nejvíce filmu chyběl drive a zajímavější záporák či hlavní hrdinové, kteří by film táhly. Kamera byla příjemná, stejně tak vedlejší role Monicy Bellucci, jinak podprůměrný film se slabě vypadající Bestií, mé hodnocení 1,5 hvězdičky... ()

Le_Chuck

Úžasná kompozícia a práca s kamerou spolu s citlivou hudbou robí s tohoto filmu niečo viac než radový akčňák. Pastva pre oči. ()

akisha

U mě hodně udělal nepovedenej anglickej dabing, kdy slova absolutně nezapadala do lidských úst, hrůza hrůza. Ovšem film má pár nepopiratelných plusů. Za prvé herci - Samuel Le Bihan uhrál hlavní part skvěle, pak tu máme jeho bratra Maniho, kterej zase převedl trochu toho kung-fu apačskýho umění (jaktože se takhle neoháněl Vinnettou?), dále úchylák Vincent Cassel a jeho lahodná kreace a jeho krásná (a nahá) žena Monica Bellucci. Pak ten příběh taky není nejhorší - tajemný vraždící monstrum - to mi nezní nejhůř. Snad jen tomu jeho designu mohli věnovat víc pozornosti. Ale jinak takový jednoduchý moderní historický béčko se solidní akcí a spádem, co nenudí. Občas ráda mrknu. ()

viperblade

Víte, co je horší než špatný film? Špatný film, který má přes dvě hodiny. Jediné, co mě zaujalo byla Monica Bellucci. Takže za ní 1 bod, za to, že jsou ještě horší filmy, a zas tak moc jsem se nenudil, 2 bod. Ale více tady nevyčaruju, bohužel. ()

Rex Mundi

Ako hovorí Emo, obsah je bohužiaľ slabší (a po dopozeraní a nadýchnutí výrazne slabší) ako forma. Aspoň ona, spolu s kolísajúcou, ale dobrou atmosférou, ťahajú film hore. Dala by som aj 4*, nebyť tých rozpačitých celkových dojmov. K hercom len dodám, že keď tvorcovia zviedli dokopy troch najsexi francúzskych hercov prelomu tisícročia (Le Bihan, Cassel, Bellucci), výsledok musel mať minimálne metrák francúzskeho šarmu ;-) ()

gogo76

Dlho trvalo, kým som sa k tomu odhodlal. Tušil som, že to pre mňa nebude. Úvodná polhodina ešte ako tak, ale po čase mi bolo jasné, kto za tým všetkým stojí a lacné "príšery" tejto zlátanine už vôbec nepomohli. M. Belluci toho veľa nepredviedla, jej manžel V. Cassel rovnako tak. Zvyšok obsadenia rovnako nevýrazní, indiánske kung-fu mi nevoňalo a celkovo sa celý tento nudný film z mojej hlavy porúča preč veľmi rýchlo. Nepotrebujem týmito lacnými nezmyslami zapratávať svoj "harddisk" na krku. 40%. ()

Xmilden

Zbytečně dlouhé. Ve druhé polovině se konečně dostává ke slovu ona Bestie, o které se do té doby stále jen mluví. Trošku jsem nepochopil kung fu ve středověké Francii. Vincent Cassel umí zahrát lepší záporáky. 40% ()

-bad-mad-wolf-

Potkala Karkulka Terminátora a povídá: "Čáu, neviděls tu někde běhat bráchu?" Terminátor se nejistě zastavil a odpověděl: "Sorry, měl jsem sraz s klukama od Asimova, jsem úplně na plech. A kde máš vlka?" "Ále," mávla rukou Karkulka, "od tý doby, co zjistil, že ho í el em chtějí v chystaným filmu úplně digitalizovat, s ním není žádná řeč. Chodí po lese a nadává gunganům." Terminátor: "To je blbý no. Helenc, já jdu, Pixaři chystaj ňákou kalbu na premíéře svý novinky o životě kvasinek v mikrosféře zkaženýho štrůdlu, to musim vokoštovat. Čáuu!" Když lesní kyborg, toho dne skutečně plechový, odhopkal dále, Karkulka přetvořila svůj čepec na hvězdný kabriolet a vydala se zpět na Neptun. Celou cestu přemýšlela, jak vysvětlí rodičům, že se jí opět ztratil bratr. ()

Phobia

Horror, detektivka, historický a akční film v jednom? No proč ne, kdyby ovšem každá ze složek nebyla podána polovičatě, roztříštěně a nakonec tak nezůstal důraz na té (pro mě) nejméně zajímavé složce, tedy na bojových uměních... pozdně středověký francouzský venkov se totiž hemží kung-fu bojovníky;-). Kdepak, počáteční nadějná atmosféra byla pohřbena scénáristickou a režisérskou neschopností... Neschopnost je možná příliš silné slovo, ale nadějný potenciál byl ostudně promrhán, obstojná výprava a herci tento guláš nespasili. Zůstal jen podivný, nicméně koukatelný hybrid. 55% ()

darkrobyk

Bestie z Gévaudanu řádila v tomto kraji ve druhé polovině 18. století, první zaznamenaný útok se udál v roce 1764. Francouzi se poměrně věrně drželi jak dochovaných písemných záznamů o lidožravé šelmě, tak i legend, které se logicky okolo celé události vyrojily. Velkoryse pojatý snímek je mixem dobrodružného a historického žánru s přesahem do hororu, romantismu a sentimentu. V jednom plánu sledujeme snahu po chycení bestie, jíž může být cokoliv - vlkem počínaje, přes exotickou šelmu a vlkodlaka a démonem z pekla konče. Ten druhý nabízí pletichy, pikle, milostné avantýry i problematiku rasismu (Indiáni a černoši) tak trochu jako z Angeliky. Skvělá výtvarná kamera snímá úžasné exteriéry lesů, strží, cest, ale i budov, snad jen zpomalené záběry jsou na hraně, být jich více, působily by už rušivě. Když místy pomalejší tempo vystřídá akce - pronásledování, souboje, hon, útěky, pak se film rozjede jako blesk. Ač kamera přímo neukáže masakrování obětí, i tak je film místy syrový, výstřiky krve z rozbitých úst nechybí. Fronsac je typický hrdina, který musí kvůli lásce překonat i smrt. Ozdobou snímku je krásná Monica Bellucciová v roli tajemné Sylvie. Slušné triky kazí trochu úvodní scéna napadení dívky a samotná bestie. Jasné je, že i pokud církev v celé věci prsty neměla, tak se jí děsivé události velmi hodily do krámu. I po letech jsem si film znovu užil a hodnocení ponechávám. ()

LiVentura

Poměrně slušně zachycená temná atmosféra strachu a zlých dob, kdy se člověk bál i sovy na stromě.....umocněný však současnou neschopnou propracovaností francouzského filmu, chybí hlubší motiv, a lepší herci.!!! ()

paascha

Typická ukázka zbytečného filmu, degradujícího od průměrného začátku do stupidního konce. Nemám rád francky a tohle je jeden z důvodů. Vrcholem bylo to obrněný psisko a Inčučůní kung-fu, kterému zdatně sekundovalo kungfu Kolomana Lakatoše a jeho rodiny. Fuj! ()

Shakers

Christophe Gans okrem nádhernej prírody a kostýmov dokáže ponúknuť aj temnú upršanú Francúzsku dobovú atmosféru, po pri ktorej sa nestráca príbeh o krvilačnej beštii, či štýlová akcia. Postavy sú tiež celkom slušne napísané a to nie len tie hlavne, navyše sa podaril aj Casting, kde hlavnú postavu spoľahlivo ťahá Samuel Le Bihan, ktorému značne sekunduje skvelý Mark Dacascos. Vedla ústrednej dvojice sa nestratí ani Vincent Cassel, či Monica Bellucci. Prvá záhadna polovicu ma bavila viac ako tá druhá. Digitálna príšera sa moc nepodarila a tým pádom aj napínavé scény strácujú na zahadnosti a hlavne napätí. Akcia je velmi pekne natočená a kto dokáže odpustiť filmu kung-fu scény, si to skutočne užije, pretože rozhodne je na čo pozerať. Navyše ich prezentuje iba Indián Decascos, takže je to celkom prijatelné. Filmu by prospelo trochu svižnejšie tempo, lepšie vysvetlí záver (zmŕtvych vstanie) ale inak sa jedná o zaujímavý - dobrodružný, akčný skoro horor. Director's Cut nič moc neponúkne. 80% - 4* ()

Big Bear

Příjemný snímek, od něhož jsem moc neočekával ale zaujal mne již jen námět a doba ve které se odehrává. Zajímavý mi přišel hlavně ten nápad příběh vyprávět v předvečer revoluce. Opět skvělý Cassel filmu přidal nějaký ten bodík navíc. Ne že bych se bál, ale pár napínavých míst tam bylo. Spíše než o horor se jedná o thriller z konce osmnáctého století. Vyloženě béčkem jak tu místy padlo - bych to nenazval. Stopáž byla vražedná (viděl jsem nesestříhanou verzi). Na sychravou sobotní noc jako stvořené. Dávám tři vlčí špičáky, ale s odřenými chlupy (vlkodlačími samozřejmě :-). * * * ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel