Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

bourec

Taková kombinace všeho.Ale překvapivě to funguje dobře.Jedině ta jakoby příšera rozpaky trochu vzbuzovala.80% ()

Wladi.mir

Bratrstvo vlků, no jak jsem očekával typický francouský film. Nic proti nim nemám, ale přece jen poslední dobou to jsou opravdu divně natočené filmy.Nevím, něco se mě na nich nelíbí.Ale teď k bratrstvu, jsem celkem zklamán ze začátku se to jevilo jako vcelku slušná zábava s napětím, ale postupem času jsem více a více nudil.Tři hvězdy jsem dal možná jen z milosti. ()

enjoi

Zbytečně dlouze se táhnoucí blbost, ve které je první hodina prakticky zbytečná a když ji přeskočíte, tak o nic nepřijdete. Francouzi celý film překombinovali a na konci se jim úplně vymknul z rukou. Ani ta bestie nestojí za řeč, je jak z céčkového hororu. Opravdu si nedokážu představit, co za zrůdnosti mohou být v prodloužené verzi, tu bych asi fakt nerozdýchal. 50 % ()

C0r0ner

Moc se mi líbí knižní zpracování od Markuse Heitze - Ritus. A pravděpodobně proto se mi zákonitě nemohla líbit tahle sračka, která je ubohou předlohou pro tak skvělou knížku. To, že to je podle skutečné události, přisuzuji bujné fantazii francouzských buranů podpořenou notnými dávkami vína. Film jako takový je neskutečně amatérsky zpracovaný, natažený, nudný a otravný. Malá útěcha pro mě je, že v nadpisu není "fantasy". 25% ()

Wormboy

Velmi dobra kamera, znami europski herci, slusna klipovita rezia, pribeh tiez nie na zahodenie...kde to vlastne stroskotalo? Na zbytocne prehnanej dlzke? Na snahe napodobnit hollywoodske blokbastery narazajucej na europsky filmovy styl??? Neviem...pravda je pre mna taka, ze tento film mal ovela vacsi potencial, ktory sa vsak zbytocne premrhal...skoda tomu! ()

Juto

Filmu chýba jeden prvok, o ktorý sa tvorcovia filmu zúfalo snažili: skutočný zmysel pre zábavu. 4/10 ()

c.tucker

Děj je poutavý a zábavný, po většinu času jsem se nenudil. Mark Dacascos všechny protivníky slušně likviduje pomocí bojového umění. Monica Bellucci je opravdu krásná a pěkně se na ní kouká. ()

FrankSusta

Tak zprvu zapomeňme, že indián umí kung-fu a přesuňme se na zbytek recenze: celý film působí jako jeden velký oživlý grafický román. Teda aspoň ta hodina a půl na začátku. Zbytek filmu již jaksi vykolejí a skoro až zbytečně se natahuje (bestie se skoro neukáže a je tam strašná hromada dlouhých řečí). Za to těch prvních devadesát minut bylo teda žůžo labůžo. Hromady skvěle zpracované akce plné zpomalených záběrů, které jsou teda parádní, a skvěle dotváří atmosféru. Ještě bych zůstal u té atmosféry; opravdu moc se mi líbil začátek filmu, kde o té strašné bestii jen mluvili, což samo o sobě bylo strašidelný (protože slova jsou někdy strašidelnější než činy). Ale když už se teda ten hrochovlkostroj (zhruba tak bych popsal tu bestii) objeví na scéně, tak je též úžasnou podívanou.   7/10 ()

PanZahadnyCZ

Tak jako mnozí lidé během svého života několikrát hledají sebe samé, francouzská kinematografie se hledala také, a to zhruba kolem roku 2000. Ta zbytečná touha přiblížit se americkým filmařským móresům ale Evropě nesluší a jsem rád, že i Francie, faktická kolébka filmařského řemesla, se během let vzpamatovala a dnes jde opět o svébytnou, nezaměnitelnou a stabilní filmovou velmoc. Filmy jako Bratrstvo vlků ale zůstávají dobrým dokladem předpokládaného diváckého (ne)vkusu doby, špatné režie a ukázkového béčkového filmu. ()

SeanLSD

Nikto, opakujem NIKTO nedokáže zmiešať hádam všetky žánre, ktoré existujú a vytvoriť z toho niečo, čo nielenže dáva zmysel, ale ešte je to aj vynikajúca paráda !!! Hohó, takýto koláč psíčka a mačičky prezrádza genialitu, páni moji... A ak sa to niekomu podarilo, nebudem pozerať na nejaké drobné malichernosti a nechám sa nadšene unášať tou vizuálnou, hudobnou aj príbehovou virtuozitou, ktorá spojila A s B, posypala to C, zamiešala zmesou D a E a pritom sa neprestala drať dopredu stále inými cestičkami. A vlastne si ani nespomínam na veľa momentov, ktoré by sa mi nezdali . . žeby ani na jeden . . ? Milujem tento film ! aj jeho režiséra, ktorý je naraz pes aj mačka, to je absolútne uvoľnená a ničím nespútaná FANTAZMAGÓRIA, ktorú spútať do akejkoľvek súdržnej podoby pre oko, emócie aj intelekt musela byť fuška nad mraky – a pritom si ešte stále zachováva tú neuveriteľnú svižnú bláznivosť a okatú nápaditosť, navyše vcelku pôsobiacu viac-menej realisticky... Možno to kdekomu nesedí a je to preňho amatérsky preplácané a plátané bitkami, bizarnými zvratmi a kameramanskou manierou, ktorá predvádza všetky filtre, ktoré chlapík dokázal zohnať, ale mňa tá odvaha zakomponovať do filmu každý jeden nový nápad nadchýňa znovu a znovu. Gans sa pre mňa stal v okamihu bohom, o ktorého akomkoľvek čine by som ani v najmenšom nezapochyboval. A hoci som musel čakať veľmi dlho, výsledok z roku 2006 napokon nie že nesklamal, ale vyniesol moju úctu ešte o niekoľko nebeských sfér vyššie. Čaru tejto kryptozoologickej legendy okorenenej spiknutiami podivínskych aristokratov, fatalistickými vášňami, kung-fu akrobaciou, atmosférou dávnovekých tajomstiev a ťažkým symbolizmom prírody to však ani o kúsoček neuberá. ()

otík

Pro danou dobu zcela typický poblázněný francouzský snímek, který více než na příběh a kvalitu filmu hledí na jeho šílenou vizuální stránku, příšerně rychlý střih a haló efekt na diváka. Nic z tohoto tu ale nefunguje. ()

MJMilan

Vlkodlak a Mortal Kombat dohromady. Nebylo mi jasné, o co se Ti maníci vlastně snažili. Mnoho efektů, které se do nijak zábavného děje stejně nehodily. ()

Motinski

Dosť dvíha dojem prostredie kde sa nachádzame a mystická atmosféra čo z filmu vyžaruje. Bratstvo vlkov občas pôsobí lacnejšie, hlavne trikové zábery (kto videl vie o čom konkrétne hovorím) ale keď máte radi dobové zasadenie tak to celkom ujde. Námet je skvelý, no trebalo by sa s ním viac vyhrať. ()

haushinkaa

Jelikož jsem od tohoto filmu neočekávala zázraky, nebyla jsem ani zklamaná, když žádné nepřišly. Indián a jeho matrixové kung-fu bojové umění působilo velice nepřirozeně, u hlavního hrdiny jsem postrádala charisma a slečna Dequenne mi byla (a je) silně nesympatická. Úchylný a zmrzačený záporák Cassel se povedl, což se nedá říct o bestii (chudák lev), jejíž smrt byla jediným citovým pohnutkem v tomhle filmu, který mě neobešel obloukem. Asi přeháním, protože musím smeknout klobouk před dokonalou atmosférou filmu - jak nepříjemná a temná dokáže Francie být! Opravdu skvělá atmosféra podmalovaná výbornou hudbou Josepha LoDucy jsou jedny z mála předností tohoto filmu. Dalším plusem je kamera a některé zpomalené záběry, které vypadají efektivně a působivě. Nesmím zapomenout na roztomilého Jérémie Reniera, na kterého se dobře dívalo. Docela s nadšením jsem čekala na scénu, kdy se objeví Gaspard Ulliel, ano, dočkala jsem se, ovšem tohle byl ukázkový případ filmového "štěku". Film mě nijak nezaujal a neobohatil (kromě soundtracku), ale rozhodně neurazil. ()

ivan_drago

Moc se mi to líbilo. Tenhle film mě opravdu překvapil. Sledoval jsem ho se zatajeným dechem od začátku do konce. Takový historicko-dobrodružně-bojový kousek. A dokáže navodit skvěle ponurou a strach nahánějící atmosféru. ()

DivX

Výborný nápad ale o to horší zpracování děje. Jakási bestie terorizuje Gévaudan. Perfektní animace bohužel zastiňuje horší zastoupení a výkon herců. Děj je slabý a chybí mu šťáva což se určitě projeví na hodnocení. Jinak bych byl určitě spokojený. Těhle filmů je opravdu málo a to je velká škoda. 60% (DĚJ * AKCE ** THRILLER *** HOROR *** ANIMACE **** KRIMI ** HERCI **) IMDb.com: 7,0/10 ()

BS

Neříkám, že to bylo vyloženě špatné, ale toho kombinování žánrů na mě bylo trochu moc. Podruhé bych to už asi nevydržel. ()

uiu

Sci-fi horor, u kterého jsem se ale většinou smála nad nelogičností děje a chování postav. Film, který je tuctové béčko, ale režisér se snaží o pompézní scény jízdy na koni a cool zpomalené záběry. Pro milovníky žánru možná dobrý film, pro mě promarněná šance na kultovní francouzský film (a že už dlouhou dobu žádný takový není.) ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel