Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

klerik

Atmosferický guláš westernu, romantiky a hororu, ktorý trpí syndrómom, že sa chce páčiť všetkým. A práve to paradoxne spôsobuje, že sa páči len určitému publiku, ktoré zbožnuje indiánsku romantiku (ako Posl. Mohykán), poľovačky (ako Medveď) a pekné súboje. Veľkofilm, ktroý by lepšie vynikol, keby šetril s trikmi. Herci sú super a kamera s hudbou je úplne orgastická... ()

Chrustyn

Bizarní ale zábavná kombinace hororu a akčního kung-fu filmu. Bohužel délka dvě a půl hodiny je neopodstatněná a film často neví, kudy se vydat. ()

korbitch22

zajímavá historická mystery.konečně sem si odfrknul od amerických či britských produkcí a celkem sem se bavil,efekty tý bestie jsou sice jaksi nic moc,ale jinak příběhově velice zajímavě,napínavé a marc dacascos jako indián mani,je výtečnej,akční sekvence kde mani předvádí neuvěřitelné kousky.je vidět že dacascos prostě umí.film je sice dost dlouhej,ale jak řikám,natolik napínavej že jsem se nenudil. ()

Stanislaus

Největším nepřítelem, který stál v cestě mezi mnou a Bratrstvem vlků, nebyla gevaudanská bestie, nýbrž přehnaně dlouhá stopáž, která by se dala bez problému a jakékoli újmy zkrátit o celou její třetinu. Film obsahuje až příliš mnoho prvků, které spolu souvisí i nesouvisí, což celkově budí chvílemi dojem jakéhosi nepořádku v režii. Mísí se zde hon na bestii, nespočet bojových scén, návštěvy nevěstince, řádění netvora a další. Cameo Monicy Bellucci potěšilo a vizuál monstra, ač chvílemi příliš počítačový, taktéž. Zkrátka průměrný francouzský film, který místy působí rušivě až rozpačitě, ale jako zástupce svého žánru rozhodně nedělá ostudu. ()

Flego

Neuveriteľná dĺžka tohto filmu dáva tvorcom skvelú príležitosť vtlačiť do deja veľké množstvo žánrov. Takže po zaujímavom úvode všetko skĺzava do narcistického predvádzania sa, čo všetko sa dá dokázať. ()

honajz

Hvězdu za Marca Dacascose, ačkoliv takový osud si nezasloužil. Ale jinak je to zbytečně dlouhý a nudný blábol, kde mám někdy pocit, že jsou scény za sebe řazeny naprosto nahodile, bez ladu a skladu, bez návaznosti na předchozí děj, chvilku prší, hned je slunce... Přitom to má ingredience, které mám rád: tajemné místnosti a sídla, tajuplný les, kung fu. Jenže hodinu dvacet se jen seznamujeme s postavami, nic se nestane, k ničemu nedojde, všechny intriky jsou nahozeny do luftu bez hlubšího vysvětlení nebo mýtu za tím (třeba o té bestii jsem doufal, že se dozvíme daleko daleko víc, než jen že to kdysi bylo štěňátko), a těch celkově asi 15-20 minut nějakých šermovaček je dost málo, navíc s dost mizernou choreografií. U některých postav vlastně doteď nevím, jak dopadly, a jestli žijí, nebo ne. Ta tajná vatikánská agentka z nevěstince, to celé bratrstvo, všechno je tak mizerně nastíněné, že jsem nepochopil, o co komu vlastně jde, jaké kdo má motivace. Vůbec je to celé po stránce postav totálně odfláknuté a po stránce vysvětlení a vysvětlování také. Promarněný čas. ()

d-corso

Ostré videoklipové tempo je už po několik let rozpoznávacím znakem (jak to teď napsat?) nové-nové, nebo postpostmoderní vlny francouzského filmu. V Bratrsvu vlků jsou navíc přidány skvěle rekonstruované historické reálie, což je věc, která mě vždy mimořádně potěší. I když, ano, uznávám, indiáni asi kung-fu neuměli, ale jsem takřka přesvědčen, že točil-li by tento film americký režisér, jezdili by francouzští šlechtici v brnění a bydleli by ve středověkých hradech. Nicméně ta bestie! Ta je opravdu ukrutná. Hned jsem si vzpomněl na Herzovu Krásku a zvíře, kterýžto nádherný film Christophe Gans určitě neviděl, protože by jinak jistě nenechal utrácet spoustu euro za prazoufalé počítačové triky a namísto toho by zvedl sluchátko, zavolal do Stardance a řekl:“Vlasto, potřebujem zvíře, přijeď…“ A bylo by vymalováno. A já bych se teď nemusel rozhodovat mezi *** a ****. Ale vzhledem k tomu, že krom onoho lva v brnění, či co to bylo, nemám co bych více vyčítal, dávám, byť s odřenýma ušima, za čtyři. ()

SOLOM.

Včera jsem si to z nudy zase pustil a opět se zasmál. Tenhle film má docela kvalitní scénář, herci předvádí uspokojivé herecké výkony, ale mě to prostě zas až tolik nesedí. Když pominu směšně vypadající bestii, která staví pouze na digitálních efektech a skoro pokaždé vypadá jinak tak je to jen průměrný film. Ze všech nejlepší je Mark Dacascos, jehož souboje na férovku jsou ozdobou filmu. Jen škoda, že rytíř vyčerpal ten kouzelný prášek na tu buchtu a ne na něj. Největší mínus bych dal za zbytečně dlouhý příběh, který dost často nudil. Jo a nesmím opomenout italskou bohyni Monicu Bellucci--- tu bych chtěl potkat v bordelu:))) -Zbytek osazenstva si už tak dobře nevedl, ale to neznamená, že by herecké výkony byli vyloženě špatné. Spíše dost průměrné, což vlastně také ovlivnilo můj celkový pohled na tento film a finální hodnocení.50% ()

Necrotongue

Už když jsem viděl Bratrstvo poprvé, měl jsem s ním velký problém a třetí hvězdičku jsem po příchodu na čsfd přidal jen proto, že jsem nechtěl být úplně zlý. Po dnešní repríze už bych si nadprůměrné hodnocení sám před sebou neobhájil, a abych řekl pravdu, mám co dělat, abych si mohl stát alespoň za dvěma kousky. Mezi klady snímku patří bezesporu účast Vincenta Cassela a Monicy Bellucci, a taky ten fakt, že mě v určitých chvílích tahle záležitost jaksi zvráceně bavila. Všechno ostatní už ale jakékoli klady postrádá, v podstatě šlo o mišmaš různých žánrů, který postrádal hlavu i patu. Bylo by to spíš za jednu hvězdičku, ale musím jednu nekriticky přihodit, protože Monica Bellucci... ()

becki_tu

Zatímco někteří se utápěli ve výstřihu Monicy Bellucci, já jsem se utápěl v nudném, absolutně nezajímavém a roztahaném ději, ve kterém jde v podstatě jen o to, proč to zvířátko zabíjí a kdo je jeho páníčkem. Nebýt několika zajímavých akčních sekvencí a vůbec celkově slušného řemeslného zpracování, asi bych šel z hodnocením i níž. A to jsem zkousnul i to, že nejoblíbenější bojovou technikou rytířů ve středověké Francii bylo kung-fu :) ()

BoPo

Francúzsko vždy raz za čas vyskúša natočiť film, ktorý by dokázal konkurovať americkej produkcii. Piaty element to dokázal, no Bratstvo zostalo na pol ceste. Miestami výborné, príbeh kvalitný, len celkový dojem nie je až tak silný. ()

brutale

Výborný film, nasávajte z neho atmosféru a neriešte, že "kung fu" bolo použité vo Franci v 17.storočí. Príbeh bol taktiež vymyslený dobre, hlavné role obsadené výborne, pre mňa osobne bašta. ()

tibenskym

Možno to bolo pomalým tempom, ktorým sa dej vyvíja, možno častými spomalenými zábermi, alebo pochmúrnou krajinou francúzskeho vidieka a opojnou hudbou...no sem-tam mi klipkali oči :-). Filmu však dávam nízke hodnotenie z toho dôvodu, že bohužiaľ prvú slušnú polovicu filmu sprasila polovica druhá, kde sa scenár zvrtol divným smerom. ()

corpsy

Dôkaz, že aj európska produkcia môže zdatne konkurovať hollywoodskym spektáklom. Snímok kombinujúci viacero žánrov, od hororu, cez kung fu akciu, až po romancu, má skvelé vyváženie týchto elementov. Herci sú typovo obsadený, v pre nich správnych rolách a príjemne nás dejom sprevádzajú. Vizuálna stránka okázalá, akcia razantná. Chýbalo málo ( napr. ešte vymastenejšie triky ) a bolo by to dokonalé. ()

curunir

Kto iný by mal spracovať slávnu legendu o Beštii z Gévaudan ak nie Francúzi, ktorých sa táto téma výsostne týka? Príbeh založený na skutočných udalostiach, ktoré sa udiali v rokoch 1764-1767, počas ktorých zahynulo záhadnou smrťou vyše 100 ľudí, najmä žien a detí, pričom prípady boli pripisované útoku záhadného tvora pripomínajúceho veľkého vlka, sa však až tak veľmi nevydaril. Za hlavnú príčinu sa dá považovať enormná dĺžka s množstvom nudných a zbytočných scén, kvôli ktorým je film aj zbytočne zamotaný. V tomto duchu sa nesie najmä jeho prvá polovica (napr. pri scéne v nevestinci som sa paradoxne dosť nudil)a až neskôr, pri love na beštiu , sa zlepšuje a stáva sa celkom obstojnou dobrodružno-napínavou snímkou, k čomu do značnej miery prispieva dobre vystihnutá temná atmosféra. Z môjho pohľadu je pomerne vydareným tiež spracovanie tu zatracovanej beštie, šikovne pripomínajúcej démonického netvora. Herecké obsadenie je bohaté aj dobre vybraté, avšak herci sa nijak zvlášť nepredviedli, tiež mi dosť vadil mohykán ovládajúci kung-fu. Zakaždým keď tento film vzhliadnem sa mi páči stále menej a menej a priemerné hodnotenie dávam z prvého pozretia (kedy som film videl jediný raz úplne celý), inak by bolo určite horšie. ()

zdepapepa

Kvalitní francouzské béčko namixované hezky, jen trošku nerealisticky. Mark D. jako vždy hraje výborně. Prostě na oddych to stačí, žádnou hloubku bych v tom nehledal. Ale do příhrádky Horor bych to vážně nedával. ()

depony

Výborná kamera, temná a sichravá atmosféra, Monica Bellucci - nádherná v čemkoliv - a pak se začne odkrývat ona temnost a objeví se cosi, jakési štěně navlečené ve vlčí kůži ... i když kdo ví, závěr byl poněkud zmatený a ztrácel jsem se ve vnímání děje. Chvílemi mi to přípomínalo Sleepy Hollow, ale tam Burton dojel svůj příběh do konce s jasnými pravidly. Škoda, že autoři tohoto snímku nějak "zpanikařili" při vysvětlování, co je zač ona "bestie". ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel