Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Desný miš maš kmitajúci z jedného žánru do druhého a ani v jednom sa nedokáže vyškriabať nad priemer. Strašne hlúpe - ale aspoň to nenudí. ()

Rover

Opět jeden rozporuplně vyznívající snímek. Úvodní pasáž lovené ženy je naprosto úchvatná, říkal jsem si, že jestli takhle bude pokračovat celý film, bude to pecka. Nestalo se tak. Zběsilých střihových sekvencí, zpomalovaček a efektních víření vody nebo vzduchu jsem si užíval - skoro mi ten styl přišel jak od Timura Bekmambetova. Avšak mluvené pasáže byly občas opravdu zdlouhavé a nudné. Hodně tajemna a zvědavého očekávání je skoro až zparodováno odhalením příšery, která je prostě nepovedená (v detailu snad zajímavá, ale její rozpohybování působilo hrozně neskutečně). Film nabízí širokou škálu postav, mezi kterými si určitě vybere každý - pro mě byla číslem jedna Monica Bellucci a Vincent Cassel. Naopak hlavní role se mi uplně nepozdávaly (Le Bihan a Renier). Nakonec však vůbec nelituji, že jsem se na Bratrstvo vlků díval. HUDBA: Joseph LoDuca - oceňuji použití vcelku různorodých nástrojů a jakous takous snahu zaujmout, ale hudba je extrémně upozaděná a nezajímavá. Sem tam nějaké ethno trylky nebo variace na "středověkou hudbu", ale atmosféra veškerá žádná. Škoda. ()

Beckett51

Naprosto boží film. Až k neuvěření že mohlo před třinácti lety v Evropě něco podobného vzniknout. Od Hororovo-historické atmosféry, přes skvělou hudbu, herce a příběh až po naprosto skvostnou choreografii soubojů. Na některé scény z filmu nejspíš nikdy nezapomenu (infiltrace loveckého zámečku, závěrečný souboj, rozuzlení zápletky o Bestii). Tenhle film prostě zbožňuju.... "Přišel jsi pozdě. Bestie je teď nesmrtelná. - Ona možná, ale Ty ne." ()

Kusko.t2

Zaujímavý príbeh o beštii, ktorá terorizuje za noci miestnych obyvateľov (teda rovno ich trhá na kusy). Film sa nezameriava na nechutnosti ako také, ale na pekne budovaný dej, príbeh s výbornými exteriérmi a kostýmami a dobrými francúzskymi hercami. Ten záver, keď už sa pred obraz dostáva viac beštia, je trošku taký všelijaký, ale po väčšine filmu je tento netvor zahalený tajomstvom, čo filmu prospelo a vytvorilo celkom slušnú atmosféru. A tak sa hneď od začiatku pekne do popredia dostala psychológia postáv, ktorých osudy sa postupom deja začali vyhrocovať a príbeh z toho len profitoval. Atmosferický, dobrodružný, historický horor. ()

Rosomak

Po technické stránce dokonalé. Francouzi jsou špička evropského filmu a mohou konkurovat i Hollywoodu. Ovšem po stránce obsahové je to děs a běs. Scénář skřípe už v začátku, jednotlivé postavy jsou velmi špatně charakterizovány a lehce naivní scény, kterých je ve filmu plno, vám občas nechtěně vykouzlí úsměv na rtech. Po technické stránce ale odvádí bezchybnou práci. Kamera lítá všude okolo, zvuk je výborný, výprava neopakovatelná, jen snad to digitální monstrum tam bilo příliš do očí. Pořád to ale dostává pěkné dvě hvězdičky... ()

salahadin

Film nabírá obrátky jako hladina rtuti teploměru ve vroucí vodě, ale skončí, jakobyste tentýž teploměr hodili do ledové lázně...jinak řečeno po slušné první půlce přijde dementní konec, který mě zchladil jako zvonící mobil při milostné předehře. Kdyby se jen Gans nesnažil natočit populární cool-move-fight koláž, vyšla by z toho slušná věc. Vnady Monicy Belluci pospravily pošramocený zážitek, ale závěrečné hatatitla rozuzlení je prachsprostá hrůza. Na ja, shade. PS: Design bestie je nic moc, doufám, že si ji vzali na leasing. ()

Ruut

Ne a ne! Nic zajímavého, jen kýč a zase kýč. Obrovská nuda rozpohybované v zářívých, blištivých a na efekt velmi dobře vypadajících záběrech. Cool přírodní scenerie. Výrazné barvy. Krásní herci. Stejně strojené a umělé jako Underworld. Pravda tady se neotravuje se smrtelně vážně podanou mytologií, ale zase je to jen neoriginalní a nezajímavý film. A to digitalní monstrum? Co to mělo pro boha znamenat?! Atmosféra pod bodem mrazu. Vhodné pro sobotní megahit týdně na Nově ... ()

Allien.9

Úvodní scéna filmu je mírně přehnaná a může působit jako další z řady béček, které se na nás v posledních letech valí ze všech stran, stačí však vydržet pouhých pět dalších minut a je nám naservírována velmi povedená, výpravná směsice žánrů (horror, thriller, fantasy, dobrodružné, akční - trochu pro každého). Od chvíle, kdy se objevuje Grégoir de Fronsac se svým indiánským přítelem, dostává film úroveň a spád, které překvapivě vydrží až do konce... I méně znalému divákovi nejspíš během sledování dojde, že tohle téma už někdy před tím někde viděl. Ano, samozřejmě! Film občas skutečně připomíná mistrovského "Psa Baskervilského" a pár dalších podobně ražených výtvorů. V tomto případě je však snímek pojat jinak, tak nějak nově a díky tomu vzniklo (nikoli dle očekávání) velmi povedené dílečko... "Bratrstvo vlků" okouzluje především ponurou atmosférou, zajímavým střídáním extrémů počasí, velmi sympatickými postavami (Vincent Cassel tu ale mohl být déle) + pěknými kostýmy a kulisami. Bezkonkurenčně největším plusem filmu je naprosto dokonalá, uzemňující KAMERA (jedna z nejlepších vůbec) a STŘIH. Ale když už jsme u toho, tak ani hudba není k zahození. Další z filmů, u kterých se musíte zeptat: "Kam se hrabe Hollywood!?!" ()

Sysel_CZ

Stylizace a atmosféra úžasné... Stylizace místy až moc, hlavně zbytečné scénky ala kung-fu, ale konec bere vše a tohle je opravdu film s výjimečnou... barvou? Nevím, jak jinak to nazvat, nejde jen o atmosféru, ale o celý pocit, který ten film vyvolává. Menší vady na kráse velkého obra omlouvám vždy. ()

HAL

Na první pohled hodně zvláštní kombinace všech možných žánrů a kulturních vlivů, ale dohromady výborný film který akčními scénami a audio-vizuální náloží strká do kapsy půlku Hollywoodu i Hong-Kongu, nabízí i originální a zajímavý pohled na francouzskou revoluci a dobu... a přitom se pořád drží žánrových pravidel chytře se tvářícího dobrodružného filmu. 8/10 ()

kingik

Určitě jsem čekal víc, ale znudilo mě to. Když to tak vezmu, tak to ničím výrazným nedisponovalo. Málo akce, žádné napětí a občas náznak, že to mohlo být dobré, ale někde se stala chyba. Výsledkem je nudný film s béčkovými herci. 40% ()

Omnibus

"Co to tu vyje, krev mi to pije? Z křovíčka bafne, za prdel rafne... Není to vlkodlak, na nějž se píská... je to jen čuba, baskervillská." Ježkovy oči! Když podivnému kříženci vlkodlaka s ježkem naskáčou mezi bodliny a do falešného, vypelichaného kožichu, místo blech psích jen politické breberky a pletichářské štěnice, a pak mu tam místo hryzání jen intrikaří ve jménu krále, stojí to strašení za starou belu. Škoda, protože zpočátku jsem si užíval, hon i štvanici. Pak se to ale zvrhlo, v politickou polízanici, naše čuba ježkovitá stáhla ocas a zalezla do boudy. Takže já teď, spolu se zmatenými kynology (jaká že rasa nás vlastně hryzala), vztekle a nešťastně vyju: Strčte si tu bezzubou politiku laskavě do... šuplíku, já jsem chtěl zuby! ()

MaedhRos

Báječný film. Předvídatelný příběh, předvídatelné charaktery, naprosto šílená směsice žánrů, poněkud divoká pointa, ale ten film je zkrátka boží. Atmosféru má Bratrstvo velice působivou a vizuálně je dokonalé. Příběh - jistým naivně překombinovaným způsobem - prostě tak nějak píše, hrdinům se fandí jedna radost a někteří padouši jsou přímo k pomilování. Hodnotím na základě dosti povrchních měřítek, ale když ono je to Bratrstvo tak chytlavě povrchní film...;-) Navíc jednou nohou daleko na Východě. Není co řešit - pět. ()

sochoking

Kvapky dažda bičujúce, za ostrého vetra, šľahajúceho po tvárach hrdinov a do toho ukrutná kung fu lomenica v 18. storočí vo Francuzsku. V 18. storočí vo Francúzsku!!! Skrz pomerne vynikajúce zábery a veľmi dobré efekty, sa pomaličky prenesieme do 2. polovice filmu kde: " Selma má potrestat krále za shovívavost k filosofúm. " .. film, už zmes fantasy, ázijských kung fu vychytáviek a neviem, čoho ešte, sa poberá do večného prdelákova. Takže za 3* , bo i napriek všetkému si myslím, že čas som až tak nezabil. ()

HoneyBunny

Vizuálně krásný a řemeslně dobře zpracovaný film. Má skvělý začátek a dokud se neukáže ona titulní bestie, jste ochotni se i bát. Bratrstvo vlků se mi líbilo, i když je trochu potřeštěné, ale to přece k francouzským filmům tak nějak patří. Jenom škoda toho (pro mě) nepřirozeného happy endu. ()

Anderton

Jeden z najhorších kino filmov, aké som kedy videl. Kung-fu, história, fantasy, nechutne digitálna príšera, toto všetko dokopy som vážne nepobral. Navyše velká nuda počas väčšiny brutálnej stopáže. Ešte že Gans natočil neskôr ten Sillent Hill. Kedysi ma kamarát volal na to do kina. Odmietol som. Hovoril mi, že som mal ísť, že sa to celkom dalo a on bol spokojný.....uf. ()

Carol Pifková

Takže film som videla dávnejšie ale zistila som, že ho nemám ohodnotený. Neviem, v tej dobe keď som ho videla ma ten film bavil, tá príšera bola super dokonca som jej fandila. Neviem akoby som sa na ten film pozerala dnes, či by som neprevracala oči a nehundrala preto pre jeho dobro si ho asi ani nikdy nepozriem a dám kurňa slabé 3* za toho "vlka" s vlasmi Predátora. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel