Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

martalini

No, docela zajímavý. Místama skvěle technicky udělaný, zajímavá kamera a celkový ladění filmu. Herecký výkony taky dobrý...No a nádherná Monica, už jenom kvůli ní za to stojí na to koukat...ale jinak je film roztříštěnej, sem tam ujede střih a jinak se z takovýho scénáře dalo vytřískat mnohem víc...P.S.: ta bestie mohla bejt teda povedenější.... ()

masiko

Hodnocení v průběhu velmi kolísalo. Na jedné straně skvělá kamera a velmi svižný střih akčních scén, ale na straně druhé dost rozoporuplný příběh. Celkově je to možná horší, ale když vezmu v potaz o jak levné francouzské (!) béčko se jedná, přihazuji 4. hvězdu. ()

Mortemiss

Velmi pěkný film, který na mě zapůsobil, ale nazvala bych ho malinko jinak- Bratrstvo vlků - Hon na děvky ;) , jinak super žhavé scény. ()

Cartman

Velmi kvalitně natočené, vynikající atmosféra, scénář se sice už tak nevyvedl a bestie je kapitola sama pro sebe, ale celkově docela kvalitní francouzský film. ()

Lucretius

Béčko, co se bere příliš vážně. Na evropské poměry velkolepá výprava sice potěší, snímek ovšem padá na režii díky které nakonec stejně působí lacině. ()

Yarwen

Patrně nejkrásnější francouzský film z mého pohledu, ve kterém nastává ideální kombinace napětí i tajemné atmosféry, podporovaná uměleckým dojmem, hudbou, námětem, scénářem i scenériemi. Vynikající mix, ve kterém potkáme indiána i vlky, bestii i francouzský dvůr, náboženské pomatence i papežské zmocněnce - a přesto to není překombinované, naopak to krásně ladí. Postupně odkrývané tajemství dokáže vtáhnout do děje a nepustit až do konečného rozuzlení. ()

Lindushka

Niektoré scény sú naozaj vynikajúco natočené. Indián je sympaťák, Monica Bellucci neskutočne nádherná a Vincent Cassell má perfektný face pre rolu zvráteného aristokrata. Dobrá atmosféra, ale o ničom dej. Netreba to pozerať viac krát, ale raz sa dá na tom celkom dobre zabaviť. ()

Domo odpad!

Očekával jsem styl amerického akčního filmu. Ovšem toto byl spíš francouzský pokus o akční film. Před koncem jsem už usínal. Škoda, kdyby se vynechali rádoby zajímavé zpomalené záběry, mohl být film poloviční a přiměl by diváka viděl jej celý. ()

HyneX

samé "efektní" zpomalené scény, super středověké indiánské "kung-fu", drsné pohledy, nablýskané svaly, lehce trapná bestie, kterou nám pro zvýšení dramatičnosti ukážou až po půlce filmu.......hm. Nejdřív jsem si říkal, že je to blbost, které ale pobaví, jenomže pak jsem se najednou začal docela nudit. 1,5* zaokrouhleno nahoru.. (přecijen některé fighty byly docela zajímavé) ()

DHDV

Tento žánr je mi velice blízký, a pověsti o černé vraždící bestii jsou velice rozšířené a má mnoho knižních podob. Jsme velice rád, že zpracování dopadlo tak, jak dopadlo. Skvělý dobrodružný film, se skvělým Casselem! ()

Rami

Kdyby se tento film ubíral podobným směrem jako Ospalá díra, mohl to být výborný film. Bohužel je to šílená směska, kterou drží nad vodou herci, místy dobrá atmosféra a fakt, že se nenudíte. Dávám 1-2 hvězdičky. ()

Lars

Přesný důkaz toho, jak se dá tak silný námět zničit. Nesmysl ala Van Helsing a jemu podobné. Toto jsou horory opravdu k ničemu. ()

CyriC

Ta hudba!!! Je mi jedno kolik v tomhle filmu bylo nelogičností, celková atmosféra je nádherná. Na tohle musíte mít tu pravou duši chráněnou před odkouzlením. Tento film je takovým requiem za kouzelný svět, jakousi vzpomínkou na dobu, kdy jsme si nemuseli vše vysvětlovat vědou a racionálním poznáním. Zároveň ukazuje, jak je jednoduché takový kouzelný svět zneužívat a víru lidí překroutit. ()

Adm.Nelson

Áno, presne tak, guláš, psík s mačičkou, forma predchádza obsah, atď. Ale na druhej strane úžasná kamera, tajomná a pôsobivá atmosféra, priam hmatateľný dych 18.storočia, výborne zahraný a krásne slizký Casselov hnusák, obstojné rozuzlenie, snáď aj tu dosť spomínaná Monica Belucci ako ozdoba filmu - mňa však najviac zaujal pôvab chutnučkej Émilie Dequenne, proste mňam. Ako čerešničku na torte (alebo na guláši?) spomeniem výbornú akciu. Toho, čo sa mi páčilo, je teda celkom dosť, hodnotím teda 8/10. Zároveň ale rozumiem všetkým, ktorí to hodili do odpadu, pretože je to blbé až až. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel