Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

vitekpe

Skoro ctyricetileta prostitutka Monica...no nevim. Jinak jde o takovou francouzskou fantasy bez ladu a skladu. Prislo mi to jak nekolik filmu dohromady. Skoda, ze se pan reziser nedokazal rozhodnout o cem chce vlastne tocit. A kdo chtel vic, nema nic...se vzdycky rikalo. Navic je to nesmyslne dlouhe, ...ale to mozna souvisi s tim co jsem psal v predchozich vetach. Jednou stacilo. ()

herr_carter

To je celkem slátanina,ne?Co tady všichni hodnotíte probůh?? Mě stačí, že tam všichni umí kung-fu :-D............. moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Arkanoid

Tajomná mystika v novovekom Francúzsku plnom brutálnych vrážd spojenom s kung-fu, ktorá vďaka pôsobivej atmosfére funguje a dokonca vytvára malý kult. Len postavám by sedeli viac komplexné románové charaktery a pevnejšia ruka scenáristu a režiséra. Určite šlo urobiť viac, než podať to prvoplánovo. ()

sedm.1

Tvorba Christophe Ganse se vždy vyznačuje především výraznou vizuální podobou, a ani zde tomu není jinak. Rád si hraje s barevnými filtry, netradičními úhly nasnímání, se zpomalovačkami, a ani zde tomu není jinak a je nutné konstatovat, že to funguje znovu více než dobře. Bratrstvo vlků ale není jen o povedené obrazové podobě, tento snímek nabízí i velmi působivou, potemnělou atmosféru, plnou vychytaného mystična a tajemna, stejně tak jako velmi svižný a záživný příběh, který mi tedy ke konci přišel až zbytečně moc překombinovaný, nicméně po celou dobu disponoval napětím a funkčním pocitem očekávání, jakým směrem se to bude celé nadále ubírat. Hodně fajn je i obsazení, kdy samozřejmě asi nejvíce potěšili Cassel a Bellucci ve vedlejších rolích, každopádně i ústřední hrdina měl charisma a film nějak vyloženě nezazdil. Bratrstvo vlků jinak disponuje i slušnou dávkou akce, která určit nenudí, je jí dost a i choreograficky zaujme a ocenit musím ještě i Gansův um udržet ten multižánrový mix vůbec poměrně funkčně pohromadě, neboť se tu toho míchá fakt dost. A jelikož tomu vlastně nemám ani příliš co vytknout, mohu tak svůj dojem z této neotřelé a působivé podívané ve výsledku označit za uspokojivý a zábavný. ()

Rudinsky

Dejová pozliepanosť avantgardných nápadov hraničiacich s absurditou osladená zvodnou monikou Bellucci, ktorá sa síce hrá na mysteriózny thriller, ale akosi nie a nie sa vyšplhať na krk svojím Americkým bratrancom. A možno práve tá snaha je kameň úrazu. Prečo dávam tri hviezdičky? Za neuveriteľne prešpikovanú kameru. Toho kameramana by som kul za horúca! ()

jondoe

Rozporuplny film ,ktory mohol byt vinikajuci. Pacila sa mi pekna vyprava ,ostra kamera ,spomalene bojove umenie Marka Dacascosa ,krasna Monica Bellucci a vyborny zaporak v podani Vincenta Cassela. Bohuzial je pribeh moc dlhy a ma aj dost hluchych miets. Prisera je uplne smiesna a posobi dost lacno akoby tvorcom dosli peniaze. Je to proste priemerny film ktory za pozornost urcite stoji. ()

Wally

Průměr...a to úplně ve všem..od výkonu herců až po celý příběh. Možná je to způsobené tím, že tento film je úplně zbytečně dlouhej. ()

xaver

Ze začátku se to zdálo zajímavé, ale postupem času to ztrácelo šťávu, abych po dlouhých minutách dospěl k poznání, že jsem viděl něco, co ve mě zaněchalo něco, nevím přesně co, jo a ještě něco. Že to už podruhé nemusím vidět. ()

iXtr3m3

Nemastné neslané, trestuhodne nevyužitý potenciál Marka Dacascosa, ktorý v tej dobe bol vo forme. Od premiéry som film videl možno ešte raz a vôbec ma neláka ďalšie zhliadnutie. Na druhú stranu viem, že to bolo celkom slušne technicky spracované, takže ľahký nadpriemer. ()

Hopper

Ujeté, ale v podstate sa na to dá pozerať. Možno len tá stopáž, no neviem, snáď by bolo lepšie ubrať ako pridávať. ()

wosho

Tak dlouze natahovaný film na neuvěřitelných dvě a půl hodiny jsem dlouho neviděl.Poslední hodinya byla přímo děsivá-kdyby to Gans natočil jako 100minutovou oddechovku dal bych vyšší obodování,ale v této stopáži je to za solidní** ()

eagle-eye

Vizuálně pěkný, trikově slabý, žánrově nesmyslný guláš všeho možného. Francouzské filmy jsou stejně špatné, jako jejich auta...:-)) ()

Slimak

Jak to tak bývá....ze začátku velmi zajímavá podívaná...záhadama se to jenom hemží a pátrání je rovněž podivně mrazivé...ovšem to všechno trvá jen do chvíle kdy se objevují první prvky akčního filmu a kung-fu...a další nezařaditelné prvky ze kterých vyčteme maximálně to že že tam nemaj co dělat.A to je to největší mínus...nezdařilé míchání naprosto všech žánrů dělá z filmu přeflákaný guláš který má tolika zápletek a nenadálých blbostí že to nemůže mít jiné než zcela pitomé finále...a taky že jo.Vyvstalo nám tolik věcí co je třeba vyřešit že z toho nakonec budeme mít hotovej cirkus.Režisér Gans mám dojem srší spousto nesourodých nápadů které možná jsou dobré ale chtěl by je aplikovat hned a nejraději v jednom balení.... ()

Ilhan

Celá první polovina se veze ve velice slušném duchu, má skvěle příběhově našlápnuto a udržuje napětí. Jakmile však přejde do postupného odtajňování celé záhady a začne docházet na ryze béčkové prvky, něco přestává fungovat. Nic proti béčkům nemám, naopak, mám je velice rád, ale tady ta směs k sobě nějak nepřilnula. Jako kdyby se člověk díval na dva různé filmy. Nejdříve na nádherné mysteriózní drama, poté na silně překořeněné akční béčko. Obojí velice dobré, dohromady však ztrácející svojí duši a smysl. 60 % ()

Sancty

Zábavná konina. Vadila mi akurát dĺžka. Koniec je tak neuveriteľne vzdialený až som si pripadal, že než príde, ošediviem. A platí to aj pri druhej a tretej projekcii. Dôkladne prestrihať by rozhodne neuškodilo. ()

Cassandra

Dala bych tak *** a půl. Dobře se na to dívá, kamera a výprava se povedly, ale co si budeme zastírat, příběh je dost blbost. Ale jako zábavný dobrodružný film to obstojí. ()

Radim

Zajímavý nápad, dobrá atmosféra, nákladná výprava a kostýmy. Abych však film mohl hodnotit výše, musela by se první půlka HODNĚ sestříhat, tak na 15 minut. Jo, a ještě jedna věc mi přišla trochu divná - asijské bojové umění prováděné indiánem ve Francii 18. století. Divné. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel