Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Heroine

Tenhle film jsem viděla už dvakrát. Jednou, poprvé, když mi bylo asi dvanáct. A musím říct, že něco jsem si z toho pamatovala do dneška, protože to na mne docela udělalo dojem. Když jsem to ale viděla dneska, zjistila jsem že je to poměrně béčková záležitost. Sice to má určitou působivost atmosféry, a samozřejmě taky dost dobrý herce, s Vincentem Casselem v čele, přesto je to veskrze trapný film. Třeba triky jsou hrozné, stejně tak i romantické scény i dialogy, a ona nakonec i ta "baskervillská" zápletka není nic originálního. Přes to všechno jsem se ale celých těch 137 minut nenudila, což je vzácnost, u takové blbiny. Asi to bylo hlavně díky bojovému umění, předváděnému navíc právě postavou Indiána, která se mi zamlouvala už v těch dvanácti :-) Takže je to trapas, ale něco na tom je. ()

Colleague

Ohromná slátanina, kde se ani nesnažili vysvětlit, jak hlavní hrdina dokázal zase ožít nebo proč ta bestie měla na sobě železo. Prostě francouzská kravina, která vypadá jako americká kravina akorát tam všichni mluví francouzsky. ()

Ombak▼Penari

Natočit mysteriózní francouzskou historickou událost alá Poslední Mohykán by mě teda nenapadlo a je tam řada neuvěřitelných zhovadilostí (kung-fu Indián, no to jsem ještě nežral), ale zábavnost, efektnost a působivost se tomuhle neuvěřitelnému žánrovému mišmaši rozhodně nedá upřít (např. scéna ve skalní soutěsce za hustého sněžení je vyloženě mňam). Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a příběh má potřebnou šťávu. Poněkud problém je v délce a scénáři. Příběh je prošpikován tolika vedlejšími příběhy a postavami, že se hlavní dějová linka s bestií někdy opouští na příliš dlouhou dobu a rozvleklost některých scén je prostě vyloženě zbytečná. Seříznout to celé o půl hodiny a vypustit pár postav by filmu dodalo mnohem lepší spád. Nicméně i po těch letech platí, že tohle je zábavné epické dobrodružství a pokud se mávne nad historickými zvěrstvy (no je to fakt evropská indiánka!), tak je to fajnová zábava. ()

MickeyStuma

Svým způsobem koncept příběhu nabádá k dojmu, že se tvůrci inspirovali příběhem Sherlocka Holmese o psu baskervilském, ale ve skutečnosti jsou události založeny na legendě o bestii z Gévaudanu, která údajně napadala a zabíjela v letech 1764 až 1767. Buď jak buď, francouzská kinematografie se vytasila žánrovým mixem na poli dobrodružně historického akčního hororu, na kterém se viditelně nešetřilo. A protože se jedná o evropský film, nešetřilo se ani kritikou. No bodejť. Hollywood je prostě Hollywood a ten přece nic nepřekoná. Scénář byl tedy sepsán za použití ve Francii známé legendy, nad kterou se prý spekuluje dodnes. Co to bylo za stvoření? Opravdu to byl jen vlk a nebo nějaký mohutný kříženec? Snímek si s námětem pohrál sice neoriginálně, ale v rámci žánrového mixu docela zajímavě. Dobová romantická atmosféra, jakýsi hrdina s indiánem po svém boku, který je mistrem bojových umění, tajemno v temné atmosféře s podivným vražedným stvořením. Snímek si na vážnost nehraje a kromě onoho stvoření do svého odhalení ani nic netají. Takže charakterově od samého začátku je znatelné, kdo je kdo. Tedy i hlavní padouch, kterému to doslova a do písmene září z očí. To však ničemu nevadí, neboť jde o to zvíře. Snímek tak trochu útočící na fantasy, čímž má v oblasti pouhopouhého popcornového velkofilmu potenciál. Ve svém jádru má příběh tolik podivností právě v onom žánrovém mixu, že se v tomto stal jedinečným. Dobrodružný aspekt postupně se měnící v ekohoror ve svém dějovém vývoji nijak nespěchá a všemu dává svůj čas. Tím se nabralo na stopáži, ale kdyby to byla fofr akce se stopáží hodiny a půl, nemělo by to takové záhadologické kouzlo. Tento snímek se rozhodně nebere vážně. S puncem ironie a jednoduché zábavy však funguje poměrně dobře. ()

panoramix

Francouzská kinematografie je asi ukonce s dechem. Kombinování historických relikvií s moderními věcmi jaksi nejdou moc dohromady. ()

levente

Je to moderní francouzský film, sice drobet slátanina, ale vše vyváží napětí, hrdinný Cassel a neuvěřitelně smyslná Monica Bellucci. Odpočinout si, lehce, bez soustředění na příběh, to jo. ()

plagjoklas

Prvá polka bola priam perfektná, ale potom akoby niekto sekol a film isiel s kvalitou rapídne dolmu a stal sa z neho nejaky paskvil. za prvu polku a par lepsich scen v tej druhej davam 3 ()

skleboun

docela dobrá zábava na dlouhý večer, která se ale v druhé půlce nějak podivně zvrhává...do kina bych na to nejspíš nešla, ale takhle mi to ani příliš nevadilo :) ()

Ronyk7

Kdyby tento film měl cca. 90 min., tak by jeho hodnocení bylo určitě větší. Je totiž zbytečně nadlouhaný. Taky bych dal větší prostor Markovi Dacascosovi. Jinak koukatelná záležitost. 13.08.2006 ()

EllinkaD

Knížka by mohla být zajímavá - film mě nenadchnul a v polovině jsem usnula .... a ani jsem nebyla zvědavá, jak to dopadlo .... což se nestává tak často ... ()

Jeand´Boa

Francouzské zpracování této jejich pověsti mě velmi překvapilo a i potěšilo... opravdu jsem se u tohoto snímku bavil... krásně vystavěný a zpracovaný příběh zasazený do značně nejisté doby... ()

Kaučuk03

Jak již psali mnozí přede mnou- je to opravdu pleskačka na entou, vzalo se od každého trochu a udělala se z toho jedna patlanina. Ale na druhou stranu se na to koukat dá, akční spád tomu dodává šmrnc a časem si i zvyknete na indiána, který tam řádí jako Jet Li. ()

helraiser

Parádní podivaná, já jsem byl spokojenej. Ovšem ten kdo čekal nějakej horor tak u toho tenhle film neobstojí. Já se ovšem bavil a to opravdu slušně takže nemám problém hodnotit tak jak hodnotím. Rozhodně stojí za pozornost. ()

Torgal

Tento film je obsahovo samozrejme čisté béčko, ale vizuálne je to hostina. Výborná kamera a réžia, krásne scenérie a skvelé súboje. Vďaka týmto veciam som ochotný prepáčiť väčšinu nedostatkov (okaté digitálne triky, premrštená stopáž, za vlasy pritiahnuté rozuzlenie). 8-/10 ()

Ondr@932

Zajímavý příběh, ale bohužel moc roztánutý :-( Mohl být klidně o 30 minut kratší... Tak se z toho stala docela i nuda. První hodina a půl jsem se nenudil bylo to zajímavé a napínavé, ale poslední půl hodina už ani nemusela být! Takže dávám 5,5/10 ()

Kultak odpad!

Jak jsem četl v komentáři někoho jiného - je to jako když pejsek a kočička pekli dort. Nejvtipnější je indián, který se pravděpodobně naučil kung-fu od lišky a jelena. Takhle na zvracení mi dlouho nebylo. Odpad! ()

katmandzoo

Skrátiť o pol hodinu, pridať na tempe a vyvarovať sa filozofických úvah na politickej úrovni vysvetľujúcich pôvod vraždiacej beštie, tak to mohol byť vcelku zaujímavý dobrodružný horor. Takto je to obyčajný a priemerný snímok, na ktorý do mesiaca zabudnem, čo je veľká škoda. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel