Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Bohnice05

Docela milé překvapení. Neherec Mádl hraje svou roli a i jinak všechno poměrně dobře klape. Jenom atmosféra není tak silná, jak by mohla být. Konec je ovšem příšerná zhovadilost. ()

Rathalos

Klobuk dole,perfektne spracovana drama z vojnoveho prostredia,vyborny vykon hercov a filmovy zazitok,ktory vas nenecha chladnym,chvalim...:-) ()

trnkon

Zachycuje surové dění v továrně na smrt (kdo se nebyl podívat v Březince, tak je zde krásně nastíněn chod tábora s drobnými nuancemi) se zaměřením na podivný milostný příběh nacistou vydržované Colette s průbojným štístkem Vilim ()

Killingjoke

S knihami Arnošta Lustiga jsem měl vždy problém. Jsou to samozřejmě zajímavé knihy a beru trošku jako povinnost mít aspoň některé z nich v knihovně. Navíc mě téma Holocaustu velmi zajímá a často se k němu vracím. Problémem těchto knih je způsob psaní, no prostě hodně těžko (až na povídky) se čtou. Colette jsem přesto nečetl. Teď zpět k filmu... Na české poměry až moc podařený snímek, jenž se však ve finále nevyhne nešvaru zkreslování a přizpůsobení příběhu formě poplatné neznalému a po romantickém příběhu lačnému divákovi. Milan Cieslar nám servíruje příběh, ve kterém se nebohá belgická holčina z ničeho nic zamiluje do klučiny, který ji podá kabelku a udělí zásadní radu pro přežití. Milan Cieslar nám chce tvrdit, že kápové nebyli takové svině, jenž pro záchranu vlastního krku mrknutím oka obětovali kdejakého vězně a dokonce se s nimi kamarádili, či pomáhali jim. Milan Cieslar si možná myslí, že téma Holocaustu je to pravé ořechové, za co by mohl dostat Oscara, když příběh natočí jako romantickou povídačku, ve které se hraje na náhodu víc než je zdrávo. Jenže právě tohle všechno je špatně! Z ambiciozního projektu se tak mávnutím proutku stává nesmyslná slátanina bez historického rozměru. Na Colette se dá podívat jednou, podruhé už ne, protože když se nad vším začnete aspoň trošku zamýšlet, budete způsob vyprávění tohoto příběhu považovat spíše za urážku všech těch nešťastných obětí, kteří skončili svůj život v nacistických peklech programu Konečného řešení... ()

ZackSawyer

Na to jaký to bylo téma, jak silné, tak potenciál není vůbec využitý. Téma tak silné, že to mohlo být na Oscara. Ale nebude. Přišlo mi to jakési prázdné. ()

UniqueNett

Ano, znám mnohem lepší filmy, zachycující atmosféru koncentračních táborů. Ano, dokážu si představit lepšího herce než je Mádl. Ale ačkoliv herecké výkony byly lehce nudné a některé pasáže lehce zdlouhavé, mělo to celkově něco do sebe. Nečekala jsem nic, takže jsem byla docela mile překvapená. Takový lepší průměr, řekněme. ()

Kate9

Ještě bych dokázala pochopit nadabování belgických zajatců a německých oficírů...ale aby čeští herci dabovali sami sebe? To už je moc i na mě. ()

GIK

Koncentrák je zpracován překvapivě dobře až na tradiční urputné přehrávání Vetchého. Atmosféra i herecké výkony většiny ansámblu kvalitní. Horší je to se současností. Tohle jako vyroste jednou z Mádla? To se má na co těšit. Scény ze současnosti tam dávat vůbec neměli - zbytečný rušivý element filmu. ()

anitae

Mádl mě začíná bavit, i když mi přijde, že filmů s podobnou tématikou už bylo v posledních letech trochu moc. Vůně kyanidu, kastrace rentgenem, lesbická dozorkyně, a hlavně ohromná touha po svobodě. 4* ()

GlamourCat odpad!

Taková červená (ještě tak podivně erotická) červená knihovna z koncentráku, kde se dějí všechny ty kýčovité věci (esesák, co si uprostřed té hrůzy pije koňak a poslouchá valčíky, náboje dojdou právě když má být zastřelen hrdina, obrázek Hitlera nad znásilněním) a hlavní hrdinka je unylá a všechno si od všech nechá líbit, hlavně a za každou cenu ŽÍT. I navzdory "mamince v plynu", navzdory "esesák mě znásilní, kdy se mu zachce", prostě hlavně proplout a nakonec "vdala jsem se za staříka a už jsem se k tomu nikdy nevrátila". Takové Lustigovo přesvědčování nás (a asi hlavně sám sebe), že "morálka" (slovo se tam opakovalo několikrát) jde mírně stranou, pokud jde o to přežít. ()

tranquill

"Člověk je pravda a lež, dobro i zlo..." Hodně mrazivé drama. Nechci řešit, co bylo nebo nebylo reálné, ale film samotný mne dostal. Silný příběh, až "hollywoodská" produkce (v dobrém slova smyslu), emotivní režie i kamera a skvělé herecké výkony! "Jak řekl Goethe, o život se musí člověk rvát den co den!" ()

TheSompeque

Češi umí historické filmy, bez debat. A Colette je důkazem. Téma 2. sv. v. ještě není out a stále se dá využít ve filmu. Stále je co ukázat. A Colette vám ukáže prostředí koncentračního tábora z pohledu dvou milenců. A to dobře. ()

ROBOTER

Nebetyčná hovadina. Nevím, odkdy esesáci židovské vězně oslovují křestními jmény a navíc si je pamatují. Nevím, odkdy esesáci mohli chrápat s Židovkami, když jim to pod nejpřísnějšími tresty zakazovaly norimberské rasové zákony. Nevím, odkdy se kápové a blokoví starší rozdělují s řadovými vězni o jídlo. Taky jsem nepochopil, proč všichni kápové jsou Slováci, když to byli obvykle polští nebo němečtí kriminálníci. A Antverpy roku 1945 vypadaly, jako by V-2 neviděly ani z rychlíku... ()

sehe

Zvyknem plakať pri filmoch o holokauste aj pri filmoch o nešťastných láskach,ale tu som ani slzu nevyronila.Nepresvedčivo natočené nič.Colette nieje ani o veľkej láske ani o hrôzach v Osvienčime.Vo filme sa iba stále behalo,strielalo a šlahalo z komínov plamene a dym.Škoda.Páčila sa mi Zuza Mauréry a Ondrej Vetchý. ()

marek86

Nejprve bych začal těmy zápornými aspekty, které jsem já osobně ve filmu měl. V příběhu, který je jinak velmi poutavý, mi chybí vystupňování vztahu mezi hlavními postavami. Dekfato se spolu jednou vidí a hned se milují. Zároveň mi nesedí postava Colette v dospělém provedení, tato herečka nemá ani nahodou takové charizma, jako měla Colette v podání Clémence Thioly a vůbec se mi tedy nechce uvěrit, že se jedná zrovna o tuto postavu. Zároveň jako negativum vidím jazykové provedení. Dabing mi přijde trochu nepovedený a dlouho mi trvalo, než jsem si na něj zvyknul. A teď bych se rád dostal k pozitivům. To je pro mě jistě výkon Jiřího Mádla. Tímhle filmem ukázal, že opravdu umí hrát i vážné role. Byl velmi dobrý v celém filmu. Zároveň jsem rád, že se točí filmy s touto tématikou, aby nikdy nebylo zlo zapomenuto a připomínalo se, jaké hrůzné prožitky si museli lidé prožít. Moje hodnocení je 7/10. ()

Pavita

Na to že je to český film na tohle téma, musim říct že dobrý, i když nechápu proč je potřeba některé herce pře dabovávat. ale musim přiznat že jsem se během filmu chvilkami nudila. Ale jinak filmu nic nechybělo..... ()

matysek2425

Někdo si stěžuje,že se jednalo o prvoplánový slzodojič,jiný si stěžuje,že nepoužil ani jeden kapesníček...nevím.Já jsem od tohoto filmu nečekal ani jedno ani druhé,byl jsem zvědavý na uchopení složitého námětu Arnošta Lustiga a na výkon Jiřího Mádla(kterého mám bohužel zaškatulkovaného coby snowborďáka)no a výsledek mě nějak zásadně nezklamal.Film považuji za zdařilý,svižný.Herecká obsada slušná...Mádl to zvládl dost dobře,výborné výkony předvedli i Vetchý,Hryc,ale i další...problémem který jsem od začátku vnímal byla jazyková babylonie,která v Osvětimi musela nutně vládnout a to jak se s ní tvůrci vyrovnali nebo spíš nevyrovnali,buď měl každý mluvit svým jazykem a film měl být opatřen titulky nebo měli všichni mluvit česky...tvůrci zvolili kompromis,který nevyzněl příliš věrohodně.Některé záběry pak působily lehce kýčovitě,celkově však považuji Colette za hodně dobrý český film. ()