Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

BrianStorker

Jestli-že zde někdo v komentáři k tomuto filmu napíše, že je to "propagandistický hnůj", tak je úplně mimo a pojem fašismus, stejně tak, jako II. světová válka mu buď vůbec nic neříká, nebo tyto události schvaluje. Tento a jemu podobných příběhů se v období nejčernějších dějin lidstva odehrávaly stovky. Ne na filmovém plátně, ani v knihách, ale zcela anonymně, ať již v koncentračních, nebo pracovních táborech. Na to nikdy nesmíme zapomenout a nesmíme dopustit, aby se něco podobného opět opakovalo. Díky za tento snímek. ()

TommyDiamond

Na český poměry dobrý. Colette je celkem vydařený český film z koncentračního tábora…. Díky retrospektivnímu pojetí víme, že hlavní postavy přežijí. Scénář je tedy postavený tak, aby jejich prožité utrpení zapůsobilo na diváka v mnohem vyšší síle ( podobně jako v Sofiině volbě).... Když porovnám tento film s velkofilmy typu Schindlerův seznam či pianista, tak mě u snímku Colette asi nejvíc chybí autentičnost, jak u herců, tak i v různých detailech. Ze Schindlerova seznamu dýchala smrt a beznaděj. Pianista měl silný příběh a bezkonkurenčního Brodyho. Colette měla dobře živeného Jirku Mádleho a příběh, který nepůsobil tak silně, jak by chtěl..... Ani život v táboře na mě nepůsobil opravdově. Potěšil mě výkon Clemence Thioly . U mě je to průměr a tak dám tři hvězdy. ()

ANTYCHRYST

Nadstandardní film z prostředí koncentračního tábora, kde konečně vidíme Mádla i jinak nežli puberťáka. Pochmurné téma se podařilo hodně dobře zachytit a člověk na to kouká s velkým respektem... ještě teď vidím toho fašouna, jak si libuje při pohledu na lidský prach co poletuje ze spaloven.. těžko popsat ty pocity, ale nedovedu si představit to utrpení co tam každej zažil. A to je to co se v tomto filmu opravdu povedlo - atmosféra, herecké výkony, lokace až místy mrazí v zádech. Škoda toho konce a předabování vetšiny herců..s tím sem se tedy pral celej film. 80 % ()

Nathalia.A

2.svetová vojna priniesla veľa utrpenia za ktorým sa skrývalo množstvo ľudských príbehov, ktoré doteraz bez slova obdivujeme. Niektorým ľuđom nechýbala odvaha a vytrvalosť, len aby sa dostali k pokoju a slobode. . Život v koncentráku bol ťažký a ľudia sa museli poddávať rôznym veciam a činom, len aby prežili. To nám ukazuje film Colette. Dojímavý príbeh s krásnou a prirodzenou herečkou. ()

smajly

Pro mě velice milé překvapení. Film obstojí i v mezinárodním porovnání podobných námětů. Opět se ukázalo, že Mádl umí hrát a že se dávno dostal z rolí střelených puberťáků o notný kus dál. Oceňuji výpravu, protože ztvárněná atmosféra koncentračního tábora byla opravdu skvělá (vysoké komíny se šlehajícími plameny a všude poletující popel byly obrazy asi trochu nadsazené, ale běhal z nich mráz po zádech, takže svůj cíl patrně splnily). Hodně se tady nadává na kýčovitý příběh, ale zas tak hrozné to přece nebylo, i když zaběhnutých kolejí romantických dramat se film drží i přesto, že je jeho příběh zasazen do zcela neromantického prostředí. Pokud si ale divák o filmu něco předem zjistí, stěží pak může nadávat, že viděl romantický brak. Možná bych dal i pět hvězdiček, kdyby mi celkový dojem nepokazil opravdu nepovedený dabing. Za mě s díky 75 %. ()

Shitonit

jako dobrý. dost. Postavy a tábor dost věrohodný, mádl je místama trochu trapnej, diamant z hoven je nechutnej, příběh zaujme, donutí k zamyšlení, zkousnul jsem to... Asi tak. Byl jsem před časem V Dachau, v lágru. Těžko pochopí kdo to neprošel, neviděl skutečný baráky kde ty lidi přežívali...Asi by to mělo být povinný. Je tam taková atmoška a tlak, že asi nikdy nezapomenu to, TO co jsem v koncentráku cítil. To co tam asi bude navždy..a to jsem mohl pak vlízt do klima auta a frčet na pivo.. tzn pardon za zamyšlení. Film je suprovej. Znova to nemusim, ale fakt nelituju toho času, co jsem do toho sledování dal. Naštěstí to je docela dost odlehčený, takže asi i pro slabší povahy. Howgh. ()

papadoce

70% a srať na chyby. Filmov s touto tématikou nebude nikdy dosť a tento mal slušný vizuál a na čechoslovákov aj nečakanú surovosť. Kokoti ako LIVINGDEAD, paascha a im podobní by si zaslúžili injekciu s jedom rovno do konečníku, chuji. ()

DaveSmith

Na český poměry byl tenhle film překvapivě dobře natočenej. Zručná režie, zajímavá práce s kamerou, skvělá výprava a parádní obsazení. O napětí není nouze a ten milostnej příběh v koncentráku nijak zvlášť neruší. Asi jako většina, jsem měl největší obavy z Mádla, ale zvládl svou roli víc než obstojně. Takže i přes pár zanedbatelnejch nedostatků (včetně českýho dabingu) je Colette opravdu povedenej film. ()

xenopus

Je to přesně takové, jaké by to asi běžný konzumní divák chtěl mít - naturalistické, vůči lidskosti otupělé, kruté ale zároveň krásné, údajně historicky věrné. Jenže 70 let po konci války už tato témata prostě ten správný dojem nedělají; lidstvo - ano, nemělo by na toto období zapomínat - je holt už někde jinde a prožívá si období jiné. Filmařsky (na české poměry) dobře zpracované, ale nemohu se zbavit dojmu předvídatelnosti, povrchnosti, možná samoúčelné efektnosti. Postsynchrony se moc nepovedly (především Vetchému jsem to nevěřil), Mádl docela dobrý. Něco lepší, něco horší a jako celek - dobré... :-( ()

Scraffy

Zaujímavý film, ktorý sa vyzerá, že bude stáť za nič a pritom je to takmer dokonalé. Obsadenie je prekvapivo dobre a to aj cez to, že som mal veľké obavy o obsadení Jiřího Mádla. Celkom sa tu hodí a s jeho družkou Clémence Thioly si skvelo sadnú. Réžia by kľudne mohla viac experimentovať. Takto to vyzerá tak všedne a nedá vyniknúť tak dobrému príbehu. Ten je solídne napísaný a takmer nemá suché miesta. Aj keď podľa mňa je tu až moc veľa scén, kde sa praktikuje "obtieranie" sa o seba. (haha) Na konci zbytočne predĺžené o tú svadbu. Silnejšie 4 hviezdy. ()

playboy_05

Na ceske pomery celkem kvalitni snimek s par hodne silnymi momenty a prekvapive slusnym Madlem v hlavni roli. Z nekterych scen i pomerne zamrazilo a jako koncentrakova love story to pomerne slusne funguje. Z vedlejsich roli velmi zaujaly sympaticke vykony Andreje Hryce a Zuzany Maurery. Skoda hloupeho zaveru, ktery ve finale onu nezdolnou touhu po svobode a lasce nakonec dokonale degraduje a z hlavni hrdinky udela totalni kravku. Navic defakto vubec nekoresponduje s tim, co se na platne 2 hodiny predtim odehrava. Skoda. Bylo by to jinak na slusne 4* ()

Scandium

Na ceske pomery rozhodne nadprumerny snimek, ale tech veci co mi tu vadilo se najde celkem dost, uz jen pocatecni znazorneni New Yorku je do oci bijici. Americke staby natacici v Praze dokazi vytvorit jakekoliv mesto dost verohodne, New York ktery vypada toceny jak nekde za domem u garazi, no ale chapu ze to byla asi otazka financi, scenar je skvely a jde porad kupredu takze nuda se urcite nedostavi krom pomalejsiho rozjezdu a zaveru teda, herce bych radsi nekomentoval, hlavne Madla mam zaskatulkovaneho porad v komediich tak je tezke mu uverit takouvou roli. nicmene kvuli pribehu a skveleho ztvarneni koncentracniho tabora se na film podivam klidne i podruhe. 3,5* ()

Solverino

Jedna hvězda za cecíky mladý Kohnový - jinak strašná sračka! Naprosto příšernej Mádl a ostatní. Komedie v Treblince? Jak dlouho ještě budeme koukat na tyhle pitomý filmy o holocaustu? Zřejmě ještě několik století, už to začíná bejt pěkná nuda... :( Dal bych odpad, ale Thiolka vypadala dobře. ()

marek29

Oproti Památkářům (shlédnuti den po Colette) jsem se u filmu bavil - byl o něčem a nenudil mě :) to jen tak na okraj. Jinak pro mě Colette je dokonalým mixem čuňačinek oné krásné židovky a poutavým příběhem zpoza zdí koncentračního tábora v Polsku. Příběh silný haj noha od kulečníku a napětí že by se místy dalo krahet. Jakožto osobní návštěvník těchto prostor musím říct, že ani jeden detail prohlídky nebyl opomenut a přes kápa, komory pro 4, cyklon B, pece na lidi až po latríny a nebezpečný pokus přiblížit se k ostnatému drátu, za což hrozilo zastřelení, tam nic nechybí :) můžu jen a jen doporučit. Na to že jde o český počin částečně, klobouk dolů. Colette = výborné. ()

Pavlunka

Mám ráda Jiřího Mádla jako herce, ale jeho lásku ke Colette sem mu neveřila a jí už vůbec ne. Děj dobrý, konec se mi nelíbil. CZ dabing strašnej... ()

Lucius55

Film, který se na mě snažil působit jako velký hollywoodský spektákl, čímž rozhodně není. Není to ale ani špatný film. Možná v poslední době vzniklo až moc filmů s podobnou tematikou, takže na diváka tolik nepůsobí jejich poselství. Ze začátku byl pro mě velký problém si vůbec zvyknout na Jiřího Mádla v takto postavené roli. Druhým problémem byl český dabing - způsob, jakým se sami čeští herci nadabovali z angličtiny, mi vůbec neseděl. Asi nedokážu přesně popsat proč, ale doporučuju původní znění. Přeju Jirkovi Mádlovi víc takových rolí, kde může ukázat, že hrát umí, a celkově míň takových filmů, abychom si je o to víc užili... ()

Pitryx

No na konci už mi chybělo jen dvacet dětí, ale jako celek film ujde. Vadila mi přihlouplá love story. Mádl tomu nepřidal, ten tomu ubral všechnu šťávu. Prostě tam vůbec nezapadl, nehledě k tomu, že to zahrál jako šmírák. Některé pasáže jsou špičkové, za jiné by si autor zasloužil Birkenau, stejně jako hrdinové filmu. Dost scén je tu jen těžce uvěřitelných. (Tím nemyslím historicky). A tím také nemíním to, že nacisti Viliho seřezali tyčí (věřte, že to uměli) a on pak nemá ani jizvy. Tomu prostě nevěřím, sice se filmu praví, že byl na operaci (není řečeno přesně proč), ale domnívám se, že mu rány byly šity. Za podmínek lágru asi těžko tak, aby nezbyly jizvy. Další nesmysly už nebudu vypisovat, snad jen domlouvání si schůzek na určitou hodinu. V lágru, kde nikdo nevěděl, zda bude za minutu naživu. Vynikající jsou ve snímku barvy, konkrétně jejich občasné střídání. Autoři ať si film vezmou zpět, vystříhají ty nablblé love scény, začátek a konec který sice k ději patří, ale je zbytečný, nechají jen holý a syrový příběh a mají to na sto procent. Takto je to s bídou, a dost velkou na padesát. Za obsazení Mádla ještě méně. 11900/12448 ()

Birgi91

Příběh z prostředí koncentračního tábora plný klišé a kýče. Co se scénáře týče, tak to mnohdy šustí papírem. Dialogy svou stupidností a vyumělkovaností často působí jinak, jak bylo zamýšleno. Mádl mi sice v roli Viliho moc neseděl, ale celkově hrál docela dobře. Vůči Clémence Thioly v roli Collette žádné výhrady nemám. Eric Bouwer se sice snažil napodobit postavu Fienesova (výborně zahraného) Goetha v Schindlerově seznamu, ale to si ukousl příliš velké sousto. Jeho herecký repertoár se skládal asi ze dvou výrazů, které při některých scénách navíc neúspešně zaměnil.Andrej Hryc sice zas tak velký prostor neměl, ale i přesto svým charismatem na sebe dostatečně upozornil.Celkově na mě snímek působil jako hodně slabý odvar, který by ve srovnání se zahraničními (i některými tuzemskými) snímky rozhodně neobstál. Dvě hvězdy dávám za výpravu, která je asi jediným (zato docela velkým) plusem. ()