Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

markus57

NA český film , kvalitní počin , film ukazuje utrpení , které museli lidé prožívat v koncentračních táborech, poměrně barvitě . Jirkovi role sedla a i Clemence byla fajn , jen tak dál český filme ! 70 % ()

McMurphy

Dobře natočený a filmařsky velmi poctivý film. Proč nedám nejvyšší hodnocení? Zklamalo mě, že němci nemluvili německy - to významně ubralo na autentičnosti a věrohodnosti a to zkrátka nejde u filmu s takovýmto tématem odpustit (např. v Tarantinově Inglourious Basterds toto kritérium nepodcenili a výsledek byl vynikající). Dávám tedy lepší *** a určitě tento film řadím v jeho žánru mezi nadprůměrné a u českých mezi vůbec nejpovedenější za poslední léta, nicméně vyššímu hodnocení brání mimo již zmíněné to, že emočně mě to příliš nevtáhlo. Filmů i dokumentů jsem z prostředí koncentračních táborů viděl spoustu, bohužel zde se maximálně upřednostňoval vcelku obyčejný milostný příběh a ta hrůza v pozadí tam byla opravdu jen jako pozadí (alespoň na mě to tak působilo a myslím si, že třeba takový průměrný ne-evropský a tématu neznalý divák bude šokován ještě míň a film mu skoro nic neřekne…). ()

Honzulik

Colette - Tak tento film je velmi solidní vykreslením života v koncentráku Osvětim.Těžký život, který přináší různé známosti, při kterých se hlavně šmelí a trestá....samotný scénář není špatný a má solidní úvod, ale pak se to někam ztrácí a divák čeká na určité vyvrcholení, které nepřichází...pak tak nějak končí válka a nějaká konečná pointa zase nikde. Možná mi také chyběl kvalitnější dabing. Nakonec si přesto myslím, že není vůbec špatné, že solidní a profesionální filmy vznikají také u nás. A Jirka Mádl dále a stále častěji přesvědčuje, že dokáže zahrát jakoukoli roli a že z něj opravdu roste pan herec. Pro mne lepší 3*. ()

Blazis34

Drsný příběh z koncetračního tábora v čele s milostným příběhem dvou zajatců - Colette a Viliho. Za prvé jsem občan mladé generace, tudíž tuto dobu jsem naštěstí nezažil a určitě se nedokážu vžít do jejich pocitů v koncetračním táboře. Ale to asi nikdo, kdo to opravdu nezažil. Co bych filmu vytkl je to, jak nastínil "filmovou současnost" a i ten úvod, bych vůbec nezařazoval, schválně bych nechal diváka v napětí, zda oba přežijí či se třeba jen jeden obětuje pro druhého. Takhle bylo kouzlo dramata odhaleno a divák se nemusel "bát" konce. Jinak chválím spojení Arnošta Lustiga a Milana Cieslara, kteří utvořili na české poměry slušné dílo kterému dávám 60% - tři hvězdy. ()

maniacxl

Milostný příběh to nebyl ani náhodou, spíš to byla taková úsměvná pohádka o vytrvalém chmatákovi a jeho (platonické) lásce.Mádl jsem pasoval asi jako brambory do jahodovýho poháru. Film má spoustu slepých míst, špatných herců, ale hlavně je na něm hrozně moc vidět, jak málo peněz na jeho tvorbu filmaři měli.Ale i ty jednoduše nechaly vyletět komínem jako ty židáky. Úvodní scéna z barrandovských ateliéru by snad byla lepší i v průměrném americkém animáku.A co nechápu už vůbec,tak to hraní si na anglickej dabing,to byl opravdu amaterismus.Špatný,špatný,špatný!!!20%. ()

pafka

Setskaramentsky promarnena sance. Tak skvele zvladnute realie! Tak spatne vybrani herci! Jirku Madla mam rad, ale tady to byl proste omyl. Neni to ono a vy mu roli neverite, stejne tak jako Ondreji Vetchemu, ktery nema vubec prostor svoji figuru zahrat a tak jakekoliv emoce se nekonaji. Asi nejlepsi z nasich hercu je A.Hryc, i kdyz to taky neni uplne ono. Mam pocit, jako kdyby presne nevedeli, co maji hrat. Naprosto epizodni roli zde ma M.Taborsky, coz je neskutecna skoda. Ty drobne epizodni role jsou casto neuveritelne odflaknute a podle ceho je vybiral casting..nevim.. E.Bouwer a C.Thioly je to nejlepsi, co muzete ve filmu videt. Dost me ovlivnil dabing a postsynchrony, ktery film dost dorazily. Nevim, jestli existuje vicejazycna verze, ale jak muze nemec mluvit cesky, stejne tak francouz,polak, rus. To jsou indicie neduveryhodnosti. Presto obdivuji tvurce, ze se pustili do tak narocne latky, jako je Birkenau, ale chtelo to proste vice uzrat.... A ke konci se nebudu vyjadrovat, radsi to melo mit 115minut. ()

elanista1

Toto nie je len o zalubenosti a cistote citov, ak by sa dve hlavne postavy vobec nestretli a nerozpravali, ani by mi to nevadilo... obaja prezivaju svoj pribeh, kazdy sa musi vysporiadat s vlastnymi prekazkami ako prezit v tomto pekle. Hlavna je vsak atmosfera strachu a zufalstva v koncentracnom tabore, ktora bola vykreslena vierohodne....na dobry film mi uplne staci ak ma dokaze svojimi scenami pozbavit dychu. ()

honzic

Pro mne opravdu příjemné překvapení, sice to nebylo úplně dotažené a je tam dost chyb, ale herecké výkony nebyly zas tak špatné a Mádl si může zkusit i další vážné role, do nichž dozrává. Jen škoda, že se nepodařilo udržet celek úplně. Hodnocení: 60 % ()

VanillaIce

Českou verzi jsme vypnuli po 5 minutách (katastrofální dabing) a ta anglická? Čekal jsem rozhodně víc... Hryc přežil celý koncetrák s 60kg nadváhy a Colette si stíhala dělat řasy :-( ()

PamelaJJK

Velice milé překvapení. Samozřejmě bych zde mohl vyjmenovávat nedostatky, kterých se film nevyvaroval, ale klady notně převažují, takže si budu všímat jich. Hlavními plusy jsou výkon pana Mádla (stává se z něj vskutku Pan Herec) a pak nepřekročená hranice patetismu a citového nátlaku, takže nedochází k emočnímu vydírání, ani k oblíbenému hraní na city. Film byl vyvážen s přesností laboratorních vah a myslím, že ukazoval dost věrně (samozřejmě by se našly výtky) život v tehdejších táborech smrti. Herecké obsazení je parádní, hlavně mužská část. Z obsazení hlavních ženských rolí jsem trošku zklamán. Herecky mě upoutala jen Helena Dvořáková. Clémence Thioly mi v některých okamžicích připadala málo uvěřitelná a ještě méně vypjatá. Ale i tak spokojenost. Hlavní devizou filmu je inspirace skutečnými a osobními prožitky a zkušenostmi, které se povedlo věrně přenést na plátno... ()

ynnel

Krásný příběh, super herci... Začátek a konec bych odstřihla, ale jinak jeden z nejkrásnějších českých filmů. ()

Joostas

Natočit film o koncentráku vlastně nejde.Trochu se to povedlo ve filmu Kápo. Tato romance může sloužit jako Holocaust pro středoškoláky.Lustig byl ve svých knihách přesvědčivý a k adaptacím se vyjadřoval shovívavě. Toto se na rozdíl od Démantů nezadařilo. ()

Luccy007

60% Ach jo...Možná, kdyby hrál jednu z hlavních postav někdo jiný nežli J.Mádl....,ale asi by to moje hodnocení stejně nezvedlo. Toto téma je pro lidi dost citlivé, takže každý z něho může vytvořit dobrý film..., ale dobrý je za 3. ()

t.b.kat

Je to nějaké divné, kamera a kulisy jsou v pohodě, ale ty herecké výkony - zvláště hlavních aktérů jsou k pláči. A tak abych namísto toho plakal s filmem, brečel jsem nad Mádlem, Vetchým, Clémence Thiolyovou ad. Zvláště Mádl mě nepřesvědčil, na tyto role prostě nemá ksicht ani dost dobré herecké vlastnosti. I ona náznaková brutalita byla spíše k smíchu, všechno tu působí neutrálně, bez emocí. V podstatě se jedná o film, který jsem shlédl a nyní vlastně přemýšlím o čem byl. Byl to po dlouhé době film nezáživný, který jsem si musel pouštět na 3x. Proto slabá 2* ()

kiararaftl

Ja budem objektivna a nebudem film hodnotit 10x prisnejsie len preto ze je cesky. Jiri Madl predviedol vynikajuci vykon a je to pan herec, patri medzi cesku elitu a je mi luto, ze ho tolko vlastnych zhadzuje. Bodaj by sme my mali take mlade vyrazne talenty. Film bol vynikajuci a slovenski aj ceski herci ziarili, pretoze ma ich vykon nie lenze nerusil, ale bol priam vynikajuci. Tento film patri k tomu najlepsiemu co cesi vyrobili za poslednych 5 rokov. Samozrejme, mam aj vytky - preco napriklad Vili stale vsetko prezil, dovody mi neprisli dostatocne, tiez mal asi 2x zomriet a odrazu strih a bol na nohach, nikto ani nevedel co ako zaco, preco Colette na neho necakala, atd atd. ()

Weany

Tento film byl pro mě zklamáním. Moc jsem se na něj těšila, trailer se mi líbil, ale samotný film byl podprůměrný. Atmosféra filmu téměř nulová. Milostný příběh dvou hlavních postav byl pošetilý a strašně neosobní. A dle mého názoru si mohli dát větší práci s dabingem, místy se to nedalo poslouchat. Na druhou stranu tento film trochu vyzdvihává obsazení, hlavně Mádl, který ukázal, že opravdu hrát umí. ()

Schmitke69

Předem říkám že nehodnotím příběh, ale film samotný. A ten měl pro mě bohužel velký díry, začátek zmatečný, kde člověk nemá nejmenší tušení kdo se to vlastně u toho kafíčka schází, poté celostopážový flashback, kde hlavní postavy z ničeho nic začnou prožívat jakýsi románek, bez toho aniž by si k nim divák stihl vypěstovat nějaké citové pouto, tudíž to působí dost prvoplánovaně... Poté co spolu Willi s Colette prohodí asi tak dvě věty, se najednou bezmezně milují, atmosféra koncentračního tábora na diváka taky zrovna moc nepřeskočí - celé to vyznívá tak nějak naprázdno. A když se prokoušeme k závěru tak je opět tak zmatečný a odfláknutý, že to prostě kazí dojem ještě víc... S tímto příběhem by se na plátně daly dělat určitě mnohem větší divy než se odehrály. A nemůžu si pomoct , ale Jirka Mádl mi do tý role prostě taky vůbec neseděl. 4/10 ()

klichem

Nemozem povedat ze by to bol zly film. Ale rovnaku tematiku uz sfilmovali mnohokrat a colette v tomto smere nepriniesla nic nove. Viem ze som mala citit lutost a uctit si roznorode prezite hrozy pachane na zidoch. Nemozem za to ale u mna z polovice vyvolaval len pocit bezcitnej nudy. ()