Chuckyho kletba

• USA Curse of Chucky
Hudební videoklip

Je zpátky! Tvůrci, kteří vám přinesli Chuckyho, znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Když Nica (Fiona Dourif - True Blood: Pravá krev) dostane tajemný balíček, nevěnuje jeho obsahu přílišnou pozornost. Po záhadné smrti její matky ale začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění. Návrat nejpopulárnější americké hračky, kterou opět hlasem obdařil Brad Dourif, je plný krvavého vzrušení a napětí. (oficiální text distributora)

Han22

Zpětně jsem si po nakoukání sedmičky Chuckyho dal šestku. Takže jsem od začátku věděl SPOILER, že Nica jediná přežije, že skončí v blázinci. Cestou k tomu mě čekal poměrně nenápaditý "moderní" horor, kde se dlouho buduje atmosféra většinou pomocí dlouhých tmavých záběrů. Naštěstí v poslední půlhodině si Chucky tvůrci vzpomenou, že pochází z osmdesátek a rozjedou klasický masakr. Dojde na pěkné krvavé scény (očičko), pár zvratů, jeden výborný flashback a celkově můžu říct, že jsem nebyl zklamaný. Sedmička z blázince se mi ale líbila víc. ()

iXtr3m3

Krok správnym smerom, kašlať na posledné dva filmy, toto sa priblížilo kombinácii dvojky a trojky v modernom spracovaní. ()

Corpsegrinder

Ale jo dobrý, víceméně mě bavily všechny díly ale po slabším posledním vítám návrat ke stylu prvních dílů kdy dostaneme barák, Chuckyho a pár lidí na porážku. Na videofilm to vypadá celkem slušně a ani to občasný CGI nezamrzí tak moc. Chucky nehláškuje zase tak moc a než konečně promluví tak je půlka filmu pryč ale nevadí. Scéna u večeře fajnová. Jedinou výtku mám snad k vzhledu Chuckyho neboť zde vypadá většinu filmu jako teplouš a když se tváří jakože drsně tak to spíš vypadá že by někomu drsně vojel prdel. Ale to se ke konci vyřeší. Jo a zase hloupý důvěřivý dítě ve filmu no ale to je prostě klasika. P.S. nenechte si ujít super cameo Andyho na konci po titulkách :) ()

MareT.

Ja prakticky nemam co vytknout. Mancicini uzavrel kruh, sceny jsou napinave, diky bohu za pouziti starych znamych efektu pro Chuckyho (zadne CGI) a konecna tecka je taky jedna z tech lepsich. Proc davam tri? Chucky je napad 80. Let a v dnesni dobe je hororova scena nekde jinde. Proto je nadseni u zeme a nechalo me to celeho chaldneho. ()

t.mon

Rozporuplné. Video film s mým nejoblíbenějším záporákem ušel, ale nic převratného. Kamera (až na otřesné záběry z deště) dobrá, příběh ujde, Chuckyho hlášky zcela geniální, ale jaksi tu něco chybělo. Ta atmosféra útisku, atmosféra starého, zaprášeného domu, ve kterém vraždí dřevěná panenka. Dále bych připomněl jeden zvrat uprostřed filmu, který s dějem nijak nesouvisel a byl zbytečnej, jen trochu pomohl Chuckymu. Obecně ke zvratům: Efektivní a dechberoucí jsou zde asi dva, zbytek jo jasně, bez nich by film nebyl film, ale ty dva jsou super, víc prozrazovat nebudu. Zkrátka šestý návrat Chuckyho se povedl, ale čekal jsem trošku víc. 75%. P.S: Uber-Power mega efektní a suprová potitulková scéna. Počkejte si těch 6 minut. Stojí to za to. ()

bloodline

Komorný návrat ku koreňom. Chucky opustil mainstream a znova začal desiť ako za mlada. Na staré kosti dal zabudnúť na predošlý prešľap a tak mohol veselo vykosťovať. Ako býva u neho zvykom, nerobí rozdiely medzi nedeľnými kuracími rezňami alebo rodinným dedičským konaním. Pričuchnutie do hororovej A-kategórie potešilo a vznešenej klasike vnuklo čerstvý dych. ()

Abiosis

*ZLÝ CHLAPEC V ZLOM FILME* Chuckyho mám rád - samozrejme len do takej miery, ako sa vraždiaca bábika mať rada dá. K tomu, čo som však práve videl, pozitívny vzťah mať nemôžem. Bez nápadu, bez napätia, bez prekvapenia - Chucky tu nepôsobí ani hrozivo a ani zábavne (na rozdiel od mojich najobľúbenejších častí Bride of Chucky a Seed of Chucky). Ockovi a dcérenke Dourifovcom fandím, no mohli sa stretnúť aj v lepšom projekte. Škoda. Najotrasnejšie (čítaj najtrápnejšie) scény: večera pri stole v slede rýchlych strihov, útek na vozíčku v spomalenom zábere a záverečná čiernobiela akože "wow" pointa. Verdikt v 1 vete: Veľmi zbytočné pokračovanie vo forme otrasne klišoidného príbehu, no veríme, že remake 2014 sa podarí. 10.10.13 ()

peetriss

Donu Mancinimu snahu nelze upřít. Spolu s kameramanem si pohrává s pozvolna se pohybujícími záběry, hororově zběhlý hudební skladatel Joseph LoDuca odvádí poměrně dobrou práci, což ruku v ruce zvědá hladinu napětí na obstojnou míru, problémem však je, že ono napětí je tvořeno pouze audiovizuálně, zatímco dějově naopak vůbec. Vše se tak jeví jen jako sterilní omáčka kolem několika Chuckyho vražd, ozvláštněných krvavými "chuťovkami". Filmu vůbec nepomáhají ani slabé dialogy a snad s výjimkou Fiony Dourif i tragické herecké obsazení. Na poměry videobéček je to však ještě poměrně sledovatelné. ()

ondrula

Tohle je tedy opravdu slabota. Chápu, že je to jen video film, ale tím se přeci nemusí ospravedlňovat laciný amatérismus, kterým byl film vyveden. Všechno se odehrává v jednom velkým domě a Chucky v něm nahání ty špatný herce po schodech nahoru a dolu jako veverky, aniž by kohokoliv napadlo vzít klacek a seřezat ho do kulata. Film je jedno velký hororový klišé, je neskutečně předvídatelný a přesto se nějaký skutečně hororový prvky (byť ubohý) dostaví přibližně v polovině filmu. Na samý závěr filmu se koná nějaký podivný epilog, ale vůbec jsem nepochopil, co to mělo znamenat. Ztvárnění panenky je kapitola sama pro sebe; její silikonová mimika je prachobyčejná a vůbec nepůsobí strašidelně. Komických Chuckyho hlášek je poměrně dost, ale žádná není vtipná. Dost často je Chucky vidět, jak se pohybuje někde v pozadí, ale je na něm až příliš znát, jak tu panenku ve skrytu někdo nosí, postrkuje, nebo jen tak prohodí prostorem, otřesné. Na závěr filmu Chucky chodí po schodech, ale protože to by asi bylo moc technicky náročný, je za Chuckyho převlečenej malej kluk, kterej je pak snímanej seshora, aby to nebylo poznat. A jen tak mimochodem, ani krev v tomhle filmu nevypadá jako krev, je to spíš taková ta podivná malinovka z 80. let. Laciná fraška a ztráta času i pro největší obdivovatele sadistický panenky. ()

Paldiny

Starý dom a Chucky v ňom. Duchovný otec série do bodky plní sľuby a finále poníma čoby regulárny horor bez komických príkras. Funguje tu všetko, herci, hudba, napätie, príbeh čo spája doposiaľ videné. Len by som sa ho nebál utnúť na súde, to čo sa dialo po ňom už pripomínalo trochu exhibíciu.Tiež sa nešetrí brutálnymi scénami, pričom najsilnejšia pri večeri s otráveným jedlom si vystačí s nervami v kýbli. Chucky spravil dobre, že vynechal rodinných príslušníkov z komediálnej éry a zapojil svoj um pre vygradovanie momentu. Je dosť možné, že sa z hexalógie o pár rokov posunieme zase o kúsok ďalej, no ak budú tvorcovia pokračovať nastoleným smerom, pokračovaniam sa nebránim. ()

tenebrae86

Nikdy jsem nebyl fanoušek série Dětská hra. Viděl jsem kdysi první díl, který nebyl sice špatný, ale neoslovil mě. Tento díl mě opět nechal chladným a i když není špatně natočený a pár dobrých scének tu je, mě přišel strašně slabý. Nesympatické postavy, nudné ujasňování rodinných vztahů, absence napětí i strachu, zbytečně natahovaný konec, to vše na hodnocení moc nepřidá. Netvrdím však, že mnozí fanoušci nebudou spokojeni. Zajímavostí je, že hlavní hrdinku hraje dcera Brada Dourifa. ()

Jayem

Ďalšia podpriemerná a lacná časť. Jedina útecha je potitulková scéna, ktorá túto sériu a hlavne Chuckyho nadobro ukončili. Bohužial len preto aby na budúci rok mohli dať reštart. ()

ProgLaney

Jasně, to samý v bledě modrym, jako jsme to už viděli v předchozích dílech, ale já jsem fakt spokojenej! Po téměř směšnejch dílech Chuckyho nevěsta a Chuckyho sémě přichází Chuckyho kletba, která atmosférou jako by navazuje na super první díl, dobrá hudba, Chucky není od začátku tak suverénní, je to plíživý, temný a na video film fakt fajnově udělaný. Ač se tam dá vidět pár logickejch nesrovnalostí, je to fajn podívaná a rozhodně to lepší z celý série. ()

Wancohoff

velke prekvapenie! z klasickeho hororu o vrazdiacej babike sa vyklul atmosfericky "haunted house" horor s perfektnou hudbou, fajn scenarom a pribehom. urcite nadpriemerny film. tesim sa na remake detskej hry 2014 tiez od Manciniho (dufam ze vznikne) ()

Flopik

Tak asi prvý film čo som videl s Chuckym. No našťastie ak sú všetky ako tieto , tak chvala bohu že som ich nepozeral.Totálna nuda.Predstava že malá bábika bude zabíjať mi prišla nudná.No a aj sa to vyplnilo.Chucky je nudné jačanie a behanie po dome.Chucky nieje strašidelný skôr srandovný. Tak ani sa mi to tu nechce rozoberať a aby som nebol sviňa dám 2*a 40%. Skoro som zaspal. ()

klokyn

Curse of Chucky je "príjemný" film a určite cesta správnejším smerom ako predchádzajúca časť série. Konečne totiž môžete fandiť aj ľudským postavám a nielen Chuckymu (čo bol problém hlavne pri Seed of Chucky). Vymenujem zopár negatív, ktoré mi bránili pri plnohodnotnom zážitku z filmu: 1.) To nikomu nevadí, že prvý krát neosvetlili zmŕtvychvstanie Chuckyho? Pri predchádzajúcich filmoch síce bolo oživenie často debilné a nelogické, ale tu sa na to tvorcovia vykašlali úplne. 2.) Z Charlesa Lee Raya - zábavného zabijaka - urobili nechutného a tragického úchyla. 3.) Síce oceňujem návrat k pôvodnej bábike, ktorá naháňa strach už svojim šťastným úsmevom, ale maximálne atmosféru kazili digitálne CGI efekty Chuckyho ksichtu. Akoby to ani nebol on. 4.) Záverečné vystúpenie Andyho v potitulkovej scéne je síce vynikajúce a poteší každého fanúšika série, ale po poslednej scéne vo filme nedáva vôbec zmysel. Zhrnutie: Vo filme sú aj iné nedostatky, ale tie mu kľudne odpúšťam, predsa len ide o film, kde vraždí krpatá bábika a tak by sa nemal brať smrteľne vážne. Vyššie uvedené negatíva mi však nedovoľujú udeliť vyššie hodnotenie ako 3 hviezdičky. Môj rebríček série filmov s Chuckym: 2, 1, 3, 4, 6, 5 ()

Silviaxx

Chuckyho kliatba je skôr komediálna ako desivá záležitosť, ktorá čerpá z fajn nápadu, ale ani ten nie je možné naťahovať donekonečna. Z predchádzajúcich dielov som videla ešte Chuckyho nevestu (z ktorej si však pamätám len niekoľko útržkov) a je mi jasné, že bábika s prevteleným vrahom nie je pre mňa to pravé orechové. Konkrétne táto kliatba nie je nič moc. Film sa snaží vzbudiť napätie alebo znepokojujúcu atmosféru aspoň prostredníctvom hudby, ale tá hudba je nakoniec to jediné desivejšie. Chucky je skôr vtipný ako strašný, krv je vtipná, správanie je nelogické a celkovo oceňujem pravdepodobne len ten (pre mnohých) nesmrteľný námet na horor. ()

warrenur

Pustil som si to kvoli tomu, ze Chuckyho seria bol kedysi celkom horrorovy milnik a tak som chcel vediet o co sa jedna. Zial, pri tejto babike, hudbe a stupidnych vykonoch a prejave "hercov" a tiez napriek vyletu do minulosti som nevnimal, ze by nejak hustla atmosfera, ci nieco nebodaj budilo hrozu. Skor pocit trapnosti a sklamania. Zvyknem sem-tam pozriet i starsie veci, a akosi uspokojit svoju zvedavost po kedysi "kultovych" veciach, ale u tejto serii tak isto neucinim. Neodporucam. ()

Mallyyy

Zas mě ta zabijející panenka dostala! Měl jsem docela strach, když jsem na to koukal večer. A to jsem chtěl jen film na usnutí. Dobří herci, Chucky až moc sprostej! :D Nej: ,,Chucky já mám strach.'' ,,Máš kurva proč!'' ()