Orange Is the New Black

• Česko Holky za mřížemi (více)
USA, (2013–2019), 90 h 44 min (Minutáž: 51–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs (více)

Série(7) / Epizody(91)

Piper (Taylor Schillingová) je mladá, půvabná, vzdělaná, má chápavého snoubence Larryho (Jason Biggs). Na první pohled se zdá, že v jejím životě všechno klape jako na drátkách. Jenže Piper udělala chybu. Před deseti lety se pokusila převézt přes hranice kufr plný peněz. Byly to špinavé peníze vydělané za ilegální prodej drog a Piper za to teď tvrdě zaplatí. Musí opustit snoubence a nastěhovat se do svého nového domova ve federálním ženském nápravném zařízení. Naštěstí je to věznice jen s minimální ostrahou a 15 měsíců se přece dá vydržet… Nebo ne? Dozorci Samu Healymu (Michael Harney) je křehké Piper líto, a tak jí aspoň občas radí, jak v neznámém světě za mřížemi přežít. Piper se snaží porvat s nepsanými zákony, jak to ve vězení chodí, ale není to vůbec jednoduché. Čeká ji několik šokujících překvapení! Holky za mřížema jsou slavný komediálně-dramatický seriál nominovaný na několik cen Emmy, který vznikl podle knižní autobiografie skutečné Piper Kermanové. V příběhu, který je stejně humorný jako napínavý, se objevuje mnoho zajímavých a originálních postav – takových, jaké na televizní obrazovce většinou chybí. (TV Prima)

Lacro

Taková milá a nevinná podívaná, když najednou to začne být neskutečně záživný a krvelačný drama, který se hemží zábavnejma postavičkama všech ras a parádní proměnou Piper z uchcaný blondýnky, v nekompromisní mlátičku Čepmenovou. Doporučuju ke zhlédnutí! ()

yawa

Jeden z mala serialov z Netflix produkcie, na ktorom si scenaristi ocividne dali zalezat a ktory je viac-menej konzistentny. Prijemna oddychovka - trochu telenovely, trochu dramy, trochu komedie. A vyborne herecke vykony. Mna to bavilo celych 7 serii. ()

klaranapoli

Boze muj ja nesnasela Piper uz od zacatku takze i podle toho se odvijelo i me koukani na tento serial ale nejak jsem to dala a brecela nakonec to jo ale nikdy vic. ()

Bogrant

Ukážka toho, že ani ženské väzenie nie je rozhodne žiadne pozlátko. A to dokonca ani nemusia byť v klasickej väznici. Zaujímavé na tomto seriály je, okrem iného, najmä to, že jednotlivé postavy si vašu priazeň získavajú až po dlhšom čase a nie hneď na začiatku, čo evokuje ďalší záujem o nové časti a tým pádom je to pútavé. Rovnako ako samotné príbehy a momentálne dianie odsúdených a ich horlivosť, zbesilosť, či samozrejme jemnosť a sexualita. Možno tých flashbackov do ich minulosti je akosi viac, čo sa ale dá prežiť. Úprimne sa teším na novú sériu. ()

zekon

Naprosto klasický utahaný Netflix pro fandy Růžovky a Ordinace jen ze zajímavějšího prostředí. Kde je ta komedie??? Natahovaná nuda pro úzký okruh TV závisláků. 5 dílů stačilo, pořád dokola a dokola...... ()

gabivo

Ze začátku jsem se bála, že to bude sad story, kdy bohatá holka se skvělým životem dostala do vězení a venku na ni bude čekat její smutný snoubenec...a se to točil kolem tohodle tématu. Naštěstí jsem byla velmi brzo vytržena z mého počátečního vjemu a musím říci, že to byl super seriál. Nápaditý, skvělé zvraty, skvělý vývoj, ...nečekala bych, že mě bude tolik bavit. Opravdu skvělý seriál ()

Colomba666

Hlavní hrdinka je šíleně nesympatická, ale naštěstí to vyvažují její spoluvězenkyně, takže je to ve finále vlastně v pořádku. Nebýt její práskačské lesbické kámojdy, tak by se do krimu ani nedostala, ale ve finále se se svým pobytem v báni celkem srovnala, a stala se z ní docela vysoce postavená "chovankyně". Všechny hlavní postavy jsou něčím zajímavé, od Rusandy Red po střelenou Suzanne "Crazy Eyes", která by, s ohledem na skutečnosti, měla být spíše v psychiatrické léčebně, a nikoliv ve věznici, ale to ať už si Američané řeší dle svého gusta a svědomí. Jedná se bezesporu o jeden z nejvydařenějších seriálů z produkce Netflixu. ()

mia.com

Ale jo, obcas me to vytacelo, obcas tech gay vztahu bylo moc, ale libila se mi ta syrovost, cerny humor protkany dojemnymi scenami a naprosta otevrenost. ()

Thalin

Tenhle seriál mě opravdu bavil. Líbilo se mi, že se nesoustředil jen na Piper (té jsem totiž nepřišla během seriálu tak úplně na chuť) ale věnuje se i ostatním postavám, jejím příběhům a divák vidí, jak se vyvíjejí. I přes to, že se víceméně děj odehrává za zdi věznice, tak se tam pořád něco děje. Akce, humor, napětí i nějaké to drama a často veliká dávka nespravedlnosti. Některé postavy jsem si opravdu oblíbila a u některých mě proto docela štvalo, jak skončily. Poslední řada mě už netáhla tolik a poslední díl byl pro mě trošku zklamání, proto ty čtyři hvězdy, jinak by to bylo na plný počet. ()

JAzzeURo

Jenji opet nezklamala a po uspesnem The Weeds se vrhla na dalsi projekt, ktery ma naslapnuto stat se podobne kultovnim serialem, jako jeho starsi bratr. Jen se trochu obavam, aby se tematicky nevycerpal. Snad nam vezenske prostredi v dalsich seriich bude schopno nabidnout nejake zajimave zvraty a nebude pouze zdimat z tematu milostneho trojuhleniku hlavnich protagonistu. ()

Profík

Byl jsem naprosto odrovnán seriálem, kterého bych si ani nevšiml, nebýt rady jedné známé, která zároveň vyjádřila obavu, že seriál nemusí oslovit muže. Já dokazuju, že může a to hodně, děkuju za skvělý seriál, ale zároveň trochu proklínám, protože první řada končí takovým cliffhangerem, že čekán í bude čistým utrpením. Je to úžasně napsané, má to skvělé postavy, každá je jiná a všechny mají své místo a svůj příběh, je to perfektně obsazené a zahrané, zahrnuje v to i lidi, od kterých bych to v tomto díle úplně nečekal, má to gradaci a jako třešnička i skvělou úvodní píseň, pro mě obrovské překvapení a moc, moc se těším na nášup. 100%. ()

studentice

Prvni serie byla uzasna. Prvni pulka druhe serie taky, pak mi bohuzel prislo, ze serial ztraci trochu tempo. Ale stejne se uz nemuzu dockat treti:D. Trochu me prekvapilo, jakou formou se tvurci rozhodli odvysilat druhou radu (ja fanatik jsem zhledla celou serii behem jednoho tydne:D). Libi se mi rozmanitost postav a jejich neschematicnost, napeti serialu a hlavne humor:). ()

annacfd

Neuvěřitelně slibný seriál, který po dvou sériích naprosto miluju. Vážně nevím, co zmínit dřív, opravdu perfektní. Pokud si udrží stejný spád, drama i vtip, určitě se o něm ještě bude mluvit. Super vývoj postav zastíní i to, že to občas víc než ve vězení vypadá jako na školním táboře. (Ale fakt jen občas.) Oitnb je určitě věc, která si zaslouží pozornost. (No a navíc šeptanda naznačuje, že ve třetí sérii vypadne i Larry!! .. Amazing.) ()

iceböss

Nesnáším úvodní písničku a celou tu znělku, ale jinak mě to baví. Plus jako bonus, hlavní herečka vypadá jako Katy Perry!! ..edit 3.série, hlavní herečka už nevypadá jako Katy Perry a navíc je to nuda. ()

Kejxx

Trochu utopické pojetí ženské vazební věznice. Místo varovného příkladu, jako je to u australského Wentworthu, je OITNB spíše místem, kde byste chtěli sdílet celu s Laurou Prepon. První série 95%, druhá 80%, třetí 70%. ()

michalis

S netflixom mi prislo sialenstvo 1.seria - bomba, namotavka a zavislacina 2.seria - vytriezvenie a pozeranie zo zotrvacnosti, vyplnenie vysielacieho casu mimodejovymi problemami 3.seria dufam ze to zachrani ()

margita figuli

Skoda, ze som cakala tak trochu viac. Zabalim po prvej sezone. Scenar malo prepracovany, kazdej casti dochadza ku koncu dych. Divak trochu podcenovany. Skusim iny serial. Napriklad Mad men som este nevidela, a ked to v oitnb tak chvalia... ()

sara93

Tohle je jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděla ! Kam se na něj hrabe Game of Thrones nebo The Big Bang Theory ? Vůbec ! Tohle je kvalitou někde jinde ! ()

MartinosIav

Strasne, ale opravdu strasne moc me stve, ze na patou serii musime cekat do pristiho roku! Tenhle serial nema chybu! Edit 23.8.2017: Po shlednuti pate serie snizuji celkove hodnoceni z peti na tri hvezdicky. Pata serie je velmi, ale bohuzel opravdu velmi, spatna... meli skoncit u ctyrky, protoze to, co predvedli v pate rade, bych se nebal nazvat odpadem. 5* za prvni ctyri rady, odpad za patou. ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (více)

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz