Petr (J. Čenský) je mladý horolezec, který právě prožívá trauma z tragické smrti svého staršího bratra na výpravě do Himálají. Přijíždí do Vysokých Tater, aby se dozvěděl od Filipa (R. Brzobohatý), tehdejšího vůdce expedice, jak se tragická příhoda udála. Domnívá se totiž, že Filip mohl jeho bratra zachránit, ale že byl zbabělý, neprokázal dostatek odvahy a dal přednost svému vlastnímu bezpečí. Tragická situace mu brání posuzovat věci racionálně a přes nabízenou pomoc psychologa, terapeuta i bývalé bratrovy přítelkyně (L. Šafránková) situaci vyhrotí. Vyprovokuje Filipa k výstupu na nebezpečnou horu právě ve chvíli, kdy se počasí začíná kazit… (Česká televize)

LadyPupu

Ani by mi nevadilo, kdyby po dvaceti minutách skočil Čenský ze skály a zbytek filmu byl třeba o životě jestřábů. ()

vitekpe

Jo Libuska... :-) Censky dokonale ztvarnuje uplnyho idiota. Munzar a Brzobohaty za spravnaky. Prostredi horalu, kteri misto toho aby si neco vyrikali behem deseti minut, tak kolem toho delaji pul roku dusno...moc jsem tomu neporozumnel. ()

Kovaja

Psychologické drama z krásné horské přírody v Tatrách.Osobně se mi libil nejvíce výkon Munzara,který pro mě má neskutečné kouzlo.Moc pěkné je závěrečné přiznání osudové situace oč ve filmu vlastně jde.Brzobohatý se moc hezky poslouchal.Takových filmů moc není a navíc s takovým obsazením. ()

EKLEKTIK

"Ještě chvilku a skočim dolu!" Tak bohužel, pro mě osobně, je to jen zdlouhavý a nezajímavý příběh o tom, jak má někdo brouka v hlavě a nechce ho dostat ven. ()

Untentrauer

Ukřičený film ve kterém ze sebe Čenský vydal vše co v něm je. Je to jeden z nejrozhádanějších filmů co jsem kdy viděl. Film má zajímavou nepříjemnou atmosféru. Film o staré křivdě, který doplňuje nádherné prostředí Tater. Je to napínavé, předem těžko odhadnutelné drama. Čenskýmu role protivného a zhrzeného horolezce a zároveň rádoby detektiva nádherně pasuje. K tomu jako bonus Brzobohatý, Munzar, Vaculík, Libuška.....Je to velice koukatelné, napínavé a jak jsem řekl ukřičeno-ukřivděné. ()

zdeny99

Pro mě obrovské televizní překvapení. Na to že se jedná pouze o televizní film je Jestřábí věž vynikající film, obzvláště když je to film ze života horolezců. Odehrává se ve Vysokých Tatrách. Mezi horolezci a pracovníky záchranné služby je Jan Čenský traumatizovaný ze smrti svého bratra. Vinu svádí na Brzobohatého a nepomůže mu ani psychiatr Munzar. Už ta tři jména a k nim Šafránková a v menších rolích Trávníček s Vaculíkem dokazují vynikající herecké obsazení. Kamera s výpravou Vysokých Tater je ještě lepší a příběh posedlého Čenského je dramatický. Jen na věrohodnosti mi vadilo, že snad kromě jednoho Slováka všechno hrají Češi, ačkoliv se film odehrává na Slovensku. [423. hodnocení, 33. komentář, 63%] ()

tranquill

A další film s Tatrami v hlavní roli, tentokrát v české režii, avšak kvalitnější, sice jen televizní, dobrodružno-psychologické drama. ()

BigBang

Po prvních 45 minutách jsem to chtěl vypnout a dát jednu hvězdu. Ale poslední třetina má pěkné záběry lezení na skálu. Dalším kladem je vážné téma - psychické drama mladého muže, kterému zemřel bratr a obviňuje ze smrti jeho spolulezce. P. Brzobohatý a p. Čenský hrají krásné mužné role. Stylizace p. Vaculíka jako mladého krasavce dle mého zubu času zdaleka tolik neodolala. Pí. Šafránkovou film zastihl velice krásnou. ()

dogma97

Slušně natočené psychodrama bez sebemenší stopy dobové ideologie. Jen mě rozesmál Vaculík s flétnou - asi bych po něm hodil tvrdý rohlík... ()

topi80

Čenský v počátku své kariéry hrál uhlazené klaďase, až si sám v jednom rozhovoru postěžoval, že by neuškodilo, kdyby ten jeho princ aspoň občas seřval služebnictvo. Později režiséři přišli na to, že ta uhlazenost se dá docela dobře použít i na záporáky. Mezitím si střihnul magora v tomto filmu a myslím, že to zvládl dobře. Munzar a Brzobohatý pak hrají své typické role s tradiční spolehlivostí. Mnohý z nás si řekne, proč takhle zdlouhavě řešit něco, co mohl Brzobohatý vyřešit tím, že by vzal Čenského stranou a řekl mu: "Tak, a teď ti řeknu, jak to tam tehdy bylo...," ale to bychom přišli o docela pěkný film s tatranskými scenériemi. ()

tatopulos

Dobrý scénář, Munzar a Radek Brzobohatý výborní jako vždy. Jen Čenský je příliš umělý se svými afekty, až otravný moc jsem mu to nevěřil. Nemohl jsem v něm najít cokoli pozitivního, abych ho chápal ()

Pitryx

No, na české poměry… Co už, Stallone v triku nám tu po skalách skákat nebude hihihi. Herci si odkvákali svůj text, občas se pokusili i něco zahrát, což se jim ne vždy povedlo. Dobrou práci kamery naprosto sundává protivný zvuk jakéhosi pištění, nebo co to bylo. Takže suma sumárum, podřadná psychologická sonda s trochou dobrodružné nadsázky. Dívat se na to dá, ale žádný zázrak to není. ()

ostravak30

Vcelku povedený televizní snímek u něhož je vlastně jediný problém, který mu zabraňuje být lepší. Petr po celou dobu filmu obtěžuje všechny okolo svými výstupy a situace se řeší pořád dokola. A tak divák de facto čeká na konec, kdy jak správně předpokládá se všechno vyřeší. Jestřábí věž se opírá o kvalitní herecké výkony a krásné prostředí Tater. Televizní kvalitu ovšem právě díky výše zmíněnému důvodu nepřekročí. ()

vitak69

Dvě hvězdy za Radka Brzobohatého, Luďka Munzara a Libušku Šafránkovou. Zřejmě jsem se díval na něco jiného, než většina z přítomných. Nebýt těchto herců, byl by to jasný odpad. Tečka ()