V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

leto.sk

Tak som sa zasa vybral do kina. Lebo podporovať slovenskú kinematografiu by malo byť povinné ako platiť dane. Hoci oboje neprináša takmer žiaden úžitok. Masívnu kampaň, ktorá film sprevádzala, ako by robil samotný Adam Lambert. Trajler k filmu na vás posledné dva mesiace vyskočil z každého webu, dokonca aj zo škatule od mlieka. Ale podobnú kampaň mali predtým Jánošík, i Bathory, a v kinosálach sme si po titulkoch mľaskli naprázdno. A čakali na ďalší titul, čo možno rozlomí stojace ľady slovenského filmu. Kandidát bol na to celkom slušný kandidát. Zvykol som si, že ak má u nás film zaujať, a nejedná sa o dramatický epos našich stručných dejín, tak sa bude odohrávať v súčasnej Bratislave. Veď keď to ako tak fungovalo pri Lóve, Bratislava film, Veľký rešpekt či Polčas rozpadu, zaberie to znova. Už počas 15 minút mi bolo jasné, prečo tie oslavné statusy mojich prevažne bratislavských priateľov na sociálnych sieťach. Všetko tu bolo známe. Podniky, obchody, a miesta, hoci mnohé iba z vonku, či z diaľky. Všetko obalené v najjagavejšom luxuse. Svet z prostredia super úspešných reklamných mágov, tučných balíkov peňazí, skorumpovaných politikov. Kde je dôležité poznať ľudí, čo poznajú ľudí, a vedieť to využiť. Napríklad na to, vedieť vyrobiť z nikoho do dvoch mesiacov prezidenta republiky. Celkom slušný námet, takmer sci-fi okorenené sázkou o komplet majetok hlavného super hrdinu Lamberta. Toho zahral Marek Majeský pomerne presvedčivo. V obleku na mieru vyzeral ako Bond. V podstate všetky úlohy boli zahrané pomerne presvedčivo. Nikto ma však výkonom nedojal. Ak som sa na niečom pobavil, tak na dvoch outsideroch, odpočúvajúcich každého, kto sa na scéne ukázal, hoci sami nevedeli kde je sever. Použité vtípky síce boli z kategórie „poznám, staré“ , no Dlouhý a Kubovčík patrili napriek tomu k najlepšiemu z osadenstva. Keď už som mal pocit, že ma pobozká nuda, prišla posledná dvadsaťminutovka. A dej dostal aspoň trochu šťavy. A zachránil mu tri hviezdičky z piatych. Tá jedna je určite za kameru, ktorá bola skvelá, druhá za hudbu, a tretia za skryté podprahové vnemy, akými boli napr. komparzisti ako epizódne postavičky v bratislavských uliciach. Ak to zhrniem, ani kandidát tie stojace ľady slovenského filmu neprebúral, ale aspoň možno začalo slovenské filmové otepľovanie,,, ()

Cernunnos

Tento film som musel hodnotiť trošku s nadhľadom, pretože na slovenskú scénu je tento výtvor parádny, ale v celosvetovom merítku mu nemôžem dať viac ako 3 hviezdy, ale musím uznať že keď to bude u nás takto pokračovať, budú hviezdičky určite pribúdať. Jedna vec ktorú môžem vytknúť sú akurát tie herecké výkony, tým našim hercom neverím moc tie výkony, mohli by to podať trošku uvoľnenejšie a spontánnejšie, strašne je tam cítiť také to neprirodzené správanie tých postáv, česť výnimkám. ()

Slida79

Tak mě to dostalo! Dynamické vyprávění, satira i napětí, skvělý střih a kamera, jasně vedená linka filmu, bez zbytečných scén a dialogů. Je vidět, že režisér převážně reklam, má čistou představu o výsledku a dokáže ji i naplnit. Pro mě 80%. Dala bych i lepší hodnocení, ale dabing hlavní postavy ubral na pravdivosti všech jeho scén.... škoda... ()

NeverEver

Pro me to bylo mile prekvapeni. Svizny dej, dobre hlasky, zajimavy hlavni predatavitel, rychla kamera a dobra hudba. Pokec v MecDonaldu byl pak vrcholem dobrych cesko-slovenskych dialogu. Samotny namet jakoby ani nebyl satirou, jen pouhym konstatovanim skutecnosti - lide jsou ovce, pri spravnem krmeni jsou schopne mecet jak je potreba. Bohuzel po celou dobu me iritoval dabing hlavniho hrdiny. Jednak dabing ze slovestiny do cestiny paradoxne boli vic nez z jinych jazyku a hlavne nechat dabovat takovou postavu Doktorem Housem???? Auuuu! Oci i usi bolely jeste hodinu potom. Kdyz uz Nova trvala na cestine proc tedy nevybrali nejakou "nulu", ktera by hlasove nikoho nepripominala a nedrazdila?! A druhe faux pas: originalni boty PRADA zabalene v papiru od chlebicku?! Bozinku, kde nakupuje asistentka rezie boty Prada - v SAPA?!?! Celkove slusny film a ne cesko-sloveske pomery koukatelny mozna vic nez jednou. Za me zcela poctive a zaslouzene plne 3***. ()

Martin_L

Zajímavé téma, mohutná reklamní kampaň i příznivé hodnocení zdejších uživatelů přispěly k tomu, že jsem film Kandidát zařadil do plánu svých návštěv kina a to dokonce v den české distribuční premiéry. Vysoké čtyřhvězdičkové očekávání bylo po vizuálně atraktivním intru lehce zchlazeno o dvě hvězdy níže. Pomalu se rozbíhající příběh ze začátku trochu nudí, ale vše dostane ten správný spád po uzavření šílené sázky. Film se dostane do správných obrátek a kvalitativně vystoupá zpět do předpokládané roviny **** a tam zůstane až dokonce. Povedená kamera, dobře vykreslené charaktery, profesionální a odvážný inovativní střih (průjezdy Lambertova Mercedesu) potvrzují vysoké hodnocení. Ocenit je nutno i odvahu se kterou tvůrci vykreslili negativní roli vysokého církevního hodnostáře, které v Česku nepřekvapí, ale v nábožensky laděném Slovensku ano. Kombinace thriller/komedie se zdá být lehce krkolomná, ale film ji beze zbytku naplňuje - obě polohy jsou jasně odděleny a komediální scény obstarává výhradně dvojice Kubovčík / Dlouhý, jejichž dialogy jsou skutečně vtipné. Celkový dojem tak kazí jen dabing hlavního hrdiny - hlas Martina Stránského je natolik výrazný a v poslední době všudypřítomný, že už obtěžuje. I tak ale velmi kvalitní - čtyřhvězdičkový zážitek. ()

TOPmoovie

prekvapil ma scenar, pribeh. naozaj prekvapil a nakoniec aj som sa nasmial, a luxus, kamera a vizual bol good. velke prekvapenie. ()

RoxaNie

Najprv som čítala knihu, potom som pozrela film. Hodnotím ho viac, než kladne. Marek Majeský ma nesklamal. Taký istý elegán vo filme, ako aj na autogramiáde. Veľké plus pre slovenskú tvorbu. ()

ferri222

Á kurva(jediny komemtar co ma napadol)Teraz ma prijemne prekvapilo ze take nieco dokazli natocit,lebo filmy s dielne CR,SR su dost na *****Dalo sa na to pozerat a malo to aj miestamy napetie a styl.Len tak dalej na debutovy film Jonáša Karáska palec hore.Za mna 4*. ()

trx2010

Oceňuju že se tvůrci vystřídali některých chyb které jsou v českých filmech standardem. Boháč už nenosí Baťu a nejezdí Superbem. Teď má SLS i když se zvukem jiného auta a jako dárek kupuje botky PRADA. I interiéry už nepůsobí jako parodie. Produkt placement je méně nesnesitelnej než obvykle, pořád ale dost na to aby se na něj nedalo dívat. Jenže co s tím dál? Původní nápad určitě dobrej, jenže to nějak nedrží pohromadě. Koukal jsem na to natřikrát a připadalo mi to jako reklama prokládaná drobnými historkami bez ladu a skladu. Závěrečné rozuzlení mě nejen že nešokovolo a ani nepobavilo, bylo mi úplně u prdele. Vůbec mě nezajímalo jak ten film dopadne. ()

camomilla

Prekvapive dobry film se zajimavym nametem a vtipnymi cesko-slovenskymi scenkami. V hodnoceni bych ale byla strizlivejsi, myslim, ze je to velmi kvalitni prumer, ktery se nema za co stydet. ()

Rishko

Film som si zapol s miernym nadšením, či slovenská kinematografia nevstane z mŕtvych. Nestalo sa tak. Film ma spočiatku upútal vizuálnou stránkou a rôznymi filtrami, efektami a neviem akými okulahodiacími efektami. Približne v polovici filmu, keď som si uvedomil ako veľmi film stavia práve na podobných scénach, začal som toto dielo brať ako nejaký študenstký projekt vytvorený pre záverečné skúšky na strednej umeleckej škole ...a nie na plátno veľkokín. Z humorného hľadiska som buď-to zaspal dobu niekoľko rokov, alebo tam toho vtipu až toľko nebolo. Za mňa osobne 2* .. jedna za výber Mareka Majeského alias Lamberta a druhá za to, že je to slovenský (hoc nie veľmi vydarený) počin, čo sa cení. ()

Rom4n

Ak by som to mal hodnotiť iba ako film, to znamená scenár, technická stránka atď asi by to boli nejaké 3* ale keďže ja som iba rádový divák, nie odborník na filmy tak to hodnotím o čom tento snímok pojenáva, teda obsah. A ten bol veľmi jedinečný v Česko/Slovenskej filmovej tvorbe a to sa musí oceniť. Nekompromisná úvaha o tom ako sme všetci pod vplyvmi reklamy a marketingu a ako im to všetko žereme a stále veríme že sa niečo nejak zmení alebo pohne, že možno nie všetko je skorumpované. ()

s7RanG

Bravo za střih, aranžmá a scénku z Mekáče aneb čobol a pepík. Nevšední film v té záplavě česko-slovenského stereotypu. ()

1denis17

Film, ktorý som videl v letnom kine ma osviežil. Dosť som bol prekvapený, že je to česko/slovenský film. Na tú kvalitu, v akej bol spracovaný, dávam režisérom jednotku. V prvej polovici som trochu zaspával, avšak v druhej polovici sa to poriadne roztočilo a film začal byť oveľa zaujímavejší. ()

BaseDallas

Konečne dobre natočený film z našich končín aj technicky (súčasne). Téma v našej spoločnosti rezonuje až až a tak tvorcovia udreli klinec po hlavičke. ()

Chlo0opek

Hezké speciální záběry, příběh také jakžtakž dobrej, Michal Kubovčík byl se svýma hláškama boží, jen ten závěr mě dost zklamal. Čekal jsme nějaké větší vygradování, ale bohužel jsme byl zklamán. Jinak ale na česko-slovenskej film slušné. ()

Flymaster

Jednu hviezdicku uberam kvoli zaveru, ten bol podla mna (ale aj podla viacerych) dost iny, ako zvysok filmu. Bolo to uz len ukoncenie "pribehu". Inak som sa bavil takmer cely film, podla priestorov aj relacii v TV boli jasni sponzori filmu. Zaskocilo ma ucinkovanie slovenskych SAS politikov v "prieskumoch". Hlasky dobre. Majesky, hral svoju ulohu dobre. Zvukar by mohol popracovat. Pri tak vyraznom hlase Majeskeho mi prisli ostatne postavy tiche. Doste zle sa potom taky film sleduje neskoro vecer. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015