V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

Stocki

Trailer mě hodně navnadil a tak jsem očekával nadprůměrný snímek, avšak prvních 25 minut jsem v kině převážně klimbal. Vlastně ani nevím, co více dodávat. Není to špatný ani ničím výjimečný film. Neurazí a některé scény hodně pobaví. Především duo Michal Dlouhý a Michal Kubovčík válí... ()

winetach

Na takýto slovenský film som dlhodlho čakal. Konečne svieži ne-melodramatický slovenský snímok, po ktorom som nemal chuť skočiť z okna. Česko-slovenské vtipy boli naj. ()

helmiczka

Trochu nedotiahnuté (napríklad niekoľko minút trvajúce predstavovanie členov teamu, z ktorých asi polovica sa už na plátne neukázala), ale inak fajn. ()

Jiu

Na slovenské pomery prekvapivo dobrý film. Naši herci ukázali, že si zaslúžia sa hercami nazývať a že aj slovenské filmy dokážu diváka pobaviť. Sklamal ma koniec, posledné minúty boli zbytočné a predvídateľné a navyše sa k celému zvyšku filmu štýlovo vôbec nehodili. No a samozrejme treba si odmyslieť do očí bijúcu reklamu na každom kroku (bez ktorej by to ale asi nevzniklo) a pri hodnotení prihliadnuť na to, že je to predsa len z našich končín. ()

poet

Máš sveter ako buzerant :) No kurva čo by ste už chceli... Konečne Slovenský film čo ma príbeh, dynamiku slušný scenár a je aj celkom vizuálne vyčačkaný a ono tu svieti modrý štvorec. Zato že sa to netvári važne nie je to o židoch, cigánoch ani to nerieši nejaký vážny sociálny problem ako vačšina sučasnej CS produkcie tak to nepošlem hned k vode :) Práve v tomto filme na počudovanie funguje to na čom padá väčšina slovenských filmov a to je fungujuci príbeh a žijúce postavy ktoré nemajú debilne napísaný scenár (Majeský s Hilmerovou musia v tom búrlivom burčiaku trpieť:P) a príbeh proste odsýpa aj keď zaver už nebol celkom dokonalý... Nebol som ani na jednom slovenskom filme v kine lebo som nemal nato odvahu ale v tomto prípade by som kľudne šiel. Bathorička cyprián aj Jánošík no choďte mi do chamajdy lebo Kandidát vás prešťal pekným oblúkom :) Film ktorý v ničom nezaostáva ani popri zahraničnej konkurencii pretože urobiť z neznámeho kokotka prezidenta to mi vieme predsa najlepšie... ()

Santino7

Domáci film, ktorý v čase jeho vzniku sprevádzala (na naše pomery) vcelku masívna kampaň, a ktorý dokonca žal prevažne pozitívne hodnotenia a recenzie takmer zo všetkých strán, tak to je v našich končinách naozaj rarita. O to viac, keď sa jedná o thrillerový žáner (hoci s viacerými humornými prvkami, no k tomu sa ešte vo svojom komentári dostanem). Ťažko sa mi vysvetľuje, prečo som sa dostal k filmu až teraz - dva roky po premiére - avšak treba povedať, že to u mňa nie je nič výnimočné, táto prvotná ignorancia a potom spätné (oneskorené) doháňanie je u mňa pri úspešných snímkach pomerne častá. Je to však len a len na moju škodu. Ale to som už zas odbočil niekam inam, takže vráťme sa späť ku Kandidátovi. Treba povedať, že prípravu pred pozeraním som taktiež dosť zanedbal a vrhol som sa do toho, dalo by sa povedať, že naslepo. Jediné, čo som vedel, je, že má ísť o thriller, že tam hrá Majeský a Luknár (ktorý tam, ako sa neskôr ukázalo, zas tak veľa toho nenahral - čo je celkom škoda, Luknára mám rád, obzvlášť v komediálnom žánri) a zhruba o čo sa má asi jednať. Inak povedané, vedel som hovno. Ruka v ruke s tým teda zákonite musel pri samotnom pozeraní prísť akýsi šok, respektíve dosť veľké prekvapenie z toho, čo to je vlastne zač. Vizuálna stránka, hoci môže byť na naše pomery akokoľvek netypická, ma až tak neprekvapila, nakoľko som vopred počítal, že to asi bude čosi celkom iné, než ako sme zvyknutí. Či mi ten "ultramoderný videoklipový" štýl snímania, a taktiež strih vyhovoval alebo nie, o tom sa snáď ani nemusíme baviť (odpoveď by znela nie, avšak Kandidátovi takýto - ako tu v komentároch niekto príznačne napísal - povrchný štýl snímania vcelku aj pasoval, k reklamným agentúram to sedí), to moje prekvapenie sa týkalo skôr obsahovej stránky. Tvorcovia nám ponúkli dosť výraznú, trefnú a možno by sa dalo povedať, že v našich končinách aj nevídane odvážnu satiru, ktorá zafungovala - na moje počudovanie - dosť dobre, malo to celkom i šťavu a navyše som sa veľakrát aj schuti zasmial (o čo sa poctivo starala česko-slovenská dvojica odpočúvateľov stvárnená Kubovčíkom a Dlouhým, ktorí ma spomedzi hercov zaujali asi najviac), no zároveň - čo ma už neprekvapilo - bola v podstate po celý čas badateľná aj akási povrchnosť, plytkosť... Jasné, bol by som blázon, keby som od toho čakal nejakú dychberúcu zápletku ako od filmových velikánov alebo ja neviem čo, lenže predsalen, keď už teda mali tú snahu priniesť niečo výrazne odlišné (čo sa samozrejme cení a som za to rád), mohli si dať aj nejakú tu snahu nad rámec, a obsahovo to trošku premakať, nech je to teda tip-top. Takto to dopadlo tak, že z celého filmu sa mi najviac páčili práve tie humorné sekvencie dua odpočúvateľov, ktoré boli navyše od thrilleru na míle vzdialené a kľudne by sa uplatnili i v komédii. Každopádne opakujem zas a znova, v rámci našich končín je to tak či tak počin nepochybne sympatický a nadpriemerný, čiže len tak ďalej. Prial by som si omnoho viac (aspoň) takto kvalitných slovenských filmov, tak snáď sa toho niekedy dožijem. 65% () (méně) (více)

tomo41

Treba povedať, že v kontexte súčasnej domácej filmovej tvorby je Kandidát veľmi dôležitým snímkom. Ukazuje, že sa sa dá spraviť kvalitná žánrovka aj v našich podmienkach, bez tupého obsahu (v čom zlyhali Bratislavafilm a Lóve) a aj so serióznou témou i zápletkou (čoho sa Tigre v meste, našťastie, nedotkli). Kandidát je veľmi zaujímavým snímkom, konečene z reálnej Bratislavy, hoci občas mierne pritiahnutý za vlasy (čo sa však dá často ospravedlniť). S kvalitnejšími hereckými výkonmi (Hilmerová wtf?), s menším počtom scenáristických a režisérskych barličiek a vygradovaným záverom, kde si priam pýtalo upustiť od nadhľadu filmu a ísť viac do hĺbky Lambertovej postavy, by išlo o pomerne zásadný snímok. Takto divák dostane oddychovú zábavu s občas rozpačitými, občas výbornými dialógmi, lopatisticky vysvetlené (ak by náhodou pri žuvaní popokornu nestihol premýšľať), krásnym vizuálom a kvalitným strihom (nebudem písať o tom, že občas tvorcovia až príliš zatlačili na pílu, toto v našej kinematografii tak veľmi chýbalo, že sa dá prižmúriť oko) a aj miernym poučením o tom, že aj bábkari môžu byť občas len bábkami. ()

Mikli

Hledání prezidenta mezi hranaři pod nánosem obrazových filtrů, zpomalovaček a nechtěné komiky. Slušná idea, debilní forma. ()

El-Barto

Nejlepším na tomhle dost videoklipovým a dějově nezajímavým filmu s nesympatickým hlavním hrdinou jsou československý hádky, kde naprosto vládne Michal Dlouhý. Závěrečná poitna je z prstu vycucaná a absolutně zbytečná, na soucitu k hlavnímu hrdinovi nepřidá ani špetku. Podle mě by bylo daleko působivější, kdyby zlomovej bod příběhu, za kterej já považuju atentát na vlastního kandidáta, byl proveden někdy v půlce filmu jako poslední možnost jak zachránit volební kampaň a vlastní budoucnost, zbytek by už byl na Kubovčíkovi s Dlouhým, jejich přítomnost by pak nepůsobila tak zbytečně. Slabší dvě, protože si myslím, že to mohl bejt o hodně lepší film a tím nejzajímavějším z projekce zůstává nějaká holčina, co naběhla pod plátno v letním kině a začala tancovat macarenu:) ()

readan

Hneď na začiatku ma prekvapila kvalita tohto filmu. Naozaj som od Slovenska či Česka nečakala tak výbornú kameru. Malo to zaujímavý príbeh, väčšina hercov predviedla dobré výkony, až na Kubovčíka, ktorého "vtipy" mi tam skôr zavadzali. V iných filmoch s nadávkami nemám až taký problém, ale tu sa mi ich zdalo už priveľa a častokrát to znelo silene. Finálne rozuzlenie bolo (aspoň pre mňa) prekvapivé. Celkovo to hodnotím ako taký priemerne dobrý film. ()

edie sedgwic

Asi sa budem opakovat ale na slovensku produkciu velmi slusne herecke vykony, dokonca od hercov, ktori bezne hravaju v trapnych domacich serialov. Napriek tomu ma film velmi neohuril, ale ani neunudil. Tromi hviezdickami som to myslim ze dostatocne vystihla. ()

rexino

Dvojka Kubovčík-Dlouhý bola topka. Majeský si tú rolu užíval. Na slovensku natočiť takú štýlovku s tak malým rozpočtom je úctyhodné. Samozrejme, že to malo svoje muchy (zvuk, trocha slabší záver) a že sa hralo hlavne na tú štýlovú nôtu. Ale v tom 2013 to bol konečné slovenský film, ktorého hlavná téma nebola depresia, hlavné scény neboli výrečné ako flegmatik na párty a aj pokus o štýlovosť sa vcelku daril. ()

vojo

Hurá,slovenský film, pri ktorom som prvý krát nemusel dať jednu hviezdičku navyše, už len za odvahu, že vznikol. Hodne cool, hodne zžieravé....aj keď ľahko sa navážať do P(l)enty, keď nad filmom sa rozprestiera tieň J&T. I keď prečo nie, v rámci podvratného ducha filmu?Nuž kašľať na podobné úvahy, konečne film, ktorý u mňa vyvolal "jojo" efekt. Po pár dňoch mám chuť pozrieť si ho znova. ()

jesus666

Po veľmi dlhej dobe niečo zaujímavé zo slovenskej produkcie (s výnimkou dokumentárnej tvorby). Plný počet už len za ten "bratský" rozhovor v McDonalde. ()

owwidius

Trailer ma namotal, ze konecne slovensky film s kvalitnejsou produkciou a konecne nieco ine ako 'socialna drama z cias komunizmu a este 100 rokov po nom'... Ale samotny film trochu sklamanie, pretoze nakoniec bolo tusim viac veci co sa mi nepacilo, ako toho co by potesilo. Vizual je rozhodne nadpriemer, za to audio je otrasne. Cely film znie ako nadabovany. Postavy hrozne kliseovite, takisto dialogy dost umele a na silu. Najvtipnejsie rozhodne sceny s odpocuvanim. Na slovensky pocin urcite nadpriemer, ale vysledne 3 su este celkom stedre. [#120/2013] ()

Illioplius

Ten pocit, keď je vám trápne za niekoho iného – to bol môj najčastejší pocit pri sledovaní Kandidáta. Snaží sa to pôsobiť strááášne drsne, ale v skutočnosti je to len forma bez obsahu, o čom svedčí obrovské množstvo nadbytočných prvkov. Či už ide o drobnosti ako napríklad pôsobivé predstavovanie členov marketingového tímu Adama Lamberta, ktorí sa vo filme odvtedy už ani raz neobjavia, až po celé dejové línie, čím samozrejme mám na mysli dvoch špiónov. Od začiatku divák čaká, akú tam budú hrať rolu, až kým sa nedozvie, že vlastne žiadnu. Nadbytočností je samozrejme viacej, trebárs český kňaz, celá záležitosť s Lambertovou manželkou, minca pre šťastie (ktorú Lambert vlastne ani nepostráda) a tak ďalej. Pokusy o humor sú chabé a, rovnako ako snaha pôsobiť drsne, vyvolávajú onen pocit trápnosti. Jediné, čo možno na filme vyzdvihnúť, je mierne zaujímavá zápletka. ()

HDeer

Rozhodne jeden z lepších (česko) slovenských filmov, až do švíkov nabitý slovenským mainstreamom (Apple, McDonald, Ulož.to, JOJ) so známymi, už dávno zunovanými pokusmi o vtip v podaní ústrednej dvojice Kubovčíka a Dlouhého. Priznám, to nedotiahnutie pointy o sledovaní s otvoreným koncom ma trochu sklamalo, no beztak som sa po celý čas skvele bavil. Majeský nie stopercentný, ale v rámci našich pomerov skvelý jasne vyvracia všadeprítomnú kritiku slovenského herectva v kinematografií, rovnako dáva najavo už dávno známy fakt, že pokiaľ má snímka za sebou schopného filmára, herec sa v nej nikdy nezníži ako je tomu tak v dnešnom odpade ako Búrlivé Víno, či Chlapi Neplačú. ()

Rockerman

Celkem dobrý nápad, leč poněkud nudně realizovaný. Zbohatlík Lambert se vsadí o celý svůj majetek, že dotáhne neznámého člověka až na post slovenského prezidenta. Manipuluje s lidmi i informacemi, abychom se v "šokujícím" závěru dozvěděli, že největším manipulátorem je jeho žena, aniž bychom dostali nějaké indície, že by to mohlo být jinak (omlouvám se za spoiler). Paradoxně tak nejvtipnější a nejzajímavější jsou ty dialogy nebo spíše monology mezi česko-slovenskou dvojicí "odposlouchavačů" Lamberta. Škoda, že zbytek moc záživný není a tak dobrý úmysl tak nebyl využit, jak by měl. ()

finn

Oku lahodící a nesmyslně někým zavrhovaná "klipová" režie (kamera, střih) táhne Kandidáta nahoru. Dějově je to přestřelěná povídka o jedný mačo sázce na pozadí prezidentských voleb. Na druhou stranu si film nehraje na nic, co není, a po celou stopáž zvládá zabavit bez wtf momentů. Za zmínku stojí výborně obsazená a napsaná československá dvojice na sledovačce. Rozhodnutí předabovávat Slováky už radši ani nekomentuju. 3,5* ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015