V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

bezslipov007

Vsetci vieme, ze na Slovensku sa v poslednom case toci filmov ako safranu a aj ked sa nejaky natoci, tak po jeho pozreti ( cest vynimkam, pritom neratam dokumentarne filmy, ktore mame naozaj dobre ) by sme boli radsej keby sa ani nenatocil. A zrazu prisiel nejaky Karasek a vytrel vsetkym zrak. Vskutku na slovenske pomery vynikajuca kamera, Bol som na tom v kine a ani som neveril, ze toto je slovensky film. A to podotykam rozpocet na film nebol velky. Co sa tyka vykonov velmi milo ma prekvapil Michal Kubovcik, o ktorom by som este velmi rad v buducnosti pocul a nielen ako humoristovi. Nesuhlasim s negativnym hodnotenim Hilmerovej ( vid Tomo41, genetique), podla mna to zahrala dobre, ale tak kazdy mame svoj nazor a je to o tom, kto od filmu co caka. Verim, ze film bude mat vela pozitivnych ohlasov. Na Oskara to urcite nie je, ale jedna sa urcite o prijemne spestrenie slovenskej tvorby a jeden z najvydarenejsich kuskov za poslednych 10 rokov. Film by mohol ukazat cestu aj ostatnym mladym slovenskym tvorcom a verim, ze podobnych kuskov bude postupne pribudat. ()

teltri

Konečne! Kvalitný slovenský film. Kvalitná kamera a zvuk. Príjemný a sympatický film - hlavne československá dvojka špiónov. Zlatí boli :-). V prvej polovici filmu bolo vidieť ako sa snažili napodobníť americké filmy. Trochu trápne to pôsobilo. Mne to pripomínalo film The Game s Michaelom Douglasom. Tam bola atmosféra, ktorá sa dala krájať a bola veľmi uveriteľná. V kandidátovi sa to ešte nepodarilo - ale je to dobrý pokus! Na začiatok fajn. Len tak ďalej. Vadilo mi, že Lambert je dabovaný do češtiny. ()

J0man

Neuveritelne, ze toto sa natocilo na Slovensku, mile prekvapenie, 3/4*, ale priklonim sa k 3*, najlepsia scena filmu je rozhovor v mekaci v BA na Panonskej :) - 65% ()

Beetie

Vravím frajerovi: "Škoda, že sa u nás takéto filmy točia raz za 10 rokov." A on mi odvetil, či náhodou nepreháňam?! Každopádne sme radi, že aj na Slovensku to ide. ()

jayman

Slovenská guyritchie-ovina je skvelá, má len jeden (pre mňa) zásadný problém - Mareka Majeského v hlavnej úlohe. Stále mám zo slovenských hercov pocit, že nevedia role dať nič extra, nič také, čo by ju odlíšilo od ostatných ich rolí - a v tomto prípade to platí tiež. Hlas, ktorý poznáte z dabingu a ktorý, keď zavriete oči, môžete priradiť ďalším piatim postavám. Toto nebol Adam Lambert, toto bol jednoducho Majeský. Začínam mať pocit, že na Slovensku platí čím menej herec, tým lepší herec. Okrem toho to bolo na 4 hviezdičky, s prihliadnutím na to, že je to Made In Slovakia. Pretože chtiac-nechtiac, na to prihliadať musíme. Ale vizuál bol svetový. ()

Brano

2* za pár vydarených dialógov a celkom zaujímavý námet, ktorý ma bavil tak do polky filmu. Potom mi to už prišlo akoby autorom dochádzali akékoľvek nápady. Záver bol dosť slabý a nedotiahnutý. Pre mňa ďalší zbytočný slovenský film. ()

Sharleen

Veľmi príjemné prekvapenie v kamere a efektoch a ešte jedno navyše v podobe Mareka Majeského..do seriálov je ho škoda. ()

Mire

Za to jedno euro z akcie v Tescu to bol obstojný film. Snáď sa slovenská kinematografia preberá ku lepšiemu. P.S. - scéna v McDonald's s poukázaním na názvy mesiacov u našich českých bratov bola super :)) ()

Alex696 odpad!

Takže. Jonáš Karásek by mal natáčať niečo ako farmár hľadá ženu alebo niečo podobné. Toto čo som videl bola nechutná kopa vulgarizmov, ktorými sa asi snažil zaujať hŕstku krčmových povaľačov, ktorí to snáď aj ocenia. Ja len dúfam, že už nikdy nebudem niečo podobné vidieť. Ak sa na Slocvensku budú točiť len takéto braky tak nás ochraňuj ... ()

LukeKiller

Na tento film som skoro zabudol, kým mi ho nepripomenul kamarát v diskusii o (ne)podarených traileroch (ako príklad dobrého traileru teda). Bol som mimoriadne prekvapený ako veľmi ma ten film bavil. Je skvele natočený, zvuk ma nejak zásadne neštval, skvelá hudobná kulisa, kamera, strih... A navyše aj dej. Viem, že niektorým nedával zmysel, ale mne to do seba celkom zapadlo a film som si tak užil, že prípadné logické nedostatky som si neuvedomil. Za mňa rozhodne jeden z naj filmov z ex-Československa poslednej doby. ()

ostravak30

Tohle je takový zvláštní film, který těžko hodnotit. Pro mě je hlavní téma, které říká to, co si já myslím už dávno. Že média umí ovlivňovat obyvatelé ve všech zemích světa a dělají to. Každopádně střihač se na filmu opravdu vyřídil. Řada scén je sestříhána v rychlém sledu za sebou. Zajímavé také je, že tvář kandidáta ani jednou neuvidíme. Že média ovlivňují volby znatelně není nic tak neuvěřitelného. Bylo to vidět ve volbách v USA Donald Trump vs. Hillary Clinton. Média zasáhla také do voleb českého prezidenta, když Miloš Zeman porazil Karla Schwarzenberga. Rozhodně moc propracovaných thrillerů od Slovenska neuvidíte. ()

subic

Teď to dávala znovu ČT v rámci Slovenského týdne, tak jsem na to znovu koukal a ono to zase není tak špatné. Je to takový filmově/knižně přibarvený příběh o tom, jak se reálně dají zmanipulovat volby, jaké se používají praktiky a marketing. Smutné je, že ten podtext je celkem i reálný. Já jsem na to kdysi koukal proto, že v tom hraje můj oblíbený Michal Dlouhý, ale ten tu má fakt jen takovou vedlejší roli špiona, který odposlouchává v autě. 5/10 ()

elanista1

Skoro cely cas som sa uprimne a spontanne bavil, a neviem preco, ani ma to velmi neprekvapuje. Je to film na urovni, hlavne vyborne hratky s kamerou, luxusne napisane dialogy, dobre hrajuci znami aj menej znami herci /Majesky jednoznacne najlepsi/, podarena komedialna vypln, cynicky pohlad na veci pod povrch ktorych bezny clovek nevidi, mozno nejaka ta symbolika, a hlavne nejaka myslienka.. Film si berie na musku naozaj realne problemy v slovenskej spolocnosti, a aj ked sa v nom dost vela nadava /co je u mna mensie plus/, cele je to jedna velka reklama /Marlboro, Sme, Tv JOJ, Prada atd/ a dejova linka dvoch tajnych s odpocuvanim je skor nasilu vlepena, aby sa tomu pridal isty vtipny nadhlad, nevidel som lepsi slovensky film. A ta bradavica na Dunaji, to je ale skarede mesto.. Vobec nelutujem tych 4,80€ co som za to v kine vyhodil! ()

Scarsyan

Na to, že je to slovenský film, tak má človek naozaj veľmi dobrý filmový zážitok po pozretí tejto snímky. Osobne mi však trošku vadilo (trošku viac), keď tam zaplietali do toho celého aj Štúra, neskôr Kennedyho a zinscenovanie atentátu, to už bolo podľa mňa trošku pritiahnuté za vlasy. Ale ako hovorím, veľmi dobrý zážitok, herci poväčšinou skvelí, kamera taktiež, veľmi dobré zábery, film nenudí prakticky až do konca a scéna z fast food-u je proste ultimátna :D :D neskutočná slovensko-česká dvojka "odpočúvačov" :D PS: Asi nebude nikdy na svete slovenský film, kde nebudú buď posteľné scény alebo sa nebude často nadávať. Čo už, asi je to charakteristický črt slovenskej kinematografie. Bohužiaľ, skôr negatívny. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015