Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

DaliborekD

Všehovšudy průměrný sandálový akčňák, který má jako titulního hrdinu onu celebritu jenom proto, že to prodá víc lístků. Ratner natočil mišmaš 300 a Gladiátora a ikdyž je to neoriginální, podbízivé a místy nechtěně úsměvné, je to velice jednoduše koukatelné. Sympatické postavy a solidní výprava. Z herců mile překvapuje hlavně Ian McShane a Rock zvládá patetické proslovy i máchání kyjem taky vklidu. ()

DonBraso

Lehká zábava pro děti,kde hraje The Rock,dvě větší rubačky,popcorn chladne a salám herkules zvítězí.Triky místama smrdí materiálem pro filmy z roku 80 př.n.l,ale z dálky to vypadá pěkně a The Rock hraje sám sebe,takže jako dýchánek na večer to nebylo špatné.Trochu film made in Disney,kde jsem čekal nějakou podstatnou část úderu do divákových srdcí a ono to nepřišlo.Pro příznivce Rocka je tam slušný plus. ()

rasto87

Tak ja asi musím súhlasiť s komentárom LIVINGDEAD, pretože naozaj film je najviac zaujímavý asi v prvých 10 minutách pokiaľ sa z Herkulesa nestane žoldák. No naozaj si doteraz neviem dať dokopy pocitu z tohto filmu, či plakať alebo sa radovať. Zaujímavejšie by to bolo keby to nebol práve názov Herkules. ()

PaTeXx

Ze začátku jsem si myslel, že film ohodnotím 1-2 hvězdičkami, průběh mě překvapil, čili musím dát alespoň lehký nadprůměr. Od příběhu jsem moc neočekával, což také nebylo potřeba. Trošku potrhlé dialogy a film je k ničemu shlédnout na velkém plátně, spíš tak na oddech, kdybyste nevěděli na co se podívat. Jsem docela rád, že jsem tento snímek viděl, nebylo to špatné, ani hodně dobré. Aspoň dobrá zkušenost, co se týče Dwayna Johnsona a původního komiksu, který jsem ani nečetl. Doporučuji shlédnout doma, možná tomu třeba ten popcorn nebo studená Cola pomůžou. ()

NightScene

Skvěle natočené. Příběh je předpokládaný, ale tomu se u těhle filmů bohužel nejde moc vyhnout. Do role Hercula si nedokážu představit nikoho jiného než The Rocka.. Dobré béčko, které mě zaujalo a užil jsem si ho. Souboje byly super a moc se mi líbilo vycvičení rolníků a sedláků na profi armádu. Efekty super a celkově se to myslím povedlo. Takže těch 75% :) P.S. docela dobrý zvrat v ději, který jsem opravdu nečekal.. ()

srolyma

Byl jednou jeden člověk. A ten člověk měl ukrutnou sílu. A protože se uměl dobře mečem ohánět a nedělalo mu pražádné problémy zabít kohokoliv a kdekoliv, dal se za nemalý obnos najímat všerůznými vládci do lokálních válečných konfliktů. Ano, žoldák, dalo by se říct. A aby svou cenu na trhu s žoldáky vyšrouboval co nejvýš, stvořil za pomocí šikovných kamarádů a kamarádek legendu o svém božském původu, neporazitelnosti, nezranitelnosti a tak dále a tak podobně. Herkules se ten člověk jmenoval. Jako to lepidlo. A jako tenhle film. Nutno říct že skvělý film. A že se tam nevyskytovalo nic nadpřirozeného a vše mytické (tříhlavý pes, kentauři) bylo nakonec racionálně vysvětleno, tak o to lépe. Nechybělo tomu snad nic. Pořádné krvavé akce, humor, hlášky, sošná amazonka, dokonce ani solidní příběh či emoce. Navíc Herkules v podání již postaršího Dwayna Johnsona se asi nejvíc blíží představě, jakou máme o Herkulovi my, kteří jsme v mládí sledovali seriál s Kevinem Sorbem. Oba mají totiž stejné dlouhé páčo. ()

prochyn

Herkules je zpátky!!! Asi jo. Nesympatická hora svalů Dwayne Johnson má konečně roli, ve které může vyniknout. Od filmu s rozpočtem 100 mil.$ jsem sice čekal trochu víc než zábavné béčko. Ale co, bavil jsem se. Nakonec, polovinu filmu zabírají bitevní masakry. A to musí přece bavit i toho největšího mrzouta. ()

14krejca14

Čekal jsem trochu něco jiného. Když jdu na Hercula očekávám bohatou řeckou mytologii, bohy, nestvůry a to se mi nedostalo. Nový Hercules na to jde jinak, ale neříkám, že špatně. Ve směs je to slušná oddychovka, na kterou se pěkně kouká, občas se člověk zasměje, pokochá se pěknými bitvami a z kina nakonec odchází domů aniž by si druhý den vybavil, na čem že to vlastně byl. ()

blondboss

Rozmýšľal som nad tým, aké hodnotenie dám, a pôvodne som mal v talóne tri hviezdy, ale Ratnerovo spracovanie si určite zaslúži ešte jednu navyše. Jednak to bolo spracované unikátne, bojové scény boli fantastické, vizuálne efekty taktiež skvelé, perfektné hlášky - tá s odkazom na predošlú nevydarenú verziu Herkulesa s trápnym "twilighťákom" v hlavnej úlohe, sa mi páčila asi najviac. The Rock do tejto úlohy sadol skvele a Vélasquez nenechal nič dlžný svojej povesti a pripravil slušný hudobný sprievod. Aj napriek trápnemu klišé a pátosu, ktorý vo filme miestami bolo badať, nemôžem hodnotiť inak ako štyri hviezdy ako vyšité. 75 % ()

eMeMko

Průměrný akční film, kterých se po světě potulují tisíce. Jako oddechová rubačka však pobaví, zvláště pak, když se zde v hlavní roli objevuje The Rock. Popravdě řečeno, do role Hercula mi moc neseděl, ačkoliv za to možná můžou ty delší vlasy. Herecké výkony zde netřeba hodnotit (i když hlášky Iana McShanea jsou nezapomenutelné), technické aspekty snímku průměrné a zápletka s příběhem relativně k smíchu. Akční scény jsou naopak povedené, takže ve výsledku se jedná o ideálního kandidáta na večer s popcornem. ()

blazma

Docela jsem se tesil na Dwayna v roli jednoho z nejznámější a nejpopulárnějších polobohu vůbec. Navíc se po dlouhé době dostal tento polobůh i na filmová plátna a s poradnou horou svalu jak má byt. Nic méně, Dwayne je to jediné co tam je zajímavé. I když vlastně ani to ne. Suchy a nezáživný příběh, doplněný spatnou akci. Herkules, je tam jenom jako ta hora svalu a mozek žádný. Proste špatný film, nudný od počátku až do konce. ()

Stanmi

Legendární hrdina Hercules (Dwayne Johnson) putuje se svými věrnými druhy krajinou a (za úplatu) pomáhají místním vládcům řešit jejich problémy. Jejich nejnovější úkol je zcela jasný – mají vycvičit armádu thráckého krále k boji s nebezpečnými rebely… Arnold Schwarzenegger, Lou Ferrigno či Kevin Sorbo, ti všichni se v minulosti stali slavným řeckým rekem a nyní přišel čas Dwaynea Johnsona. Nutno podotknout, že jestli někdo by měl v současném Hollywoodu ztvárnit ikonického poloboha, tak je to právě The Rock. Ten v rámci přípravy na tuto roli pro jistotu ještě nabral pár kilogramů svalové hmoty a jako Hercules vypadá vskutku impozantně (snad jenom jeho vlasy působí poněkud zvláštně, ale to je spíš síla zvyku). Co se samotného příběhu týče, tak zde mne tvůrci poněkud překvapili (ale vcelku přijemně), ti se totiž rozhodli, že protentokrát nenatočí epickou fantasy ve stylu Souboje titánů, ale vtiskli Herculovi mnohem realističtější pojetí, což je vcelku svěží a sympatický přístup. Jak jsem již napsal výše, Hercules není na všemožné nepřátele sám, ale má svou věrnou družinu, kde každý má svou úlohu (zkrátka jako v každém správném RPG). Stejně jako Hercules se tak i Dwayne Johnson může spolehnout na své herecké druhy, které je tvořeno především britskými (Ian McShane, John Hurt, Rufus Sewell, Joseph Fiennes) a skandinávskými (Rebecca Ferguson, Aksel Hennie, Ingrid Bolsø Berdal) herci a herečkami a rozhodně se nejedná o špatnou společnost. Příběh a vše kolem něj, je sice v rámci daného žánru a tématu poměrně inovativní, má pár zajímavých zvratů (a taky pár těch očekávatelných) a navíc mu nechybí ani slušná porce humoru, přesto to je takový hollywoodský standard. A to samé se dá říct i o akci, výpravě, kameře, tricích nebo hudbě, nic z toho není vyloženě špatné, většina je na solidní úrovni (to platí i o režii Bretta Ratnera), ale že by se jednalo o filmový zážitek roku, to zase ne. Z Hercula se tak kultovní film typu Conana nejspíš nestane, ale to zase tak nevadí, protože i tak film stojí za zhlédnutí, už jenom kvůli samotného Dwaynea, který zde opět dokazuje, že je nejschopnějším svalovcem současného Hollywoodu. ()

lobo87

Zaujímavé spracovanie Hercula, ktoré vyvracia mýty. To som nečakal. Obsadenie Rocka je splneným snom mnohých fanúšikov. Dwayne spolu s celou partiou boli veľmi sympatickí a zábavní a po stránke kastingu sa nedá asi nič vytknúť. Príbehovo to nie je úplne ono, ale digitálne efekty boli na úrovni a stopáž primeraná, takže ako celok to bol celkom kvalitný a zábavný film (a o niekoľko stupňov lepšie ako konkurenčný Herkules: Zrod legendy)... 60% ()

AndrewNewman

Úvodné scény v ktorých Hercules bojuje proti príšerám ako Benghálsky tiger či Hydra sú najlepšími highlightmi filmu. Aj preto sa divákovi po pol hodine sledovania filmu zda, že úroveň, ktorú si rejža nastavil mu nejak klesá a klesá až nakoniec na konci úplne klesne. Napriek tomu keď hľadáte niečo k už pripravenému pop-cornu je to správna voľba. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)