Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

BMW12

O hódně lepší než Herkules: Zrození legendy. Dwayne Johnson byl v roli Herkula skvělý. Ono musím ocenit všechny postavy, i příběh, který jsem sice čekal trošku jiný a lepší, ale i tento byl fajn a byla zde spousta akce, celý film jsem se bavil. Mám rád takovéto filmy a hlavně tu akci, ty souboje, bitky, jak Herkules kosí jednoho vojáka za druhým, to je prostě paráda. ()

Roman.Ticka

Nebýt fakt mizerného scénáře, mohlo by mi stačit ke spokojenosti vidět svalouše Dwayna, bohužel nestačilo. Nějak celkově mi ani mytologické příběhy moc nesedí, asi proto, že je nelze nikam zařadit, jelikož oněm legendám již nová virtuálně-mediální přet(h)ah(z)ovačka o směru pravdy či lži, nejlépe obojí zamíchat a protřepat, poněkud odzvonila, takže netáhnou, jak by patrně měly. ()

honajz

Docela se mi to líbilo,a dokonce i pár hlášek a vtípků zde fungovalo. Jinak nejde o nic velkolepého, pouze o příběh, řekněme, Herkules u Thráků (bez Asterixe), kdy navíc řeší ještě rodinné dilema. To mi trochu otravovalo požitek z filmu, který si na nic nehraje, ale je v něm vše, co člověk od podobného typu snímku očekává. Dokonce se hraje na nejistotu - v podstatě žádný bůh se zde neobjeví a ani u Herkula to není jisté, zda je skutečně nesmrtelný polobůh. Zasáhne vlastně jen socha bohyně Hery, opět vtipně, ale to je ze strany bohů vše. Jsem rád že jsem zas po čase viděl pár svých oblíbených herců - kromě Dwayne ještě Johna Hurtaa, Rufuse Sewella nebo Iana McShana, který je jako věštec skvělý ("to byla moje chvilka!"). ()

rikitiki

Dwayne Johnson nehraje, ale pózuje, což však musí brát divák do úvahy předem. Příběh je snůška klišé, která dělá trhací kalendář z řeckých bájí a místo hrdiny – poloboha zde předkládá proletářskou verzi ochránce chudých. Vážně by dnes už pro publikum bylo nezvládnutelné dívat se na hrdinu s božským přesahem a je to možné jen v případě komixů? Takže všechny postavy z legend se najednou stávají jakousi podpůrnou partou odpadlíků, co se vzájemně vždy podrží, jako rodina ... A do toho sázejí jednu protivně namachrovanou hlášku za druhou. SHRNUTÍ: Třináctý úkol pro Johnsona divákovi moc uspokojení nepřinese ()

claudel

Další americká blbost, která vykrádá/przní evropskou historii. Mě ale tato blbost náramně bavila a skvěle jsem se u ní odreagoval. Nad americkými klišé jsem zavřel oči a vychutnával si poloboha "The Rocka", jak se svojí sympatickou družinou kosí stovky nepřátel. Brett Ratner umí natočit záživnou oddechovku. ()

ARI50

Akce a efekty super ale všechno bylo strašně rychlé a bylo toho dost málo, a The Rock jako Hercules se povedl na roli se hodí a příběh je slušně podaný ale chtělo to přitvrdit takhle je to pouze slabší a jednou za dlouhý čas se zase podívám. ()

kajda.l

Nekoukatelné papundeklové CGI peklo s pár vtipnými a snad i dramatickými momenty, patetickým Dwejnem, severskou zrůdičkou Akselem a amazonkou od fjordů. Od netalentovaného rutinéra a matlala Ratnera jsem víc nečekal. Antické legendy v posledních letech dostaly další filmařskou ránu do slabin. Pokolikáté už? Naštěstí je to krátké. Podobné filmy už neumím hodnotit. Neštvalo mě to, takže asi dvojka a zařazení mezi zbytečné filmy. Zlatej Sorbo! ()

matestlust

3.5 / 5 Furt to není ono, ale i tak to pěkně jede, film má docela grády, dobrou hudbu a hlavně D.Johnsona, pro kterého mám docela slabost. Nějaké scény byly k ničemu, nějaké neurazily ani nenadchly, některé byly vynikající. No, každopádně, když neberu animovanou disneyovku, je tohle momentálně asi nejlepší zfilmovaná verze o Herkulovi. Což je z jedné stránky i docela smutné,... ()

mm13

Taký super Hercules (mám na mysli Dwayne Johnsona) a taký lacný príbeh. Kevina Sorba som kedysi dávno pozeral len sporadicky, vymletý po piatkových záťahoch v rámci kajúcnej sebatrýzne, ale mám pocit, že pár šťastnejších epizód tohto seriálového paskvilu, čo do zápletiek, za týmto pokusom o plnohodnotný film veľa nezaostalo. ()

Morholt

Conanovka, nebo v tomto případě spíš škorpionovka, která sice na mytologii víceméně taky kašle, ale aspoň vysvětluje proč. Mě jako milovníka historie navíc potěšilo, že děj je zasazen do reálné doby, kdy na území Thrákie vládl uzurpátor Cotys I.. Hérakles a jeho parta jsou tady žoldáky, kteří se nechávají najmout tím, kdo víc zaplatí, ale, jak už to tak bývá, všechno má své meze. Mělo to všechno, co jsem čekal, tedy akci, výpravu, herce a špetku toho vtipu plus něco navíc, protože jsem se obával absence krvavých cákanců, aby se v kině mohla bavit celá rodina, ale v tomto případě jsem byl příjemně překvapen. Podobná zpracování antických bájí v klidu vydýchám, takže sem s dalšími. 75% ()

Lucasion

Kdybych se na něj, já hlupák tolik netěšil, možná bych mu dal i ty tři hvězdy. Asi nejvyčerpatelnější trailer v prvních pěti minutách. Film se ubírá zcela jiným směrem, než trailer naznačoval. Nicméně dobře, Herculovi (Dwayne Johnson) úkoly s nestvůrami jsou sestříhány během pár sekund v úvodní scéně a už se noříme do příběhu. Scénář je prostě patlanina, která se snaží vytvářet humor, zvraty nebo nedej bože i smysl. Přitom The Rock působí jako Hercules skutečně dobře a kostýmy a výprava celého filmu taky není špatná. Nejspíš je otravné to, že Herculovi musí pomáhat parta bláznů. Vinit asi můžu scénář, který je absolutně nezajímavý a nezáživný. Pak těch 90 minut jen ubíhá a neubíhá, film jsem si zkrátka vůbec neužil, jak jsem doufal. Asi už pro mě zůstane Kevin Sorbo jako jediný skutečný Hercules. Tyhle poslední reinkarnace jsou vážně bez nápadu. (45 %) ()

Lacike

Vysledok dopadol celkom slusne. Hlavne v porovnani s grandiozne srackoidnou verziou s Kellanom Lutzom. Dwayne Johnson proste ma charizmu a hlavne grandiznu postavu na to, aby som mu uveril Herkula. Plusom je aj jeho druzina zlozena so zabavnych a zaujimavych postaviciek. Ratner je po technickej stranke kvalitny reziser, takze triky vyzaraju kvalitne a akcne sceny su zrucne natocene. Vyraznejsie ma sklamalo, ze kvôli PG-13 ratingu pôsobia bezzubo. Ale to je bohuzial dnesny smutny trend. Vo filme je dostatok vtipnych hlasok pri ktorych som sa zasmial. Takze vysledny film je pre mna jednohubka pri ktorej som sa ani na chvilu nenudil, ale bohuzial vzhladom na zaner ma ani raz poriadne nestrhla. Ale to je môj problem a vedel som to uz dopredu. Fanusikovia odlahcenych dobrodruzno-historickych filmov budu spokojni. Ja dufam, ze nabuduce si Rock vyberie nejaky akcny film zo sucasnosti. 5/10. ()

Genero

Ráno to není dobrý. Nasazuju brýle, civím do zrcadla a počítám vrásky. Pak vydrhnu sklovinu Odolem a sněhově bílé zuby se rázem v paprscích slunce lesknou jako opály. Ulíznu přehazovačku, pěkně vlas po vlasu. Není nad to, když chlap nepotřebuje hřeben a stačí prachovka. Přistřihnu chlupy v nose a ustoupím o krok dozadu. Zpevním břicho, vypnu hrudní košíček, zatnu pěstičky a zálibně sleduju bicepsy, tricepsy a ostatní cepsy. Uznale poplácávám dva bochánky, které na pažích naběhly při předvedené sestavě. Žula, cement a ocel. Na svých pětatřicet vypadáš pořád dobře, ty kluku! Tak co je tak výjimečnýho na tom zasraným The Skálovi? Paní Generová zase slintá na zánovní plazmový televizor Sony nad Homokulem. Už potřetí. Slintala by, i kdyby nosil plné kýble sraček z celých Augiášových kolchozů a sovchozů. Stoupám si do jejího zorného pole. Nač jí je fiktivní hrdina, když má takového hmatatelného štramáka přímo doma na dosah ruky? Naklání hlavu doprava, aby lépe viděla na obrazovku. Paní Generová říká, že má migrénu. Zase. Buzerant. ()

maseer2

děsivě nudná, nezáživná, pitomá a jednoduše špatná podívaná, která krom Rockových svalů nenabídne vůbec, ale vůbec nic.. samotný Johnson se do role naprosto nehodí a jeho jindy velké charisma se zde nepochopitelně nachází na hodnotě absolutní nuly, děj je plošší než jedna epizoda televizního Herkula s Kevinem Sorbem a kapitolou sama pro sebe je pak těch pár fantasy scén z traileru, které jsou v něm jen kvůli nalákání diváků, poněvadž s filmem de facto nemají nic společného.. slabounké 2* ()

GeusX

Kupodivu to bylo lepší než jsem očekával. Dwayne na mne s těmi fousy jako nějaký charizmatický bájný hrdina nepřipadal, ale vzhledem k tomu, jak trochu jinak a odlehčeně je tento příběh o legendě pojat, jsem to bral jako záměr. Krásné lokace, pěkná výprava, vydařené napínavé akční sekvence a dávka vtipných hlášek. Vůbec jsem se nenudil, tak i čtyři hvězdy dám dokud mám dobrou náladu, přestože se na film podruhé podívám jen náhodou. Lepší kvalitní průměr. (DVD, dabing) ()

Terva

CITÁT - Myslíte, že víte, kdo to je,...Nevíte nic....... Sakra při prvních záběrech jsem v roli Herkula viděl Nicolase Cageho. Johnson mi tam prostě nějak nesedí. Tem krunýř ala Želvy ninja může nosit i Cage. CITÁT - Herkules. Zrození legendy? To zní strašně......... Tato věta je narážka na stejnojmenný film z roku 2014 pod režisérskou taktovkou Renny Harlina. Zase se toho o Herkulovi moc nedozvíme, protože příběh je situován až do pozdních časů, kde už je legendou. CITÁT - Nemusí být polobůh, aby mohl být hrdina........ Vizuální efekty povedené, hudba dobrá ale obsahově mě to nenadchnulo. Povedené jsou také předzávěrečné titulky. Natáčelo se v Maďarsku. ()

jh666

Není to nic světoborného, ale jako akčňák na nudné odpoledne je to více než uspokojující. Scénář je docela dost předvídatelný, ale akce je fajn, obsazení taky slušné, tak proč ne. Dwayne Johnson je v roli antického Supermana je super. Jemu skutečně toho nejsilnějšího poloboha antiky věřím. Jen mě mrzí, že Američani tak rádi ve filmech tu mytologickou část. 70 % ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)