Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Recenze uživatele Remivsremi k tomuto seriálu (58)

Výlet do města nožů (2016) (S02E08)

Máma má vlastní božská přání a taktiky, které určitě přinesou pořádnou spoušť. Luci a Ella spolu vytvořili dostatečně dynamické duo. Případ ale nebyl dost zajímavý, aby tuto epizodu vynesl do vyšších pater kvality. ()

Kazisvět (2016) (S02E09)

Lucifer a jeho smýšlení o domově a citech bylo hnacím motorem této epizody. Zbytek už působil dost ošuntělé. Máma je neobyčejně nudně podaná postava. Jen se zjeví, udělá něco, coby "nikdo" nečekal od stvořitelky a pak se tiše vypaří. Maze tady neměla co předvést a Amenadiel už to mohl dávno zabalit. ()

Quid Pro Ho (2016) (S02E10)

Vždy když Maze dostane více prostoru, stojí to za to. Ani tato epizoda nebyl výjimkou. Rozhodně jsem nečekal, že zrovna tady dostaneme větší info o Chloe a její propojenosti s Luciferem. Finále se mi zda nepředvídatelné. O koho se bude bojovat? ()

Stevardka Interruptus (2017) (S02E11)

Přehlídka Luciferových bývalých zářezů pořádně pobavila. Maze jako vždy dokonale využila svého nabídnutého prostoru, a Chloe si něco uvědomila a podle toho se řídila. Vtipná stalkerka stála za to. K tomu se objevil nový tajemný článek. ()

Madla lásky (2017) (S02E12)

Chloe si získala tuto epizodu. Bylo osvěžující vidět její nespoutanou stránku a připravilo to pár vskutku vtipných situací. Můžeme za to poděkovat Maze. Závěr opět zamává s Luciferovým odvěkým bojem s taťuldou. Bylo vše jen kalkulací Všemohoucího či si Luci konečně dočká svobodné vůle? ()

Den dobrý k umírání (2017) (S02E13)

Všichni přikládají ruku k dílu a snaží se zachraňovat, ale vše šlo nějak až moc hladce a bez větších překážet. Popíšu to slovem, které v posledních dílech často používali, antiklimax. ()

Candy Morningstar (2017) (S02E14)

Zbytečná epizoda, která nepřinesla absolutně nic potřebného a jen zabrala čas. Filler toho nejhoršího zrna. ()

Malý zrádný parazit (2017) (S02E15)

Nějak tomu dochází dech, ta pravá jiskra, kdy každá hláška sedla přesně. Vtip fungoval správně a děj se skutečně někam posouval. Jede se jen na půl plynu. Navíc ani detektivní případy nejsou nijak zajímavé. ()

Bůh Johnson (2017) (S02E16)

Další epizoda, která ze začátku vypadá, že přinese něco velkého, ale ve skutečnosti se jenom tak plácá a nedokáže se najít. Šarm, živelnost, ostrovtip, neboli klady předchozí sezóny se vytratily a asi leží někde hluboko v jámě pekelné. ()

Soucit s bohyní (2017) (S02E17)

Čím dal více mě štve zanedbávání detektivní složky seriálu. První sezóna dokázala skvělé kombinovat humor, seriózní chvilky a pátrání po vrahovi, teď je to jen odvar přechozího. ()

Dobré, špatné a křehké (2017) (S02E18)

Uf, tomu se říká chaos ve vyprávění. Nebyl tady žádná pevná linka, která by spojovala struktura vyprávění. Jen se zmatečně skákalo z postavy na postavy, bez nějakého přemýšlení. Sporadicky sem a tam. Luficer ve druhé řadě přišel o velký počet kvalitních prvků a s postupem času se z toho stává jen další melodrama bez většího posunu. Po první řadě patrný propad v kvalitě. ()

Ten s malým šaškem (2017) (S03E02)

Stejně zklamání jako předchozí epizoda. Po všech směrech odfláknuté a nezáživné. ()

Pan a paní Mazikeen Smith (2017) (S03E03)

Ani Maze nedokázala zachránit tuto otravnou kapitolu. Třetí sezóna se potácí na pokraji vyautování. Vše je plytké, nezáživné, otravné. Chce to razantní změnu v přístupu. ()

Co by udělal Lucifer? (2017) (S03E04)

Přišel aspoň nepatrný náznak nějakého posunu v dlouhodobém měřítku. Jinak samotný případ velmi povrchní. ()

Mimo záznam (2017) (S03E07)

Krásná ukázka pekelnické práce. ()

Chloe dělá Lucifera (2017) (S03E08)

Kombinace nudného případu a minimálního posunu v hlavním ději je ubíjející. Navíc nepřijde ani vteřina s Maze :/ ()

Sinnerman (2017) (S03E09)

Snad se třetí sezóna konečně rozjede. Tohle byla špetka naděje. ()

Nádoba hříchu (2017) (S03E10)

Kromě závěrečné scény to bylo zase celkem plytké a povrchní. ()

Město andělů? (2018) (S03E11)

Umístění této epizody je stejně mizerné, jako celý její děj. ()

Poslední zlomené srdce (2018) (S03E18)

Chloe je opět vtažená do vrtochů nadpřirozených sil a bytostí. Jak se to jen vyvrbí? ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse