Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (71)

Monstrum (2016) (S02E06)

Tuhle epizodu jsem si užil, ale musím otevřeně přiznat, že bych šel s hodnocením hodně dolů v případě, kdy by Lucifer ve chvíli zármutku zahrál Candle in the Wind, naštěstí si vybral The Unforgiven a pětka byla na světě. Velkou měrou k tomu přispěl i Halloween s Mazikeen, to byla paráda. ()

Moje malá opička (2016) (S02E07)

Linda je jasným příkladem toho, že by lidé neměli žádat opravdu upřímné odpovědi, pokud je nedokáží vydýchat. Například upřímná odpověď na otázku: "Maso je vynikající, to je hovězí?" , může ošklivě pokazit kouzlo okamžiku. No, jak je komu libo. ()

Výlet do města nožů (2016) (S02E08)

V osmé epizodě mě opět bavila Linda, která se stále vyrovnává se svým úžasným zážitkem. Byl to jen můj pocit, nebo se tvůrcům ten nebezpečný artefakt od pátého dílu trochu srazil? ()

Kazisvět (2016) (S02E09)

Devátá epizoda potvrzuje všechno, co si o tomto seriálu myslím- není to nic světoborného, ale nemůžu se u toho nudit, protože scénář je slušně napsaný a humor není trapný, ale naopak v pohodě funguje. A protože se bavím, nemám důvod pro horší hodnocení. ()

Quid Pro Ho (2016) (S02E10)

Tentokrát jsem musel jít do pěti hvězdiček, protože Lucifer byl jako svědek obžaloby úžasný a všechno ostatní, na čem záleželo skvěle ovládla Mazikeen. Vždycky jsem fandil spíše démonům než andělům (s výjimkou těch padlých), takže jsem musel být spokojen, i kdybych nechtěl. ()

Stevardka Interruptus (2017) (S02E11)

Nevím jestli měl Lucifer s Chloe svůj moment, ale jedenáctý díl jich měl hned několik. Jedním z nich byl dav předvolaných Luciferových "ex" a fanynka č. 1, druhým bylo zjištění, že když s vámi nechce nikdo zapít vraždu, neznamená to ještě, že nejste úžasní a třetím byla Mazekeen v utajení. ()

Madla lásky (2017) (S02E12)

Za jiných okolností bych klidně pátou hvězdičku přidal, protože pekelně- nebeské intriky nabraly slušné obrátky, ale vyšetřování mě silně zklamalo, protože Saw už jsem kdysi viděl. ()

Den dobrý k umírání (2017) (S02E13)

Chápu, že zápletka třinácté epizody nedovoluje příliš časté použití humoru, ale na můj vkus už se tu hrálo trochu příliš na city. Abych ale zase jen nekritizoval, musím říct, že Linda byla opět skvělá. ()

Candy Morningstar (2017) (S02E14)

Epizoda jako taková nebyla nic moc a silně jsem uvažoval o třech hvězdičkách, ale Candy byla tak roztomile tupá, až jsem se díky ní slušně zasmál, takže konečný výsledek je 4*-. ()

Malý zrádný parazit (2017) (S02E15)

Patnáctá epizoda pokračovala v rozvíjení zápletky s návratem do Nebe, a přestože se Mazikeen už jen při zmínce o citech nedělá nejlépe, ukázala v čem je opravdu dobrá. ()

Bůh Johnson (2017) (S02E16)

V šestnácté epizodě se tvůrci konečně rozhodli zapojit do děje i Boha a zafungovalo to výborně, užil jsem si i organizovaný chaos v léčebně a rande připravené démonem. ()

Soucit s bohyní (2017) (S02E17)

Předposlední díl druhé série nebyl nijak převratný, naštěstí byla Mazikeen dostatečně naštvaná, takže dokázala mé hodnocení o něco málo vylepšit. 4*- ()

Dobré, špatné a křehké (2017) (S02E18)

Tvůrci se opět projevili jako parta odporných parchantů, kteří nacpali všechno podstatné do závěru posledního dílu a my můžeme zase nějakou dobu čekat, než se k nám dostane nová sezóna. ()

Série 3 (2017) (S03)

Byl jsem upřímně překvapený, když jsem zjistil, že se mé průměrné hodnocení dostalo na čtyři hvězdičky, protože jsem vyloženě naštvaný, že se tvůrci rozhodli nacpat do pohodové oddechovky prvky jihoamerické telenovely. Když se ke mně dostala informace, že seriál třetí sezónou končí, byl jsem zklamaný, později mě potěšilo, že bude přece jen pokračovat, jenže pak jsem viděl díly 25 a 26 a začal jsem mít pocit, že by byl definitivní konec nejlepším řešením (a to jsem nikdy neviděl předlohu jako Ratemus, jinak bych asi zuřil už dávno). ()

Jsou zpět, nebo ne? (2017) (S03E01)

Tak mám za sebou první epizodu třetí sezóny a můžu s klidem prohlásit, že je to stále stejně dobrá, nenáročná zábava, která mě často rozesměje. Několik záležitostí mě ale i tak nemile překvapilo, chyběla mi Mazikeen a příliš mě nepotěšila ani nejnovější úprava Luciferových schopností. ()

Ten s malým šaškem (2017) (S03E02)

U druhé epizody platí prakticky totéž, co jsem napsal v komentáři k prvnímu dílu. Můj oblíbený démon se stále fláká někde jinde a samotný Lucifer býval oslnivější, ale přesto jsem se často zasmál a po celou dobu jsem se slušně bavil. Tento seriál je ideální oddechovkou pro pohodové odpoledne. ()

Pan a paní Mazikeen Smith (2017) (S03E03)

No konečně! Teprve ve třetí epizodě se objevila Mazikeen, naštěstí se ukázalo, že si celý díl "urvala" pro sebe, takže jsem se bavil mnohem víc, než u předchozích částí. Invaze do Kanady mě notně rozesmála, příběh byl po celou dobu vtipný a to, jak brala Mazikeen všechno doslova, byla jen třešnička na dortu (nebo knoflík na stehu?). ()

Co by udělal Lucifer? (2017) (S03E04)

Hmmm, tak jsem se dlouho neradoval... Démon zase zmizel, a to mi dost pokazilo náladu. Přitom úvod s instruktorkou jógy byl fakt dobrý, jenže další vývoj děje mě už tak neoslnil a uvažoval jsem nad tím, že budu hodnotit jen třemi hvězdičkami, pak jsem ale přivřel oko a jednu přidal. 4*- ()

Vítej zpět, Charlotte (2017) (S03E05)

Ne, ne, bez Mazikeen to za pět kousků nebude. Démon sice chyběl, vrátila se však poněkud rozhozená Charlotte Richards a vůbec nebyla špatná. Příběh byl celkem zajímavý, měl i slušné tempo a reklama na Nebeský puding se Luciferovi prostě musela líbit. Opět jsem se slušně pobavil. ()

Vegas s hvězdičkou (2017) (S03E06)

Vegas, baby! Tohle byla velmi zábavná epizoda, ale jen proto, že seriál neberu příliš vážně, jinak by mi nesmírně vadily díry v logice, radostné pobíhání Lucifera a Elly po místě činu ve Vegas a další podivnosti. Tady mi to nevadí, užívám si v klidu různé humorné situace a rád jsem se zase potkal s Candy. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse