Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (71)

Série 4 (2019) (S04)

Musím přiznat, že mě Netflix málokdy zklame, ale Lucifera posunul zrovna tím směrem, který bych si nevybral. Z pohodové oddechovky plné humoru se ve čtvrté sezóně stala jakási unylá vztahovka, v níž se kolem každého problému krouží jako kolem horké kaše, protože by jinak příště nebylo o čem točit. Když jsem se loni dozvěděl, že má být třetí sezóna tou poslední, neměl jsem radost, teď mám pocit, že to nebyl špatný nápad. ()

Všechno je v pořádku (2019) (S04E01)

Na další pokračování seriálu jsem se těšil, takže by tady mělo být minimálně čtyřhvězdičkové hodnocení, jenže mě první epizoda příliš nenadchla. Už jsem psal vícekrát, že beru Lucifera jako čistě odpočinkovou zábavu, u níž se můžu zasmát, no a tady jsem se smál příliš málo, o to víc vystupovala do popředí romantická linka, o kterou jsem zas až tolik nestál. ()

Tady si někdo četl Dantovo Peklo (2019) (S04E02)

Pokud jsem předchozí díl ohodnotil třemi kousky, musel jsem jít tentokrát logicky o hvězdičku níž. Vyšetřování mě příliš nebavilo, humor by měl nosit rolničku, aby si ho člověk vůbec všiml a středobodem všeho snažení bylo patlání se ve vztahu/ nevztahu. A ta dějová linie s exorcistou... ()

Ach, ty otče malověrný (2019) (S04E03)

Třetí epizoda byla ve čtvrté sezóně první, u níž jsem se opravdu bavil a nebýt závěrečné hry na city, hodnotil bych čtyřmi kousky. Tentokrát jsem konečně viděl vyšetřování, které mě nenudilo, došlo i na nějaké ty humory a tvůrci u mě dokonce dokázali ospravedlnit i přítomnost exorcisty. 3*+ ()

Vše o Evě (2019) (S04E04)

U čtvrté epizody jsem se bavil zatím nejvíc (pokud jde o čtvrtou řadu), postava Evy příjemně oživila děj, vyšetřování se mě nepokusilo uspat a mohl jsem se i dostatečně zasmát. Nejlepšími scénami pro mě byl Lindin ultrazvuk společně s barovou rvačkou. ()

Zemřít vztyčený (2019) (S04E05)

"Poslední" Luciferova účast na vyšetřování měla docela grády a znovu musím zopakovat, že se tvůrcům Eva hodně povedla- nadšená čímkoliv vzrušujícím (od sexu po nějaké to porušení zákona), a přitom ve mně neustále vyvolávala pocit, že kdybych jí posvítil baterkou do ucha, rozzářily by se jí oči. Mohl jsem se zasmát a rozhodně jsem se nenudil, přesně to od tohoto seriálu očekávám. ()

Nemravné kalhoty do práce (2019) (S04E06)

Abych řekl pravdu, příchod další andělské bytosti na Zemi, mě zrovna dvakrát nadšením nenaplnil. Tvůrci naštěstí přidali na humoru, což mi zlepšilo náladu, jen mě pořád víc štvaly ty neustálé snahy o dojemně romantický styl. Tyhle scény by se mnohem lépe hodily do úplně jiného žánru. 4*- ()

Ďábelské způsoby (2019) (S04E07)

Sedmou epizodu hodnotím v podstatě stejně jako předchozí díl, pravda, humoru citelně ubylo, ale zaujala mě alespoň Danielova partyzánština, která přinesla do příběhu zajímavý impuls. Každopádně platí, že s nostalgií vzpomínám na první a druhou sezónu. 4*- ()

Hodně špatný boyfriend (2019) (S04E08)

O tom, že mi vadí odklon od nenáročného, zábavného stylu k otravným praktikám, kterými jsou známé hlavně telenovely, jsem už psal dříve, ale že se budu místo na Lucifera dívat na další černošskou agitku, to bych nečekal. Kde dělají největší světoví demokraté chybu, když se musí v každém americkém filmu nebo seriálu řešit problémy trpících menšin? Sice bych to nenapsal stejně jako eaglestar, ale nemůžu s ním nesouhlasit. ()

Zachraňte Lucifera (2019) (S04E09)

Tohle byla proti předchozímu dílu příjemná změna, místo spravedlivého boje utlačovaných menšin proti fašistické policii se příběh vrátil do správných kolejí, a hned to bylo o něčem jiném. Minulá epizoda mě úplně otrávila, u téhle jsem se zase jednou slušně bavil. ()

Kdo je ten nový král pekla? (2019) (S04E10)

No jo, no, zase jsem se jednou svým hodnocením evidentně zařadil mezi menšinu, ale je mi to jako obvykle šumák. Těžko bych mohl vzdychat nadšením, když šlo v podstatě o telenovelu z netradičního prostředí. Jenom to otřepané: "Miluju tě, ale musím jít.", se tady objevilo hned dvakrát (i když u Evy to bylo trochu zakamuflované), a to už je na padesát šest minut trochu moc. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse