Jednoho dne jeho manažer (Christopher Plummer) odkryje 40 let starý nedoručený dopis, který Dannymu napsal John Lennon. Píše v něm: ,,Zůstaň věrný sám sobě. Zůstaň věrný své hudbě." Chce mu tak podat pomocnou ruku v zorientování se v širých vodách slávy a úspěchu, v tom, co sám prožil. Na základě dopisu se Danny rozhodne zabrzdit a chytá druhou mízu. Dá se na cestu k znovuobjevení své rodiny a hledání pravé lásky. Film byl inspirován skutečnou událostí, John Lennon takový dopis opravdu napsal. (Indigo Film)

Johnny.ARN

Parádne napísané a parádne zahraté. Žiadne nelogické zvraty, vzťahy vyhrotené s pokusmi o nápravu a niekoľko skvelých hercov k tomu. Príjemné. 3 z 5 ()

Mrkvič

Druhá míza je hodně slušným režijním počinem ptačího muže (režiséra Fogelmana). V lehce netradiční poloze zde exceluje Al Pacino a nejsilnější moment přijde hned asi po deseti minutách. Bohužel. Čekal jsem film více hudebně založený a těžící hlavně z toho silného momentu (o kterém se sice všude píše, ale já ho prozrazovat nechci). Ale i nově navazující vztahy pookřálého a chlastem a drogy nezakaleného hudebníka mají aspoň v první polovině a v závěru své kouzlo. ()

elanius

(88/2015) / Veľmi som túto rolu Al Pacinovi doprial, krásne to zahral, vyslovene strhol herecky celý film. Áno je to taký ten predvídatelný typ scenára. Taký v ktorom sa fakt, že všetko predvídané aj udeje, počíta k najväčším pozitívam. A Danny Collins je PRÁVE tá postava s ktorou sa dá sympatizovať. Posledná scéna je zážitok, super pocitová filmárčina to je ale od začiatku do konca. (9/10) ()

marvan

Film prý inspirovaný skutečnou událostí, doopravdy funguje jen proto, že právě před skutečností rázně zabouchl dveře. ()

venison

Vezmi jednu pravdivou zápletku a aplikuj ji na vymyšlenou vyhaslou hvězdu.. Nech ho hlavního hrdninu, aby se zkusil napravit svůj život a postav to na rodinném melodramatu.. Vyjde Ti z toho celkem průměrná nuda.. Úroveň celkem zvedá herecký výkon Al Pacina.. Nevýrazné, mělké.. ()

Mishqo

75-80% ... Po dlhom čase ma Al Pacino presvedčil, že ešte nepatrí do starého železa a ukázal všetko čo je v ňom. Prerod starého, zhýralého a neusadeného hudobníka, ktorý sa na staré kolená rozhodne zmeniť po tom čo sa dostane k dopisu od Johna Lennona, ktorý mu bol adresovaný ešte pred 40 rokmi. Ako to dopadne už uvidíte sami ak sa to rozhodne pozerať. Bolo to príjemne vtipné a odľahčené no miestami aj trpké. A celý cast bol v pohode, špeciálne tá staršia generácia. ()

JohnSmith

Štramák a showman Pacino v plné parádě. Příběh stárnoucí rockové hvězdy, která se rozhodla urovnat své záležitosti a napravit své chyby. Je to svižné, zábavné, vtipné i smutné zároveň. ()

Autogram

Strasti a slasti postaršieho rockera zvláda Al Pacino predvádzať ľavou zadnou a dobre mu sekunduje jeho filmová (potenciálna) partnerka Annette Bening, ktorá je priam okúzľujúca. Obsadenie teda výborné, ale ten poriadne neukončený životopisný príbeh a vlastne aj poriadne nezačatý, ma trochu sklamal. Lepší scenárista by z toho vyťažil viac. ()

LexBarker

Danny Collins se jednoho dne rozhodl,že se dá na podivnou cestu normálnosti.Již žádné mladé roštěnky,ani gram koksu,dokonce i toho chlastu by chtěl pít méně...medvědy rozdává na potkání...Brrr...Danny si svoji cestu do chudoby nakonec rozmyslí a přesto zůstane člověkem.Film který zcela ovládl,jako již mnohokrát předtím,božský "AL".S plátna téměř nesleze a svojí verzi stárnoucího rockera vymazává ostatní herce z divákovy paměti... ()

Michelle75

Myslím, že milovníci Al Pacina si jeho hraní zase pořádně užijí. Pohyby na pódiu, mimika při skládání písní v hotelu, jiskření při rozhovorech s Annette Bening. Jestli je tohle cesta, jak udělat v životě ještě něco, co dává smysl,tak to beru. Není v tom žádná křeč, naopak a jestli se to bude zdát někomu plné klišé, tak podle mého je to i tak natočeno s citem a některé scény prostě stojí za to. Pro mě pohodový a moc hezký film. ()

KoRner

Na jednej strane iba ďalší z príbehov o uzmierení sa s vlastnou minulosťou, na druhej však pekný rodinný príbeh, že cestu si niekedy nezvolíme iba sami a aj keď nebola práve najlepšia, nerobí to z človeka ihneď zloducha. Páčilo sa mi, že aj napriek tomu, že to má aj vážne chvíľky, celý film je optimisticky ladený a Pacinov Danny je proste fajn chlap. Filmu pomáha aj výborný soundtrack. No a najlepšia scéna? Určite tá posledná :) ()

Wally

Po sté zfilmované totéž...napravení notorického zhýralce... ale nějak mi to nevadilo. Bonusem je opravdu skvělý soundtrack a Al Pacino. Bohužel u něj začínám mít v poslední době podobný problém jako s J. Deppem...teatrální gesta, mumlání, skelný pohled, přehrávání...jako by byl pořád pod parou... Škoda... ()

bloodline

Netrpezlivo očakávam, či ešte z novodobých kinematografických záchvevov zrodí múza výkon Al Pacina na hranici rozdýchateľnosti. Danny Collins ju v tomto smere pošteklil, ale na intímnejšie harašenie zostali veľké priestory "na predaj". Na podobnú tématiku plodia opusy aj hollywoodsky vrátnici a bez obsadenia vychádzajúcich hviezd ako rakovina, ADHD, (ne)vyliečiteľný alkoholizmus by snáď dramatický podtón zaspieval labutiu pieseň po úvodných titulkoch. Výhrady nevýhrady využijem svoje právo na citové vzplanutie, keď sa z času na čas rád nechám uniesť viac ako treba. Výsledný efekt rozprúdi potrebnú dávku pozitívnej energie. Vypätejšie príbehové úseky oplývajú precítenou hĺbkou a po celý čas vyžaruje príjemné herecké zžitie s postavami. Predpoveď vývoja záverečnej scény zvládne aj dottore Iľko, ale keď ju miluješ nie je čo riešiť. Btw. Boh žehnaj Christophera Plummera. ()

Hanys_

Pacinovi jsem toho rockera fakt nevěřil a tak nějak to na mě působilo dost uměle. Tohle téma už tady bylo mockrát a rozhodně v lepší formě. ()

dopita

Docela příjemnej a lehce koukatelnej film. Sice plnej všemožných klišé, ale ani to neva. Největším kladem filmu je, celkem nepřekvapivě, Al Pacino. ()

kolemjdouc

druhá míza?Spíš prozření starého trtka.Kdyby hlavní roli nehrál Pacino,bylo by z toho scénáře béčko.Prachy hýbou světem.Vidíme to dnes a denně.A dohnalo to i zatvrzelého syna. ()

Schuldiner

Mistrovství světa v klišé! Tedy, kdyby se nějaké konalo, tohle by bylo možná v sezónním finále. Al Pacino je tak jediný artefakt, který to zachraňuje. I ve svých 75 je stále někdo, kdo dokáže své postavě vtisknout něco víc. Jinak ale... ()

DannyBoy80

Až přespříliš sladké, klišovité.Pacino herecky výborný. Od začátku bylo jasné, kam film bude směřovat. Jako komedie ok, dramatické chvilky v celku o ničem. ()