Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

venca163

Parádní horor starší výroby, plný oldschool triků, které byly ale na tu dobu (1985) mimořádně povedené. Skvělý představitel Herberta Westa, psychopat, se kterým se rozhodně nechcete ztotožnit, přesto jsou nejlepší scény právě s ním. Asi tak 100 litrů krve na každém záběru. Já se pobavil. Což je ostatně to, co od zombie hororů očekávám. Plus odvážná nahá scéna! Jo a koukal jsem se na to kvůli americký kráse. (75%) ()

folklorman

Re-animator určitě patří mezi moje oblíbené filmy, jehož největší přednosti představuje krvavost, lehce nadprůměrné gore, střízlivý černý humor, záporné herecké osazenstvo a celkově celý štáb v čele s jinak docela průměrným Stuartem Gordonem. Určitě nelze filmu upřít jistý status kultovnosti a nostalgie, ale docela si myslím, že vidět to prvně v současnosti by nijak moje výsledné hodnocení nezměnilo. Vesměs každý vychvaluje Jeffreyho Combse hrajícího chladně zapáleného vědce, jenž vyvinul látku oživující mrtvé buňky. Já osobně s tím docela nesouhlasím, protože Combs (i když se stala jeho postava kultovní) často přehrává, ale za to takový David Gale s jeho šíleným doktorem Carlem Hillem tvoří symbiózu dokonalosti. David Gale obdařil postavu hloubkou, příběhem, různými stádii šílenství i další zajímavé detaily, které byly (bohužel) neoprávněné zastíněny pochybným Jeffreyho statusem kultovní hororové postavy a herce. Dr. Carl Hill určitě zaujímá místo v mojí topce desíti nejlepších filmových záporáků (s tělem i bez něj). Technické složky filmu kamera, střih, efekty a masky jsou vždy nad průměrem. Inspirací hlavního hudebního motivu tvůrci neprohloupili, protože do této série zapadá mnohem vhodněji než v Psychu. Zbytek hudebních skladeb (určených pro film) umocňuje některé nejlepší scény filmu jako například závěrečná jatka v márnici. Nakonec jen zopakuju, že pro mě tento film znamená hodně, hlavně díky Davidu alias Dr. Carlu Hillovi. ()

Dr. Wolfenstein

Velice zábavná a řádně ujetá hororová zábava na motivy mistra Lovecrafta. Jeffrey Combs exeluje coby geniální-šílený vědec Herbert West. Další výborný žánrový zářez zlaté éry 80. let. ()

Tjaden

Správně ujetý snímek, ale chybělo mi víc vtipu i napětí. Zajímavost: O scéně z tohoto filmu se baví na večírku Lester (Kevin Spacey) a Ricky (Wes Bentley) v Americké kráse. ()

BlackTom

Excelentné! Jeffrey Combs a Stuart Gordon dokázali, že aj v 80's sa dá urobiť aj iný ako vyvražďovací vzorec. Scény aj dialógy sú napísané dobre, prerušovanie výučby v podobe lámania ceruziek Herbertom Westom stojí fakt zato. Takisto ma potešila nepredvídatelnosť celého filmu, čo mnohým dnešným výtvorom chýba. Napríklad tie pokusy s kocúrom. Súboj titanov West vs. Hill v pôsobivom závere mi jednoducho nedovolí nedať *****. Nezabudnuteľný filmový zážitok. Jeffrey Combs na hrad! A ak už ani toto nepresvedčí, tak to určite napraví napínavá hudba a podarené efekty. ()

Han22

Jeffrey Combs je ďábel! Se svým zeleným mutagenním sérem si hraje na doktora Franeknsteina a vyrábí řadu zombíků (například jednomu usekne hlavu a poté obě části oživí). Poustpně se ukáže, že další postavy jsou ještě o level větší hovada než on. Napřiklad připoutat si holku k lékařkému stolu, kde ji bezhlavé tělo masíruje kozy, zatímco hlava ji strká jazyk do ucha - taková úchylárna se jen tak nevidí. Nechybí ani kvalitní gore a masky a závěrečné střetnutí s mrtvolama má grády. Co mi naopak chybí je trošku lepší příběh a přebývá hudba vykradená z Psycha (i když ten motiv je solidně předělaný). No a vzhledem k tomu, že dvojka byla po paměti o fous lepší, nechávám jen 4*. ()

borec999

Ako čistokrvný horor Re Animátor nefunguje, no ako hororová komédia náramne. Teda pokiaľ máte radi štýl hororov 80. rokov, veľa krvi a urezaných končatín, gore spracované praktickými efektami a béčkovú, až brakovú štylizáciu + s tým súvisiaci uletený štýl humoru. Pri tvorbe filmu zrejme prevážil vplyv producenta Briana Yuznu (predloha bol totiž Lovecraft a réžiu mal na starosti Stuart Gordon a horory od obidvoch pánov obvykle príliš nemusím), podobnosti v štýle spracovania a nasnímania filmu s jeho neskorším Dentistom sú i tu evidentné. Vo finále 4*, ale opakujem, že Re Animátor bude aj napriek vysokému počtu % skôr pre okrajové publikum. 75% PS: výborný reupdate ústredného hudobného motívu od Bernarda Herrmanna zo Psycha ()

Schuldiner odpad!

Nebudu se s tim nějak mazlit, prostě slátanina! Nevtipné, nehororové, herci toporní, zkrátka velmi, velmi slabé až ubohé... Možná to není úplný odpad, ale chci tomu trochu srazit to přestřelené hodnocení. A taky to dělám! ()

J*A*M*A*L

Odporně natočená solidní stupidita. Brutalita opravdu hnusná, blbost velká, ale mě se to líbilo. Přeci jen to dokonale zvládnutá hororová komedie nebyla. Mě bylo hned jasné, že se jdu koukat na blbost, ale nevěděl jsem, že na tak velkou. Má plná očekávání to však bohužel nesplnila. Čekal jsem víc, čekal jsem pětihvězdičkovou hororovou extázi plnou krve, i když krve bylo dost. Navíc z komediálního hlediska mi tam nepřišlo nic vtipné, kromě toho, jak si tam doktor Hill odnášel svou hlavu na stříbrném tácku :-).... u toho jsem se fakt zasmál, jinak jako horor také ne špatný, je jasné, že to nebyla tragédie, ale od úspěšného hororu čekám vždy víc. Ale zase byl Re-Animator skvělou hudební extází, díky asi nejlepší hororovou hudbou z Hitchcockova výborného hororu Psycha. Solidní horor z osmdesátých let, jinak dost brutální, ale kultovnímu slasheru z osmdesátých let se to nedá srovnávat. Friday 13th je pro mě stále nepřekonatelnou osmdesátkou. ()

Paldiny

Extrémne zvrhlé, extrémne morbídne a extrémne zábavné. Re-Animátor je sen každého klučiny ktorý túžil vidieť klasické horory 30-tych rokov v splatterovom podaní tých 80-tych. Máme tak čo dočinenia s hromadou zvrhlých experimentov, uletenými vedcami a samozrejme obživlými mačkami, ľuďmi a ich končatinami. Ultra - brutálnou explicitnosťou sa nešetrí, k tomu dobre zvolený gradujúci doprovod a haluzne otvorený koniec. Skrátka horor pri ktorom sa napätie miesi s vtipom a to vo vyváženej miere. Re-Animátor redefinoval nový žáner Splatstick za čo mu patrí poklona a plné hodnotenie. ()

Nethar

A cenu za největší kravinu světa získává... :-) Kdysi to byl asi velmi slušný film, o tom nepochybuji. Takže dát "odpad" by bylo hodně kruté. A stejně tak knižní předloha může být dobré strašidelné čtení. ()

Oralfabet

Bože, to přehnaně dlouhé sexuální obtěžování Barbary Crampton hlavou Davida Galea... Yikes. Jinak... Překvapivě poutavý příběh, super nechutnosti (+ nějaká ta ne až tak super nechutnost, viz začátek komentáře) a boží Jeffrey Combs jako Herbert West. 8/10 ()

E´Tonno

Po dlhom čase som si dnes pozrel Re-Animátora, ktorý tu je ovešaný vysokými hodnoteniami. Vzhľadom na vek filmu sú samozrejme efekty dosť priehľadné, ale natočené je to aj tak zručne a krvou sa nešetrí. Ďalej môžem povedať, že herci hrali viac-menej priemerne - až na Jeffrey Combsa samozrejme - a žáner "komédia" som tu akosi nepostrehol. Na nudu však vďaka svižnému tempu aj tak moc priestoru nezostalo a teda (aj z rešpektu ku starej škole) sa prikloním aj ja k 4*, ale je to už na hrane. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon