Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Geller

Solidní ujeťárna, kterou jasně vystihuje pojem staré hororové béčko. Kdo tomuto žánru nefandí o nic nepříde. ()

wampire23

Zábavné skĺbenie sci-fi, komédie a hororu. Všetky ingrediencie v správnom pomere, akurát by to chcelo ešte trochu viac premiešať. Zbytočne dlhý úvod filmu nepristane, ale inak geniálna zábava, presne ako to mám rád. V roku, kedy to vzniklo, to musela byť zábava o triedu vyššia. ()

LordBeeDoO

Pohodové zombie céčková hororová komedie. Pěkně prokreslení hrdinové, tupé, nebo žádné dialogy, typická zombie hudba a sada typově vyhraněných zombie, stále na hranici dobrého vkusu. Co víc si od takového filmu přát ? ()

KOZEL84

No ještě Lovecrafta mi zalijte kečupem a dílo zkázy je dokonáno.Ono to sice ani původně není typický Howie,ale toto je všechno co Lovecraft není.Co tu má být na výkonu Combse tak skvělého mi není jasné.PS:bomba,že del Torovi zatrhli Hory Šílenství,což byla po sto letech naděje na pořádný horor ()

Curunír

Lovercraftova povídka je rozhodně lepší, i když tenhle film se s ní těžko dá porovnávat. Předloha zde sloužila opravdu jen jako volná inspirace. Horor to příliš není, spíš taková úchylná komedie s hodně litry krve, jež je překvapivě na začátku mnohem zajímavější a napínavější než na konci. ()

Petrus1

Už od začátku to vypadalo, že by to mohla být povedená taškařice - slavnému doktoru Gruberu z toho vylezou oči z důlků tak, že nadějný Herbert West musí opustit Švýcarsko a odjet studovat do USA. Je to pěknej drzoun, kterej nejenže oponuje doktoru Hillovi při jeho přednášce, ale dokonce se dovoluje jí narušit lámáním tužek. Tahle přednáška mi moc nesedla, nemám totiž ráda skalpel a před márnicí mám respekt. No a po shlédnutí tohoto dílka mě tam nedostane už nikdo :-D Musím říct, že sem se fakt nasmála. A to už při oživovaní naprosto zdevastované kočky. A to sem netušila, co všechno mě ještě čeká. Jako ve správným béčkovým hororu nesmějí chybět odhalený kozy - a tady nejenže několikrát, ale je tu vidět i bobr. A co víc...nevím, jestli se ještě v něčem dá vidět, jak samotná hlava olizuje mlaďoučký kozeny a nejen ty. Takovej leasing není k vidění ani v žádným sm brutal německým pornu. A věřím, že nějakým zvrhlicím by se to snad i líbilo. Tenhle film by se mohl jmenovat různě - třeba "Noc oživlých mrtvol na pitevně" nebo "Střeva útočí" - to už sem si smíchem málem cvrnkla do prádla nebo "Saxana znovu v akci" nebo "Frankenstein je zpět". Samože je to naprostá slátanina a nic solidního se od toho nedá čekat, ale já sem docela bavila. Prostě povedenej komediální béčkovej splatter - a to já ráda. :-) "Snímek je škvárem, který mísí divokou tvůrčí energii s kvantem dobrých vtipů a neméně zdařilou hudbou, inspirovanou Herrmanovým výkonem v Hitchcockově Psychu. Re-Animator o dva roky předstihl kultovní Raimiho snímek The Evil Dead II a definoval nový standard hororové satiry, která vyvádí diváky z konceptu." Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete "Re-Animator je delirický, neokázalý a drzý, a to takovým způsobem, který už si po jeho realizaci nikdo nedovolil - ani režisér Stuart Gordon."Poznámky:1. Re-Animator se - spolu s filmem Sama Raimiho The Evil Dead (1981) - stal průkopníkem průměrného "popcornového" hororu 80.let, založeného na efektním maskování a využívajícího prvky absurdního humoru. 2. Snímek byl nasazen, za mohutné reklamní podpory, jak v multiplexech, tak v posledních "béčkových" kinech. Absurdní krvavý humor s teatrálním nábojem se však s mainstreamovým publikem míjel a zájem o Gordonův film brzy opadl. ()

Matli

Na tento film fakt nezapomenu, ikdyž je to v uvozovkách blbost. Je to originální a je to myšleno vážně. Prostě osmdesátky. 65% ()

stansrac

vpitně úchylné. to lze sice aplikovat na celá osmdesátá léta, ovšem film a pojetí tohoto konkrétního žánru hraje prim. ()

S.Dedalus

takhle dobré béčka už se jen tak nevidí lovecraft se nemusí obracet v hrobě když mu v žilách koluje oživovací sérum ()

GMVajgl

Tento film má obrovský party-potenciál. Šokuje a ohromuje - vnitřnosti vedlejších postav létají vzduchem. Doporučuji. ()

Raziel_cz

Tohle je hodně nářez. Docela se divím, jak Re-Animátor rozděluje publikum, protože mně se jeví jako zábavný horor s komediálními prvky. Osvěžující je navíc odlišnost scénáře od jiných žánrových snímků (samozřejmě asi kromě Frankensteina) a nahlížení na děj z perspektivy těch špatných, kteří soupeří s ještě horšími. No a pochopitelně velké plus představuje Jeffrey Combs jako démonický Herbert West, jehož fanatické pouto k vlastnímu objevu vytrhne i z hypnózy. Lepší už je jenom jako Edgar Alan Poe. ()

GOREGASM

Velmi zábavný splatter horror comedy s výbornou postavou šíleného vědátora, kterému propůjčil precizně vyšinutou tvář Jeffrey Combs. V zábavných brutalitkách (skvělá práce gore effects týmu) okořeněných poctivou špetkou ženské nahoty Re - Animator boduje naplno a pro fanouška žánru je kombinace naivní, ovšem s nadhledem vyplivnuté story v symbióze s přeexponovaným a ďábelsky nadsazeným brutalem, tím pravým rájem na Zemi. Na ikony žánru ale přecijen ještě Stuartu Gordonovi něco chybí, takže... 80% Update: Prdlajz, je to kult. 100% ()

Rathalos

Re-Animator je hororova komedia,ktora ma nejako nenadchla,vtipne sa mi to velmi nezdalo,kedze som sa ani raz nezasmial,pochvalit mozem aspon gore efekty a kopec krvi,ale to je asi tak vsetko,atmosfera a napatie nulove,takze davam 2 hviezdicky...:-) ()

ad142

Osemdesiate roky priniesli svieži závan do hororového žánru v podobe výrazného odľahčenia početných horor-komédii. Väčšinou to bolo síce na škodu, avšak jednou z mála pozitív bolo objavenie sa podžánru nazvaného "splatter" a práve týmto Re-animátor vyniká, najmä keď si spomeniem na záverečnú, takmer nezabudnuteľnú časť. Svojim spôsobom ide o paródiu na výhradne vážne hororové poviedky spisovateľa H.P. Lovecrafta. Avšak americkým tvorcom na čele s výrazným hercom Jeffrey Combsom sa podarilo skutočne veľmi vydarene vniesť komediálne prvky do tohto námetu. ()

Rockerman

Tyhlety "předpotopní" horory bývají zábavné a vtipné. Nádherné mechanické triky, protože ty počítačové byly v nedohlednu. Jen nevím, jestli vykradli Arabelu (Pekota) nebo Dívku na koštěti (Honza)? ()

Leoric

Lovecraftovy povídky jsou pro filmaře vskutku vděčné, málokterý však jim dokáže vtisknout duši, či alespoň připomenout atmosféru jeho děl. Stuart Gordon to však naštěstí dokázal. Tuším, že insipraci čerpal nejvíce z povídky Case of Charles Dexter Ward, ale nejen z té, a výsledek dopadl nadmíru dobře. Správně temná atmosféra zde nechybí, Lovecraftovské nechutnosti jsou zde dotaženy téměř k dokonalosti a příběh skvěle graduje, naštěstí zde není nouze ani o překvapení. Škoda jen, že si neodpustil pokračování.. Parazitování na vlastním úspěchu možná přinese peníze, ale táhne do pekel. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon