Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Leb_Halabala

Podařená gore komedie s kvalitníma hereckejma výkonama a skvělejma efektama, který to oproti průměrnýmu příběhu (kterej má ovšem dobrý zvraty!) povyšujou na ty 4 hvězdy. ()

bvlrm

Osemdesiatkové gore horory sú asi najlepší žáner svetovej kinematografie. Nič lepšie tu nikdy nebolo a ani nebude. ()

Imouse odpad!

Tisíckrát omletý scénář,nenápadité triky, předvídatelná poenta po prvnich záběrech. V Braindead mě škrcení vnitřnostmi rozesmálo, tady jsem se zmohl jen na krouceni hlavou. Nakonec jsem byl rád, že si nenechal scénarista ještě nějaké "eso" na závěr. Od tohoto kusu ruce raději pryč. Jediné co dokáže, je vás zhnusit svou trapností. ()

J. K. Lister

Film, třebaže je věrný Lovecraftově povídce, (asi to bylo režisérem zamyšleno) se mi zdál napůl horor napůl tragikomedie, trochu to vzbuzovalo hrůzu, napůl ne. Líbila se mi třeba hlava doktora Hilla. A zajímavé je, že důležití lidé se potom stávají ovládanými - hrůznosměšnými. Těžko říct. ()

Marcecek

Tento film poznám už veľmi dlho, ešte z čias videokaziet, aj som bol oboznámený s jeho kultovosťou, ale čas som mu venoval až nedávno, v roku 2022. No asi už aj z popisu bude jasné, že film nebude, tak ako každý splatter, pre každého, vidieť toto ešte na tej videokazete ako dieťa, sa asi s prepáčením pos.... Film sa dá hodnotiť dvoma spôsobmi, buďto ako totálny brak alebo z pohľadu fanúšika tohto typu filmov, tá hranica je veľmi tenká. Ja som sa náramne bavil a storíčka o jeho legendárnosti neklamali. Posledná štvrťhodinka naprostá šialenosť, hlava, prsia, toto všetko si nič nezadá s Jacksonovým Braindeadom, ktorý pre mňa ale naďalej zostáva napriek všetkým pozitívam na Re-animátora, kráľom tohto gore-splatter body komediálne-hororového subžánru. Tento film sa musí vnímať tak, že to čo sa tam deje, je účelom, a každý kto má na zhliadnutie žalúdok a bude to brať s nadhľadom, tak ako to brali tvorcovia, skvelo sa pobaví a zvrátene aj zasmeje a navyše sa niečo priučí anatómii človeka. ()

Chicharron

Z dnešního pohledu CGI efektů působí řada triků ve filmu směšně, nicméně je si potřeba uvědomit, kdy film vznikl. A tady teda klobouk dolů, protože film prakticky patří do "zlaté pokladnice" hororového žánru. Nejvíc mě pobavila mela v márnici, to fakt němělo chybu. A úchyl patolog, který s hlavou utženou z krku sjíždí kozy studentce, to už v dnešní době feministického a LGBT sračkolu asi jen tak neuvidíme... Jasných 5 hvězd. ()

JAzzeURo

Jako horrorovému fanouškovi se mi film líbil. I když mám raději hru nervů typu Halloween, (takže toto nebyl můj šálek kávy) musím uznat, že psychopatické rysy doktora Westa v sobě mají také něco děsivého. ()

barker3040

Po tomhle filmu začal můj hlad po klasikách z těchto let. Je to až neuvěřitelně zábavná a drsná podívaná. Brilantní zpracovování hlavní postavy v podobě Jeffreyho Combse pro mě prostě nemělo chybu. Ani mi nevadilo, že hudba je jak vytržená z Psycha,prostě to tam sedlo. Tenhle typ filmů rozhodně neni kaše pro každého. Ale komu se zalíbí, jistě začne hledat i další klenoty kinematografie z této doby :-). ()

Mike_BossO

Bckovy film s hlavnym nametom zajvne prebranym z poviedky H.P.Lovecraft - Chladny vzduch. Nicmenej zaujimave pozeranie aspon na jeden krat ci dva krat v zivote. Uz len pre to, ze ide o Lovecraftacky namet, ktorych je malo (kvalitnych). ()

baronGrga

Třicet deka gore, dvacet deka nahoty, dvacet zločinných vnitřností a deset deka oživlých mrtvol... můžete nechat patnáct. A ještě tady jak tam máte to hudební téma, to si taky vezmu. Tak takhle nějak asi vznikl Re-Animator. Že by to bylo o moc ulítlejší než kdejaké osmdesátkové bé, to se mi nezdá, i když úsměvné to bezesporu je. Osobně ale nemám důvod nad ně Re-Animátora povyšovat. 45% ()

StaryMech

Veseloděsič napínavý, svižný a docela přesvědčivý. První půlka mi připadala trochu moc dokrvava, to jsem ještě netušil, jak se tvůrci odvážou v té druhé. Naštěstí (Lovecraft promine) úměrně k prolévané krvi přibývalo i černého humoru. O pár let starší "Zlé mrtvé" v tomto ohledu "Oživovač" netrumfnul - což nemusí nutně svědčit v jeho neprospěch. ()

Ardath

Nezapomenutelná krvavá podívaná z pera H. P. Lovecrafta s památným Jeffrey Combsem, který se v roli Herberta Westa vyřádil. Stuart Gordon uměl a jeho Re-Animator je pravý béčkový masakr. ()

Allnerice

Tohle je naprosto luxusní záležitost. Pustila jsem si to opět po létech a zase jsem byla mile překvapená, jak moc dobrý to je. A ne, nejsem zaujatá, že je to na motivy povídky od mého milovaného H.P. Lovecrafta. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon