Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

dalziel

Tak na 5 pokus som to konečne dal celé.Priebeh filmu som videl ta za 2* ,ale koniec bol super tak 1 * prihadzujem na konečných 3*.S takouro muníciou čo mal režiser k dispozícii to mal byť super film a nie len priemerná až podpriemerná zlátanina.De Niro bol bohovský. ()

DAPDO

Jsem překvapenej, že i přes takový kvantum postav a jmen, jsem neměl problém orientovat se, kdo je kdo. Špinavý trik není jenom krimi-drama, člověk se u toho klidně i zasměje, protože některý scény k tomu prostě vybízej. Nejvíc mě zaujal Christian Bale, ten chlap je neuvěřitelnej v tom, jak dokáže kvůli roli změnit během roku dvakrát svoje tělo. V tomhle filmu ale herecky neexceluje jenom on, prakticky všichni známí herci se tady dost vyřádili a režisér jim k tomu dal všem dost prostoru. Navíc skvěle vystihnul i dobu sedmdesátejch let, Bale s přehazovačkou, Cooper s natáčkama, Renner s vlasama jako Presley. Ke čtyřem hvězdám sice nepůjdu, na to byl ten příběh trošku zdlouhavej a v některých scénách chvílema nudnej, ale tři si to rozhodně zaslouží - 65%. ()

simp23

Mám obavu, že až si odstupem pár týdnů vzpomenu na Špinavý trik, tak jediné, co si vybavím budou výstřihy Amy Adams. A to je sakra málo na film, který se ohání tolika oscarovými nominacemi. ()

Parm1

Čekal jsem slušnou zápletku, nějaký ten " Špinavý trik" ale nedočkal jsem se. Film stojí především na hvězdném obsazení a hereckých výkonech. Za mě jsou to Jeremy Renner a Robert De Niro, sice v menších rolích, o to víc vyniknou. ()

dodona

No neviem. Obsadenie super, výkony super, námet super, hudba super. Ale konečný výsledok mi nejak nesadol. Nejako to nemá ten správny drive, je to pomalé, plné klišé a akosi sa to nevie zaradiť kam to chce patriť. Nie - pre mňa to nefungovalo. Po skvelej Terapii láskou je toto sklamanie. ()

Oonika

Škoda jen, že to bylo tak dlouhé... Jinak vcelku zajímavé téma, Christian Bale mě dost překvapil v tomhle vzezření... Ženské role výborně, Amy a Jennifer byly naprosto bezkonkurenční, celý film dost zachraňovaly. A Bradley zase hrál pěkného cholerika.... ()

Pathrose

Kdyby ve filmu nebyl Christian Bale s jeho boží přehazovačkou, tak bych to snad ani nedokoukal. Chybí tempo, akce, napětí, nějaký moment překvapení (pominu-li závěr), ale celkově i pointa. Navíc těch 138 minut se hrozně vleče. 10 nominací na Oscara je mi záhadou. Podle mého názoru velmi přeceňovaný film. ()

quip odpad!

Nedělám to rád (pokud tedy hodnocení filmu na jedné pro pár lidí zřejmě důležité databázi, ty dvě vteřiny, může vůbec mít nějakou emocionální hodnotu), protože je vidět, že se někteří při práci na filmu opravdu snažili. Hodně snahy na neuvěřitelně špatném projektu je ale celkem k ničemu. Ach, jde na mě z toho nihilismus... Jinak (ne že by to na kvalitu filmu mělo jakýkoli vliv) Amy Adams potvrzuje svoji pozici druhé nejošklivější herečky v Hollywoodu (don't worry, Malin Åkerman, you're golden). ()

E lan

Tak jsem velmi zklamaný. Asi z filmu, protože musím přiznat, že jsem celou pointu a vůbec podstatnou část děje tak nějak nepochopil. Film není ani komedií, ani dramatem či thrillerem. Je to takový podivný kousek, kde herci nehrají špatně, hudba je velmi podařená, ale příběh tak nějak nedává smysl. Navíc přes dvě hodiny délky je moc. ()

Franc1s

Nevěřím že tohle, mělo několik nominací na Oscara..Příběh zajímavej, ale tak strašně natahovanej, kde místo aby to gradovalo, tak se ještě zpomaluje. Na štěstí celá partička v hl.rolích jela jak se na ně patří, hlavně teda Ch.Bale a bláznivá J.Lawrence, o A.Adams a jejich hadrech zbytečný něco říkat :D Bludišťák navíc, že přišel na skok i De Niro. 6/10 Zklamání. ()

BDMarty007

Po prvním zhlédnutí to jaksi nedokážu docenit. Buď mi něco zásadního uniklo a nebo ten film prostě za moc nestojí. Zajímavé jsou spíše jednotlivosti. Třeba Bradley Cooper je v některých scénách tak šílený a živočišný, že lépe zahraného psychopata jsem dávno neviděl. Chápu, že se režisérům nechce pořád dokola točit Podraz, kde kvality originálu těžko dosáhnou, ale bohužel snaha o nekonvenční vystavění příběhu pak dopadá tak, že divák nemůže na ději nijak emocionálně participovat a velmi často zbývá otázka WTF?!? Absolutní záhadou pak pro mě zůstává rozsah oskarových nominací tohoto dílka. ()

Shaleman

Trochu mě zarazila délka filmu, ale to dávám za vinu mému filmovému vývoji, který v této fázi dává přednost kratším projektům, které tak mohou s větší razancí útočit na diváka, ale i tak se mi u závěrečných titulků objevil spokojený úsměv na tváři, protože jsem měl hrozný strach (hlavně ve chvíli, kdy se na scéně objevil De Niro) že celá ta šaráda s kouzelnými postavičkami, které si mě ihned získali, špatně skončí. Mohlo by se najít pár výtek ohledně scénáře či střihu point jednotlivých částí, ale hodil jsem je za hlavu a přistoupil na hru. Někdy mě to štvalo, někdy nudilo, někdy nadchlo, ale tak to ve filmech chodí a pokud je film chytrý, má co říct a ještě je celkem hodnověrně inspirovaný skutečnou událostí, cestičku ke mě získá. Atmosféra byla skvělá, propojení s mafiány nesmírně potěšilo a herecké obsazení bylo k zulíbání. Bale je prostě frajer a je jedno, jestli běhá v superhrdinském kostýmu či váží 50 nebo 100 kilo, prostě mu to věříte a fandíte mu. Nesmírně mě překvapila Jennifer Lawrence, kterou jsem zatím znal pouze z Hunger Games, kde mě nepřišla tak výrazná jako tady. Byla nádherná, sexy a k zulíbání, jak vzhledem tak charakterem. Jen ten Cooper mi nesedí. V akčních filmech mi nevadí, ale jakmile ho vidím v dramatické roli, nemůžu jinak a musím a musím stále myslet na picasovské tvary jeho tváře. No ale co, já mám zase křivý nos. Celkově je film spíše průměrný, i když v tomto žánru patří k tomu lepšímu, ale kvůli tomu úsměvu, jak to všechno dopadlo, musím dát 4*. ()

LabySo69

Šílená slabota, kterou od dna kanálu zachraňuje pouze Amy Adams, a to nejen kvůli svejm brutálním výstřihům. Mezi všema těma jejíma kozenkama a ultrakvalitním zadkem, zbylo místo i pro hetectví...když si jen vzpomenu, kolik nominací na Oscara to mělo, nestačim se divit. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky