Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

subic

Tentokrát i s únosem z New Yorku až do Bulharska. Nutno dodat, že film má slušný rozjezd, do poloviny se něco děje, ale pak výrazně ztratí dech. Pomsta samotná se odehrává až v samotném závěru, ta už to sice nenarovná, ale je to aspoň zábavné, třeba je tam hajzl jak z Trainspottingu a drcení koulí je skoro jak ze Saw. ()

Mr.nachos odpad!

Co tohle jako mělo bejt??? To, že je nějaký film jakž takž povedený, ještě neznamená, že někdo musí jít a natočit další díl. Tak předně: došly sympatické herečky? To už jsou na skladě jen pipiny bez špetky hereckého nadání? Tady je tolik nesrovnalostí, že to průměrnýmu divákovi ničí mozkové buňky. A to, sakra, s velkým sebezapřením opominu chování hlavní hrdinky, který mě zvedalo z gauče. Do pekla s každým, kdo měl s filmem něco společnýho. ()

Mamlas

I ve 2. dile je hrdinkou pipina z mesta. Stydliva modelka, v praxi nepouzitelna. Nejaci bulhari si ji stahnou domu a trochu se na ni vyradi. Na rozdil od 1. dilu se pipina jen cirou nahodou dostane na svobodu a pak bulhary tak trosku brutalneji oddela. V porovnani s prvnim dilem to bylo hodne moc horsi, moc horsi. Nezajimave prostredi, urvana blba hloupa krava jako hlavni hrdinka, primitivni dej, primitivmi zakonceni, mizerna rezie. Cele takove plytke, levne, nenapadite, nudne, spatne. ()

kslaww

Nečekal jsem že dvojka bude takhle dobrá...herecké výkony, brutální scény a bulharské podzemí zadělalo na seriozní pokračování. ()

hrumsrt

Když jsem po nějakém smíření s tím, že Plivu na váš hrob není představení toho, na co dokáží lidé myslet, a co hůř, že by se tím někdo mohl inspirovat, zjistil, že existuje ještě druhý díl, bylo my jasné, že i přes veškerou averzi k téhle značce si to musím odbít celé, jinak mi nedá spát.. Když si vezmete, že první díl byl finanční propadák, kde se asi rychle rozneslo, že podobný film si je možná lepší nechat ujít, dávalo by mi smysl, že na nějaké pokračování se ani nemusí pomýšlet. Ale když tu někdo přišel na to, jak to udělat... Z televizního prostředí amerického venkova se tentokrát přesouváme do Bulharska.. No a co čekáte na východě jedou v úplně jiném rytmu.. Noví scénáristé jsou asi vyloženě nějací fanoušci prvního dílu bez větších znalostí, jelikož jinak si ty přešlapy a laciné obraty neumím vysvětlit. Cestování s zdrogovanou holkou přes půlku světa? Neřeš to dáme v autě za pár hodin.. Jinak přesně jak by jste od Bulharska čekali, levnější, špinavější a jednodušší.. A jelikož to postrádá i nejlepší část prvního dílu, tedy nevědomé napětí dějící se před tím, než se něco vůbec stane, skoro by nebylo v čem chválit.. Ale pak přijde maminka.. Východní Evropě se vyhýbám a tohle je jen absurdní utvrzení v mojí předsudky protkané představě o tamním světě. Horor to pro mě pořád není.. 35% ()

pivomamrad

Konečně po dlouhé době pořádné exploitation bez hluchých míst a se solidní brutalitou. Nemám co bych vytknul, což se mi v rámci subžánru už dlouho nestalo.... 100% hardcore ()

predator.1

Stejně nekompromisní jako první díl, ovšem tady to řádění partičky bezmozků trvalo dlouho a místy opravdu hardcore. Ženám bych ten film asi nedoporučoval. ()

DonBraso

Co tak člověk může čekat od ty"Rape & Revenge" stylu.Čekal jsem naprostý výplach s koncovkou dva a nakonec jsem dostal vskutku kvalitní lektvar,který si jde za svým co se týče stylu.Bohužel moc nevybočil,ale to by člověk chtěl už příliš.Klasická dejavů se dostaví i zde a to je snad nejhorší nešvar tohoto filmu a to je tím,že je tak hrozně rychlý a člověk tomu tak nevěří,že je tomu doopravdy fakt,prostě Katie nevěříte ani kdyby Troška natočil horor:)Prostě odplata je čistě režisérská pojď mi na prsa a já ti řeknu co uděláš,což by se ještě v hororu dalo uznat,ono první díl měl mouchy taky,ale aspoň holčině víc věřil co doopravdy pachá.Tady Frirtzové sklepmistrové one man show bylo sice chutné bulharská víno s trochou toho sexu a kadencí elektrošoků do mezistehenních otvorů.Což je fakt super,protože to mi fajmšmekři stejně čekáme a čekáme utrpení a stále hlasité No,no,no.Bohužel holka otočí nejspíš v jedný sekundě kolem štěstí v kolotoči a vyjde ji jackpot a taky se tak zachová,najednou jsou všichni největší loseři.Postel a elektrošokozní chvilky jsou super,znásilnění a dopady taky dobré,ale odplata,je poloviční a naprosto nepřirozená,asi jako,když někdo zakopává holku ve sklepě,jsem tedy ještě v žádným filmu neviděl :D Sleduju a bouchnu někoho je triviální,ale díky ukončovací seanci nejspíš nutností dohnat film ke konci.Já se chvilku fakt bavil(no u tohohle bavil je možná na kriminál:) tak se dost nudil,konečný Saw rituál ke konci mi přišla slušná vykrádačka,ale špatný to nebylo,čekal jsem podstatně špatný film,dostal jsem průměrný film,který se nemusí zas moc za co stydět.70% ()

Cechyno4

Druhý díl je více nechutnější, z mužského pohledu více bolestivější. Dějově mi přijde slabší než první díl. Ten se mi líbil ze všech pohledů mnohem více. Možná jsem měl přehnaná očekávání. Druhé pokračování I spit on your grave stojí za shlédnutí, avšak v paměti mi nijak neutkví. ()

elanista1

Za tie vajcia vo zveraku proste musim pridat, bolo mi z toho aj trocha na zvracanie. Na prvy remake to kvalitativne nema, to bez debat, chata v zabudnutom lese je predsalen viac hororovejsia ako nejaky suteren, ale 3 sa mi zdaju malo.. Hlavna hrdinka toho hereckeho talentu vela nepobrala, strasne ziapala a jej utrpenie bolo citit slabsie ako by sa dalo ocakavat. "Rape" cast uz pre divakov, ktori maju napozerane predosle dva pluvance, nebude az tak sokujuca, v "revenge" casti sa dockame napaditeho mucenia, ale verzia 2010 nie je prekonana. ()

ShortyIC

S jedničkou (2010) sa to neda ani porovnať. Mne proste to nudné bulhárske prostredie ani kus nesadlo. Čo sa týka brutálnej pomsty som spokojný, skvele premyslené vráždy,mučenie atd... Premňa bolo v jednotke hlavným ťahúňom kľudné lesné prostredie, to urobilo pre film strašne veľa.., no tie kanály atd, mi vôbec nesadli. 3/10 ()

Uragan

Jedničky jsou vždy lepší, málo kdy se podaří tvůrcům troufnout první díly... tento díl toho není výjimkou... Co k tomu říct? když znáte celý děj, tak už vás nemůže nic překvapit... ale na druhou stranu to bylo vcelku dobře zpracováno... pomsta v pěkném stylu... 60% ()

Lula.cz

V podstatě stejný scénář jako v jedničce. I tak to mělo spád a hlavní hrdinka dokázala překvapit svou odplatou. Samozřejmě několik chyb se vloudilo,jak se Katie dostala z New Yorku do Bulharska řešit nebudeme, nicméně doufám, že tenhle film zhlédne co nejvíce adeptek na kariéru modelky, aby si uvědomily svou naivitu. ()

Honzulik

Takovéto typy filmů mám rád, první půle exceletní, (mráz běhá po zádech), druhá část trochu pokulhávala, pomsta znásilněnmé čišnice není až tak orginální jako v jedničce! Perverzáci sice opět dostanou co jim patří, ale pravou atmosféru to postrádá. Přesto si myslím, že se divák nenudí a film vřele doporučuji, dávám 4*... ()

maniacxl

Tak musím říct,že i dvojka má opravdu"koule"!,a to do slova.Klidná perverzně-úchylná oddychovka o jedné malé pomstě,o malinko horší,než jednička,ale zase víc brutálnější a takový po bulharsku.80%. ()

toomm

První díl považuju za jeden z nejpovedenějších remakeů vůbec, byť pravdou je, že je to i proto, že původní film se mi nelíbil. Nicméně rape & revenge je subžánr exploitation který mě obvykle nenudí. A I Spit on Your Grave 2 není výjimkou. Oproti prvnímu dílu dochází ke změně prostředí z venkova do města. Většina filmu se však odehrává kdesi v podzemí, a tak si město stejně neužijeme. První polovina filmu je hodně silná, druhá, kdy přichází pomsta hlavní hrdinky, je slabší. Přeci jen pasti a pomsty v prvním díle byly originálnější. Na syrové zobrazování násilí si moc nepotrpím, proto kvůli němu nebudu film vyzdvihovat do nebes. Jemma Dallender je moc hezká a sluší jí to minimálně stejně jako Sarah Butler v první díle (remakeu). Film se drží zaběhnutých standartů a ničím nepřekvapí, nicméně v rámci svých vod jde o jasný nadprůměr. 75% ()