MI-5: Vyšší dobro

• Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

honajz

Velice solidně natočený špionážní film, s pár hluchými místy (a pár nelogičnostmi, nad nimiž raději nepřemýšlet - třeba ta s tím bezmyšlenkovitým a bezproblémovým naklusáním do jámy lvové), ale celkově to drží tempo (pomalejší, zamyšlenější, neakční), příběh, postavy se nechovají jako idioti. Trochu mi to chvílemi připomnělo seriál Blacklist. Nějaká akce tu je, není jí moc, ale je dobře natočena, žádná zmatená kamera a zběsilý střih. Člověk navíc skutečně netuší, která bije, i když je jasné, že nevraživost mezi MI5 a CIA je zde na pořadu dne, a překvapivě ani atentátník není tentokrát vykreslen zcela negativně (když nemusí, civilisty nezabíjí, jeho výtka, že Amerika a Británie se mu taky s.e.rou do jeho země a zabíjejí tam, vyznívá oprávněně). Vlastně je nakonec tím smyslem a vyzněním ten film nekorektně oslavou národních hodnot proti vlezlému americkému čumáku v Evropě. Btw, díky verbalovi za tip na tento film, bez něho bych na něj nepřišel. ()

becki_tu

Scénárista se tak dlouho vyžíval v psaní nejrůznějších zvratů a příběhových kliček až zapomněl na postavy, z jejichž plochých charakterů totiž divák jen stěží odhaduje motivy jejich chování. Akce tu je po hříchu málo a těch pár známých seriálových hereckých tváří už tuhle nepovedenou variaci na bondovku bohužel nezachrání. Místo vyššího dobra je to tedy spíše takové malé zlo, takže pokud nejste vyloženě skalními fanoušky Kita, jděte raději o dům dál. ()

Morholt

Špionážní rutina, ve které je ex-agent MI5 povolán zpátky do služby a kromě nahánění bývalého nadřízeného řeší i krtka uvnitř tajné služby. Průhledné až běda, protože vynašeč se dá objevit celkem záhy, ale má to celkem solidní tempo, pořád se něco děje a vzdor tomu, že se scénářem si nikdo mozkové závity příliš nenamáhal, dokáže film bavit. Herecky dobré, ale Kit Harrington hraje bastarda ze Zimohradu i tady a začínám toho kluka podezírat, že nikoho jiného ani hrát neumí. 60% ()

maddy

Spookes: The Less Than Good. Tuctový špionážny akčňák z britských ostrovov. Síce sa tu neustále niečo deje, Kit Harington uteká raz po budovách, raz cez letisko, po Londýne, po Berlíne, ale akcia je iba štandardne natočená a ani raz výrazne nestrhne, chýba tomu správna dávka napätia a adrenalínu a v príbehu síce jeden zvrat strieda druhý, no od polovice už je akurát tak jedno kto je na čej strane, pretože postavy sú divákovi ukradnuté. Vo výsledku ani dobré, ani zlé, iba príliš obyčajné. Síce neškodný, rutinne odvedený, ale nijako zvlášť záživný akčný thriller určený skôr do televízie. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Ellmariachi

Naprosto čistá žánrovka s mým oblíbencem Kitem Snow Haringtonem. Nehrát tam on, tak si to nejspíš nepustím, ale je tam, tak hurá na to. Kdo čeká akci, přepněte, kdo čeká napětí přepněte, kdo čeká zamotanou zápletku, přepněte. Ten film z toho nic nemá. Má jen dva fajn hrdiny, kteří hrají chodí pešek okolo a jeden z nich neví zda má praštit nebo se krýt před ranou. Ale přesto, že ani jedno z toho co jsem psal film nemá, tak i přes to nevím proč se na to dalo dívat až překvapivě dobře. 68 procent. ()

kaylin

Pro mě je tenhle film celkem dobrý kalkul. Počítalo se s tím, že seriál "Spooks", česky jako "MI5", je jedním z těch, které jsou celkem známé a oblíbené, Jon Snow, pardon, Kit Harington je miláček jedné generace, no a do toho se přidá trochu drsnější pojetí akčního thrilleru a je z toho něco, co moderní generaci zajímá. Taková levnější "Mission: Impossible". A jo, nic moc víc to není. ()

bourec

Vůbec nechápu, jak se mi tenhle nudnej a překombinovanej film dostal do skříně. A vrchol je jak Kit jako agent. A druhej terorista, kterej vypadá jak gay barman z klubu na rohu Štěpánský.  Film dost na hovno. 40%. ()

pakobylka

Zručně natočené, leč místy poněkud nelogické. Super-nebezpečný terorista je přepravován uprostřed dopravní špičky a super-tajní agenti vedou sáhodlouhé rozhovory prostřednictvím super-chytrých mobilů. Leč karty jsou rozdány a rozličné akce zahájeny, aby se mohly nejprve cíleně ponořit do chaosu - a teprve v samotném závěru se zase efektně vynořit a dojít k netrpělivě očekávanému rozuzlení. Divák i filmový průmysl tak víceméně dostanou, po čem touží, a mohou v příkladné symbióze dál kráčet vstříc světlým filmovým zítřkům. P.S.: Jistěže existuje "vyšší dobro", nicméně metody jeho prosazování jsou maličko děsivé a žádná ze zainteresovaných stran zrovna neoplývá morálními zásadami. Nebo jinak - mám určité pochybnosti o správných a špatných stranách našich barikád. Existuje spíš něco jako špatné a ještě horší strany (pochopitelně i strany NEJHORŠÍ, vznikající mnohdy jako vedlejší produkt hrátek stran špatných a ještě horších). Nic pozitivního, řekla bych ... nicméně - jak známo - naděje či spíše víra v nadějné vyhlídky umírá poslední. ()

ceskyhonza

Tak tohle je skutečná slátanina, tak nekompaktní scénář plný kotrmelců, naprosté nelogičnosti a popírání reality, byste u "značkového" filmu jistě nečekali. Tedy, když odfiltrujete zmíněné, zůstává prakticky jen trocha té akce, je to barevné, zvukové a hýbe se to. Tedy snímek pro konzumenty multikin, kde stejně při chroupání praženého polystyrenu a srkání Coly asi nikomu o nějaké soustředění se na obsah nejde. Pro mne - dramatické zklamání. ()

flyboyeda

Na Spooks navazujici film doporucuji v pripade, ze po nocich oplakavate svuj oblibeny serial a chteli byste jeste alespon jednou zazit Harryho Pearce v akci. Zpracovani spise prumerne, ale Harry je stale sekac. ()

Prometheus69

Nevim jestli je to jen shoda okolností ale to MI5 vážně nemá být narážka na Mission Inposible5? Jako že už podle traileru to vypadalo na pár dost povědomích scén... Copak tím chtěl asi básník říci? no uvidíme, nuže do díla: Takže, po té co jsem se konečně probudil... jako že na uspávání dětí ve Verbalí školce asi dobrý... Ale já nevim, asi jsem od toho čekal něco trochu jiného než 104 minut kecání, tlachání ksichtění... poflakování, tlachání, běhání.. občasné agresivní jízdy.. z pár pidi výbuchy. No spíš prdy... KUR*A NĚCO JINÉHO!!!! Opravdu zbytečnej film... kde vám je naprosto u pedele jestli někdo a jak chcípne. Zvratů je tu sice tolik co dialogů slov... ale jsou narvýrovany takovým stupněm průdernosti.. kdy vás maximálně donutí ze zájmu zvednout obočí a mírně natočit krk.. co se to tam zase děje. O naprosto vytřesené kameře ani nemluvim. Tenhle film snad musela natočit celá banda padavanů, kdy si jedno brko posílali po štábu do kola. Se týče hereckých rolí které moc nehodnotím, ale v tomto případě udělám malou vy jímku. Kit opět znovu potvrdil že se na filmové plátno prostě nehodí a měl by se spíš soustředit na svou kariéru skoromrtvoly GOT... Jinak, ta tématika terorizmu, pomsty patriotizmu... vážně jděte už z tímhle přístupem do PEDELE! A nějaké plus? Ačkoliv název nabádá k myšlence jakého si skrytého podtextu.. tak trochu vykrádat již mnou jmenovaný projekt. můžete zůstat v klidu... tenhle snímek vám ukradne jediné a to ČAS! proč film vidět? Jestli máte hodně hyperaktivní děti které prostě nechtějí spát po večerníčku, pak jim to pusťte. Zaručuji 100% klimbaci: ()

LadyPupu

Nejsem fanoušek seriálu, vlastně jsem si tenhle film pustila nějakým omylem a nebylo to špatné. V kontextu toho, co se děje ve světě, to bylo dost děsivé... ()

Johnny.ARN

Začnem asi takto. Nebolo to zlé. Konečne špionážny thriler, kde bola fakt aj špionáž, mrtvé schránky, dvojití agenti, Alexanderplatz a podobné šmakocinky. Reakcia na dnešnú dobu nesmela chýbať, preto bol hlavný záporák humánny Arab, ktorý v srdci Londýna vyrába sudy plné trhavín. Pointa je ale v postavách, kde vyhodený šéf MI5 môže veriť len mladému agentovi, ktorého sám pred rokmi vyhodil a spoločne sa vydávajú na cestu dolapenia toho atentátnika a odkrytia veľkej spikleneckej siete. Jeden má skúsenosti, prehľad, schopnosti, ten druhý je tam len kvôli tomu, aby prilákal fanúšikov Game of Thrones. Na prvý pohľad sa môže zdať, že to je nuda, ale sú tam také zvraty a až do samotného záveru netušíte, kto za tým všetkým vlastne je. To je veľké plus. Mínus je ale to, že akcia nebola dostatočne strhujúca, asi chýbali peniažky a jedna dejová línia nebola vôbec vysvetlená. Ale pozeratelné, na rozmýšľanie, nie prvoplánový výplach. 3 z 5 ()

viperDavid

První polovina mě opravdu bavila. Bylo to přesně co lze od akčních filmů očekávat, druhá, ale začala kulhat na jednu a nakonec i na druhou nohu. Rozuzlení celého příběhu těsně přes závěrečnými titulkami bylo však natolik ubohé, že jsem musel s hvězdou dolu ()