Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Whiskas

Upřímně nechápu místí nízké hodnocení. V klidu bych Lucy přirovnala k Lola běží o život a ta rozhodně nízké hodnocení nemá! ()

Daryl.Dixon

Už žádné vtipy na téma hloupé blondýnky. Scarlett v roli Lucy nastiňuje, jak by to vypadalo, kdyby lidský mozek jel na 100%, i když pochybuji, že by z toho vznikl flashdick. Jinak Lucy, která v letadlech trpí lupénkou, hýbe předměty, poslouchá cizí telefonáty a dělá spoustu dalších vylomenin na rozdíl od delfína, který jede jen na 20%, a tak se zmůže jen na trapný sonar, který je pořád ještě cool v porovnání se schopnostmi běžného člověka, který trapčí s 10-ti % a hraje si na pána tvorstva (při kontaktu s některými jedinci pochybuji, že se dostali nad 5 %). Jako filmu tomu nemám ale co vytknout, děj je strhující, vizuálně zajímavý, s vynikajícím hudebním doprovodem, takže mohu jen doporučit. ()

iz67

Ze zacatku jsem se docela bavil, prislo mi to vtipne. Pak, kdy film zacne rozravat tu sci-fi strunu, tajnuz je to jen blabol. ()

Renie42

Až na pár záběrů na zvířata, rodících, souložících, byl film skvělý. Líbilo se mi, jak byla podána představa, když mozek začne pracovat na větší kapacitu. Může to tak být, ale i nemusí. Tohle je vize režiséra a buď se to líbí nebo ne. Taky bych si někdy přála, aby moje kapacita byla o něco větší než je. ()

BardDeLune

Chápu co tím Besson chtěl říci ale nejsem si úplně jistá, jestli ten film má přesně ten dopad, spíš člověk přemýšlí nad tím, jestli se mu to líbí nebo ne. Z pohledu vědy těžko říci, nakolik je to sci-fi a to se mi na druhou stranu líbí. Stejně tak jako herci, lokace a některé scény byly bravůrní, jako celek ovšem, jak jsem řekla, nemělo ten dopad, který Besson chtěl a ostatně i já. ()

angel.CZ

Besson a jeho fantazie je prostě věc, ktera je tak kreativní jak zhuleny malíř co kreslil obraz u prvního dílu Matrixu :-D. O filmu jsem jen věděl ze je to akčňák. Nečetl jsem ani obsah a ani komentu. A vono ejhle, z 90minut se vyklubalo (hlavně v posledních 30 minutách !!) něco tak dech vedoucího až me to dostalo. Jen je možná škoda že stopáž filmu nebyla delší, i když na druhou stranu taky dobře. Film měl aspoň grady a nenechal vydechnou ani na moment (tohle jsem viděl naposled u zastav a nepřežiješ 1). Pořád se nemůžu zbavit toho francouzského nádechu taxi, taxi :-D 80% (film stal za 60% ale ta poslední půl hodina ve fullHD je na 100%!!) ()

unrocker

Snaha o něco originálního určitě byla silná, ale snímek protkaný záběry zvířátek a dalších kravin je opravdu nevyváženy. Docela nápadité akční scény s dobrými triky střídají slabší počítačové animace, které jsou místy opravdu trapné. ()

Zadri

Tak tahle skopičina mi teda vůbec nesedla. Bessonovo metafyzické rozjímání, které však nikdy nepřekročí úroveň šíleného blábolu. Scarlett dělá co může, ale tomuto filmu není pomoci. ()

JLH

Naprostá oddychovka, u které jsem se ani minutu nenudil (i díky krátké stopáži). Jednoduchá, mírně ujetá zápletka o tom, co by se mohlo stát, kdyby člověk začal využívat maximum šedé kůry. 80 % P.S. Tak teď už víme, jak a kde se zrodilo Q kontinuum, a proč má tak kladný vztah k pozemšťanům ;-). ()

dalibor.durcak

Luc Besson, Scarlett Johansson, Morgan Freeman - jak by se mi to asi mohlo nelíbit? Skvělá, barevná jízda se zajímavým námětem a skvělým hereckým obsazením. Ve filmu jsem našel spoustu chyb, nelogičností a blbin, ale to mi vůbec nevadí, přistoupil jsem na režisérovu hru a nechal si prorůst mozek Scarlettinými chapadly...Jo a škoda, že Scarlett nebyla ve filmu zrkzka :o) ()

kirmakX6on

hovadsky blbý film naprosto ignorující i základní znalosti neurofyziologie...tolik ke kvalitě oné "sci-fi" části. Pokud jde o onu "akční" část, v první akční scénce se bloncka projde a všechny postřílí do hlavy, v druhé akční scénce vztyčí prst a všichni ztratí vědomí, v třetí akční scénce už je jí zatěžko zvednout i ten prst a prostě se s unuděným pohledem projde a všichni se vznesou do vzduchu a zůstanou v něm viset neschopni kloudného pohybu a to je prosim pěkně z akčních scén vše. Ono ani tam asi nic vymyslet nešlo, protože Lucy se prostě příliš rychle stává v podstatě všemocným bohem. Jakožto milovník sci-fi jsem zklamaný, jakožto milovník akčních filmů jsem zklamaný a jakožto milovník nadpřirozených schopností jsem zklamaný...myslel jsem, že to bude lepší no. Jo a...za celý film dá Scarlett jednu hodně letmou až schizoidně chladnou pusu nesympatickýmu francouzskýmu komisařovi... Slabé dvě hvězdičky, 30% ()

Ivoman

Po prvním podívání jsem málem dal 5 hvězdiček, ale po chvíli přemýšlení musím dát "jen" 4 hvězdičky. Film si na konci začne hrát na inteligentní podívanou, kdyby zůstal jen čistě u akční podívané, kde by tato "inteligentnost" jen sem tam lehce naservírovala, tak by to byl super akční zážitek, ale takto ne. ()

RigorMortis

Priemerný sci fi (a miestami WTF) film, ktorý ničím nezaujme, no ani nesklame. Jedna zo začiatočných zrýchlených scén mi pripomenula Baraku, Scarlett bola ako vždy očarujúca a vypatlanú blondínku zahrala celkom vierohodne a za Choi Ming-sika a Morgana motherfuckin' Freemana hviezda navyše. Inak by to bol slabší priemer. ()

Hawaj

Beson si prostě natočí co bude chtít a kolik toho bude chtít a nikdo na tom nic nezmění. Rozhodně je na tom líp než Wachovští, kteří zřejmě vesele směřují do režisérskejch pekel. Scarlet to na rozdíl od Mili Cunis jepiterovi zahrála velmi dobře. Akorát chudák holka vlasy měla zničený fest. Moc pěkné vizuálno a žádné rozuzlení. Film mě ale rozhodně bavil. Btw ta sloučenina CPH4 skutečně existuje, ale nic převratnýho to nedělá. A Beson už je slušná bečka sádla. ()

Kimkong

Celkem dobrý, mohlo to být klidně i delší. Filozofocký film o životě a jeho smyslu. Film o tom, jak se stát bohem. BUď se sjet, nebo začít myslet. Plus pár honiček jak z Kobry 11 a pár přestřelek. ()

dzberry

Můj na pár procent fungující mozeček mi říká, že Besson se buď totálně pomátl, anebo si šlehnul ne moc kvalitní materiálek. A Morgan a Scarlett si dost pravděpodobně dali s ním, protože proč by jinak dobrovolně tápali v tédlencté pseudochytré pomýlenině. Scarlett se vůbec v poslední době daří vyhledávat tyhle ufounské role – nejdříve Her a Under the Skin, a teď ještě i tohle... Jediný silný pocit, který si po té půldruhé hodině odnáším, je obrovitánská chuť na nějaký prima tripíček... Ale to dzberry překoná a ustojí to. Nemyslím, že si může totéž říkat Luc Besson... Woe, už raději netoč! A když, tak jedině s klikou od flašinetu, kuwafix! (pozn. autora komentáře - znějí ty poslední dvě věty dostatečně nasraně??) ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell