Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

hamir0

Mohla to být krásně přiblblá akční jednohubka. Námět i Scarlett Johansson by tomu napovídaly. Jenže Luc Besson se tentokrát asi pořádně sjel a řekl si, že z toho udělá filozofickou esej na téma rozvoje lidského já. No a když dáte dohromady naprosto debilní premisu, korejskou mafii a francouzskou policii a ještě se u toho tváříte vážně, nemůže z toho vzejít nic dobrého. Pochvalu si zaslouží snad jen dvouminutová projížďka newyorskou historií ke konci, jinak fakt špatný. Fakt. ()

Kozy9

Krásnymi scénami nabité pomerne prístupne sci-fi s napínavým príbehom. Lucy sa síce dá zhrnúť jednou vetou, no ponúka viac, než môže divák očakávať. CELKOVÉ HODNOTENIE: 90%. ()

Caa

My lidé využíváme pouhých deset procent kapacity našich mozků. Co by se s námi stalo, kdybychom dokázali využívat víc? To se vám film v rychlých a hodně barevných scénách pokusí nastínit během tryskoletu Lucy od 10 ke 100%. Nápad super, ale vytěžit se ho prostě nepovedlo. Být to na mě, vynechala bych většinu stříleček a honiček (logické jsou stejně jen na začátku) a víc bych se věnovala tomu, jak se mysl a schopnosti hlavní hrdinky se vzrůstajícími procenty proměňují. Dovysvětlila bych vizuálně pěknou, ale dějově naprosto nesmyslnou scénu v letadle. A odpustila bych si vyloženě lacinej konec, ve kterém lidstvo konečně dostane návod na život. Bohužel ani tyhle zásahy by nejspíš Bessonův film nezachránily. ()

jadran90

Doufal jsem, že kombinace Černé vdovy a záhadných modrých pilulek způsobí v mém mozku extázi. Když jsem jej ovšem zapnul na více než 1 % kapacity, prozřel jsem. Béčkový odvar Všemocného. Filozoficky to chce být hluboké jako výstřih Scarlett Johansson, ovšem ve skutečnosti je to ploché jako hrudník Morgana Freemana. Dost mě minul už začátek. Akce uprostřed ušla, ale míchání exotických destinací a národností mě dost rušilo. I můj mobil se nabije rychleji, než Lucy. ()

Lavinia

Lucy zamrzla na poloviční cestě. Na jedné straně prima nápad, dobrý rozjezd, pěkná akce se superschopnostmi, na straně druhé směšné a pavěděcké plky, nevěrohodné reakce lidí okolo a zjevně nikdo netušil, jak se z celé aféry vyvlíct, takže hloupoučký konec. Úpadek pokračuje. ()

Shitonit

Výborná blbka. Prima kočka která nakope do koulí kdejakýho kocoura.. Tak to je Lucy.. Neviděli ? No tak neváhejte a hurá do toho..Lucy pobaví, napne,,aaaa navíc je ........... :-) uvidíte. ()

DaweForeman

První na co jsem si vzpomněl při koukání na tohle, byl film Všemocný, který byl natočen o tři roky dříve. Zde je ale onen koncept odemykání mozku trochu více drastičtější a autoři zde zašli dále, než jen o vylepšení člověka, ale už spíše na úroveň Boha - "Bohyně". Jenže slovo akční je zde trochu přehnané, kdy ano, nějaké to střílení tu je, ale že by to bylo zrovna silnou stránku filmu, se říct zrovna nedá. Ona už ten fakt, že se jedná o frantíky, říká mnohé. Francouzská produkce a akční film vyjde v skoro drtivé většině jako béčkový film, což je případ i tohohle. Jediná zajímavá stránka tohohle filmu byla ono filosofické pozadí, které alespoň donutilo člověka se trochu zamyslet a popravdě jak tam měl Morgan Freeman tu přednášku, tak takové přednášky by bavily i v realitě mě. Mimochodem, když už jsem zmínil ono slovo Bůh, tak jsem byl překvapen, že zde v tomto filmu ani jednou nezaznělo. Samozřejmě je to tu brané ve vědeckém duchu a proto bych byl i zklamán, kdyby to tam zaznělo - i když jsem měl v jednom momentu podezření, že to tam pan profesor vysloví, když mluvil s Lucy :). ()

1mArc0

Čo bolo motiváciou k napísaniu a režírovaniu tohoto filmu? Peniaze, Scarlett, crack, ganja.. čo? To sa nevie, Scarlett to zahrala na výbornu, Besson bohužiaľ.. radšej sa vrátime ku Leonovi, Piatemu elementu... chcel snáď podať satiru na blondíny, to je záhada. Thierry Arbogast a Eric Serra odviedli znova výbornú prácu, to sú dva dôvody prečo ------> /35 %/ ()

mysiouxsie

7 dcl k tomu a je to skvělý film 😄 Sice trochu sebestredny, ale Scarlett Johansson a Morgan Freeman jsou zkratka zárukou přidané hodnoty. ()

Ex_Machina

Čo si budeme hovoriť, natrafiť na peknú 10-tku so šarmom Giny Lollobrigidy za mlada, čo sa  dokáže vrtieť v kuchyni ako Zdenka Studenková, v spoločnosti zabávať vyšší plebs ako Ivana Trump a v spálni to roztočiť ako Jenna Jameson, taká žena neexist... Alebo žeby predsa ? Takže keď si zoženiete tú 10-nu, tak existuje droga, ktorá ženu s takými vlastnosťami urobí. Problém je len v tom, že tá žena bude dokonalá a kapacita jej mozgu, ktorý bude schopná využívať bude na 100 % oproti vašim 10 %. To znamená, že dávať si pozor na kreditku bude váš najmenší problém. Slečna bude mať rozhodne vyššie ambície a vy ju prestanete zaujímať. Napríklad bude chcieť zmeniť svet a predať svoje novonabudnuté know-how vede. Takže milí muži, netúžme po Einšteinoch v sukni, ale buďme radi za to čo máme doma. ()

maramashi

Absolútne nechápem prečo je to tak hejtované, podľa mňa je Lucy jedným z najlepších vo svojom žánri. Akcia, sci-fi teórie, napätie proste všetko čo by malo mať akčné sci-fi. Úžasná Scarlett Johansson spolu s Morganom Freemanom a menšiu rolu si strihol Min-sik Choi čo mňa osobne potešilo. Vďaka krátkej stopáži to šlo rýchlo takže nemám čo vytknúť 95% ()

Uesbe

Jo, filozofia, sci-fi a typický euroazisky akčák nemajú ísť dokopy. Ale v tomto prípade sa navzájom hecujú, ktoré nám skôr vypáli sietnicu a neuróny. Ako hovorí guru Slávik - mal v sebe ten X-faktor. Unikátny film, musím si po ňom vyvetrať......mozog si to koniec-koncov zaslúži. ()

Ruxx

1/5 stejně jako u paralelních světu perfektní nápad ale spatně realizované, zklamání, nebýt Scarlett a Freemana dávám odpad =D ()

cesp

Asijská mafie, pašování drog, bouchačky, jízda v protisměru, pražská náplavka, cesta do minulosti, Morgan Freeman, dinosauři..... trochu mi chyběli zombíci... ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell