Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Chanddra

Tak nějak mě ten film zklamal. Asi se moje představy, co všechno by mohl člověk dokázat, kdyby něco takového bylo možné, dost liší. Tenhle film mě nepřesvědčil ani trochu, že by tohle někdy mohlo být reálné. A pokud tomu aspoň na chvílku neuvěřím (v rámci děje filmu), nemůže to jako celek fungovat. Čekala jsem sci-fi aspoň s nějakou myšlenkou a dostalo se mi akčního filmu. Někdo si zřejmě řekl, ženské hrdinky teď letí, pak do toho nacpal nějakého chlápka (nejlépe policistu) a váženého vědce (nejlépe Morgana Freemana) s fantastickou teorií a bylo to. Mimochodem, oba mi tam přišli úplně zbyteční. Takhle aspoň vidíte, jak je to ubohé, když do každého akčního filmu musí scénáristi procpat jednu ženskou hrdinku, která tam pak za ostatníma povlává a je jen do počtu. Tady k ženské hrdince zas nutně museli namontovat mužskýho. Nicméně jak jsem neměla ráda Scarlett Johansson, tak film od filmu ji začínám brát na milost :-) ()

punco

Besson na staré kolená berie stále horšie a horšie drogy....Neverím že toto ma na svedomí človek čo sa podpísal pod toľko už kultových diel. Od odpadu v hodnotení ma odhovoril len moj kórejský obľúbenec CHoi Min-sik a Scarletine prsia..... ()

paradoxman

Čekal jsem příšernost, ale fakt mě to bavilo. Může za to určitě Besson, který se prostě nezapře, ale taky fakt, že jsem během 10ti hodinového letu neměl co dělat :-) ()

axel01

Film, u něhož jde především o hru na efekt, všechno ostatní by se mělo ignorovat. Mě to bavilo, byly tam vynikající 3D efekty - propracovaná grafická část. Jednu hvězdu musím ubrat za to, že se z Lusy v podstatě stala během filmu bohyně ovládající úplně všechno, co chce. Zpětně je tenhle film v něčem dost podobný Interstellaru, který se rovněž snaží o hru na efekt a šokování. Nesmíte u toho příliš přemýšlet, pak je film dobrou jízdou. ()

BrusVejn

Taká nekonečná sračka, že je škoda sa o tom vôbec rozpisovať. Odpad! tomu nedám lebo to aspoň ako tak vyzerá a hviezdičku navyše za Scarlett a jej pekný vzhľad. ()

ViolaK

Myslenka filmu se mi moc libi a konec je natolik vizualne nadherny, ze ani nevim, co k nemu vic rict. U zaverecnych titulku jsem zirala na platno s otevrenou pusou a slzou v oku... ()

lilekbig

Ano nebráním se říci, že to není žádný zázrak ani v podání Scarlett, ale i tak to byl dobrý, svižný a s originálním nápadem vydařený scifi/akční film za mě 80% ()

Vierka135

Páčila sa mi myšlienka, hoc v niektorých častiach mi prišla nedotiahnutá dokonca, páčil sa mi Morgan Freeman. A to je asi tak všetko. Johanssonka pôsobila nejak divne. Sexy, ale divne. Niektoré scény mi tam prišli umelo vložené, len aby dokázali, že je to americký film a ak sa hrdina potrebuje niekam rýchlo dostať autom, musí rozbiť minimálne každé druhé, čo stretne. Napriek tomu bol celkový dojem hodný 4*. Asi. A tip nakoniec pre slečny s menším hrudníkom: vysoká dávka CPH4 zväčšuje kozy. Pozor na vedľajšie účinky. ()

Xardaxis

Fantastická myšlenka, bohužel už ne tolik její ztvárnění. Nicméně i tak je ve filmu spoustu věcí, nad kterými by se dalo hodiny filozofovat, což je přesně pro mě. Jen tolik krve pro mě už není, což mě nutí po letech snížit hodnocení. ()

Merenre

Námět a myšlenka: demence, senilita, ignorance a nedouctví level Amerika takže totální odpad nicméně celkem svižné tempo a díky totální schizofrenii i dostatečná nepředvidatelnost děje si tu hvězdičku zaslouží. ()

lord_styx odpad!

Odporná vykrádačka bez nápadu a bez jakékoliv soudnosti. Asi nejhorší film, který jsem kdy viděl. Lepší si vypíchnout oči rezavou tyčí a zasypat pytlíkem posypový soli, než na to koukat znovu... ()

Johanita

Zajímavé téma, ale tak tuctově zpracované a nekonzistentní. Opět film, který přetéká násilím, které asi z pohledu autora bylo nutné, mě však vůbec nesedlo. Chápu, že je populární ukazovat, jak je dnešní svět zkažený a že v podstatě směřujeme do pr... ale čekala bych, že když člověk dosáhne absolutního poznání pravdy o smyslu života a prohlédne "matrix", přestane se v té chvíli ohánět zbraněmi a střílet nazdařbůh okolo sebe. Film byl v podstatě zklamáním. Byly tam zajímavé momenty, o filmu jsem i nějakou dobu po shlédnutí přemýšlela...nicméně hlavní myšlenka mi buď unikla (konec byl dost abstraktní a prostě podivný) nebo jsem se s ní nedokázala ztotožnit. Opravdu si Luc Besson myslí, že lidskost je v podstatě projevem nevědomosti? Těch pár hvězdiček dávám za herecké obsazení. Morgana Freemana mám ráda a Scarlett Johansson byla v první půli filmu fakt přesvědčivá. ()

TonoM

Po skvělém filmu Všemocný přišel kopírák od Bessona který zvolil výborné obsazení Scarlett a Morgan jsou skvělý herci a asijská mafie je taktéž dobrá. Přes skoro 20% slabší hodnocení jsem počítal stím, že je někde asi něco špatně(zlý scénář Bessona, nebo kamera Arbogasta) protože když film stímto obsazením a námětem má jen 63% je divné. Jenže film má parametry jako Všemocný částmi i vyšší u konce už je to spíš Sci-Fi ale proč ne? podle mě bezpochyby film zralý na červený čtverec a 63% vidím dost přísně. Jsem mile překvapený . 80% ()

blezg

Posledních 20 minut, podobně jako u všech ostatních Bessonových filmů, nestojí ani za starou bačkoru a je udělaný jen na efekt bez špetky souvislostí, šílená jízda. To by jednoho opravňovalo udělit dvojku nebo třeba odpad, ale první půlka se mi tak líbila, že to Bessonovi tentokrát nedám sežrat... Vizuálně i pocitově super půlfilm. ()

PunyHumanNo2

Luc nejspíš viděl Akiru, Vesmírnou odyseu a Limitless, a po vzoru pejska a kočičky se pokusil uklohnit vlastní chytrou šlichtu pro náročného diváka. Akce, triky, Morgan Freemen předčítající Jadenovy tweety, akce, no, to, hlubokomyslné dumání, nízkotučný příběh, honičky a střílečky, samé dobroty v jednom snímku. Vše okořeněné deseti procenty soudobého folklóru říznutého new age agitkou o kinopsychotelesuperschopnostech. Ani Scarlet nestojí za to, abyste dopadli jako zlý pes, zvláště když v první půlhodině je to na Zlatou malinu. ()

karnifex

Tak nevím, je to asi takové, jako když se o nějaké složitější záležitosti rozpovídá jednodušší člověk, který má navíc o celé věci jen vágní představy a dá spíš na dojmy.. ()

blekekeke

Tak do půlky by to snad i šlo. Přeci jenom nějaká droga, lepší postřeh, více inteligence, žena zabiják, ale ten závěr celý ten film totálně zabil. Jak se to říká, fantasmagorie na entou ... ()

zigy

Skvostná scifi mixnutá bessonovskou akčňárnou. Scarlett si zamilujete, stejně jako myšlenku, co by bylo, kdybychom ovládali víc jak 10 % kapacity mozku. Třeba se toho jednou dočkáme...jedna z nejlepších scifi, navíc natočená zábavně. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell