Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (CinemArt)

Kanty

Mám rád sci-fi . Mám rád Scarlett Mám rád Morgana . Podobne ako u Všemocného ( 80%) nebol potenciál tohto filmu využitý. Škoda. Celkom slušná akcia, ale sci-fi potenciál ide postupne do pekla . Chcelo by to Jamesa Camerona, lepší scenár, vyšší rozpočet, iné efekty, + 30 minút,. To je už vlastne iný film. Pre fanúšikov sci-fi povinnosť ostatní - no neviem Pre mňa 72%---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- .UPOZORNENIE PRE "FILMOVÝCH EXPERTOV" :::: POKIAĽ IDEM V KOMENTÁRI SPOILEROVAŤ TAK TO ASPOŇ PRED TÝM OZNAČIM PRE MENEJ CHÁPAVÝCH: Spoiler je časť diela, ktorá prezrádza zápletku, pointu alebo rozuzlenie iného diela. Spoilery môžeme nájsť napríklad v recenziách k filmom. Stalo se nepísaným zvykom, že autor pred takýmto spoilerom varuje čitateľov, aby ho mohli preskočiť. ()

FantomasMan

Nuž tento film je "silná" letná jednohubka. Sem tam pobaví ale zázrak nečakajte. Je škoda toho záveru od "99 percent". Ale ináč som odchádzal s kina oddýchnutý a už pri aute som nevedel na čom som bol. ()

JCS

Nice! :-) já se bavil, nevím, co to mělo znamenat, ale vzhledem k rozpoložení = totální únava, jsem nepotřeboval moc přemýšlet a to asi Besson chtěl ... :-) ()

Terminator666

Lucy je rozhodně jeden z mála nekonvenkčních filmů. Sice v něm chápete, kde je dobro nebo zlo. Jen je Vám to úplně k ničemu. Víte jen to, že hlavní hrdinkou je Lucy, jež její přítel nedobrovolně zatáhne do předávky drog. Těch které ji vzápětí zašijí do břicha. Po té co ji svázanou praští do zašitého břicha se začnou dít věci. Myslím, že většina filmu je hlavně o chápání změn, kterými si Lucy prochází. Obzvlášť zajímavý mi přijde konec filmu, kdy dochází částečně k nečekanému zvratu. Jelikož jsem skoro skalní sci-fi fanda, tak mi došlo co se s ní muselo stát. Jen jsem nečekal, že ona sama vlastně vypjatou situaci kolem ní neřeší. Film bych asi doporučil všem, kteří se nebrání nekonvenčním filmům. Myslím že ti by mohli ocenit jeho nádherné umělecké zpracování. Samozřejmě je to film pro všechny skalní sci-fi fanoušky. Těm ostatním se snímek asi moc líbit nebude. Dost možná nepochopí ani závěr filmu. ()

hloupej odpad!

Dámy prominou, ale tohle je fakt p*covina. Prvni pulhodina je nuda a sed, Scarlett tam rozhodne nepodava nejaky duveryhodny vykon. Pak je teda nejaka akce, ktera moc akcni neni (akcni je leda zaber, kdyz nekdo nekam bezi). Ted, 3 hodiny po navratu z kina, si z toho filmu uz polovinu nepamatuju. Nejake ty efekty v druhe pulce opravdu nenahradi tu nudnou uvodni pasaz a absolutne spatne hrani ()

mahatma

Žádný kecy! Kdo dá pod pět- je ????? ! Střípky z filmu: "fakticky neumíráme..", "1+1 nikdy nebyly 2" a "slovy a čísly se pouze snažíme popsat naší omezenou dimenzi chápání ..." atd. považuji ve filmu jako jedinečné perly v neskutečné hromadě hoven. A Všemocného do toho nikdo netahejte, to je úplně jiné hřiště hlupci. Luc Besson tímto misionářsky promluvil. S Lucovou ezoterikou nebo údajně jeho drogama to fakt nemá nic společného! Bohemisti bohémský a lehce více přihlouplí! ()

desnik

Perfektní podívaná...mám tendenci tenhle film srovnávat s Všemocným....ale nejde to, každý z nich je originální a skvěle propracovaný...a proto musím spravedlivě ohodnotit pěti hvězdičkami...rozhodně bude patřit k mým top filmům!!!! V kině super zážitek...a rád si ho doma zopakuji. Jen doufám, že tady na čsfd bude fungovat té větší části obecenstva mozek na víc jak 10% a pošlou ho zaslouženě na špičku!!!!! ()

Paulie2

Dobrý nápad, ale špatné herecké výkony. Chvílemi jsem se bavil a celkem jsem příběh bral, ale finále je absolutně přehnané a nedotažené. ()

Homicidum

Nebylo to špatné, ale asi jsem od filmu s Freemanem čekal víc. Na odreagování dobré, ale určitě by se to téma dalo zpracovat o dost líp. myslím, že to mělo mnohem větší potenciál. ()

AmunRa

I přes nepříznivé recenze jsem šel do kina s velkým očekáváním, že Luc Besson opět nalezne své filmařské mistrovství, které předvedl v Magické hlubině, Leonovi nebo Pátém elementu. To co jsem dostal, však bylo zklamání roku. Besson se evidentně shlédnul v přelomových SF Vesmírná odysea a Matrix, které ve filmu cituje, ale v žádném případě se mu nepodařilo dosáhnout podobného efektu. V dobrém filmu se vše podstatné dozvím nenásilnou formou vtělenou do příběhu, zde Besson považoval za nutné naservírovat všechna fakta doslova formou přednášky „věhlasného profesora“ Morgana Freemana na počátku filmu a na konci pro změnu konzilium profesorů s otevřenými ústy nábožně naslouchá hlavní hrdince Lucy (Scarlett Johansson). Pokud by náhodou někdo nepochopil složité termíny, tak tu máme pro jistotu ještě návodné a nesmírně rušivé prostřihy do zvířecí říše. V úvodu filmu si autoři nedokázali vymyslet nic smysluplnějšího, než 30letou Scarlet Johansson představit v roli studentky. Hned po úvodu filmu Besson zničil jakékoli budované vcítění do postavy hlavní hrdinky tím, že jí odebral veškeré emoce. Obsazení Scarlett do role akční hrdinky se osvědčilo už v Avengers, ale herečka se může snažit jak chce, se scénářem předepisujícím odlidštění a kamennou tvář toho moc neudělá sebelepší diva. Spolu s hereckou degradací hvězdy filmu na ženskou verzi Terminátora přichází i její nezničitelnost, která naopak zničí jakékoli napětí ve filmu, které zůstalo po již zmíněných prostřizích na přírodní krásy kouskující a znepřehledňující děj. Na jakýkoli psychologický vývoj postav můžeme s klidem zapomenout – z hrdinky se stane superžena již v úvodu filmu a ostatní postavy jsou typizované figurky lítých korejských gangsterů, teoretizujících profesorů a upocených policistů. Nejvíc mne mrzí, že z tohoto příběhu s tímto hereckým obsazením mohl vzniknout skvělý filozofující atmosférický snímek o směřování života nebo skvělá akční podívaná s přesahem ala Matrix, ale místo toho máme nesmyslnou splácaninu obou. Věčná škoda zahozené šance. ()

Snakefinger

Tak jak to začalo stylem blockbuster roku, tak to bohužel skončilo na opačném konci spektra. Fakt jsem nevěděl co si mám v závěru filmu myslet. Takhle zprasený konec jsem už fakt dlouho neviděl. Bohužel, protože našlápnuto to mělo fakt dobře ale invence ke konci byla tak na nula procent využití mozku scénaristy. ()

Aresto

Zázračná trojka která se osvědčila už při 5. Elementu se vrací! Luc Besson režie a střih, kterým mě udržel udiveného. Eric Serra který s hudbou experimentuje a daří se a kamera Thierry Arbogast! Film unesl a nepustil jako fanda "majndfaků" jsem si užil až dokonce. Samozřejmě je lehčeji zpracovaný pro širší publikum ale na konci filmu zbylo jen udivení. Scarlett se dařilo, Morgan magický, vedlejší role suprové! Pro mě nejlepší film nového desetiletí!! ()

Lailath

Po veľmi dlhej dobe konečne film, ktorému môžem udeliť plný počet. 90 minút, mi prišlo ako necelá polhodinka. Z kina som odišla pred dvoma hodinami a ešte teraz nad tým všetkým premýšľam. A o to tam presne šlo... Kto čakal akčný trhák, je sklamaný a uznávam, sklamanie je na mieste. Ja som šla na sci-fi film, o akciu mi vôbec nešlo, tú som brala tak, že keď to už musí byť tak dobre, beriem... Vizuálne efekty sú dokonalé, myšlienka hlboká, Scarlet napodiv podala celkom dobrý výkon a Luc Besson opäť nesklamal. Dej núti diváka celú dobu zamýšľať sa nad podstatou filmu, nad jeho hlavnou myšlienkou a predstavte si, čo keby... čo by sa stalo, keď by naše využívanie mozgovej kapacity presiahlo trebárs hranicu 15%... PS: K tomu koncu, čo tu väčšina užívateľov rieši, ten bol úplne dokonalý. Dosiahla 100%, maximálnu hranicu, už stratila posledné známky toho, že je človek ako taký, bola dokonalá, dalej sa ísť nedá... A bunka, ktorá sa nemá kde ďalej rozvíjať,alebo nemá vhodné podmienky pre život zvolí sebadeštrukciu... Všetko to bolo krásne vysvetlené počas filmu, len treba hlbšie vnímať to čo bolo povedané... U mňa 100% - čistých, nepoškvrnených. Po dlhých rokoch ako vyšiel Matrix, je to film, nad ktorým sakra už dobré dve hodiny rozmýšľam a behá mi pri tom jemný mrázik po chrbte. ()

Mukade

Napriek istému negatívu - blud 7% využívania mozg. kapacity - ktoré je ovšem účelové a vlastne vtipné, je to za 5* :) .Jednak kôli zábavnosti, jednak kôli filozofii, aj keď dopletenej (či už zámerne alebo nie) - tá ukazuje rovnakým smerom ako Matrix a Ghost in the shell. "Odtrhnutosťou z reťaze" (typicky Bessonovskou :) mi to pripomenulo prvý (a ďaleko najextrémnejší) diel zo Star trek next generation LOL .... Podobnosť je tu aj s Fringe-om, len ten bol oproti tomuto ďaaaaleko ostýchavejší, servíroval po troškách :) . Ináč, oproti Lucy Neo sucks. And a lot. xD...................z rozhovoru z Bessonom: " ..if we get the capacity of full intelligence, in the film, we say that the first step is the control of the cell, the second step is the control of others, the third is the control of matter, and the fourth is the control of time. And I talked to a lot of scientists, and they believe that at least the first three are possible. They don’t say it’s true, but it’s at least logical." - dobrá blbosť, by som chcel vidieť toho vedca čo sa podpíše pod to že 2. a 3. krok že sú možné. Asi ako by chcel vysvetliť mechanizmus toho z hľadiska materializmu, LOL. Ja ovšem verím že 2. a 3. krok su do istej mieri možné, ale vysvetlenie sa určite nenájde u súčasných "štandardných" vedcov. U takých typu Fritjof Capra už skôr. Keď mal Besson na mysli týchto vedcov, tak to už je iná vec, ale to by sa zišlo napísať, že "a lot of excentric scientists" :)..........................ešte tu skopírujem svoj príspevok z diskusie: "Paradoxne ,aj keď sa práve k nemu film hlási, tak z hľadiska súčasného materializmu je to všetko na smiech a vyzerajú všetky tie superschopnosti Lucy ako wuxia kungfu rozprávka, či zázraky kresťanských, tibetských či iných svätých :) .Sám Besson je pravdepodobne ateista z toho čo som vyčítal na nete. Ja ten film vnímam ale v duchu filozofie filmov ako Matrix či Ghost in the shell (aj keď sa Besson k tomu nehlási) a preto sa mi veeeľmi páči :)"..................ten nápis na tričku toho feťáka - "youth in revolt" , už len kôli tomu samému hviezda naviac (keby sa dala, nad 5 :) xD..........................update 9.2015: hrá tu dokonca herec (toho kapitána) s menom Amr Waked, lolol ()

UFO-nec

Není to tak zas tak zlé, jak někteří tvrdí. Dobrý námět, ale nebyl využit na sto procent. Od 40% kapacity to proběhlo strašně rychle, tvůrci mohli více popustit uzdu fantazii a ukázat více. Stopáž mohla být klidně delší. Na druhou stranu některé scény postrádaly smysl. Hlavně ke konci, kdy mohla ten gang vyřídit lusknutím prstu, a místo toho je nechala zrušit půlku univerzity. Závěr mi přišel hodně přehnaný, ale zase to člověka přimělo k zamyšlení. Viděl bych tam potenciál na pokračování. ()

doogiemus

Aj keď viacerí tu majú rozpoltené názory, ja musím jednoznačne povedať, že sa mi to páčilo. Pekne popretkávané zábermi prírody, kozmu, ponúka to zaujímavú myšlienku a pre mňa aj hlboké posolstvo. Vrelo odporúčam. ()

NeverEver

Pokud by se daly vystrihat vsechny zbytecne filozoficke kecy ala "citim chut tveho mleka ve svych ustech" (fuuuuj) a nechala by se jen cista akce a tech par vtipu, byl by to dalsi dobry film Luca Bessona. Bohuzel. Film se pohybuje nekde mezi hodne amaterskym Matrixem (tady pokulhava opravdu silne, jak po vecne tak po spiritualni strance) a docela slusnou strileckou ala Bourne. Myslim, ze cely film by byl mohlem lepsi, kdyby sel po klasicke linili "ublizili jste mi, tak vas jednoho po druhem odrovnam (a treba na konci i shebnu)). Urcite chybi vic vtipu a nadsazky, protoze film chce byt az moc "realny" a nema na to! (ne, ze by na to nemel reziser nebo herci, ale nema na to ten pribeh samotny:-( - a to se nicim neda nahradit.) Ja se nudila pokazde kdy nasledoval monolog o tom jak se Lucy citi (ono to ani neslo jinak ... protoze to, co pribeh podaval se nedalo podat jinak, nez surove "vyzvanit"). 2** a docela zklamani. Vim, ze vsichni by meli na vic. Neco na zpusob 5.elementu by mi bylo urcite milejsi! ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell