Profesor Gerald Deemer pracuje na zvláštnej výživnej látke, ktorá pomáha uľahčiť situáciu s prídelmi jedla. K tejto situácii prišlo vzhľadom na celosvetový nárast populácie. Profesorove experimenty sú čiastočne úspešné, no výsledkom sú i zlyhania. Jedného dňa si dvaja Deemerovi kolegovia aplikujú túto výživu, no neúspešne, po niekoľkých dňoch zomierajú. Jeden z nich pred smrťou zošalie a snaží sa látku aplikovať i Deemerovi. Počas súboja im unikne tarantula, ktorá má v sebe tú istú látku. Na slobode začne tarantula narastať a útočiť na dobytok i ľudí... (matriosa)

balba

Arrnold je schopen silně využívat prostředí pouště , vzbuzující pocit jakési napjaté nehybnosti, kde gigantický pavouk působí přirozeněji než nějaký mimozemšťan.Dobré jsou speciální efekty C.Stinea. ()

Martin741

Ja som t opozrel z troch dovodov. Jednak doplnit si vseobecny rozhlad, potom kvoli tarantule jak utocila. Hm, to boli cisto gumenne masky a na rok 1955 teda nic moc. Avsak na fronte pavucich hororov je tento kusok stale medzi najlepsimi. PS - videl som aj mladeho Vychodneholesa : 68 % ()

Flaxik

Veliký babouk s krásně ztvárněným mimotělním trávením dává na prdel mnoha později vzniklým monster hororům a památná scéna s nakukováním do ložnice hlavní hrdinky by neudělala ostudu ani dneska a to je to prosím 60 let! Ale nebudu tu cintat nesmysly, že na tu dobu bla bla... je to prostě na tři hvězdy, přece jen se tam hrozně žvanilo, než se něco začalo dít. ()

Jermann

"I knew Leo G. Carroll was over a barrel when Tarantula took to the hills .." Tahle postarší hororová béčka jsou sice většinou pomalejší a dost ukecaná, ale svým způsobem neopakovatelně kouzelná a napětí a gradace jim rozhodně neschází. Navíc tenhle přerostlý pavouček nezbeda je trikově tak dobře zvládnutý, že i dnes z něj pěkně naskakuje husina. Škoda jen, že neprchlo i to morčátko .. to by byl teprve teror. Hele a Eastwooda jsem si vůbec nevšiml .. musím si ještě zopakovat ten napalmový konec. ()

hanagi

Ten film hodně zestárnul. Je to vidět hlavně na tricích, které jsou velice odflinknuté a místy vypadají až směšně. Američtí tvůrci se měli zajet podívat do Zlína na Karle Zemana, který ve stejnou dobu točil svou Cestu do pravěku. V preciznosti a důrazu na detail jsou daleko za ním. ()

nevermore

Rok natočení 1955 a k dnešnímu dni to vypadá pořád relativně věrohodně, výborné triky na 50. léta to nejlepší, co jsem měl možnost vidět.... Zbožňuju pavouky, tady byl sice jeden, ale zato nádherně přerostlej :-) ()

Dreadd

Další z monster vytvořených šílenými vědci, kteří si hrají na bohy. Záběry na tarantuli jsou provedeny buď pomocí zmenšeného modelu krajiny se skutečným živým pavoukem nebo prolínání záběrů opět živého pavouka se skutečnou krajinou a kromě jednoho momentu, kdy tarantuli projede noha skálou, jsou všechny tyto záběry technicky bez jakýchkoliv větších nedostatků. Jack Arnold využívá i podobných momentů jako v Netvorovi z černé laguny, který se nečekaně objevoval na scéně nebo se objevil někde v okně. Jistě i dnes by úspěšně děsil kdejakého arachnofobika. ()

Braddy

JEŠTĚ HRŮZOSTRAŠNĚJŠÍ HOROR NEŽ KTERÝKOLIV PŘEDTÍM!! PŘICHÁZÍ PLÍŽÍCÍ SE, PLAZÍCÍ SE MONSTRUM!! TARANTULA!! - Jack Arnold v plné síle! Nervydrásající napětí! Dechberoucí efekty! Krásná lepá děva v ohrožení! Neohrožený hrdina!! Šílený profesor!! Ženy při sledování filmu šílí a omdlévají hrůzou!!! A já vrním blahem :-) ()

Danoboss

Nedá sa mi neporovnávať s THEM a bohužiaľ Tarantula odchádza z duelu porazená, pre skutočne hrozne debilnú zápletku a o ničom koniec. Poteší naopak ale krátka stopáž. ()

Babous

Svižný děj, slušné efekty, fajn béčko. Zápletka je samozřejmě předvídatelná a celkem klišovité, ale to už k tomuto žánru jaksi patří. Zasazeno do padesátých let v Arizoně, moc se mi líbila i dobová auta a poušť, z níž šlo horko i z obrazovky. ()

Han22

Tyhlety horory jsou jak přes kopírák. Opět je hlavním hrdinou vědec, po boku má sličnou vědkyni a půlku filmu sledujeme jejich tokání. Navíc ústřední pavoučí monstrum je prostě zvětšený pavouk, který ve většině záběrů je nějak prolnutý do děje, případně sledujeme detaily jeho čelistí, jak se blíží k oběti a oběť je zabíraná shora kamerou z pohledu těch čelistí. S úsměvem jsem si vzpoměl na seriál o Sindibádovi z 90. let, kde tyto triky s gustem používali ještě o více jak 40. let později. No ale jinak klobouk dolů, protože výprava ala malé americké městečko z 50. let je skvělá, postavy překvapivě zajímavé včetně jednoho šíleného vědce a obří pavouk zkrátka budí respekt ať je udělaný jakkoliv. A finále s mladým Clintem Eastwoodem jako velitelem eskadry stíhaček má grády. Horor roku 1955. ()

Holina

Uznávám, že ve své době to musela být triková bomba, která dnes samozřejmě působí chvílemi směšně. Klobouk dolů před rejžou, díky Tarantuli se chystám i na další jeho kusy. Ovšem pokud jste byli zvědaví na mladého Eastwooda, nechte si zajít chuť. Přestože nepochybuji o jeho angažmá na konci filmu, za pilotovou maskou se může skrývat prakticky kdokoliv. ()

Arach.No

Velmi kvalitní film. Podle mě ještě lepší než oba díly Netvora z Černé laguny. Jack Arnold umí budovat atmosféru a pavouk vypadá moc dobře. Triky samozřejmě za půl dekády trochu zestárly, ale jsou určitě na vyšší úrovni než v takovém Star Treku TOS. I díky nim jsem si film vrchovatě užil. Nedám dopustil na staré dobré prolínání záběrů, popřípadě zadní projekce a modely v Harryhausenově stylu (ty se zde nevyskytují). Kam se hrabe počítačová grafika. Díky ní se možná monstra mohou reálnějším způsobem pohybovat v našem prostředí, ale počítač zatím nedokázal stvořit nic živého. Ať si říká kdo chce co chce, ani Glum (o Avatarovi nemluvě) nevypadá tak hmatatelně jako Hydra ze Souboje Titánů, nebo kyklop ze Sindibáda. A zajímavost na závěr - Tarantula je jedním z filmů o kterém zpívá Richard O'Brien v úvodní písničce Rocky Horror Picture Show, Science Fiction - Double Feature: "...I knew Leo G. Carroll was over a barrel. When Tarantula took to the hills..." Zajímavý komentář - Aluska88 ()

Wiluna

Paradoxne, dej tu nie je tak podstatný asi ako skutočnosť, že film o zmutovanom monštre natočili už v 50. rokoch. Skvostný snímok prinášajúci napätie v niekoľkých  nezabudnuteľných momentoch, skvelý make up hlavne pri postave Prof. Gerald Deemera  a obdivuhodné triky (v dnešnej dobe už síce úsmevné), ale cez to všetko dômyselne vytvorené. Tie bez pochýb berú prvenstvo pre seba a herci, aj keď odvádzajú oduševnenú prácu, patrí im už len strieborný stupienok. Pozornosť si tiež určite zaslúžia „napínavé“ scény, kde sa postavy tvária skutočne dôležito a s nasadením života sa rútia cestou necestou v rekvizitnom vozidle, aby zabránili príšernému nebezpečenstvu s prehrávaním záberov v pozadí. Čarovnééé! Očkom si zgustnete na elegantne upravených protagonistoch, oslní vás pôvab herečky Mary Corday či mladučký Clint Eastwood. Ak hľadáte zábavný monster film a viete oceniť tvorbu minulého storočia, tak túto hororovú klasiku nesmiete minúť. ()

willis

Filmu pomohlo to že k trikům byla použita živá tarantule, takže to nevypadá tak uměle jako třeba mravenci v Them!. Jinak ale další klasika. Pro tyhle filmy mám slabost, takže mé hodnocení tomu odpovídá. ()

molcan2

Obria tarantula terorizuje Arizonu. No tentoraz to nemá na svedomí žiarenie- na svedomí ju má vedec Leo G. Caroll, ktorý experimentuje so živinami, ktoré napomáhajú rastu. Miestny doktor John Agar sa spojí s nádhernou Marou Corday, aby sa pokúsili zastaviť gigantického pavúka. Réžia je účinná vďaka perfektnému Jackovi Arnoldovi. Špeciálne efekty v pohode. Pekný scénar dáva Agarovi dobré repliky. Veterán Caroll je solídny ako vedec, ktorý spôsobil všetky problémy a nakoniec aj za to zaplatí. Corday, ktorá sa stala o pár rokov Playmate, bola celkom dobrá herečka aj keď ju stále obsadzovali do úlohy kde nebolo potrebné nič len byť krásnou ("Veda alebo neveda, dievča si musí spraviť vlasy") Je to klasický film o obrom chrobákovi z čias keď sa tento koncept brál vážne. Fanúšikom hororov a sci-fi z 50. rokov sa to bude páčiť. ()