Profesor Gerald Deemer pracuje na zvláštnej výživnej látke, ktorá pomáha uľahčiť situáciu s prídelmi jedla. K tejto situácii prišlo vzhľadom na celosvetový nárast populácie. Profesorove experimenty sú čiastočne úspešné, no výsledkom sú i zlyhania. Jedného dňa si dvaja Deemerovi kolegovia aplikujú túto výživu, no neúspešne, po niekoľkých dňoch zomierajú. Jeden z nich pred smrťou zošalie a snaží sa látku aplikovať i Deemerovi. Počas súboja im unikne tarantula, ktorá má v sebe tú istú látku. Na slobode začne tarantula narastať a útočiť na dobytok i ľudí... (matriosa)

Němi

Dokonala trikova tarantule! Po teto strance film za pul stoleti nezestarl ani o chlup. Skoda jen prazdne (nikoliv nudne) prvni poloviny, protoze zaver je jak ze sna. Padesatimetrova tarantule budi respekt a na nejaky shovivavy usmev neni vubec pomysleni. Jack Arnold byl a bude na monster zanr nejvetsi machr. __ 4,5* ()

PetrPan

Po letech zhlédnutá Tarantula... Kdysi jsem to sledoval jako prcek na rakouské ORF1, aniž bych rozuměl jedinému slovu, dnes zjišťuju, že to bylo jedno. :) Dějově víceméně prostý snímek, který musíte sledovat se slušnou dávkou logické a faktické tolerance:) Obří tarantule, která při požírání oběti vydává zvuk podobný slonímu troubení:))) Ovšem, a to je nutno pochválit, na slušné úrovni je triková stránka a nakonec, i přes jednoduchý děj, to celé prostě drží pohromadě. Docela bych ocenil remake. ()

Oktavianus

Další vynikající monster horor Jacka Arnolda. Sice se v první tři čtvrtě hodině jenom vyšetřuje, ale odsýpá to a nestíhá nudit, i když se tarantule občas jen tak objeví na obzoru. Pak to ale děj vezme ze svahu šusem, nezničitelnej obří pavouk, kterýho nezastaví ani nálože dynamitu, pochoduje krajinou a likviduje každého, kdo se mu postaví do cesty (škoda jen, že jich je tak málo). Všechny postavy jsou jen tak načrtnuty, ale nechybí ze stálého ansámblu monster movies nikdo a všichni jsou docela sympatičtí. A do toho nádherná pouštní krajina. Sakriš, až se jednou dostanu do Ameriky, možná udělám výjimku a kromě velkých měst na východním pobřeží se podívám i do arizonské a novomexické pouště. Obří pavouk se v ní nádherně vyjímá, i když jeho výška záběr od záběru kolísá (jednou je tak velkej, že jedním článkem nohy strhá telefonní sloupy, vzápětí jenom dvakrát vyšší než člověk). Takže i navzdory tomu, že děj je lehce plošší a závěr to vezme zkratkou, jde o výbornou podívanou. ()

jonyyy

Trikově podařené a ještě 2 roky před dokonalým Incredible shrinking man Jack Arnold dokázal, že tento žánr umí. Vůbec jsem nepostřehl, kde se tam mihl Clint Eastwood. Možná ten pilot s maskou? 70% ()

SOLOM.

Na rok vzniku jde opravdu o téměř dokonalé dílo. Pavoučí filmy moc rád nemám, ale tento patří k jejich klenotům. I přes několik výkyvů v ději, kdy atmosféra lehce ztrácela šmrnc zdlouhavými pasážemi, všechno vynahradili solidní herecké výkony a především hodně dobré triky. Atmosféra v určitých momentech dokáže zvednout adrenalin, podobně jako propracované masky „zdegenerovaných“ lidí. Clinta Eastwooda jsem si ve filmu opravdu nevšiml. ()

Xeelee

[FOD 2024] Takhle to dopadá, když dáte ženám volební právo. Začnou studovat a chtějí být asistentkami vědců a snad i vědkyněmi! Chlapi šovinisticky slintaj nad ženskými nožkami (I got stuck leaving the plane!), hodně se tu kouří cigára... Prostě padesátky. A pak tu máme šíleného vědce, který se snaží vyřešit zásadní problém lidstva, jak nakrmit expadnující lidstvo. A občas někdo se znetvořeným tělem umře. Jack Arnold natáčel velké hity v době, kdy lidé byli reálně vystrašení z toho, co přinese nový atomový věk. A byl to dobrý osobitý filmař, tvořící nejlepší a nejúspěšnější žánrové filmy své doby. A když není rozpočet, tak naznačuje, pracuje s kvalitním příběhem a hereckými výkony. Místo umělého pavouka točí živého. Všechny postavy jsou prokreslené, mají co hrát a jsou v tom přesvědčivé. JInak by film nefungoval, když jeho převážná část nestojí na efektech a buduje atmosféru nepřímo hromádkami kostí a louží blivajzu. Jen je škoda, že neuteklo to přerostlé morče. Vidět Tarantuli v dvojprojekci s (také Ardoldovým) Neuvěřitelně změnšujícím se mužem byl zážitek. Závěr s bojem proti tarantuli hodně zestárl, ale právě ona střídmost s efekty dělá z filmu klasiku. Předfilm: Bambi Meets Godzilla ()

Othello

Speciální péči posílám závěru filmu, který lze shrnout takto: Zkusíme po tom střílet. Hm, nic se neděje. Tak co zkusit dynamit? Piča, zase nic. Tak napalm? Jo, napalm dobrý. The end. ()

Morholt

Není nad to se občas podívat, jak se to dělalo postaru. Zprvu trošku moc ukecaná nuda, ale pak se objevila sympatická tarantule a vše nabralo velmi slušný spád. Triky byly překvapivě na úrovni a zmenšené exteréry s prolínáním záběrů nepůsobily vůbec nijak násilně. Masky infikovaných byly taky fajn a sympatické je i herectvo. Navíc se tu na konci objevil Clint v čele stíhací letky, která má za úkol zlotřilého pavouka zlikvidovat. Jen si říkám, jaká je škoda, že společně s tarantulí nevypustili i tu krysu a morče. 70% ()

liquido26

Ani v nejmenším netrpím strachem z pavouků, nicméně i tak mi tato filmová tarantule přišla poměrně odporná. Když se ne plátně objevila poprvé v celé své kráse, tak mě docela zamrazilo. Opravdu vynikající triky. Škoda, že tam nebyla víc. ()

corpsy

Tento 50´s monster movie neponúka v podstate nič výnimočné či inovatívne. Väčšina minutáže sa zaoberá vyšetrovaním záhady napreskáčku so zábermi titulnej hrozby blúdiacej krajinou a likvidujúcou zver aj ľudí. Záver je rovnako rýchly ako aj málo efektný, ale celkovo si snímok udržuje dobrú atmosféru a technickú stránku veci. ()

TomX2

Tarantula určite nerobí hanbu filmom, v ktorých hlavnú zlú rolu hraje hmyz. Ba naopak, Tarantula pôsobí oveľa realistickejšie než dnešné, zdanlivo originálne horory s pavúkmi. Tak ako aj herecké výkony, réžia na úrovni a môžem chváliť aj dobré triky či masky, ktoré filmu tiež prospejú. pozn.: Scenár nehrá veľkú rolu, ale to, že postava 3-krát za sebou zakopne si mohli odpustiť. ()

MikO_NR_1909

Všetko, čo vzniklo po Them! (1954) už neoplýva dákou extra originalitou. Triky, práca s kamerou a dejová priamočiarosť - solídne, horšie je to s nevýraznými hercami a priemerným scenárom. A ani režijne sa nikam neposunieme. Ide vlastne o klasické 50-desiatkové hororové sci-fíčko, ktoré nadväzuje na 30. roky, akurát že miesto ikonických monštier tu máme obrí hmyz - konkrétne ten najodpornejší t.j. tarantula. Na jedno použite bohate postačí. ()

PKD

Arnold (ne tam ten, haha) byl machr. Dokázal to i tím, že režíroval 1 díl té kultovně stupidní a díky hl. představitelce v prvních 2 s. velmi snesitelný) tv s. WonderWoman z 1977.;-) Tady dal obraz obřího babouka (nesnáším babouky) do reálné krajiny a já po 30! letech znovu koukal, jak to vypadá lépe, než většina těch dnešních digibordelových sračiček. Šílené, což? Překvapila zde přítomnost Lea. G. Carrolla, známého to herce ze 6 Hitchcockovek, včetně Spellbound či Rebeccy, v roli vědce a později nedobrovolného sloního muže. Bylo mi ho trochu líto, páč nebyl vyloženě nějaký ten šílený vědátor, kterými se tehdejší pseudo SF filmy jen hemžily a který chtěl opravdu udělati pro lidstvo něco dobrého. Ano, souhlasím, že je jí zde málo. Ale zase...pokud by jí bylo moc... Nu, stačí říci, že všeho moc škodí. I Tarantulí.:) Asi tak. Dovedu si představiti remake. Ale kdo by ho režíroval, aniž by to jak je dnes již pravidlem, zprasil...to tedy netuším. P.s. klasická monstermovies souputnice a profesionální krasava Mara Corday, palec (+ něco jiného) nahoru.;-) P.s. a stejně jako kolegovi Limovi, mi vadí, že plakát lže v tom, že v oněch chelicerách titulní STAR, nedrží nějakou tu svlečnu. :( ()

Orlau32

Už si na film moc nepamatuji, ale vím, že mi běhal mráz po zádech a že jsem litovala (od hrůzy), že jsem do kina šla. ()

MATADOR

Obvykle mají v průměru něco okolo 8cm. Ale tato filmová Tarantule z roku 1955 je daleko větší. I když by se mohlo zdát, že film o obrovské tarantuli ničící vše, co jí přijde pod nohy (hnáty, pařáty, paznechty, ... jak chcete), naprostá kravina. Tak věřte, že zase tak hrozné to nebude. Tvůrci si vystačili s jedním filmovým "kouzlem", jak udělat tarantuli několika násobně větší, než-li bývá. A tak výsledný dojem je spíše kladný. To se ovšem nedá říci o opravdu chabém a dialogy nacpaném scénáři. I když už nás tenhle "hnuskej parazit" nějaká léta, určitě se může stát, že se budete bát. Asi tak, jako se báli lidé v biografu, když dávali tento film ;-) Obří tarantule přes svá léta má co do sebe. ()

corona

Keď som bola malá, tak mi teta rozprávala o starom americkom filme, ktorý videla na ORF. Obrovská tarantula, žerie ľudí,ničí domy a napadne mesto. Časom moja detská fantázia dala tarantule neskutočné rozmery, počet zožratých Američanov sa blížil minimálne k tisícke a ako ľahší arachnofobik, ktorého vyvedie z rovnováhy lepšie vyvinutá trasavka alebo kútnik, som tento film zaradila do kategórie "v žiadnom prípade nepozerať!!!!!. Tento rok som v rámci súkromného boja proti fóbiám nabrala odvahu a s predsavzatím, že keď to bude hrozné tak vypínam som sa dala do boja. Žiaľ počas filmu som nebojovala s hrôzou ale s nudou a tri zábery v čistom čase cca 5 minút: tarantula na skalách, tarantula na dome a tarantula na ceste prežije každý. P.S.: plagát k filmu hrubo zavádza!!! ()