Profesor Gerald Deemer pracuje na zvláštnej výživnej látke, ktorá pomáha uľahčiť situáciu s prídelmi jedla. K tejto situácii prišlo vzhľadom na celosvetový nárast populácie. Profesorove experimenty sú čiastočne úspešné, no výsledkom sú i zlyhania. Jedného dňa si dvaja Deemerovi kolegovia aplikujú túto výživu, no neúspešne, po niekoľkých dňoch zomierajú. Jeden z nich pred smrťou zošalie a snaží sa látku aplikovať i Deemerovi. Počas súboja im unikne tarantula, ktorá má v sebe tú istú látku. Na slobode začne tarantula narastať a útočiť na dobytok i ľudí... (matriosa)

Heavyman

Naprosto čistá filmařina, z dob minulých, kde jednoduchost byla sílou. Všechny postavy jsou sympatickými figurkami maloměsta, že ten pavouk tam ani být nemusel :) ()

MickeyStuma

V rámci ekohororů a monster movies se už jedná o dějový standard. Máme tu laboratoř, kde se dělají hokusy pokusy na zvířatech a jedna potvora, v tomto případě tarantule, uteče. Vědci když vidí, že hokusy pokusy na zvířatech fungují, zkouší je i na sobě. O fungujícím fenoménu už se však samozřejmě hovořit nedá. Tarantule je očekávaně na správné monstrum ohromná. Děj je veden podle zavedené šablony, takže, obzvlášť v dnešní době, je každá následující minuta naprosto předvídatelná. V padesátých letech vznikla spousta takovýchto snímků a tak je z čeho vybírat. Po technické stránce se jedná o dokonalost sebe sama. Scénář je pevný a nezatěžuje zbytečnými vedlejšími motivy. Je to zkrátka film na svém místě i když převládají spíše konverzační scény. V rámci klasiky to však na diváckém zážitku nijak neubírá. ()

mildaaa

Vůbec to nebylo špatný, na to jak to je starej film. Ke konci i docela napínavý. Docela se mi líbila scéna, kdy tarantula sežere půl baráku i s profesorem. Jen škoda, že sem tam nějak nezaznamenal toho Eastwooda. ()

asphyxia

Nevím proč, ale kdykoliv je ve filmu vysloveno slovo "napalm", vykouzlí mi to spontánní úsměv na tváři. Snad za to může Apocalypse Now nebo počítačové hry. Pju pju. Každopádně pohled do ohně, pálení, doutnání, praskání, štípání v očích, tetelení teplotních vrstev ve mně evokuje nostalgii po vůni dětství téměř vždy, jakkoli se tak děje mimo kontext. Rozpálený asfalt v létě. Vatry na čarodějnice. Přeskakování ohniště. Kousek čarodějnice ve mně. A tak finální záběr na hořící tarantuli mě ňák tak podivně, úchylně, nepatřičně vzhledem k asociacím na dětství a táboráky jaksi malilinkato dojal. Jenom nechápu, proč ta tarantule našlapovala tak rozvážně a pomalu, jako by měla střevíčky bez podpatku a při každém kroku musela zdolávat neviditelnou přepážku po vzoru televizních rosniček. Rozumím ale, že se jedná o hororový prvek a ono kdyby se jaksepatří rozběhla, film by nedosáhl stopáže celovečerního filmu. ()

Marek06

Přestože je to už starý film, některé scény dokážou vyděsit i teď, hlavně proto, že tu není žádná stop-motion animace, ale skutečný pavouk. A Clint Eastwood byl už ve svých hereckých začátcích hrdina, který zachránil město před obří tarantulí. ()

Hellknight12

Na dnešnú dobu je to priemerný film ale viem si predstaviť, že v dobe keď film vyšiel patril medzi horor roku. Príbeh je opäť jednoduchý a je v ňom všetko pekne vysvetlené. Čo sa týka samotnej Tarantuly tak vyzerá dobre. Na mňa o niečo lepšie pôsobil film Them! z roku 1954. Viem si ale predstaviť, že tento film je poriadny horor aj dnes ale len pre arachnofobikou. Herecké výkony sú slušné. Hudba je fajn ale ozvučenie mi trochu prekáža. Hlavne čo sa týka vydávania zvuku samotnej Tarantuly, chápem prečo je tam ale na mňa je ho až príliš. Neuveriteľne mi to pililo uši. Film môžem odporučiť ako pekný doplnok k pozretiu ale raz mi stačilo. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Knor

Perfektní a myslím, že na tu dobu trikově dokonalé. Všechna čest a klobouk dolů. Miluju tyhle 50. monster béčka. Má to opravdu styl a obrovské kouzlo. Herci jsou úžasný a když si to tak vemete, tyhle začátky sci-fi hororů jsou nádherný, dneska to působí úsměvně, tenkrát u toho v kině zavírali oči. Výborný...... ()

Shanen29

Velmi dobrá klasika s Johnem Agarem,film jsem po prvé viděl když mě bylo asi patnáct let a od té doby mě stále baví.Na ty roky dobře udělaná triková fasáda. ()

Scraffy

Efekty celkom fajn, ale začiatok sa strašne vlečie. Osadenstvo tiež v pohode a aj oni sú tým, čo kvalitu zdvíha. Scéna napadnutia domu je super a má slušnú atmosféru. Avšak, bohužiaľ, nemôžem tomu dať viac ako 3 priemerné, pretože som sa na to až moc nudil. ()

Rattlehead

Nesnáším pavouky, jako horor je tak pro mě "Tarantule" opravdu děsivá a nepříjemná. Poprvé viděno na střední škole (v německé televizi) a zanechalo to ve mně velmi silný dojem. Jak moc jsem toužil viděl tento film ještě jednou. Včera v Aeru se mi sen splnil, pořád je to vynikající. Film je povedený i po stránce dialogové, triky jsou velmi dobré - jasná plná palba! ()

Sir Ludvig

Asi takto: scénky s pavúkom sú jediným, čím môže tento film potešiť. Dej sa neuveriteľne vlečie, pardon, on tam žiadny dej nie je ... laboratórium v púšti vybuchlo, pavúk ušiel, lusknutím prstu narástol do veľkosti Sochy Slobody a žerie kravy, ľudí etc. Všetci herci hrajú štýlom ala Schwarzeneger, čakal som že niekto v zábere zaspí. Hlavným hrdinom je hrdinský doktor a bla...bla...bla... ()

toty

Film je veľmi dobrý no pri tom zvojrázne jednoduchý. Povedal by som asi jeden z prvých filmov o tarantula horror téme. Niektore nepresnosti sú vo filme odpustené. Záverečná akcia filmu by mohla byť aj trošku dlhšia. ()

donnovann

K filmu jsem se samozřejmě dostal díky tomu, že se jedná o jeden z prvních snímků Clinta Eastwooda. Film si mě získal od prvních minut, největší plus je samozřejmě živý pavouk zasazený do zmenšeného modelu prostředí což působí fakt dobře a Clint (i když jen na 2 minutky) je hned na začátku kariéry za filmového hrdinu? Paráda. Běžte si do kin na nové marvelovky, já si raději pustím podobné snímky nehledě na rok vzniku. ()

mark9th

Doesn't have much of the story really, very simple but kind of cute. I like they've used a movement of the real specimen of tarantula. Clever and effective. I don't have much to say about John Agar, but Mara Corday is one beautiful lady. 6/10 ()

Jimbopepo

Celkom fajn relax, čakal som, že to bude ešte viac béčkové :D No ale najmä som chcel vidieť prvý počin Clinta Eastwooda na plátne, hoci veľa tam z neho vidieť nebolo :D ()

Agonie

Tož jeden z prvních filmů o Hirošimě a Nagasaki bez Hirošimy a Nagasaki. Inu, ačkoliv mě příběh bavil, scénář má dost velký, debilní díry. Efekty jsou asi fajn, ale Tarantule mění mezi shoty a scénami svou velikost (nejdřív je obrovská jak hory, ale pak se zmenší, aby mohla někoho sežrat). A zvukový efekty taky suckují péro. ()

david666

Je zajímavé, že i po letech mají filmy od Arnolda pořád něco do sebe. Stejně jako u Netvora z Černé laguny jsem se solidně bavil. Triky vyznívají lépe než u některých hororů z 80-tých let. Z pohledu hereckých výkonů se na to taky dá dívat. Vidět to v roce 55 asi by se po....:-) ()

StaryMech

Obraz největší a nejpomalejší tarantule na světě, kráčející za náramného randálu žesťů a vlastního cvrlikání po obzoru v sobě má něco až bájně a dozajista hlubinně děsivého. O moc víc Arnoldův potvorofilm nenabízí. Příkrý závěr prosycený vůní napalmu (zda po ránu, si už nepamatuji) režisér napravil o dvě léta později v "Neuvěřitelně se zmenšujícím muži". ()