Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

sioned

Rozhodne velmi dobre zpracovani, ale nemuzu si pomoc a musim ubrat hvezdicku za prilis hystericky pojateho Romea... Merkucio v tomto zpracovani opravdu vyborny ()

karras

Olivia a její krása, Whiting a jeho rozkošnost, plus jejich talent, plus Zeffirelli.. Neumim si představit jiného Romea a krásnější Julii. Samozřejmě plný počet! ()

Mendiiik

Určitě nejlepší filmové zpracování Romea a Julie. Krásné kostými, nádherná hudba, skvělý herecký výkon Michaela Yorka a Johna McEneryho, velmi sympatičtí a přesvědčivý hlavní hrdinové, mezi kterými to ve snímku patřičně jiskří. Opravdu kouzelný a uchvacující film. ()

leucanthemum

Na tomto zpracování je mi sympatické už jen to, že Romea i Julii hrají velice mladí herci (docela mě ruší inscenace, kde 14tiletou Julii hraje o dvacet let starší žena), oba dva se navíc ukázali v tom nejlepším světle. Naprosto mě nenapadá, co bych mohla vytknout - všechno tu sedí: kostýmy, hudba, krásné Shakespearovy verše... ()

zemon

Vynikajúce spracovanie. Ako všetci tu, aj ja som sa zamiloval do Julie. A tá hudba mi bude v hlave hrať ešte dosť dlho. Možno na ňu ani nezabudnem, pretože na melódie mám hlavu ako stvorenú. ()

sagana

Podle mého nejlepší filmové zpracování Shakespearova dramatu, jaké kdy kdo natočil (a že jich bylo...). Zeffirelli měl geniální nápad držet se věku hlavních představitelů tak, jak o nich Shakespeare napsal, takže vybral mladinké herce, kteří jsou v tomto notoricky známém příběhu tak uvěřitelní, až to bere dech. K tomu nádherné kostýmy, hudba, prostředí - a výsledný koktejl bere dech, i když člověk vidí ten film už poněkolikáté. Konec konců shakespearovská témata byla zřejmě Zeffirellimu hodně blízká, protože stejně úchvatné je ji jeho zpracování Zkrocení zlé ženy (s Richardem Burtonem a Elizabeth Taylorovou v hlavních rolích). ()

Trpas

Chodila jsem do osmé třídy a naprosto si, i potěch dlouhých letech, vybavuji pocit, který jsem měla když jsem odcházela z kina. Byla jsem naprosto omámená. A také zamilovaná a nešťastná. Film jsem vstřebávala celý zbytek dne a druhý den jsem na něj šla znovu.Ten příběh a zpracování mě naprosto ohromil. Zpětně si uvědomuji, že to byl můj první velký filmový zážitek. Do Romea jsem se ihned zamilovala. A Julie! Ta byla tak překrásná a pro mě, 14-cti letou holku, naprosto nedostižná. Doteď vidím její rudé sametové šaty a krásné dlouhé hnědé vlasy. Byla jsem zamilovaná do obou. A vždy když ten film vidím, tak zcela irocionálně doufám, že se Romeo stihne vrátit a všechno dobře dopadne. Nedopadne. Tragédie byla, je a vždy bude dokonána. Vivat mistr Shakespeare a vivat mistr Zeffirelli! ()

StaryMech

Nedávno jsem se utvrdil v tom, že Zeffirelliho "Romea a Julii" čas příliš neohlodal : skoro půl století po premiéře jsem s radostí sledoval zábavnou slitinu (většiny) klasikových vět, vysoce profesionální režie, nefalšovaného italského kamení (pravda nikoli veronského), barvitých kostýmů Felliniho a Pasoliniho spolupracovníka Danila Donatiho, věrohodných šermířských potyček, účinné hudby Nina Roty a samozřejmě hereckých tváří a těl, mezi nimiž vyniká Olivia Hussey, od hlavy po paty lepší Julie než Claire Danes z Luhrmannovy kokainovité verze. Mercutiův gag s maskou posloužil ještě po letech režisérce podřadné romantické komedie "Prázdniny". Autorem líbezné písně "What Is a Youth" je americký spisovatel, scénárista, publicista, výtvarník, loutkář, hudebník a kuchař Eugene F. Walter ml., který mimo jiné přeložil do angličtiny dialogy nejednoho italského filmu a zahrál si například v "Osm a půl", "Giuliettě a duších" a "Domě se smějícíma se očima". ()

zdene.cek

Tuhle verzi Romea a Julii jsem poprvé viděl ve škole před maturitou a asi není film, který sem ve škole sledoval pozorněji a raději. ()

Hornet.CZ

74% / Pravděpodobně nejvýznamnější filmová adaptace velmi známé hry od Williama Shakespeara Romeo a Julie se konečně dostala ke mě a upřímně jsem mírně zklamán a i překvapen. Film je opravdu po všech směrech dobrý a myslím, že hru dobře vystihuje, avšak až s tímto filmem mi došlo, že příběh o této dvojici je vlastně dosti nereálný a tak trochu i pitomí, což mě tedy přesvědčilo i v tom, že tento film již vidět rozhodně nikdy nechci, i přes dobré zpracování, slušné výkony herců, kostýmy nebo hudbu je tento film prostě v kategorii "Dobrý ale už nikdy!". Pokud bych měl hodnotit sám od sebe podle pocitů, tak by si film odnesl cca 40%, protože jsem se docela nudil a není to můj šálek, ty však započítávat nebudu, vzhledem k tomu, že jde o adaptaci, ne o nic nového. ()

natynebul

Viděla jsem hodně Romeů a Julií na divadle. A tenhle film z nich byl nejlepší. Zkrátka Zeffirelli ze Shakespeara vytáhl s velkým citem to nejlepší pro filmové zpracování, co nabízí, a ještě sáhl po Ninu Rotovi, kterému stačí jeden hudební motiv, aby vás rozplakal. Naopak skrze film bohužel nějak nejsem Romeovi a Julii schopná odpustit obří naivitu, která v tomhle díle přebila ostatní zajímavá témata. ()

janahan

Film znám až od svých asi 27 let a musím říct, že jsem po jeho shlédnutí byla fascinovaná a konečně pochopila, o čem vlastně ten příběh je a proč je tak slavný. A také jsem se stala fanynkou tohoto příběhu. Tak impulzivní, vášnivé, oddané a nekompromisní totiž dokáže být snad jen opravdové mládí, což je na něm nádherné a jedinečné, a režisér to tím, že obsadil neobvykle mladé herce, dokázal vyjádřit, za což má můj nehynoucí dík. A je úžasné si při tom na své mládí vzpomenout a zamyslet se nad smyslem života, zamyslet se nad tím, jestli stojí za to zaobírat se především materiálním zabezpečením. ()

ezop1012

Nemá to žiadne chyby ani prázdne miesta, bohužiaľ, zvuk niekedy nie je najlepší a filmová technika mohla byť lepšia, ale to nič nemení na tom, že je to stále tá najlepšia verzia Shakespearovho Rómeo a Júlia, akú som kedy videl. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)