Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

Radek273

Patrně nejlépe zpracovaný námět Romea a Julie co se do totožnosti s knihou Shakespeara týče. Pravdou je, že vydržet celý snímek v básnickém stylu dá zabrat. Nicméně výsledek stojí zato. A musím říct, že na balkónovou scénu z prvního dějství budu vždy vzpomínat. Nutno navíc podotknout, že krásný ideálně padnoucí český dabing posouvá snímek ještě o další příčku výš. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Abdera

Mé nejoblíbenější setkání s Shakespearem. Skvělý herci jež kombinují divadelní a filmový přístup, nádherná hudba, stylová výprava. Plusem určitě jsou i mladičtí herci v roli hlavní dvojice, čímž je dodržen původní příběh. A některé scény Verony kombinované s hudbou vytváří neksutečnou atmosféru. Samozřejmě že je ten příběh klišé a trochu bláznivej ale Zeffireli vás donutí jemu věřit. ()

WHMMD

Najlepšie spracovanie Rómea a Júlie, aké som zatiaľ videl. Ako teenager by som dal určite 5 hviezdičiek, ale teraz sa mi tie city oboch slávnych zaľúbencov zdajú preexponované. Nikdy neutekaj za ženou ani za električkou, lebo príde ďalšia. S tým sa môžem stotožniť. ()

ludiiiii

Musím se přiznat, že na tento film jsem se díval tak trochu z povinnosti, protože je součástí maturitních témat. Po půl hodině se mé sledování bez zájmu změnilo a já hltal každou minutu filmu. Věděl jsem, že film končí smrtí milostné dvojice, ale pořád jsem doufal, že se vše změní. I když mám raději novější filmy, tak mě Romeo a Julie absolutně pohltil. ()

vrgulnik

Jako milovník Shakespeara prostě musím mít v TOP10 alespoň jedno jeho filmové ztvárnění. A které jiné by to mělo být než právě Romeo a Julie od Franca Zeffirelliho? Olivia Hussey je nejkrásnější, neušlechtilejší a nejdůvěryhodnější Julie všech dob. ()

Sindymindy

Bezkonkurenčně nejlepší zpracování Romea a Julie, které jsem kdy viděla. Atmosféra perfektní, herci perfektní, vše je vyladěné přesně tak, jak se to k Shakespearovi hodí. ()

gizi

Prvních 25 minut bylo pro mě těžko překonatelných, naštěstí pak už to bylo jen lepší. Přiznám se, že Shakespeara moc nemusím a věřím tomu, že číst nebo vidět toto dílo na divadle, asi bych byl dost otrávený. Zde ovšem je filmové podání opravdu výborné nejen díky režii, ale i hereckým výkonům a krásné Julii. Český dabing z roku 2003 je také velmi dobrý. Hudba Nino Roty zde je trochu jiná, než je u něj zvykem, ale výborně se hodí. Sledoval jsem na dvakrát 20.-21.4.11 a dávám poctivých 80%. ()

Arassuil

Myslím, že se jedná o jedno z nejlepších zpracování Romea a Julie, ale stále to není ono. Nemyslete si, že je to filmem, ono je to totiž mnou. Pro mě vždycky bude divadelní zpracování lepší než kniha a kniha bude vždy lepší než film. Nicméně tento počin opravdu stojí za zhlédnutí - krásná (a mladá!) Julie, výborné kostýmy a scénář jsem mohl pomalu odříkat z paměti..-) ()

VivahuQik

Viděla jsem moderní zpracování tohoto dramata - Gnomeo a Juliet, což je totální nuda, pro malé děti možná, ale ani já 12-ti letá holka jsem se na to nemohla dívat. Dokonce jsem toto drama i četla, ale toto zpracování je prostě úžasné. Juliiny krásné vlasy a Romeo mi neuvěřitelně připomínal Zaca Efrona. ()

HonziKaja

Nejlepší Romeo a Julie. Jednoznačně. Trošku tomu škodí spoiler který všichni známe ale co se dá dělat. Jestli jste na romantiku a nebude vám vrtat hlavou jaktože vy neumíte sbalit dívku svých snů v elasťácích za jeden večer a 2 větách tak je to ideální volba. Né, teď vážně, tohle zpracování je fakt krásné, York je jako hlavní "záporák" neuvěřitelný, ústřední dvojice je taky krásná, trošku pohádkové podání kostýmů a interierů neurazí. Takže super. ()

Deleah

Film je to krásně zpracovaný, s věrohodnými herci a nádhernou výpravou. Co by to ale bylo platný, kdyby to Shakespear tak pěkně nenapsal. ()

slavikzbojni

Skutočne- Zefirellimu sa to podarilo tak, že iné spracovania pri tomto blednú, neviem či závisťou ale blednú. Herecky exceluje Michael York, a Olivia Husseyová je ideálna v tejto roli. Tento nesmrteľný príbeh mladistvej lásky pretrvá určite veky- a možno si dakto prečíta ďaleko v budúcnosti aj naše hodnotenia....A navždy bude legendárny žiaľ Júlie a bolesť Rómeova..... ()

TurmawenT

Tento film jsem poprvé viděla ve škole kdy nám ho profesor pouštěl abych film dokoukala musela jsem ve škole zůstat o hodinu déle po konci vyučování což o něčem vypovídá. Příběh Romea a Julie je bezvadný sám o sobě a zpracování Zeffirelliho je geniální. Lepší zpracování tohoto díla neexistuje. A Julie.. nádherná. ()

lenny71

Nádherný film a bezpochyby nejlepší zpracování Shakespearova dramatu. Herecké výkony, a to především u hlavních představitelů, jsou dokonale procítěné a krásné. Nemám víc, co říct. Snad jen - kdo film neviděl, o moc přišel. ()

thymus

Pamatuji se, jak jsem byla unešena po prvním shlédnutí tohoto filmu - a to je už pěkná řádka let. Úplně jsem byla fascinovaná příběhem a hlavně oběma hlavními hrdiny, možná proto, že v té době jsem byla jenom trošku starší než byli oni a tím víc jsem s nimi prožívala jejich touhu a lásku. Tehdy jsem musela film vidět několikrát. Teď, po dlouhé době, jsem ho viděla znovu - a nic se u mě nezměnilo. Leonard Whiting a Olivia Hussey jsou nádherní, přesvědčiví ve svých rolích a právě oni to jsou, díky nimž je (a bude) toto zpracování Romea a Julie nejkrásnější, jaké jsem kdy viděla. Díky, pane Zeffirelli. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)