poster

Zmizelá

 • USA

  Gone Girl

 • slovenský

  Stratené dievča

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  „What are you thinking? What are you feeling? What have we done to each other? What will we do?“ Fincherův Bitter Moon, co v druhém plánu ukazuje, že veřejné mínění je jako fotbalový rozhodčí z české ligy. Lze poměrně snadno ovlivnit a kdo ho má na své straně, vyhrává.. Nalevo narativní prvotřídnost, dokonalý smysl pro detail, Reznorova znepokojivá hudba ženoucí vše dopředu silou osmiveslice ze Social Network či na autora nezvykle vysoký stupeň zábavnosti, napravo několik logických děr (nevěřím, že z důvodu puncu pokleslosti) a emoční chlad o povrchové teplotě prsou inuitské stařeny. Ano, řemeslná preciznost je krásná věc, ale nač stahovat kalhoty, když esenciální Fincher (Seven, Zodiac) je ještě daleko.. Věřím, že když se Ben Affleck připravuje na role, čouhá mu z hromady gumových medvídků jen hlava..(29.10.2014)

 • EdaS
  *****

  Nejzábavnější Fincher.(10.10.2014)

 • verbal
  ****

  Další grafomanská kravka s hlubokým hrtanem použila tak zvaný Roulingovský gambit, praštila rukopisem plagiátorského braku o stůl významného nakladatele, načež klesla do kolen a nasoukala si na mandle jeho ego. Poté rozkošnicky polkla, vytáhla mu z kapsy saka hedvábný kapesník s monogramem, decentně si s ním utřela koutky, bradou pokynula k tomu stohu áčtyřek a pronesla: „Ňu Jork tájms bestselr, dost dobře taky lížu koule!“. Téměř sedmdesátiletý veterán jen zkušeně mávl kouzelným marketingem a stalo se. Ve druhém kole obdobným způsobem vycucla cévku z židáckého ředitele Lišky dvacátého století a jsem docela zvědav, kdy půjde do hetryku a udělají z toho ještě počítačovou hru. Moše však naštěstí nechtěl nic riskovat, a tak si na to najmul Davču, o němž je známo, že dokáže udělat zábavný a řemeslně perfektní sryler i z návodu na obsluhu automatické pračky. A Finčr opět odvedl dokonalou práci, jen je hrozná škoda, že ještě před naší milou „spisovatelkou“ vkleče svíral půlky majitele studia i Ben „Koženátvářsrigormortis“ Eflek a předfeloval si tak jako obvykle opci na nejbližší výraznou hauptku. Slečna Píková s Bárnym sice dělají všechno proto, aby smázli divácké trauma z tohoto ochrnutého klauna, nicméně když člověk vidí, jak za dvě hodiny poměrně emoční role doslova a do písmene jednou af(l)ektovaně zamrká a vykouzlí jeden jediný tetanický úsměv, při němž mu nepochybně museli do koulí pustit dvěstědvacet, aby vypadal alespoň trochu jako od přirození, zmítá jím pocit zmaru a názor, že i vyřezaná marioneta Kašpárka by za tento part dozajista sahala na Oskara. Ze zoufalství sice ve filmu vytáhl i čuráka, avšak to heterosexuálního kritika maximálně tak dokonale „obměkčí“ a nakonec jej stejně jen tvrdě pošle do hajzlu. To chladná britská pichna Rozamunda, to je jiná káva. Ta vypadá, že při vhodném kaučingu zvládne jakoukoliv polohu, herecky naprosto oslnila a i přes výraz kapku šmrncnutý downem neuvěřitelně apeluje, až by jí jeden klidně úplně zadarmo vyvložkoval komín a odvzdušnil radiátory, aniž by musela příliš škemrat.(27.12.2014)

 • Fr
  *****

  ,,KDYŽ SE DVA LIDI MILUJÍ A NEFUNGUJE JIM TO... TO JE PAK SKUTEČNÁ TRAGÉDIE…" /// Manželství plné štěstí z předstírání… Zmizelá, to není „jen“ Fincherova fantastická schopnost bejt silnej v monolozích (dialozích) a násilnejch scénách (možná by bylo lepší jednotný číslo). To je především román, který si Gillian Flynn sama přepsala do scénáře, takže její hra na kočku a myš je poskládaná podle jejích představ. Vznikl tak film o vztahu, kde chlad nahrazuje emoce, plnej skvělý Rosamundy Pike a atmosféry. Manželství má mnoho podob. A jaký je to vaše? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsala Gillian Flynn, neznám. 2.) Chci ukázat dětem, jak to vypadá, když se Barbie nasere na Kena. 3.) Thx za titule ,,Milhouseon“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.12.2014)

 • choze
  *****

  Tam kde jiné thrillery končí, tenhle - rozkročený mezi napínavou detektivkou a zábavnou satirou - začíná. Fincher má po MUŽÍCH k ruce mnohem zajímavější scénář a jako eso v rukávu uhrančivý výkon Rosamund Pike. Doporučují 4 z 5 manželských párů.(26.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace