Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

mikinko51 odpad!

Jediné, čo by bolo dobré urobiť s týmto filmom je zohnať všetky jeho kópie, nahrnúť na hromadu a spáliť. A tváriť sa, že nikdy tento film neexistoval. ()

Scott67 odpad!

Krystalicky čistý příklad vykrádání hrobů. I když jsem od Olmera už nic jiného ani nečekal. Jediný světlý okamžik tohoto filmu byl, že jsem se nenechal nalákat do kina, ale ušetřil jsem finance a pokusil jsem se shlédnout v televizi. Nepovedlo se. Po polovině jsem to přepnul. takže ani nevím, jestli třeba nenechali obživnout ještě Harryho. Ale jelikož pan Hanák není uveden na titulcích, je to asi jediný herec, který na tom výrazně vydělal. Nechat svoje jméno špinit takovýmto škvárem totiž myslím nestojí za žádný honorář. Čekal jsem ,kdy se ve filmu objeví paní Chytrová, která snad ani v jiných filmech nehraje. Pak už jsem nemohl. Ještě do toho nacpali střihy z jedničky, aby úplným tupcům oživili pamět. Olmer uveden jako autor scénáře. Možná by se to v tomto případě ani nemělo jmenovat scénář. Myslel jsem, že dvojka Dědictví je královna odpadu, ale vidím, že jsem se zmýlil. Toto je naprosto nejhorší filmařský počin. Ani středoškolák by nevytvořil takovýto škvár! Odpad je opravdu nedostatečně vyjádřené hodnocení. Správně je: ODPAD VŠEHO ODPADU !!!!!!!!! ()

SONNY07

Film je skutečně špatný, ale co jsi diváku čekal. Roman Skamene je dobrý, příběh je otřesný. Přesto dávám trojku, ať si to každej přebere ! ()

dedavena

Naivni, afšak moc chytry mladik Martin hleda pracu v naši matičce. No a podivili bystě se, koho že potka. Uhadli stě. Je to Klidek. Přenadherna "srdcervoucí" scena v leteckim simulatoře, dalši přenadherne scenki na ranču, unik Klidka se spuščenymi galatami z charytatyvneho ustava, zakladani poradni firmy, Evička pomaha našemu naivnemu, teraz zalaskovanemu, mladikovi a ... i prastitutki zděs budu. Na to už se Vitik moch vysrať. Dvojka se mu, skratka, něpovedla. ()

killberrybil odpad!

Neuvěřitelně nechutná záležitost kterou jsem byl nucen sledovat na zájezdu. Stupidní ne-dialogy, nulový herectví, žádnej děj. ()

BigMen odpad!

já se na to těšil, fakt. říkal jsem si, že snad by se mohlo opakovat to mé wau. ale ne. dlouho jsem odkládal ten den, kdy si sednu k pc a pustím si tento film. a proč? no proto, že jsem měl info od kamarádů, kolegů, kteří mě jasně řekli, ty na to nekoukej, ani náhodou, protože jinak rozmlátíš notes. no, nestalo se. nerozmlátil jsme nic, avšak, pokud by se náhodou ještě někdo našel, kdo nevěří, aspoň v tomto případě, že je to nehorázná s@ačka, dělá chybu. je. Nulovej Prahař, Nulovej Skamene. jedna velká, obrovská nula kompletně. děj je horší, jak Mrazík, tedy pro mne, protže jsem ho už viděl cca 40x. ničím a nikým film nenatchne. nudí, vyvolává stres a otázku momentálního bytí jak v kině, tak u pc, a myšlenku na okamžitý útěk.ostuda pro všechny, kdo s tím mají co společného ()

PavelKral

Český akční film? Rád bych už konečně nějaký viděl. Tato taškařice, která nemá čím překvapit, neboť korupční prostředí, ze kterého film čerpá námět je podstatně akčněji popisováno denně ve zprávách a tak jsem si alespoň prohlédl obtloustlé a prošedivělé akční hrdiny. Mizerný scénář a nenáročná režie způsobily, že se nejedná se ani o slabý odvar "jedničky". Nicméně viděl jsem to, abych si udělal fajfku, že jsem to viděl. ()

megacik odpad!

Lepší názov pre tento film by bol iba "PARAZIT". Zápletka je podobná filmu Kameňák, pričom Kameňák bol aspoň vtipný, tu sa však ani raz nezasmejete. Počas sledovania je Vám úplne jedno, ako to celé dopadne. Vo filme si nenájdete pozitívneho hrdinu, ktorému by ste držali palce, ani negatívneho hrdinu, ktorého by ste chceli vidieť za mrežami. Je to tak sterilný film, že viac Vás bude baviť reklama na JOJke prerušovaná nejakou telenovelou. Predpokladám, že herci improvizovali od začiatku do konca, tento film proste scénár nemôže mať, lebo takú blbosť proste nevymyslíš. Dej sa veľmi nápadne podobá filmu Dedičství 2, tiež sa tu dosť slope a obsah žiadny. Všetko sa vraj odohráva v Čechách, tak prečo kurnik včetci snívajú o EURách a úplatky dávajú v slovenských fialových tisíckorunách, ktoré už ani neexistujú?(slovenské tisíckoruny je vidieť v kabelke na konci filmu)....Kde sa podeli české koruny? Taktiež to, že z veksláka sa stal právnik a z trestaného sa stal starosta, tomu má akože kto uveriť? Tomuto snímku dávam 0%. Kto mu dáva viac, tak ten musí byť podplatený....Viac si ten film nezaslúži. Film by si zaslúžil však byť v prvej desiatke najhorších filmov. Hanbil som sa za tých hercov, že museli v takomto filme účinkovať. Jakub Prachař týmto filmom u mňa poklesol na úplné herecké dno. ()

DarthArt odpad!

Že je Bony a klid 2 nebetyčná sračka a že v celým projektu šlo jenom o to vytáhnout pár chechtáků z těch, co měli rádi "první díl", mě ani tak nevadí. Co mě děsí daleko víc je to, že podobným způsobem dopadly v podstatě všechny "dvojky", "navazující" na dobré předrevoluční klasiky. A pořád to kdosi nechce pochopit a vznikaj další a další podobné nesmysly, které záměrně míjím, ale pak stejně neodolám a po dvou hodinách lituju ztracenýho večera (prachy za kino tady nedám, tak nepoučitelnej zase nejsem). Co bude příští "skvělý" pokračování? Pravnuci a pravnučky Jakuba Skláře, jak provozujou bordely v Krušných horách? Vnuk na radnici, kterej šéfuje developerskou firmu? Vnučka za pultem, která maká v supermarketu i na Štědrý den? Plastová kavalérie, kde krachuje zemědělskej podnikatel? Vzpomínky na špenát, kterej zakázala Evropská unie? Kdo ví, ale těšte se. Určitě se něčeho podobného brzy dočkáme ! ()

karelluke odpad!

Hned mi bylo jasné že dvojka nemůže nikdy dostát dvojce,ale vzhledem k tomu že první díl mám v oblibě tak jsem vyrazil do kina.A šok,z kultovního filmu udělali trapnou komedii bez logickýho děje,a scénař....sakra kdoho psal,vždyt takhle nikdo nemluví,no vono se ani nikdo takhle nechová a a podvody takhle nefungují,reaguji tím jen na to že jednička se blížila realitě a když už někdo použil ten název podruhé očekával bych proto to samé nebo pokus se přiblížit.Navíc Prachař tam fakt nesedí měl raději jít něco moderovat.A Z hvězdy jedničky Pepy Nedorosta tu udělali vožralu,bez charisma.Asi každý kdo vyšel z kina si musel odplivnout a zanadávát aby se srovnal s tím že nejen vyhodil 170Kč ale navýc zbytečně ztratil asi hodinu a půl života.Doporučuju se na to vůbec nedívat,a hodit to za hlavu jako by to nikdy nebylo. ()

Helgard

Trochu slabší než dvojka od machrů a sněženek. Holt některé filmy není radno probouzet v čase, ani když většina protagonistů ještě žije a může to odehrát osobně. ()

Lew.Ashby odpad!

Další zmrvení kultovního filmu doby! Vítovi Olmerovi by po tomhle kousku měli uznat invalidní důchod, protože takhle dodělat vlastní dílo, nikdo příčetný nemůže být schopen. Oproti jedničce nereálný příběh, resp. jeho zpracování s přílišným přehráváním nebo naopak nejhorším nehraním nejhoršího českého (ne)herce Prachaře a zařazení rádoby současných hlášek a celková naprostá neautentičnost je přesným opakem kultovní jedničky, která byla reálným odrazem své doby. ()