Úspěšný broadwayský muzikál se ve filmové adaptaci režiséra Richarda Attenborougha vrací na obrazovky. Skupina tanečníků se shromáždí na jevišti divadla na Broadwayi, aby se zúčastnila konkurzu na nový muzikál v režii Zacha (Michael Douglas). Po počátečním vyřazování zbyde šestnáct nadějných adeptů. Se zpožděním se dostaví i někdejší úspěšná tanečnice Cassie (Alyson Reedová), která kdysi se Zachem prožila bouřlivý milostný románek, ale nakonec ho opustila kvůli kariéře v Hollywoodu. Teď už je však Cassie víc než rok bez práce a natolik zoufalá, že se snaží získat alespoň místo v tanečním sboru a podstoupit výběrové řízení. Zda se ale její bývalý milenec zachová jako profesionál a bude ochoten zapomenout na příkoří z minulosti, to se teprve uvidí. V průběhu filmu je odhalen životní příběh každého z tanečníků. Některé jsou vtipné, jiné ironické a další srdcervoucí. Ať už je však jejich pozadí jakékoli, jedno mají všichni účastníci společné - vášeň pro tanec. (Cinemax)

novoten

Nic nového pro žánr muzikálu a zároveň neskutečná nuda. Sledovat dvě hodiny partu lidí snažících se o vytouženou roli mě nemá jak zaujmout, protože kromě několika klišovitých replik se od nich nedočkáme žádného odůvodnění jejich snažení (samozřejmě kromě snahy o získání zaměstnání). Attenborough to touhle taktikou zkazil a přitom stačilo vybrat sympatičtější herce a hlavně zakomponovat do scénáře něco jako děj. ()

anniehall

3,5* Moc se mi líbila jednota místa a času (celý film se vlastně odehrává během jedinného konkurzu na posty tanečníků do sboru v jednom nejmenovaném divadle), dost se mi líbila i některá taneční čísla a stejně tak hudba, za kterou stáli Ralph Burns a Marvin Hamlisch. Kvůli nim jsem se vlastně na Chorus Line díval, maje v živé paměti neuvěřitelná čísla a písně z mého nejoblíbenějšího "muzikálu" vůbec - ALL THAT JAZZ. No jo, jenže po skvělé úvodní scéně, plné rychlých střihů a střídajících se tanečníků, najednou filmu spadne řemen a režisér jej nahodí až na samotný závěr, chvíli před posledním číslem. Je to škoda, protože kdyby se místo pseudopsychologických zpovědí uchazečů o místo v řadě pokusil režisér dostat se postavám opravdu pod kůži a ne jen planě a dlouze šveholit, bylo by to moc dobré dílo. ()

mortak

Jeden z nejlepších muzikálů, který vznikl na podstavě rozhovorů se skutečnými muzikálovými dřiči - s bezejmenými company - sty snícími o sólových rolích. I milostná linka tady vypadá uvěřitelně a je přirozeně vpletena do vyprávění. A největší banálnosti o nemilujících rodičích a útěku do světa baletu, o třetím sexu či homosexualitě tady znějí pravdivě, protože lidský život je vlastně jedna malá banalita. ()

gudaulin

Velmi slušná choreografie, to je hlavní plus muzikálu z prostředí konkurzu na nový broadwayský muzikál. Bohužel kvalit těch nejlepších muzikálových kousků, jako je například West Side Story, Zpívání v dešti nebo Kabaret, určitě nedostahuje. Zejména se nabízí srovnání s All That Jazz režiséra Fosseho, který dokázal Richarda Attenborougha doslova převálcovat. West Side Story vítězí díky výraznější hudbě, All That Jazz díky scénáři a hereckým výkonům. Chorus Line představuje bezpochyby lehký nadprůměr, ale chybí tady melodie, která by mi utkvěla v paměti a kterou bych si později zabroukal, nebo výrazné pěvecké výstupy. Mimochodem, narozdíl od choreografa a režiséra ztvárněného Michaelem Douglasem bych si asi vybral jinak. Celkový dojem: 70 %. ()

emma53

Richarde, tak takový konkurz beru z fleku a myslím, že Majklovo očko, které se tak rádo dívá na krásná ženská tílka si taky přišlo na své i když jemu samotnému se tam moc prostoru pro svůj herecký um nedostalo. Baječný, raketový nástup mě okamžitě nastavil na tu správnou taneční vlnu, to byla paráda. Pak jsem si poslechla pár lidských osudů několika baletních postav, většinou formou zpěvu a tady musím opět pochválit za výborný nápad. Zkrátka všechny ty postavy mně byly blízké od samého začátku a to je v muzikálu kumšt. A Chorus Line má švih, spád, oku lahodící barvičky, výbornou muziku a konec byl, jak jinak než pompézní baletní gejzír....nádhera ! Do pětky mně asi schází jen můj urputný boj s titulkama:-) ()

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (více)