Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (CinemArt)

sofiapetra

To je tak nepovedený film, až to bolí. Je mi to líto hlavně kvůli Alici Nellis - zatím vždy měla dobrou ruku, ale hlavně vlastní nápady. Tíživé a smutné ústřední téma - kroužení kolem smrti, ovšem velice nešťastně pojaté. Největší slabina – bezpochyby scénář a vůbec ta šílená skvadra Andělů... Bohužel celkový dojem nemohly zachránit ani (slušné) herecké výkony. Chápu, že je to pro národ těžké přijmout (zvlášť teď, když je Viewegh nemocný, to bude znít téměř hyenisticky, proto jedním dechem dodávám, že jako člověka ho mám stále ráda), ale konec Viewegha v Čechách nastal již před mnoha lety. Jeho duševní a intelektuální obzor se zkrátka a logicky již do mrtě vyčerpaly (ale režiséři nezoufejte - opravdu u nás existují i jiní spisovatelé!). Kdo to ještě nepochopil při adaptaci Případu nevěrné Kláry, může zkusit Vybíjenou - a pak už snad bude mít jasno. ()

ibeh

Vtipně rozehrané hrátky andělů. Našeptávání a vyprovázení na poslední cestě. Ale ono to vůbec není tak špatné, jak tady mnozí píší. Vždycky jsem ráda, že si nečtu před sledováním filmu moc komentářů. Samozřejmě že předloha pokulhává a od Alice už jsem viděla silnější snímky. Ale i tak mě film bavil, andělé byli dobří až na slečnu, která mě herecky neoslovila. Opět ten citlivý ženský rukopis o vztazích a různých emocích. Má to takového klubového ducha. A výborný byl obraz i hudba. Očekávala jsem méně a dostala jsem více. 70% ()

maverick10

Andělé všedního dne, začíná a končí jako všední průměrný zabahněný český film, všední české kinematografie. Zajímavý potenciál příběhu je doslova ubitý všedností a laciností nevýrazného vyprávění. Český film si potrpí na značku všední-ze života. A ikdyž se v příběhu vyskytují naprosto nevšední a naprosto netypické postavy všedního dne, všechno pokračuje, tak jako už posledních pár let. Naprosto všedně, nudně, šedě. Těšil, jsem se, že andělé v příběhu, budu pojatí naprosto nevšedně, avšak kdyby mi někdo během filmu, řekl, že ony 4 postavy jsou jen návštevy, klidně bych jim to uvěřil. Jejich účel byl nejasný a jejich jednání poněkud křečovité a nedomyšlené. To co tvůrcům v luzích a hájích naší kotliny chybí, je trocha té fantazie. Točit všední film o všedních lidech, dokonce ikdyž jsou to andělé, je smutná ukázka úpadku fantazie. ()

honajz2

Nezvratný osud po Česku. Umřít zde mají dvě postavy. Ani jedna mi není sympatická. Komu teda fandit? Celý film se nedělo nic, až ke konci přišel osud. Akorát ty smrti byly příliš obyčejné. ()

M.i.k.e

Alici Nellis mám rád a i prostřednictvím Andělů dokázala,že v posledních letech patří mezi hrstku tuzemských tvůrců,který mě zklame jen opravdu zřídka.Andělé sice zkraje působí hodně nepřehledně,vzhledem k poměrně velkému počtu postav,ale když se začne příběh rozplétat,funguje to za mě dobře.A to vlastně i přesto,že ačkoliv se tváří velmi vážně a hluboce,o hloubce postav nemůže být řeč a až na pár střípků nikoho z hlavních postav nebude mít divák šanci poznat.Třešinčkou je pak podařené obsazení,které hraje tak,že neruší a nikdo extrémně nevyčnívá...70% ()

Streeper

Na film jsem se moc těšila. Trailer byl skvěle udělaný a vážně mě dost navnadil. Je to moc dobře natočený a hlavně originální příběh a vlastně i splnil moje očekávání. Ukazuje nám, že si máme vážit každého všedního dne, jako by byl náš poslední. ()

necisty

Je jen málo filmů, které dokážou hýbat s mými emocemi a těch českých ještě míň. Možná je to ohrané schéma, ale mě prostě v některých chvílích šel mráz po zádech. Nemám rád takové depkařské témata a ze začátku mi to přišlo fakt jako kravina... v celkovém důsledku to je kravina, ale pohnulo to se mnou... no jo jsem cíťa. Herci umí, kamera si chvilkami hraje na Matrix, hudba lahodí mému uchu a poprvé v životě uznávám, že se mi líbí kudrnaté vlasy a dokonce mladá Bydžovská :D. ... ČSFD projekce Atlas ()

Gabbo

Kritizovat film za to, že je děj předvidalný je nesmysl.. On se jen drží knižní předlohy, která se mi celkem libila.. Možná je to právě ten problém, že jsem knihu už četl, ale mám z filmu smíšené poctity.. Krásná kamera a hudba, skvělí herci, ale na režii Alice Nellis jsem asi neměl tu správnou náladu.. ()

PROCESOR

Tak začátek je trochu rozpačitý. Po srovnání postav, kdo ke komu patří a jaký ho čeká "osud" se to začíná mile rozjíždět a do konce se nebojím říci, že závěr byl napínavý.- S!- Tenhle konec by si měli všichni pisálkové v Hollywoodu povinně pouštět, aby poznali, že to jde i jinak a snímku to naopak pomůže:)-S!- I přes jakoby ležérní ton má snímek v sobě hloubku. Sny jsou od toho, aby se plnily: ) ()

zette

Nepochybuji o tom, ze Alice Nellis tocit filmy umi, zde se ji ovsem vyber scenare nepovedl. Asi nejsem jediny, ktery si mysli, ze by se mohlo jednat o pomerne slusne drama, pokud by bylo cele bez andelu a jejich, vylozene trapnych dialogu. Z hercu me nejvice zaujala Klara Meliskova, u Polivky chapu, ze vzhledem k jeho zivotni situaci potrebuje hrat, uz ale nejsem presvedceny, ze ma filmum jeste co dat... Pekna hudba. Od Viewegha jsem nic necetl, videl jsem ale vsechny filmy, ke kterym psal scenar a az na Roman pro zeny to temer vzdy byla pohroma. ()

Mylouch

Po expozici ve zmatku lokací, která je bojem s divákovou pozorností a trpělivostí (dokonce se zdá, že nad dvě hvězdičky se film přehoupnout už nemůže), se rozehraje v základu předvídatelný příběh, jemuž vládne téměř hvězdně pozitivní jiskření Melíškové. Tu doplňuje na poměry českého filmu od začátku 90.let nevídaná řádka dalších nezvykle vyrovnaných hereckých výkonů (Dyk a Křenková jako talenty hodné pozornosti). Ne všechno sice vychází, ale nepřehlédnutelné množstvích povedených drobných gagů nebo jen gest, ojediněle dokonce skutečně silných místeček ve wendersovském tématu nad Prahou si zmínku zaslouží. Vizuální prezentace vytváří ne vždy zajímavý paralelní proud k Vieweghovu vypravěčskému stylu, ♫ hudba je pro mě pouze vycpávkou. ()

Radiq

Čekání na smrt. Doslova. Jak ve filmu, tak pro mě, jako pro diváka. Dramata Vieweghovi asi moc nejdou nebo já nevim, kde se stala chyba, ale tohle byla fakt strašná, ale strašná nuda. Jediny, co mě tam pobavilo, byl Dyk převlečenej za to zjevení anděla, ale to je dost málo. Jediny, co mě v kině drželo při životě před uspáním bylo to, že to měli tak moc nahlas ozvučeny, že se u toho prostě usnout nedalo. Ten děj byl naprosto zoufalej a ať už jednou pro vždy jdou všichni do prdele s těma životníma náhodama... A to nepočitám zmatky ve jménech - kdo si má furt pamatovat, kterej z nich je petr, pavel, karel, michal, tomáš, pičus atd. To aby u sebe měl člověk mapu jmen s rodokmenem a fotkama. ()

dr.fish

Nikdy neříkej nikdy. Zařekl jsem se, že už nikdy nedám Alici Nellis šanci. Že mi nikdy nebude sympatický Vojta Dyk. Že téma Nebe nad Berlínem je svaté, a že nikomu neodpustím ho kopírovat. Všechno je jinak. Nellis se pustila do sebevražedného námětu a světe zboř se- ono se to povedlo. Díky hvězdnému obsazení ten tanec na špičce jehly nesklouzl do trapnosti, ale do docela milé lehce depresivní komedie. Není to do Zlatého fondu, ale na naše poměry velmi svěží a zajímavá záležitost. Hodně to zvedl nahoru i soudtrack. 85% ()

hallelluja

Z úcty k výkonu a šedinám Bolka Polívky a Zuzy Bydžovskej prehltnem ostrú slinu a len taktne poznamenám: Česká variácia Neba nad Berlínom sa veľmi nevydarila... Je to kŕč. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014