Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

unrocker

Tak Rowlingová se snažila... snažila se vymyslet něco co tu ještě nebylo opět mudlove a kouzelníci... spousta odkazů na Harryho ale příběh úplně nový... ()

Kimkong

Nakonec lehce podprůměrný film. Zajímavé a celkem temné scény střídají rádoby vtipné a někdy až přehnaně dětské. Někdy, jako by se autoři nemohli rozhodnout, pro jakou věkovou skupinu film tvoří. Celkový mišmaš složený z ničivého monstra, nahánění pokémonů, chytání padouchů (Jonnyho 5 minut Deppa), párování ústřední čtveřice a stavění pekařství a nevýrazné hudby sráží hodnocení hodně dolů. Přesto, že má film 133 minut jsem se nenudil a scény nebyly ani trapné ani příliš infantilní. Ale čekal jsem mnohem víc. Plusové body za nové prostředí. Je to změna oproti Anglii. ()

adamix

Na moje prekvapenie to nedopadlo až tak zle, ako som čakal. Ale i keď je pekné, že film nadväzuje na starý potterovský svet a grafický vizuál, čo sa týka čarovných tvorov, je famózny, hodnotenie to ale moc nemení, pretože bodom zlomu tohto filmu je dejová kostra, ktorá pre mňa je celkom nedostačujúca. Ono by to chcelo niečo viac zaujímavejšie, ako honba za čarovnými tvormi a boj s temnou hmlou, ktorá sa dostala do duše týraného a zaostalého chlapca a ktorá ničí všetko, čo jej príde do cesty. S príbehom by sa to chcelo ešte trochu pohrať. Ďalším mínusom je tu Colin Farrell, alias Grindenwald, ktorý je tu dosť nevýrazný a ktorý pôsobí skôr ako zbytočná postava. Nedokážeme proste cítiť ten strach z jeho postavy alebo taký ten rešpekt, aký sme cítili pri Voldemortovi. Čo musím dosť pochváliť, sú ostatné herecké výkony. Eddie Redmayne je charizmatický herec, ktorý sa dokáže vcítiť do akejkoľvek postavy. Je to proste sympoš, ako sa patrí. A takisto aj ostatní menej známy herci to na pľaci nespackali, ako som čakal, menovite Fogler, Waterson, či Sudol. Som z nich dosť prekvapený. Normálne by som dal 3 hviezdy, no štvrtú dávam za perfektne zvládnutý dramatický záver (lúčenie sa). Až vtedy nám dôjde, ako moc sú tieto postavy pre príbeh dôležité. Takže záver ma dosť dojal. U mňa takých 70% a 4*. Teším sa na pokračovanie. ()

DominikCZ

Dobrá je jenom hudba, ale tak dobrá, že k filmu ani nepatří, takže ji nezahrnuji do hodnocení. Jinak je to jenom přehlídka kreslených zvířátek a blbých výrazů. ()

Pravek007

Překvapivě malý Potterovský odkaz. Po scenáristické stránce nedotažené a klišovité. Psaní scénáře není to samé jako psaní knihy a jo je důvod, z jakého pokulhává celý tento snímek. Na 3D potvůrkách je znatelný menší rozpočet, než na který byl David Yates zvyklý z Relikvií Smrti. ()

donnovann

Těšil jsem se o to víc jsem byl zklamán. Děj je absolutně nulový, v půlce vypínám a jsem ze srdce rád, že jsem na tento snímek nešel do kina. Svět z Harryho Pottera musí nabídnout daleko víc, než 2 hodinovou přehlídku zvířat. Za mě obrovské zklamání. Raději se ponořím do knih a filmu Harryho a zapomenu, že se něco podobného natočilo a to nemluvím o dvou dalších pokračování. ()

Metalicum

Je to docela fajn. Rozhodně se nejedná o nějaký duchapřítomný zážitek, ale také to není úplně klasická vymejvačka alá MCU. Postavy nejsou klasičtí ubermench, některé jsou i docela zajímavé (Kowalski - ne že by se jednalo o nějaký velkopříběh, ale je strašně příjemný vidět, že kamera i v dnešní době umí zabírat normální šmaky bez odporu k nim, jako to dělá 99% blockbusterů). Že víc prostoru nedostal Collin Farrell a Ron Perlman je hřích. Obecně spoustu nevyužitého talentu. Paleta barev, design monster - příšerný. Totálně bez fantazie. zápletka nic moc, vlastně to neni moc dobrý, ale těch pár detailů to vyšvihne nad klasickou blockbuster produkci . ()

Hawaj

No já to věděl, nakonec to vo žádnejch zvířatech nebylo, ty byli zase jenom jako zástěrka. Eddie Redmayne nasadil svůj non-stop ztuhlej křivej pohled, k tomu citlivá muzika a doják byl na světě. New York si s kouzly netyká, ty patřej do starýho světa. ()

KillHurt

Milé překvapení. Čekal jsem hollywoodskou dojičku oblíbeného tématu a objevil se samostatný příběh, který pěkně nakopává novou sérii. Ruka Rowlingové jde znát. Yates už taky ví do čeho jde. Velmi se těším na pokračování. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 79% | FDb.cz - 79,6% | Nebýt na tom v kině, tak by naše hodnocení vypadalo docela jinak. Určitě se najdou skvělé akční okamžiky, po vizuální stránce dokonalé a navíc zase nějaké rozšířený potterovského univerza - ovšem zbytek spíš jen lepší průměr ... A Johnny Depp je opravdu na sestupu! 70% ()

Ivuska91

Som veľký fanúšik Harryho Pottera, ale tento film ma neočaril ani z polovice tak ako HP. Proti efektom nemám nič, zvieratá boli sami o sebe zaujímavé. No dej už zaostával, zápletka veľmi slabá, nudila som sa. Herci akosi slabšie zvolení, po boku Eddieho sa mi tam nehodila Katherine Waterston. Naopak vedľajšie postavy Jacob a Queenie boli super :-). ()

Jereme

Vůbec to nebylo špatný, vizuální stránka je parádní a herceke obsazení také na jedničku. Co bych vytkl je příběh, který do děje vtahuje až příliš dlouho s divák se v tom všem tak nějak začíná orientovat až v závěru. Také v ději chybí ta jakási epičnost z původní série... Takové to: O co vlastně šlo? Na druhou stranu v závěru bylo zlo, proti kterému bude třeba zakročit v podání J. Deppa nastíněno a ruku na srdce v originální sérii v prvním díle také ten epický příběh nebyl krom pár náznaků nijak moc odhalen... To přicházelo až postupně dalšími díly. Tak uvidíme... ()

Gamekeeper77

Skvěle vystižená a pohlcující atmosféra dvacátých let je pro mě určitě plusem nejvétším. Jinak i přes slušnej casting tomu chybí ta šťáva, co má Harry. Bohužel je dost těžký to nesrovnávat a i když děj je místy dost svižnej a napínavej, o nic mimořádnýho se nejedná. 73%. ()

marek29

Zvířata dobrý, no nařáchlý asi až tolik ne :( to třeba až ta dvojka a třeba až v té správné společnosti... Prozatím tady 4 hvězdy za trochu té lásky, trochu víc akce - všechno se boří, lítá kouř a takový rychlý pohyby, jenže ne jednou a není jich málo. Průměr na večerní oddech. ()

Nathaniell odpad!

Ačkoliv dokáže Eddie Redmayne zahrát kohokoliv (Dánská dívka, Teorie všeho - oba srdečně doporučuji), tak ani on nezachránil ten pochmurný fakt, že zde se jedná o sračku vybudovanou na základě toho nejvíc zkurvenýho světa, kterej v žánru fantasy kdy kdo posral... A ačkoliv Redmaynovo rozhodnutí hrát zde nechápu, nebudu ho za to soudit, páč nejsem vůl. Ovšem film má u mě plnohodnotný ODPAD... ()

PeterJon

Výprava, kulisy...dobový New York úžasne zrekunštruovaný, to muselo byť drahé. Zvery sú dizajnom neinšpiratívne, veľmi narýchlo splácané a nevkusné. Film je celkovo plytký, plný efektov a temný, pre deti pod 12r neodporúčam. Neoslovilo ma to podobne ako všetko z Harry Potter univerza. ()

helrohir

Spočiatku tento "prequel" potterovskej ságy vyznieva relatívne zaujímavo a originálne. Postupom čase mi však stále viac začne chýbať nejaký hlbší nosný príbeh, pričom pobehovanie čarovných zvieratiek po meste zaň určite nepokladám. Dokonca som sa v deji strácal a tak trochu mi unikalo o čo tu vlastne ide a čo mám očakávať ako vyvrcholenie. Netvrdím, že som sa v priebehu deja občas nebavil alebo nemal príjemný pocit "tajomna", ale to všetko je len povrchné zadosťučinenie. Vizuálnej a trikovej stránke nie je čo vytknúť a celkom v pohode bola aj hudba. Avšak absencia hlbšieho príbehu, kde chýbala nejaká osudovosť alebo konfrontácia so zlom je pre mňa jednoducho hlavným dôvodom priemerného hodnotenia. 60%. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)